Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Δεν ξερω παιδια, σημερα πηγα και το ειδα με σκοπο να το παρω. Η οθονη του δεν μου αρεσε καθολου. Καμια σχεση με ολα αυτα που γραφονται γενικα στα site. Για τα προσωπικα μου γουστα δεν αξιζει η οθονη που εχει. Δυο κλικ πιο πανω (το πολυ) απο το optimus one την βαζω εγω. Γι αυτα τα χρηματα που εχει λυπαμαι αλλα δεν μου κανει. Τουλαχιστον 100 ευρω κατω για να το παρω, και πραγματικα λεω τουλαχιστον. Η οθονη για μενα ειναι το Α σε μια συσκευη, ειδικα αν ειναι σε τετοια κατηγορια τιμης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το κινητακι μας ειναι πολυ καλο αλλα δυστυχως αυτη η ραμ του θα το χαραμισει μαλλον.. :(

 

γιατι να το χαραμισει???

Link to comment
Share on other sites

το κινητακι μας ειναι πολυ καλο αλλα δυστυχως αυτη η ραμ του θα το χαραμισει μαλλον.. :(

 

Χαθηκε ο κοσμος οι Κορεατες να το βγαζαν με 1 giga Ram πιστευω εκει ποναει το κινητο στη Ram και ισως στην μπαταρια.:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παιδια, σημερα πηγα και το ειδα με σκοπο να το παρω. Η οθονη του δεν μου αρεσε καθολου. Καμια σχεση με ολα αυτα που γραφονται γενικα στα site. Για τα προσωπικα μου γουστα δεν αξιζει η οθονη που εχει. Δυο κλικ πιο πανω (το πολυ) απο το optimus one την βαζω εγω. Γι αυτα τα χρηματα που εχει λυπαμαι αλλα δεν μου κανει. Τουλαχιστον 100 ευρω κατω για να το παρω, και πραγματικα λεω τουλαχιστον. Η οθονη για μενα ειναι το Α σε μια συσκευη, ειδικα αν ειναι σε τετοια κατηγορια τιμης.

 

εχεις δει το optimus one???2 κλικ το πολυ πανω?το ακουσαμε και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παιδια, σημερα πηγα και το ειδα με σκοπο να το παρω. Η οθονη του δεν μου αρεσε καθολου. Καμια σχεση με ολα αυτα που γραφονται γενικα στα site. Για τα προσωπικα μου γουστα δεν αξιζει η οθονη που εχει. Δυο κλικ πιο πανω (το πολυ) απο το optimus one την βαζω εγω. Γι αυτα τα χρηματα που εχει λυπαμαι αλλα δεν μου κανει. Τουλαχιστον 100 ευρω κατω για να το παρω, και πραγματικα λεω τουλαχιστον. Η οθονη για μενα ειναι το Α σε μια συσκευη, ειδικα αν ειναι σε τετοια κατηγορια τιμης.

 

Ενταξει φιλε εσυ απο την αρχη που εγινα μελος στο site εχω παρατηρηση οτι σχεδον ολα τα σχολια σου για αυτο το smartphone ειναι αρνητικα και ετσι δεν τα λαμβανω υποψην καθολου.Ο ποιος σωστος και εγκυρος σε απαντησης ειναι ο Athanaso77.

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω καθετα!η οθονη του ειναι φοβερη και τα 512 μια χαρα!εγω δεν εχω κανενα προβλημα και μαλιστα ειναι τρομερα γρηγορο!!φανταζομαι οταν παρει την 2.3 πως θα πηγαινει!!κατα την γνωμη μου ειναι το καλυτερο κινητο που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι κόλλα, είναι νερό με κάτι σαν σαπούνι, για να εξασφαλίσεις ότι δεν θα μείνει αέρας (φουσκάλες) από κάτω.

 

Τότε γιατί όταν ξεραθεί... ξεραίνεται; Δεν ξεκολλάει καθόλου εύκολα.

 

παιδιά λογικά το υπάρχον sreen protector δε λέει κ πολλά ε?

 

Για αρχή καλό είναι.

