Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Με την Cm11 του tonyP όποτε συνδέω τα Handsfree (τα original που είχε η συσκευασία) χαμηλώνει η ένταση που χτυπάει το τηλέφωνο και ακούγεται ελάχιστα.

Επίσης ενώ είναι συνδεδεμένα τα Handsfree δεν μου βγάζει κάποια ένδειξη το κινητό (πχ εικονίδιο Handsfree)

Γιατί το κάνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Το έχω κάμποσα χρόνια και λέω να το δώσω στο έταιρον ήμισυ. Δεν ασχολείτε με εφαρμογές κλπ.

 

Τηλέφωνο, sms, φωτογραφική, ραδιόφωνο και σερφάρισμα μέσω wifi.

 

Ποια ROM θεωρείτε πως είναι η καταλληλότερη για την παραπάνω χρήση? Αυτή την στιγμή "φοράει" 2.3.4 Προσπάθησα να βάλω ICS αλλά φτάνει μέχρι το σημείο που ζητάει να κάνω backup και μετά βγάζει μήνυμα "An Unsupported operation has been attempted"

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το έχω κάμποσα χρόνια και λέω να το δώσω στο έταιρον ήμισυ. Δεν ασχολείτε με εφαρμογές κλπ.

 

Τηλέφωνο, sms, φωτογραφική, ραδιόφωνο και σερφάρισμα μέσω wifi.

 

Ποια ROM θεωρείτε πως είναι η καταλληλότερη για την παραπάνω χρήση? Αυτή την στιγμή "φοράει" 2.3.4 Προσπάθησα να βάλω ICS αλλά φτάνει μέχρι το σημείο που ζητάει να κάνω backup και μετά βγάζει μήνυμα "An Unsupported operation has been attempted"

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Ή 2.3.4 μια χαρά είναι πιστεύω για αυτό που το θέλει..

Link to comment
Share on other sites

Ή 2.3.4 μια χαρά είναι πιστεύω για αυτό που το θέλει..

 

To ζητούμενο είναι η σταθερότητα και να μην έχουμε άσκοπες επανεκκινήσεις...

Σε ευχαριστώ:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

To ζητούμενο είναι η σταθερότητα και να μην έχουμε άσκοπες επανεκκινήσεις...

Σε ευχαριστώ:)

 

Αν θυμαμαι καλα, τελευταια φορα που ισχυε αυτο ηταν με την 2,3,4 :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το έχω κάμποσα χρόνια και λέω να το δώσω στο έταιρον ήμισυ. Δεν ασχολείτε με εφαρμογές κλπ.

 

Τηλέφωνο, sms, φωτογραφική, ραδιόφωνο και σερφάρισμα μέσω wifi.

 

Ποια ROM θεωρείτε πως είναι η καταλληλότερη για την παραπάνω χρήση? Αυτή την στιγμή "φοράει" 2.3.4 Προσπάθησα να βάλω ICS αλλά φτάνει μέχρι το σημείο που ζητάει να κάνω backup και μετά βγάζει μήνυμα "An Unsupported operation has been attempted"

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

Το έχω δόση και εγώ στην σύζυγο και του έχω πάνω DjangoManouche X1.2 ( 4.0.4) κανένα θέμα, το χρησιμοποιεί σαν τηλέφωνο και photo - video (για τα παιδιά) μιας που στον τομέα αυτό είναι Best...! Κάθε μέρα το χρησιμοποιεί και σαν ξυπνητήρι (για το σχολείο τα παιδιά) σε ''λειτουργία πτήσης'' και δεν έχει κλίση μόνο του ποτέ...! είναι μια Rom 2 χρονών αξιόπιστη....!!!;) Άλλαξα μπαταρία (8€) και πίσω καπάκι (7€) και έχει γίνει καινούργιο...!:rolleyes:

 

http://s21.postimg.org/gt3tm0qlj/20150321_202205.jpg

image hosting site no sign up

http://s14.postimg.org/mjq0aabg1/20150321_202230.jpg

free image host

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είχα αλλάξει, το καπάκι είναι μια χαρά μιας και φόραγε θήκη σιλικόνης. Το μεσαίο περιμετρικό πλαίσιο έχει κάποια σημάδια από πτώσεις προ θήκης, αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες...

Την rom που προτείνεις, που την βρίσκω? και τι χρειάζεται για εγκατάσταση?

Ρωτάω, γιατί επειδή το τηλέφωνο είναι παλιό, πολλοί σύνδεσμοι δεν λειτουργούν πλέον.

