Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

δεν νομίζω πως για την κάμερα μπορεί να ευθύνεται ένας kernel... δεν μου φαίνεται λογικό, όχι ότι έχω και τρελές γνώσεις. Γιατί δεν δοκίμασες στην T-Build 3 να φλασάρεις το MOD

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2163473

για την κάμερα;

Το είχα δοκιμάσει παλιότερα και μου φάνηκε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν νομίζω πως για την κάμερα μπορεί να ευθύνεται ένας kernel... δεν μου φαίνεται λογικό, όχι ότι έχω και τρελές γνώσεις. Γιατί δεν δοκίμασες στην T-Build 3 να φλασάρεις το MOD

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2163473

για την κάμερα;

Το είχα δοκιμάσει παλιότερα και μου φάνηκε μια χαρά.

 

Καταρχας σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Το mod που μου αναφερεις δεν ειναι η καμερα jellybean η οποια ειναι η μοναδικη που γραφει βιντεο 720p με 30fps στα 15000.

Ισως το καλυτερο video recorder που εχω δει αν εξαιρεσεις τον ηχο.

Η καμερα που παραθετεις ειναι η stock ics και για καποιο λογο δεν εχει και autofocus. Δεν θυμαμαι ποια απο ολα τα mod ειχα δοκιμασει προφανως ειχα δοκιμασει το λαθος.

Αυτο με το autofocus ειναι ενα θεμα γιατι ενω ειναι καταπληκτικο σε κοντινα, οταν τραβας μακρια η καμερα κανε καθε 5-8 δευτερα ενα focus.

Link to comment
Share on other sites

Άκομα με κάποιο external app για την κάμερα όπως π.χ Camera Zoom Fx δεν λύνεται το θέμα που λές;

 

Φιλε μου εχω δοκιμασει gurufx (ασχετο αλλα δεν παιζει με τιποτα αν δεν εχεις την μαμα καμερα της lg) αλλα δοκιμασα και την mx camera το οποιο ειναι πολυ πολυ καλο ΑΛΛΑ παλι κολλαει και σε πεταει εξω.

Link to comment
Share on other sites

Στην django όταν εκανες εγκατάσταση της rom,ποια επιλογή έκανες για την κάμερα;εγώ έχω βάλει αυτήν με το auto focus και νομιζω οτι καποιες φορες δεν εστιάζει σωστα.να δοκιμασω την αλλη επιλογή;
Link to comment
Share on other sites

Στην django όταν εκανες εγκατάσταση της rom,ποια επιλογή έκανες για την κάμερα;εγώ έχω βάλει αυτήν με το auto focus και νομιζω οτι καποιες φορες δεν εστιάζει σωστα.να δοκιμασω την αλλη επιλογή;

 

Και καλα εκανες. Η αλλη επιλογη ειναι η στοκ μαμα καμερα της lg. Τραβαει μετρια και δεν εχει autofocus πραγμα το οποιο σημαινει οτι στα κοντινα θα τραβας παντα θολα μιας και η καμερα του lg εχει fixed focus.

Για μενα προτιμω να μου κανει καθε 10 δευτερα af παρα να μην εχω καθολου.

Επισης συνολικα το κινητο δουλευει καλυτερα με την django αλλα με την εκδοση του tonyp ηταν γενικα πιο γρηγορο το κινητο.

Θα δοκιμασω και την εκδοση καμερας camera jb+ που θεωρητικα ειναι η καμερα του jelly και θα σας πω εντυπωσεις.

Ιδανικο video camcorder κατεμου ειναι η μαμα jb camera στα 720p αλλα να ειχε και καλυτερο ηχο.

Αλλιως η αμεσως καλυτερη λυση προς το παρον ειναι η εκδοση του django με την modded εκδοση της καμερας (af) και απο το market την εκδοση ics+ και 1080p στα 24 fps και ηχο στα 48khz me to bitrate x2.

Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα την camera jb+. Θεωρω ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ εχω δει μεχρι στιγμης με καλυπτει απολυτα.

Στην εκδοση django δοκιμαστε να βαλετε jb+ camera και τα settings που σου δινει ενω στην εκδοση camera jb στον tonyp δεν σου δινει τετοιες επιλογες.

Σου δινει δυνατοτητα να τραβηξεις βιντεο 720p αψογα και με καλο ηχο...αλλα και 1080.Δειτε το screenshot

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα και εγώ το camera jb+ και θα το δοκιμασω,μήπως ξέρεις τι κανει η επιλογή animate capture;στις ρυθμίσεις του βίντεο τι πιστεύεις οτι είναι συνολικά καλυτερο;
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ανοίξαμε το θέμα της κάμερας...

 

Με την Django Manouche 1.6.5 ότι κάμερα και να έχω χρησιμοποιήσει μου βγαίνουν θολές οι φωτογραφίες...

Τι κάμερα χρησιμοποιείται και με τι settings?

Link to comment
Share on other sites

Με την camera Django Manouche 1.2. η μόνη έκδοση που μου έχει κάτσει, δουλεύουν όλα σωστά και δεν μαυ κωλα το ΤΗΛΕΦΩΝΟ όσες εφαρμογές και αν βάλω....!!! τι να πω ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ;)

 

ΝΑ και μια σημερινή photo της κόρης μου..!!

