Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Ναι... φυσιολογικό είναι (αν είναι σε μικρή έκταση).

 

Μακάρι. Μια άλλη παρατήρηση...

 

Κρατήστε το κινητό με την οθόνη παράλληλα προς την επιφάνεις της γης :Ρ

Φέρτε το στο ύψος των ματιών σας... έτσι ώστε να κοιτάς το κάτω μέρος του κινητού (usb/ηχεία). Τώρα προσπαθήστε να δείτε κάτω από το πάνω μέρος της οθόνης.. δηλαδή κάτω από το logo του lg... φαίνεται λες και έχει κάτι φωτάκια εκει μέσα. Δηλαδή εκεί που τελειώνει η οθόνη, πάνω από το wifi/2g signal..

Όλο αυτό με την οθόνη ανοιχτή, όχι locked. Αυτό το έχει εσάς;

 

(έγινα κατανοητός;; :Ρ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια απαντάσει σας παρακαλώ αν είναι αύριο πρωί να πάω να το πάρω!!!

 

Με κλειστά μάτια. Το κινητό τα σπάει.

Το έχω δυο μέρες τώρα και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου.

 

παιδια την προτατευτικη ταινια απο την οθονη την βγαλατε?

σας εχει γρατζουνιστει καθολου η οθονη ή πραγματικα το γκοριλα glass προστατευει?

 

εγώ το εχω χωρις ταινια και το βαζω μαζι με κλειδια κλπ και δεν εχει παθει τιποτα...

 

αυριο σκεφτομαι να παω να το παρω οποτε για να μην εχω καμια αμφιβολια θα κανω μια ξεκαθαρη ερωτηση.με 500 ευρω που κοστιζει παιρνεις καλυτερο android κινητο αυτη τη στιγμη?

 

Μετα απο τις κριτιικες και τα συγκριτικα που διαβασα και παιζοντας με το κινητο το σαβ/κο προσωπικα πιστευω οτι δεν υπαρχει καλυτερο κινητο με αυτα τα χρηματα.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

mobile_freak, όταν γράφεις κανούριο ποστ και δεν έχει απαντήσει κανείς στο προηγούμενο δικό σου, χρησιμοποιείς το κουμπάκι που λέει "τροποποίηση" και προσθέτεις ότι θες στο προηγούμενο που έχεις γράψει!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
mobile_freak, όταν γράφεις κανούριο ποστ και δεν έχει απαντήσει κανείς στο προηγούμενο δικό σου, χρησιμοποιείς το κουμπάκι που λέει "τροποποίηση" και προσθέτεις ότι θες στο προηγούμενο που έχεις γράψει!

 

@mobile_freak:

...γιατί τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται βάσει των κανονισμών του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ....Πρώτη αίσθηση πολύ καλή, τα συμπεράσματα σε δυο τρείς μέρες.

Πρώτη ερώτηση, πλοήγηση με το google maps παίζει offline out of the box ή πρέπει να παιχτεί κάτι (κατέβασμα χαρτών κλπ)?

 

Y.Γ. Εχει ένα κουβά εφαρμογές έτοιμες για εγκατάσταση. (παιχνίδια όπως spiderman κλπ) που είναι στη μνήμη και (ίσως) δεν χρειάζονται κατέβασμα.

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ....Πρώτη αίσθηση πολύ καλή, τα συμπεράσματα σε δυο τρείς μέρες.

Πρώτη ερώτηση, πλοήγηση με το google maps παίζει offline out of the box ή πρέπει να παιχτεί κάτι (κατέβασμα χαρτών κλπ)?

 

Y.Γ. Εχει ένα κουβά εφαρμογές έτοιμες για εγκατάσταση. (παιχνίδια όπως spiderman κλπ) που είναι στη μνήμη και (ίσως) δεν χρειάζονται κατέβασμα.

 

Αφού το έχεις στα χέρια σου, γιατί δεν το δοκιμάζεις;;!!

Πάντως νομίζω είναι προφανές πως πρέπει τουλάχιστον να κάνεις cache κάποιους χάρτες και όχι να σου έχει η google/lg έτοιμους χάρτες 1gb...

