Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Εγώ βλέπω κολλήματα 2 δευτερολέπτων σε ανοίγματα εφαρμογών. Δε μου φαίνεται γρήγορο το τηλέφωνο.... Εντάξει είναι και μικρή η ram αλλά αλλά ....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ξερει κανεις πως στην καινουρια rom της LG πως θα βαλω αλλη kernel για να κανω overclocking τον επεξεργαστη? τα φωτα σας εχω πυξει SOSSSSSSSSSSSSSSS
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω για διαγραφη. :) Edited by PMNEDM

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως στην καινουρια rom της LG πως θα βαλω αλλη kernel για να κανω overclocking τον επεξεργαστη? τα φωτα σας εχω πυξει SOSSSSSSSSSSSSSSS

 

Καλυτέρα φλασαρε την djangomanouche x1.2 OC..Δεν ειμαι σιγουρος αν δουλέψει μονο ο κερνελ του..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θα ήθελα να με ενημερώσετε πως μπορώ να κάνω root το τηλέφωνο με έκδοση ICS 4.0.4 P99030a, αναβαθμισμένο από το service της LG λόγω προβληματικής αναβάθμισης από εμένα. Παρακαλώ πέιτε μου software και διαδικασία. Πριν το ICS, το είχα κάνει με το SuperOneClick...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θα ήθελα να με ενημερώσετε πως μπορώ να κάνω root το τηλέφωνο με έκδοση ICS 4.0.4 P99030a, αναβαθμισμένο από το service της LG λόγω προβληματικής αναβάθμισης από εμένα. Παρακαλώ πέιτε μου software και διαδικασία. Πριν το ICS, το είχα κάνει με το SuperOneClick...

Ευχαριστώ.

 

All-In-One P990-Toolkit by spyko

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020737

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

βγήκε νέα DjangoManouche X 1.2.1 με νέους kernels. Όσοι πιστοί προσέλθετε ;)

 

ΥΓ: όσοι έχετε DjangoManoucheX και σας λειτουργεί χωρίς πρόβλημα, μπορείτε να μου πείτε αν έχετε το Viber εγκατεστημένο;

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θα ήθελα να με ενημερώσετε πως μπορώ να κάνω root το τηλέφωνο με έκδοση ICS 4.0.4 P99030a, αναβαθμισμένο από το service της LG λόγω προβληματικής αναβάθμισης από εμένα. Παρακαλώ πέιτε μου software και διαδικασία. Πριν το ICS, το είχα κάνει με το SuperOneClick...

Ευχαριστώ.

 

AIO-P990-ToolKit_v3.0 ;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απλα δοκιμαστε την cm10 και θα ξεχασετε για παντα τις ρομ βασισμενες σε ics. Τέταρτη μερα με την 03012013 και ουτε call bug ουτε τιποτα! Edited by an8rwpofagos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απλα δοκιμαστε την cm10 και θα ξεχασετε για παντα τις ρομ βασισμενες σε ics για παντα. Τεταρτη μερα με την 03012013 και ουτε call bug ουτε τιποτα!

 

Απο μπαταρια;;Εχετε γινει οι καλυτεροι φιλοι με τον φορτιστη;

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια;;Εχετε γινει οι καλυτεροι φιλοι με τον φορτιστη;

 

Κοιτα να δεις εγω προσωπικα δεν κανω και καμια βαρια χρηση και 1,5 μερα την βγαζω ανετα. Ιδια με την cm7.2 μου φαινεται η καταναλωση. Η απλα δεν εχω καταλαβει διαφορα ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απλα δοκιμαστε την cm10 και θα ξεχασετε για παντα τις ρομ βασισμενες σε ics. Τέταρτη μερα με την 03012013 και ουτε call bug ουτε τιποτα!

 

ραδιόφωνο έχει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιο θεματάκι και θα ήθελα την βοήθειά σας! Έχω την official ICS,πέρασα τον unlocked bootloader με το AIO Toolkit του Spyko,έβαλα και το CWM 6 αλλά όταν flashάρω την CM10 και κάνω reboot,η συσκευή γράφει S/W Upgrade,σβήνει αυτή η οθόνη και ανοίγει δίχως περασμένη τη CM10 αλλά με την off ICS... Δε λειτουργεί σε ICS BL η CM10?