 

http://s7.directupload.net/images/130527/azisqa8p.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή photo!!! (και κούκλα η κοράκλα σου! Να την χαίρεσαι)

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο θέμα....?

Με 2.3.4 έβγαζε φανταστικές photos!

Τι ρυθμίσεις έχεις βάλει για την κάμερα;

Edited by Mpoumpis106
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή photo!!! (και κούκλα η κοράκλα σου! Να την χαίρεσαι)

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο θέμα....?

Με 2.3.4 έβγαζε φανταστικές photos!

Τι ρυθμίσεις έχεις βάλει για την κάμερα;

 

Ευχαριστώ....!!! από ρυθμίσεις τα έχω όλα αυτόματα..!!! αν εννοείς όταν πέρναγα την Rom, και εκεί δεν πείραξα τίποτα..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ....!!! από ρυθμίσεις τα έχω όλα αυτόματα..!!! αν εννοείς όταν πέρναγα την Rom, και εκεί δεν πείραξα τίποτα..!!

Έκανα ένα restart το κινητό και μου φαίνεται πως έστρωσε...

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Σε django 1.6 που χρησιμοποιω η καλυτερη καμερα ειναι η jb+ υπαρχει στο μαρκετ.

Ρυθμισεις για βιντεο 720p τραβαει με 29 καρε (πολυ καλη κινηση) και ρυθμισεις x2 bitrate και τον ηχο στα 48khz.

Αψογη και η φωτο του φιλου παραπανω αλλα νομιζω οτι η django 1.2 αλλα και cm7 εκδοσεις ειχαν καλυτερες επιδοσεις και φωτο απο ics και jellybean.

Δεν καταφερα εντελλει με τιποτα να τρεξω στο κινητο 4.2.2 ακομα και την Avatar δοκιμασα με διαφορετικο κερνελ οκ η καμερα αλλα το κινητο σερνοταν.

Για να περασεις cm7 (τρεχει νομιζω σε ginger) χρειαζεται ο παλιος bootloader...Εχει κανεις ιδεα πως πας απο τον καινουργιο που εχω εγω σε παλιο? Θα ηθελα για δοκιμη να το δω...

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα και εγώ το camera jb+ και θα το δοκιμασω,μήπως ξέρεις τι κανει η επιλογή animate capture;στις ρυθμίσεις του βίντεο τι πιστεύεις οτι είναι συνολικά καλυτερο;

 

To animated capture ειναι οταν βγαζει η φωτο να στην πηγαινει με animation δεξια στην gallery. Αν κανεις swipe αριστερα θα ανοιξεις το gallery της jb.

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να ρωτήσω κι εγώ το ίδιο, το βρίσκω 170 ευρώ σφραγισμένο, αξίζει πιστεύετε;

 

Σαν hardware/συσκευή ακόμα και σήμερα, μια χαρά είναι, και η τιμή είναι super. Απλώς θα πρέπει να πάρετε απόφαση ότι σοβαρή ICS/JB δεν θα δείτε ποτέ στο 2Χ (γιατί και η προσπάθεια της LG μισοτελειωμένη φαίνεται) οπότε αν σας κάνει/αρκεί η GB, τότε προχωράτε άφοβα :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Σαν hardware/συσκευή ακόμα και σήμερα, μια χαρά είναι, και η τιμή είναι super. Απλώς θα πρέπει να πάρετε απόφαση ότι σοβαρή ICS/JB δεν θα δείτε ποτέ στο 2Χ (γιατί και η προσπάθεια της LG μισοτελειωμένη φαίνεται) οπότε αν σας κάνει/αρκεί η GB, τότε προχωράτε άφοβα :cool:

Μόνο με Custom Rom θα είσαι ικανοποιημένος με το κινητό και για εμένα η DMX αυτή την στιγμή είναι μια από τις καλύτερες

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εχθές το βρήκα 170 ευρώ σφραγισμένο, δεν ξέρω αν είναι ελληνικό. Τι λέτε αξίζει;

 

BOYRRRRR....!!! Αλλά αν είναι απο - και καλά λαθραίο και τέτοια, καλό είναι να το ανοίξεις μπροστά σε αυτών που σου το δεινή, και να το ενεργοποιήσετε ατάκα και επιτόπου.......;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρεαιάζομαι άμεσα βοήθεια. Θέλω να πουλήσω το κινητό οπότε έκανα επαναφορά δεδομένων αλλά επειδή το είχα κάνει root σκάει η επαναφορά. Πάτησα start + Vol- και με βγάζει στο CWM-BASED RECOVERY V6.0.2.5. Τι πρέπει να κάνω για να το επαναφέρω; Δεν θέλω να φαίνεται rooted... Όταν κάνω reboot σκάει... Unfortunately the process com.android.phone has stopped είναι το μήνυμα... Το root είχε γίνει με το All-In-One Toolkit (lg p990 toolkit) του Spyko...

Please HELP !!!

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...