 

Καλημερα.κοιτα την ιδια ερωτηση εκανα και εγω που διαβασα ολο το forum.δεν ειναι chat το να ζητας να σου πουν την γνωμη οι ηδη χρηστες για την συσκευη.δηλαδη γραψαμε τα χιλια τοσα για το android εδω που ειναι κοινες ερωτησεις για ολα τα κινητα με froyo και κολαμε στην ουσια που ειναι το hardware του κινητου?:)

 

Laz, αν κάτσεις να διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες, θα δεις/βρεις τα θετικά και αρνητικά της συσκευής. Λογικό δεν είναι; Αν θες review δεν το περιμένεις από χρήστες, μπαίνεις στο gsmarena ή σε κάποιο άλλο site και βρίσκεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες review δεν το περιμένεις από χρήστες, μπαίνεις στο gsmarena ή σε κάποιο άλλο site και βρίσκεις! :)

Εδω δηλαδη :)

http://www.myphone.gr/devices/review-113.html

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια για βιντεο δεν κανει κανενα κινητο, παρτε μια μικρη βιντεοκαμερα καλυτερα πχ την toshiba camileo s30 που τραβαει και γ... το full hd βιντεο ειναι και μικρουλα, βαλτε την στο τσεπακι σας και καντε την δουλεια σας. Μη την ψαχνετε σε smartphone αυτα

 

Το ζήτημα όμως είναι ότι κάποια αλλα τηλέφωνα τραβούν και αναπαράγουν πολυ καλύτερα. Και δεν μιλάω για το iPhone που κοστίζει 160€ περισσότερα.

Τελικά υπάρχει εφαρμογη που μπορει να αναπαράγει ταινία Divx με μη ενσωματωμενους υποτιτλους?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολες τις σελιδες. Συμπερασμα ? Εχεις 2πυρηνες που δεν μπορουν να "παιξουν" .Mkv. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Και ρωταω τι προκειται να γινει?
Link to comment
Share on other sites

Αφού το έχεις στα χέρια σου, γιατί δεν το δοκιμάζεις;;!!

Πάντως νομίζω είναι προφανές πως πρέπει τουλάχιστον να κάνεις cache κάποιους χάρτες και όχι να σου έχει η google/lg έτοιμους χάρτες 1gb...

 

πριν ποστάρω, άνοιξα τους χάρτες και έπαιξα για 10 λεπτά, στην ευρύτερη περιοχή που είμαι. Λόκαρε σχεδόν αμέσως.

Μετά άνοιξα την "πλοήγηση" και μου έχει ένα "Έλεγχος διαθεσιμότητας πλοήγησης" που δεν φεύγει. Δεν ξέρω αν επηρεάζει που έχω απενεργοποιήσει τη σύνδεση μέσω παρόχου (wifi είναι ανοιχτό και συνδεδεμένο)

Από ότι ακούω, όλος ο κόσμος πάει σε τρίτους κατασκευαστές προγραμμάτων πλοήγησης, αυτό κάτι λέει!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει εφαρμογη που μπορει να αναπαράγει ταινία Divx με μη ενσωματωμενους υποτιτλους?
Επειδη δεν βλεπω ποτε ταινιες στο κινητο, δεν εχω δοκιμασει κατι για να στο πω με σιγουρια, αλλα απ οτι λενε πολλοι που εχω διαβασει σε διαφορα forum, λενε οτι ο rock player ειναι ο καλυτερος, και παιζει γενικα τους υποτιτλους. Αλλα εγω δεν τον εχω δοκιμασει για να στο πω με απολυτη σιγουρια.

 

Διαβασα ολες τις σελιδες. Συμπερασμα ? Εχεις 2πυρηνες που δεν μπορουν να "παιξουν" .Mkv. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Και ρωταω τι προκειται να γινει?
Να ελπιζεται σε μια αναβαθμιση επι του θεματος αυτου, το λογικοτερο ειναι να το υποστηριξει μελλοντικα.

 

πριν ποστάρω, άνοιξα τους χάρτες και έπαιξα για 10 λεπτά, στην ευρύτερη περιοχή που είμαι. Λόκαρε σχεδόν αμέσως.

Μετά άνοιξα την "πλοήγηση" και μου έχει ένα "Έλεγχος διαθεσιμότητας πλοήγησης" που δεν φεύγει. Δεν ξέρω αν επηρεάζει που έχω απενεργοποιήσει τη σύνδεση μέσω παρόχου (wifi είναι ανοιχτό και συνδεδεμένο)

Από ότι ακούω, όλος ο κόσμος πάει σε τρίτους κατασκευαστές προγραμμάτων πλοήγησης, αυτό κάτι λέει!