Σε ευχαριστώ:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να το ψάξω παλι

Δημόσιος Υπάλληλος =

Πάρααα Πολύ Ελεύθερος Χρόνος!

Γι' αυτό στείλτε μήνυμα για οτιδήποτε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά θέλω τα φώτα σας αν και αρκετά παλιό το κινητό.

Κολλάει πάρα πολύ και κάνει επανεκινησεις μόνο του μόλις το ζορίσω. Ειδικά άμα ανοίξω το cpu-z μετά απο λίγο όσο το έχω ανοιχτό κάνει restart Πάντα. Μου δείχνει Load cpu πάνω από 80% στο cpu-z . Υπάρχει περίπτωση να τα έχει παίξει η πλακέτα;

 

Έχω δοκιμάσει και official και την Djangomanouche η οποία στην αρχή ήταν σχετικά καλά αλλά μετά άρχισε τα δικά της. Η μπαταρία απο 100% έπεφτε 0% κατευθείαν, restarts συνέχεια

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας αν και αρκετά παλιό το κινητό.

Κολλάει πάρα πολύ και κάνει επανεκινησεις μόνο του μόλις το ζορίσω. Ειδικά άμα ανοίξω το cpu-z μετά απο λίγο όσο το έχω ανοιχτό κάνει restart Πάντα. Μου δείχνει Load cpu πάνω από 80% στο cpu-z . Υπάρχει περίπτωση να τα έχει παίξει η πλακέτα;

 

Έχω δοκιμάσει και official και την Djangomanouche η οποία στην αρχή ήταν σχετικά καλά αλλά μετά άρχισε τα δικά της. Η μπαταρία απο 100% έπεφτε 0% κατευθείαν, restarts συνέχεια

 

Εάν το έχεις στη φόρτιση κάνει πάλι το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αλλαξει μπαταρια ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω στα χερια μου ενα lg 2x ενος φιλου ειναι και κολαει παρα πολυ!!!το εκανα ροοτ με kingo root ολα καλα εχω κανονικα ροοτ!!αλλα δεν μπορώ με τιποτα να περασω custom recovery !!??:wacko: πανω εχει επισιμη 4,0,4 για δώστε μου τα φώτα σας πως το περναμε !!!

μαριε περιμενω να με εξυπηρέτησης φιλε εεε:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω στα χερια μου ενα lg 2x ενος φιλου ειναι και κολαει παρα πολυ!!!το εκανα ροοτ με kingo root ολα καλα εχω κανονικα ροοτ!!αλλα δεν μπορώ με τιποτα να περασω custom recovery !!??:wacko: πανω εχει επισιμη 4,0,4 για δώστε μου τα φώτα σας πως το περναμε !!!

μαριε περιμενω να με εξυπηρέτησης φιλε εεε:p

 

Εδώ σε έχω..~

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σε έχω..~

 

Μαριε μηπως πρεπει να εχω micro sd μεσα αναγκαστικά για να γινει δουλεια ??(δεν εχω μεσα για αυτο ΄το λεω)

 

εβαλα και καρτα τελικα και τιποτα !!!απλα δεν μπορο να φλασαρο recovery o rom manager λεει device lg p990 its not suported!!!δοκιμασα και flashify δεν λειτουργεί καν !!twrp manager απο play store λεει οτι δεν μπορει να γραψει στην sd card!!:blink:

δεν με εχει δυσκολεψει κανενα τηλεφωνο τοσο ωστε να περασω custom recovery!!!!:angry:

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Τελικά restarts κάνει με όποια ρομ έχω δοκιμάσει που βασίζεται στην original της lg. πχ με cm 10 δεν κάνει restarts. Αλλά εκεί υπάρχουν κάποια μικροπροβληματάκια και από μπαταρία δεν τα πάει και τόσο καλά.

 

Τι μπορεί να φταίει και ποια ρομ να δοκιμασω; Ή και κάποιον κερνελ αν χρειάζεται

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω βάλει cm10.1 tonyp και φαίνεται καλά εκτός από κάτι μικροκολλήματα και χαμηλότερη διάρκεια μπαταρίας.

Και δεν κάνει restarts ούτε μέσα από το cpu-z.

 

Υπάρχει καμιά άλλη καλή και δοκιμασμένη ρομ; H cm11 είναι καλή;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Για μενα η καλυτερη απο οσες ειχα βαλει ειναι αυτη στην υπογραφη μου

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...