Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Επειδή έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που διαβάζω, τελικά είναι καλύτερα να βάλουμε την stock ics, την root του DjangoManouche ή καμία από αυτές;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που διαβάζω, τελικά είναι καλύτερα να βάλουμε την stock ics, την root του DjangoManouche ή καμία από αυτές;

 

Η djangoManouche ειναι η πιο γρηγορη ρομ που υπαρχει μεχρι στιγμης χωρις call bug..Θα σου προτινα να την εγκαταστησεις,την στοκ καλητερα γιατι η king of birds σε μερικους εχει θεματακια..

Link to comment
Share on other sites

Η djangoManouche ειναι η πιο γρηγορη ρομ που υπαρχει μεχρι στιγμης χωρις call bug..Θα σου προτινα να την εγκαταστησεις,την στοκ καλητερα γιατι η king of birds σε μερικους εχει θεματακια..

ούτε η έκδοση με τον στοψκ κερνέλο;

Βασικά εσείς που χρησιμοποιήτε custom rom (όχι απαραίτητα κ custom kernel) πως πάτε από μπαταρία

κάτι μου λέει ότι δεν θα κλείσω ποτέ 5ημερο όπως παλιά με cm 7.2 :(

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

ούτε η έκδοση με τον στοψκ κερνέλο;

Βασικά εσείς που χρησιμοποιήτε custom rom (όχι απαραίτητα κ custom kernel) πως πάτε από μπαταρία

κάτι μου λέει ότι δεν θα κλείσω ποτέ 5ημερο όπως παλιά με cm 7.2 :(

 

5Ημερο;;;Πλακα κανεις,εγω δεν εχω κλεοσει ουτε 2ημερο χωρις φορτιση..

Link to comment
Share on other sites

ούτε η έκδοση με τον στοψκ κερνέλο;

Βασικά εσείς που χρησιμοποιήτε custom rom (όχι απαραίτητα κ custom kernel) πως πάτε από μπαταρία

κάτι μου λέει ότι δεν θα κλείσω ποτέ 5ημερο όπως παλιά με cm 7.2 :(

Προφανώς κάνεις πλάκα. Εκτός αν έχεις το κινητό με όλα κλειστά (3G, Data,Wifi,GPS) και με μόνιμα κλειστή οθόνη και καμία απολύτως χρήση και κλειστό τη νυχτα! Αλλά τότε πάρε καλύτερα ένα dumb phone, θα κρατάει παραπάνω!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

...όχι δεν κάνω πλάκα ... με ίδιες ρυθμίσεις ΚΑΙ wi-fi μου κράταγε 4-5ημερο....
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Πήγα νακάνω update με το lg tool και κόλλησε το κινητόστο 15% και ότι και να κάνω μένει στην οθόνη s/w upgrade please wait....Βοηθήστε σας παρακαλώωωωωωω:cry

 

το κόλπο με το volume kai to power δεν επιασε...

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Η djangoManouche ειναι η πιο γρηγορη ρομ που υπαρχει μεχρι στιγμης χωρις call bug..Θα σου προτινα να την εγκαταστησεις,την στοκ καλητερα γιατι η king of birds σε μερικους εχει θεματακια..

 

Ωραίος σε ευχαριστώ πολύ, θα βάλω αυτή που μου είπες.

 

Επειδή έχω "λιώσει" τα angy birds, υπάρχει τρόπος να κάνω copy-paste από κάποιο φάκελο του κινητού τα επίπεδα που έχω περάσει και να τα περάσω στην stock ics; Γιατί δεν θέλω να κρατήσω όλες τις εφαρμογές με titanium backup επειδή φοβάμαι μην μου κάνει το κινητό πιο αργό μετά το πέρασμά τους. Στην ουσία θέλω να κάνω τις εγκαταστάσεις των εφαρμογών από την αρχή αλλά να μπορέσω να περάσω και την "πρόοδό" μου στα angry birds.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος σε ευχαριστώ πολύ, θα βάλω αυτή που μου είπες.