 

Χαθηκε ο κοσμος οι Κορεατες να το βγαζαν με 1 giga Ram πιστευω εκει ποναει το κινητο στη Ram και ισως στην μπαταρια.:(

 

Αυτά είναι και για μένα τα δύο μειονεκτήματα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ποναει σε μπαταρια(λιγο) σε ραμ(αρκετα) βλεπε atrix sg2 και htc puramid και στην οθονη(αν και εκει ψιλοπαλευεται)...
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φιλε εσυ απο την αρχη που εγινα μελοσ στο site εχω παρατηρηση οτι σχεδον ολα τα σχολια σου για αφτο το smartphone ειναι αρνητικα και ετσι δεν τα λαμβανω υποψην καθολου.Ο ποιος σωστος και εγκυρος σε απαντησης ειναι ο Athanaso77.
Eιναι αρνητικα τα δικα μου σχολια που εχω γραψει :blink: Παντα ημουν ο πιο θετικος γι αυτο το κινητο. Διαβασε καλυτερα τι εχω γραψει ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ και μετα μιλα . Ειχα το Galaxy S και ειδα την μερα με τη νυχτα. Και εχω γραψει μαλιστα οτι το πουλησα με σκοπο να παρω αυτο. Ε οχι και αρνητικος, μη τρελαθουμε κι ολας Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο αν δεν το παρεις δεν καταλαβαινεις τι εργαλειο ειναι!!

δεν περιμενα απο την lg οτι θα εβγαζε κατι τετοιο και σε τετοια τιμη!!!!

πραγματικα φοβερο και επισης η οθονη του ειναι τελεια...

μπαταρια οντως κραταει 1 μερα μονο αλλα σκεφτειτε οτι τα περισσοτερα smartphones τοσο κρατανε!!!δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω καθετα!η οθονη του ειναι φοβερη και τα 512 μια χαρα!εγω δεν εχω κανενα προβλημα και μαλιστα ειναι τρομερα γρηγορο!!φανταζομαι οταν παρει την 2.3 πως θα πηγαινει!!κατα την γνωμη μου ειναι το καλυτερο κινητο που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη!!

 

+1 και απο εμενα...ναι μπορουσε να ειχε 1 gb ram, να ειχε super amoled, να ειχε καλυτερη μπαταρια...αλλα προς θεου ρε παιδια ειναι ενα παρα παρα πολυ καλο κινητο και δεν πρεπει να τα ισοεδωνουμε ολα!εχω και το nexus s και ειχα πιο πριν galaxy s για κανα μηνα htc desire hd και μπορω να πω ξεκαθαρα οτι το lg ειναι μακραν καλυτερο κινητο!

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παιδια, σημερα πηγα και το ειδα με σκοπο να το παρω. Η οθονη του δεν μου αρεσε καθολου. Καμια σχεση με ολα αυτα που γραφονται γενικα στα site. Για τα προσωπικα μου γουστα δεν αξιζει η οθονη που εχει. Δυο κλικ πιο πανω (το πολυ) απο το optimus one την βαζω εγω. Γι αυτα τα χρηματα που εχει λυπαμαι αλλα δεν μου κανει. Τουλαχιστον 100 ευρω κατω για να το παρω, και πραγματικα λεω τουλαχιστον. Η οθονη για μενα ειναι το Α σε μια συσκευη, ειδικα αν ειναι σε τετοια κατηγορια τιμης.

Δεν το έχω δει απο κοντα αλλα σε κάποια συγκριτικά βιντεακια που το είδα δίπλα σε άλλες γνωστές συσκευές δεν μου φάνηκε χάλια η οθόνη του.

Ένταξη δεν μπορω απο βίντεο να βγάλω σαφή συμπεράσματα, αλλα έχουν ακουστεί γνώμες εδω απο άτομα που το έχουν βάλει δίπλα σε άλλες συσκευές και δεν είδαν κάτι τραγικό. Ίσα ίσα που την χαρακτηρίζουν πάνω απο το μέσο όρο.

Και για συσκευη με αρχική τιμη 500€ δεν είναι καθόλου άσχημα.

 

το κινητακι μας ειναι πολυ καλο αλλα δυστυχως αυτη η ραμ του θα το χαραμισει μαλλον.. :(

Μην απογοητευεστε, δείτε πρώτα πως διαχειρίζεται την ram, αν αλλάζει συμπεριφορά όσο λιγοστεύει κλπ.