Εννοειτε. Οι χαρτες Google, δεν ειναι (προς το παρον τουλαχιστον) οσο ενα "Αυτονομο προγραμμα" Εγω σου προτεινω Sigic aura , Ndrive.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα μια γρηγορη στο πλαισιο χωρις να μπω internet....το κινητο ειναι λιγο πιο γρηγορο σε ρολαρισμα απο το nexus που εχω....δεν δοκιμασα να τρεξω games η εφαρμογες για να δω αν ισχυουν τα σχολια απο μερικα reviews οτι δεν ειναι τοσο smooth....τα χρωματα ειναι επιπεδου super amoled σε ζωντανια αν και νομιζω θα ηθελα περισσοτερη αναλυση.Το design απλως ικανοποιητικο με μοναδικο μειον το πισω μερος που θυμιζει πλαστικη aftermarket θηκη.Aν ηταν να χτυπησω κινητο αυτη την περιοδο για καποιον που δεν εχει κολλημα με το stock android του nexus s η επιλογη του 2x ειναι μονοδρομος.
Link to comment
Share on other sites

mkv δεν παίζει??καλό κ αυτό..:p έ με πρόγραμματάκι σωστό δεν θα το παίζει δηλαδή:worry:??

 

ασχετο,θα ακουστώ περίεργος αν πω πως τα wm 6,5 μου φαίνονται πιο ολοκληρωμένα από το

παρών λειτουργικό??

 

ναι έχει πολλές εφαρμογές το android,αλλά πολύ σκουπιδέισον:happy:και ψάχνω κ τα αυτονόητα σε σχέση με τα 6.5

 

πιθανόν όμως να βιάζομαι να κρίνω το λειτουργικό με 3 μέρες χρήση..

τι λέτε κ εσεις?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

mkv δεν παίζει??καλό κ αυτό..:p έ με πρόγραμματάκι σωστό δεν θα το παίζει δηλαδή:worry:??

 

ασχετο,θα ακουστώ περίεργος αν πω πως τα wm 6,5 μου φαίνονται πιο ολοκληρωμένα από το

παρών λειτουργικό??

 

ναι έχει πολλές εφαρμογές το android,αλλά πολύ σκουπιδέισον:happy:και ψάχνω κ τα αυτονόητα σε σχέση με τα 6.5

 

πιθανόν όμως να βιάζομαι να κρίνω το λειτουργικό με 3 μέρες χρήση..

τι λέτε κ εσεις?

ΕΣΥ δηλαδη λες οτι παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

mkv δεν παίζει??καλό κ αυτό..:p έ με πρόγραμματάκι σωστό δεν θα το παίζει δηλαδή:worry:??

 

ασχετο,θα ακουστώ περίεργος αν πω πως τα wm 6,5 μου φαίνονται πιο ολοκληρωμένα από το

παρών λειτουργικό??

 

ναι έχει πολλές εφαρμογές το android,αλλά πολύ σκουπιδέισον:happy:και ψάχνω κ τα αυτονόητα σε σχέση με τα 6.5

 

πιθανόν όμως να βιάζομαι να κρίνω το λειτουργικό με 3 μέρες χρήση..

τι λέτε κ εσεις?

Κοιταξε να δεις, τα windows mobile 6.5 (που τα εχω δουλεψει αρκετα) σιγουρα, ειναι πιο ολοκληρωμενο λειτουργικο, αλλα το κακο ειναι οτι η microsoft το παρατησε, ενω μπορουσε να δουλεψει τα μειον του, και να το κανει ενα "διαμαντι" που δεν θα ειχε ανταγωνιστη σημερα. Απλα εκανε (για μενα) το τραγικο λαθος να το παρατησει, αντι να το δουλεψει να το "επεκτεινει" , και δημιουργησε ενα καινουριο λογισμικο απο την αρχη παλι, με τις παιδικες ασθενειες και αρκετα ανωριμο. Ηθελε να παρει τα αχναρια της Apple και της στηχισε, και θα της στηχισει στο μελλον πολυ περισσοτερο. Ο κοσμος των windows mobile, τα διαλεξε επειδη (οπως ολα τα windows) παραμετροποιουνται , αυτο που εκανε ειναι σημαντικο λαθος για μενα. Εχασε το κοινο της, πανω που το κερδιζε. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

mkv δεν παίζει??καλό κ αυτό..:p έ με πρόγραμματάκι σωστό δεν θα το παίζει δηλαδή:worry:??

 

ασχετο,θα ακουστώ περίεργος αν πω πως τα wm 6,5 μου φαίνονται πιο ολοκληρωμένα από το

παρών λειτουργικό??

 

ναι έχει πολλές εφαρμογές το android,αλλά πολύ σκουπιδέισον:happy:και ψάχνω κ τα αυτονόητα σε σχέση με τα 6.5

 

πιθανόν όμως να βιάζομαι να κρίνω το λειτουργικό με 3 μέρες χρήση..

τι λέτε κ εσεις?