 

Επειδή έχω "λιώσει" τα angy birds, υπάρχει τρόπος να κάνω copy-paste από κάποιο φάκελο του κινητού τα επίπεδα που έχω περάσει και να τα περάσω στην stock ics; Γιατί δεν θέλω να κρατήσω όλες τις εφαρμογές με titanium backup επειδή φοβάμαι μην μου κάνει το κινητό πιο αργό μετά το πέρασμά τους. Στην ουσία θέλω να κάνω τις εγκαταστάσεις των εφαρμογών από την αρχή αλλά να μπορέσω να περάσω και την "πρόοδό" μου στα angry birds.

 

Κανε backup με titanium και κανε restore μονο τα δεδομενα..

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάνεις πλάκα. Εκτός αν έχεις το κινητό με όλα κλειστά (3G, Data,Wifi,GPS) και με μόνιμα κλειστή οθόνη και καμία απολύτως χρήση και κλειστό τη νυχτα! Αλλά τότε πάρε καλύτερα ένα dumb phone, θα κρατάει παραπάνω!

 

Χαχαχα σωστος!

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα σωστος!

 

Προφανώς όταν δεν τα χρειάζσαι τα κλείνεις όμως.... εκτός αν υπάχει λόγος να έχει κάποιος 24/24 ιντερνετ ακόμα κ στον ύπνο του

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

...όχι δεν κάνω πλάκα ... με ίδιες ρυθμίσεις ΚΑΙ wi-fi μου κράταγε 4-5ημερο....

 

ΑΝ είχες τα πάντα όλα κλειστά και ΑΝ το έκλεινες το βράδυ και ΑΝ δεν έτρεχες ούτε μία εφαρμογή αυτό το διάστημα και ΑΝ δεν μίλαγες πάνω από μισή ώρα την ημέρα, τότε ΙΣΩΣ να είχες καταφέρει να φτάσεις τις 4 μέρες....με πολύ ζόρι όμως....

 

Αλλά όπως λένε και τα άλλα παιδιά, τι το θες τότε το smartphone ? :p

 

Εγώ με normal χρήση για smartphone, είχα δει max 2 μέρες (δηλαδή 48 ώρες σερί για να μην μπερδευόμαστε)...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Εχει γραφτει και απο αλλους μα θεωρω οτι ενας οδηγος για ics θα ελεινε αρκετες αποριες,τεσπα... ημουν με gueste,τεμασεκ,γυρισα μσ σμαρτφλασ σε 20ς,εκανα αναβαθμιση με lg tool,εκανα κατι λαθος;εχω αρκετο lag,εκανα 2 φορες επαναφορα εργοστσσιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα,τι προτεινεται;
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οι περισσότεροι που ασχολούνται με τα games,σε smartphone,να έχουν checkάρει τα Modern Combat.

Πρόσφατα βγήκε στο store το Modern Combat 4. Δεν είναι συμβατό με τη συσκευή μας,αλλά... είχα βάλει με smartflash την ICS(δεν το εμφανίζει το game στο store μιας και δεν είναι συμβατή η συσκευή),το γύρισα σε V20s για να περάσω μέσω LG Support tool την ICS,και όταν κοίταξα στο store,όσο είχα την GB,μπορούσα να αγοράσω κανονικά το Modern Combat 4... :blink:

Μήπως υπάρχει τελικά κανα θεματάκι με την έκδοση του android σε σχέση με το game? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα νακάνω update με το lg tool και κόλλησε το κινητόστο 15% και ότι και να κάνω μένει στην οθόνη s/w upgrade please wait....Βοηθήστε σας παρακαλώωωωωωω:cry

 

το κόλπο με το volume kai to power δεν επιασε...

 

και σε μενα κόλλησε στην αναβάθμιση - έκανα ότι έλεγε

έβγαλα usb και μπαταρία, την ξαναέβαλα, σύνδεσα το usb και ξαναάρχισε την εγκατάσταση απο την αρχή

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ στο μέλος spyko που με βοήθησε αφάνταστα στο να περάσω την ics και να ξεκολήσω το κινητό.

Την ωρα που πήγα να περάσω την ics με το lg support tool όπως έκανα πάντα ,το κινητό στο 15% κόλλησε...Πήρα την lg και μου είπε να κάνω επαναφορά ή μέσα από την εφαρμογή ή με το vol-και το power αλλά τζίφος οπότε βρηκαν τη λυση λέγοντας μου να το πάω στο σέρβις.Επειδή το κινητό το χρειάζομαι έκανα σαν απέλπιδα προσπάθεια ένα ποστ εδώ.