Μην ξεχνάτε ότι το Gingerbread διαθέτει ακόμα καλύτερη διαχείριση απο την 2.2.1 οπότε μπορει να μην αντιμετοπισετε πρόβλημα.

Καλο είναι σε συσκευές με μικρη ram, να περιοριζεστε στα εντελώς απαραίτητα widgets γιατί κρατούν αρκετή μνήμη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε θα παρει την εκδοση 2.3????????

ακουσα οτι θα παρει απευθειας 2.4 που ειναι για διπυρινα!!ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δει απο κοντα αλλα σε κάποια συγκριτικά βιντεακια που το είδα δίπλα σε άλλες γνωστές συσκευές δεν μου φάνηκε χάλια η οθόνη του.

Ένταξη δεν μπορω απο βίντεο να βγάλω σαφή συμπεράσματα, αλλα έχουν ακουστεί γνώμες εδω απο άτομα που το έχουν βάλει δίπλα σε άλλες συσκευές και δεν είδαν κάτι τραγικό. Ίσα ίσα που την χαρακτηρίζουν πάνω απο το μέσο όρο.

Και για συσκευη με αρχική τιμη 500€ δεν είναι καθόλου άσχημα.

Φιλε Te_salat που παντα διαβαζα τις αποψεις σου και τις μετρουσα γιατι παντα μιλουσες με λογικη, πιστεψε με σε σχεση με το Galaxy S που ειχα ειναι η μερα με τη νυχτα. το επεξεργαστηκα πολυ ωρα, και δεν μου αφησε τις εντυπωσεις που περιμενα. Αν το δεις κι εσυ πιστευω θα εχεις αναλογη αποψη. Τραγικη δεν ειναι σε καμια περιπτωση η οθονη, απλα δεν εχει καμια μα καμια σχεση με Super Amoled. Μα μιλαμε καμια. Edit: Και αμφιβαλω κατα ποσο ειναι IPS η οθονη του. Ειλικρινα πολυ αμφιβαλω Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

και επισης ειναι το μονο κινητο με nvidia tegra που κατα την γνωμη μου ειναι ο καλυτερος....
Δεν αμφισβητησα τον επεξεργαστη του ποτε. Την οθονη του αμφισβητησα απλα γιατι την δουλεψα πολυ ωρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν το έχω δει απο κοντα αλλα σε κάποια συγκριτικά βιντεακια που το είδα δίπλα σε άλλες γνωστές συσκευές δεν μου φάνηκε χάλια η οθόνη του.

 

Όχι, σε γενικές γραμμές η οθόνη του είναι ικανοποιητικότατη.

 

Μην απογοητευεστε, δείτε πρώτα πως διαχειρίζεται την ram, αν αλλάζει συμπεριφορά όσο λιγοστεύει κλπ.

 

Όταν η διαθέσιμη ram με multitasking χρήση φτάνει τα 60MB, αυτό δεν είναι σίγουρα καλό.

 

Μην ξεχνάτε ότι το Gingerbread διαθέτει ακόμα καλύτερη διαχείριση απο την 2.2.1 οπότε μπορει να μην αντιμετοπισετε πρόβλημα.

 

Θεωρητικά ναι, πρακτικά πάντως το Desire S σε stock κατάσταση με 2.3 καταλαμβάνει αρκετά περισσότερη ram από το Desire HD σε stock επίσης και με 2.2. Υπενθυμίζω ότι και τα δύο έχουν 768MB RAM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και επισης ειναι το μονο κινητο με nvidia tegra που κατα την γνωμη μου ειναι ο καλυτερος....

 

και το atrix και το sg2 εχουν tegra 2.. απλως τα sg2 που θα ερθουν ελλαδα θα εχουν exynos...

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη του aby είναι γνώμη του. Εγώ που δεν είχα γαλαχυ σ δεν μπορώ να μιλήσω αν και θυμάμαι όταν το είχα δει ότι όντως είχα εντυπωσιαστεί. Σκέψου aby όμως πως σε κάποιους απλά δεν αρέσει αυτός ο υπερχρωματισμός της amoled. Μπορεί να προτιμάνε την απλή οθόνη της lg>.. που απλή δεν την λες. τίγκα είναι και για εμένα ;)

 

και επισης ειναι το μονο κινητο με nvidia tegra που κατα την γνωμη μου ειναι ο καλυτερος....