Μάλλον βιαζεσαι πολυ.:D

Παιδια για τα mkv μήπως είμαστε υπερβολικοί? όταν για μια ταινία χρειάζεσαι 4-5 giga δεν νομίζω ότι ενδυκνειται για κινητο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

mkv δεν παίζει??καλό κ αυτό..:p έ με πρόγραμματάκι σωστό δεν θα το παίζει δηλαδή:worry:??

 

ασχετο,θα ακουστώ περίεργος αν πω πως τα wm 6,5 μου φαίνονται πιο ολοκληρωμένα από το

παρών λειτουργικό??

 

ναι έχει πολλές εφαρμογές το android,αλλά πολύ σκουπιδέισον:happy:και ψάχνω κ τα αυτονόητα σε σχέση με τα 6.5

 

πιθανόν όμως να βιάζομαι να κρίνω το λειτουργικό με 3 μέρες χρήση..

τι λέτε κ εσεις?

 

Χρονια ημουν στα wm και πέρυσι εκανα τη μεταβαση σε android.

Πιστεψε με μολις συνηθίσεις το λειτουργικο και αρχισεις να ξεχωριζεις τα σκουπιδεισον(στο οποιο εχεις απολυτο δικιο!!!) θα δεις οπως εχεις παρα πολλες δυνατοτητες.Προσωπικα δεν υπηρχε κατι στα WM που να μην το βρηκα στo android.

 

Οσο για τα mkv θα συμφωνησω με τον Te_salat.H κωδικοποιηση σε mkv εχει να προσφερει κατι(περισοτερο των divx,mp4) μονο σε HD περιεχομενο που ειναι ολιγον υπερβολη.Παραυτα πιστευω πως θα υπαρξει αυτη η δυνατοτητα μεσω αναβαθμισης αφου το hardware ειναι σιγουρο πως μπορει να ανταπεξελθει.Τωρα αν η μπαταρια καταφερει να βγαλει εις περας μια ολοκληρη HD ταινια σε mkv ειναι αλλο θεμα!!!

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια για τα mkv μήπως είμαστε υπερβολικοί? όταν για μια ταινία χρειάζεσαι 4-5 giga δεν νομίζω ότι ενδυκνειται για κινητο.

 

Μην ξεχνάς όμως ότι έχει hdmi out. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς όμως ότι έχει hdmi out. :rolleyes:
Και γιατι να μην τη βαλω στο player του σπιτιου μου, και να τη δω, αφου το hdmi ειναι για συνδεση σε εσωτερικο χωρο με τηλεοραση..? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να μην τη βαλω στο player του σπιτιου μου, και να τη δω, αφου το hdmi ειναι για συνδεση σε εσωτερικο χωρο με τηλεοραση..? :rolleyes:

Τοτε ποιος ο λογος να δωσω 500Ε αφου ειναι σε δυνατοτητες σαν το Desire ? Κραταω το Desire . WD LIVE εχω για να βλεπω! Οποτε τι ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ποιος ο λογος να δωσω 500Ε αφου ειναι σε δυνατοτητες σαν το Desire ? Κραταω το Desire . WD LIVE εχω για να βλεπω! Οποτε τι ? ? ?
Για το λογο του οτι να λες, οτι εχει hdmi :p Περα απ τη πλακα σαν το desire δεν ειναι μην λεμε οτι θελουμε, ειναι κλασεις ανωτερο σε ταχυτητα , internet , και πολλα αλλα. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε. Οι χαρτες Google, δεν ειναι (προς το παρον τουλαχιστον) οσο ενα "Αυτονομο προγραμμα" Εγω σου προτεινω Sigic aura , Ndrive.

 

 

Παιδιά κάντε αυτό όσοι θέλετε πλοήγηση από το google maps.Στο δεσιρε δουλεύει

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991654

 

Εννοείται ότι θέλει ρουτ

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάντε αυτό όσοι θέλετε πλοήγηση από το google maps.Στο δεσιρε δουλεύει

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991654

 

Εννοείται ότι θέλει ρουτ

Και παλι δεν συγκρινεται με τα κορυφαια αυτονομα προγραμματα. Γιατι να πεδευεστε μ αυτα, δεν το καταλαβαινω.
Link to comment
Share on other sites

Για το λογο του οτι να λες, οτι εχει hdmi :p Περα απ τη πλακα σαν το desire δεν ειναι μην λεμε οτι θελουμε, ειναι κλασεις ανωτερο σε ταχυτητα , internet , και πολλα αλλα.

 

Φιλε ΚΑΝΕΙΣ δεν εδωσε αντρικη απαντηση εως τωρα. Εγω πιστευω δεν αξιζει τα 500Ε. Αν θα το παρω θα το επιλεξω για την οθονη του. Τιποτα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...