Ο συμφορουμίτης παρά την ασχετοσυνη μου δε με άφησε και με τις οδηγίες του και το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ tool του με έκανε να γλυτώσω την ταλαιπωρία και την στεναχώρια.

Μπράβο στο spyko και ευχαριστώ και παλι και μπράβο και στο myphone που καθημερινά μου δείχνει πόσο ζωντανό φόρουμ είναι και πόσο υψηλό ειναι το επιπεδο εδώ και η διάθεση αλληλοβοήθειας.

Συνεχίστε έτσι!

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά φίλε μου.

Χαίρομαι που μπόρεσα να βοηθήσω, άλλωστε η αλληλοβοήθεια δεν είναι και το νόημα ενός forum?

Πάντως μπορεί τα τηλέφωνα μας, να θεωρούνται πια παλιά, αλλά ένα πράγμα αναγνωρίζω στην LG ότι είναι unbrickable συσκευή.:happy:

Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μετα απο 10+μερες εχω να πω οτι η official ειναι μια απογοητευση (στο δικο μου τηλεφωνο τουλαχιστον. )Δοκιμασα διαφορες μεθοδους εγκαταστασης συν οτι αλλο εχει υποθει εδω μεσα αλλα τζιφος. Μετα απο δυο- τρεις(οχι συνεχομεμης χρησης) μερες το τηλεφωνο λαγκαρει συνεχεια σε βαθμο που να σε εκνευριζει.Ειπα σημερα να δοκιμασω django manouch x1.0 .Μεχρι στγμης παμε αρκετα καλα(για ποσο ακομα δεν ξερω) .Αν δεν παρουσιασει κανενα προβλημα θα μεινω μ'αυτη γιατι προσωπικα βαρεθηκα να ψαχνομαι.Οπως επισης δεν με βλεπω για lg ξανα με τετοιο software που εχουν οι τυποι.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μετα απο 10+μερες εχω να πω οτι η official ειναι μια απογοητευση (στο δικο μου τηλεφωνο τουλαχιστον. )Δοκιμασα διαφορες μεθοδους εγκαταστασης συν οτι αλλο εχει υποθει εδω μεσα αλλα τζιφος. Μετα απο δυο- τρεις(οχι συνεχομεμης χρησης) μερες το τηλεφωνο λαγκαρει συνεχεια σε βαθμο που να σε εκνευριζει.Ειπα σημερα να δοκιμασω django manouch x1.0 .Μεχρι στγμης παμε αρκετα καλα(για ποσο ακομα δεν ξερω) .Αν δεν παρουσιασει κανενα προβλημα θα μεινω μ'αυτη γιατι προσωπικα βαρεθηκα να ψαχνομαι.Οπως επισης δεν με βλεπω για lg ξανα με τετοιο software που εχουν οι τυποι.

 

κι εγώ σήμερα χαλάστηκα λίγο... Με το 2ο smartflash πήγαινε καλύτερα.... αλλά το έβαλα να φορτίζει στα 65% στην πρίζα... Μετά από 1 ώρα το κοιτάζω και είναι κλειστό. Βγάζω μπαταρία (αλλιώς δεν άνοιγε) και βλέπω μπαταρία 34%. Τι έγινε δεν μπορώ να καταλάβω, ήταν και κρύο, να πω ότι ζοριζόταν από κάτι.... Επίσης μου έκανε εχθές και μια επανεκκίνηση από μόνο του.

 

Η λύση φίλε λέγεται CM 10.1 .... μακάρι να έρθει γρήγορα και να είναι σταθερή... (Πάλι στο περίμενε δηλαδή... κι εγώ ποτέ ξανά LG, εκτός κι αν είναι Nexus)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να με βοηθήσει να κάνω Root σε V30A..??? οτι κατέβασα δεν δούλεψε..!!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποιος ειχει την DjangoManouche?

Πολυ καλη Ρομ αλλα η μπαταρια εχει τρελα drain μεσα σε λιγες ωρες παπαλα....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποιος ειχει την DjangoManouche?

Πολυ καλη Ρομ αλλα η μπαταρια εχει τρελα drain μεσα σε λιγες ωρες παπαλα....:confused:

 

Ναι οντως οσχυει τωρα τελευταια.Με bb και ril 28g εχει καλητερη αυτονομια..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...