 

Ωραία... η γνώμη σου σίγουρα μας καλύπτει :Ρ

Αυτό που μάλλον ήθελες να πεις είναι πως ο tegra σου φαίνεται καλύτερος, για κάποιο λόγο. Ε;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, σε γενικές γραμμές η οθόνη του είναι ικανοποιητικότατη.
Ικανοποιητικοτατη εννοειτε οτι ειναι, απλα σε σχεση με Super Amoled υπολειπεται πολυ για μενα. Τα λεω ολα αυτα γιατι διαβαζα απο πολλους "Φοβερη οθονη" , "Τρομερη οθονη" , και την περιμενα ετσι ενω στην πραξη δεν ειναι
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ικανοποιητικοτατη εννοειτε οτι ειναι, απλα σε σχεση με Super Amoled υπολειπεται πολυ για μενα. Τα λεω ολα αυτα γιατι διαβαζα απο πολλους "Φοβερη οθονη" , "Τρομερη οθονη" , και την περιμενα ετσι ενω στην πραξη δεν ειναι

 

Δεν είναι δυνατόν να έχουμε όλοι τα ίδια γούστα. Καλό είναι να μην ξεφύγουμε περισσότερο με το θέμα "ποιος τύπος οθόνης μου αρέσει περισσότερο".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη του aby είναι γνώμη του. Εγώ που δεν είχα γαλαχυ σ δεν μπορώ να μιλήσω αν και θυμάμαι όταν το είχα δει ότι όντως είχα εντυπωσιαστεί. Σκέψου aby όμως πως σε κάποιους απλά δεν αρέσει αυτός ο υπερχρωματισμός της amoled. Μπορεί να προτιμάνε την απλή οθόνη της lg>.. που απλή δεν την λες. τίγκα είναι και για εμένα..
Μα σιγουρα, εννοειτε οτι για πολλους θα ειναι αριστη, προσωπικη μου γνωμη εγραψα σε σχεση με οτι ειχα για πολλους μηνες. Τελος το Off topic απο μενα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Ηθελα να αναφερω και εγω τη γνωμη μου.

 

Καταρχήν ειναι λιγο υπερβολικο να λεει καποιος πως το κινητο αξιζει 100 ευρω πιο κατω απο την στιγμη που εχει την ιδια τιμη ή και μικροτερη απο παλιοτερα(μονοπυρηνα) μοντελα (βλεπε nexus s,desire s κτλ).

 

Το θεμα με τη μπαταρια που αναφερετε ελπιζω πως ειναι και softwarικο θεμα και πως μπορει να βελτιωθει...

 

Οσο για τα 512mb ram ειναι λιγα επειδη θα βγουν τα atrix,sgs 2 με 1gb,αλλιως πιστευω πως δε θα υπηρχαν τοσα παραπονα.

Στο κατω κατω για αυτο και το LG ειναι στα 500ευρω ενω τα atrix-SGS 2 θα ειναι 100-150 ευρω παραπανω.Ειναι καθαρα θεμα επιλογης ή παιρνεις το 2Χ για αυτο που ειναι ή περιμενεις και δινεις καποια παραπανω χρηματα για καλυτερη οθονη και περισοτερη ram.

Προσωπικά δε τα συγκρινω ακριβως αυτα τα 3 γιατι θεωρω πως το LG 2X ειναι το "σκαλοπατι" για τη μεταβαση απο μονοπυρηνα σε διπυρηνα.

 

Φυσικα ολα αυτα ειναι προσωπικη και θεωρητικη αποψη αφου δεν το εχω το κινητο στα χερια μου(ουτε φυσικα τα atrix,SGS 2).

Αν με βοηθησει η επδοτηση θα το σκεφτω να παροπλισω το "κλειδωμενο σκυλι"(milestone) για το ξεκλειδωτο LG.

 

 

Αυτα!!!

Link to comment
Share on other sites

να παρω την δευτερα το lg η να περιμενω το samsung η το htc το διπυρηνο?ξερει κανεις σε τι τιμη θα παιξουν το samsung και το htc?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...