 

Συγγνώμη εάν έχει δοθεί πάλι η λύση σε άλλο ποστ...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει. Ελπιζω να το εισαγουν καποια στιγμη.

 

Δεν νομιζω οτι θα εισαγουν ραδιοφωνο,ουτε η cm7 ειχε..

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ.....να ρωτήσω αν είναι έτυμη, δηλαδή ROOT..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.....να ρωτήσω αν είναι έτυμη, δηλαδή ROOT..!

Τίποτα φίλε! Η λογική λέει οτι είναι ROOTαρισμένη! ;)

Έχω κάποιο θεματάκι και θα ήθελα την βοήθειά σας! Έχω την official ICS,πέρασα τον unlocked bootloader με το AIO Toolkit του Spyko,έβαλα και το CWM 6 αλλά όταν flashάρω την CM10 και κάνω reboot,η συσκευή γράφει S/W Upgrade,σβήνει αυτή η οθόνη και ανοίγει δίχως περασμένη τη CM10 αλλά με την off ICS... Δε λειτουργεί σε ICS BL η CM10?

 

Συγγνώμη εάν έχει δοθεί πάλι η λύση σε άλλο ποστ...

 

Παίδες κάποιος τα φώτα του! Επίσης,ξαναπέρασα CWM αλλά πλέον την έκδοση 5 και όταν πάω να flashάρω την CM10 βγάζει error και αναφέρει κάτι για (Status 7)... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι θα εισαγουν ραδιοφωνο,ουτε η cm7 ειχε..

 

η cm7 δεν είχε ραδιόφωνο στις αρχές. Εδώ και πάρα πολύ καιρό (τουλάχιστον χρόνο) έχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω την διαδιακσία για rooting όπως περιγράφεται (επιλογή 3 στο lg p990 toolkit) αλλά όταν φτάνω στην διαδικασία με το nvflash δεν γίνεται τίποτα. Δηλαδή πατάω vol- και power και δεν γίνεται κάτι. Τι να κάνω. Επίσης μέχρι εκεί έγινε καλά. Αλλά δεν τελείωσε, οπότε πως ξαναγυρίζω εκεί που ήμουν; Παρακαλώ βοηθείστε!!! Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

η cm7 δεν είχε ραδιόφωνο στις αρχές. Εδώ και πάρα πολύ καιρό (τουλάχιστον χρόνο) έχει κανονικά.

 

Χμμ δεν θα θυμάμαι καλά..Νομιζα οτι η official cm7 δεν είχε ποτε,ειχα την εντυπωση οτι οι developers του xda πρόσθεταν..Τεσπα..

 

Τελικά όντως γύρισε ο stefan..Άντε να μαζεύονται παλι σιγά σιγά..Ο Τέμασεκ μένει τώρα..:p

Link to comment
Share on other sites

http://get.cm/?device=p990

 

Παίδες κάποιος τα φώτα του! Επίσης,ξαναπέρασα CWM αλλά πλέον την έκδοση 5 και όταν πάω να flashάρω την CM10 βγάζει error και αναφέρει κάτι για (Status 7)... :wacko:

 

Η επίσημη CM10 δουλεύει στον παλιό Bootloader.

 

Κάνω την διαδιακσία για rooting όπως περιγράφεται (επιλογή 3 στο lg p990 toolkit) αλλά όταν φτάνω στην διαδικασία με το nvflash δεν γίνεται τίποτα. Δηλαδή πατάω vol- και power και δεν γίνεται κάτι. Τι να κάνω. Επίσης μέχρι εκεί έγινε καλά. Αλλά δεν τελείωσε, οπότε πως ξαναγυρίζω εκεί που ήμουν; Παρακαλώ βοηθείστε!!!

 

Αν γίνεις λίγο πιο σαφής ίσως μπορούμε να βοηθήσουμε.

όταν φτάνω στην διαδικασία με το nvflash δεν γίνεται τίποτα. Δηλαδή πατάω vol- και power και δεν γίνεται κάτι ??? vol- & vol+ είναι για nvflash mode.

Επίσης μέχρι εκεί έγινε καλά ??? μέχρι που τι?

 

Το vol- και power είναι για να μπεις σε recovery και αργεί. περίπου 30'' θα τα κρατάς πατημένα μέχρι να σβήσει το LG logo.

Edited by spyko
Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...