Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Αν θέλεις βέβαια, μπορείς να κάνεις απλή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δεν χρειάζεται ούτε recovery ούτε τίποτα.

Για κάποιον που δεν το έχει πολύ-πειράξει είναι αρκετό

 

ΟΚ σ' ευχαριστώ. Ουσιαστικά αυτά τα δύο έχουν το ίδιο αποτέλεσμα; Αν τελικά επιλέξω να κάνω factory reset, το κινητό ανοίγει κανονικά μετά ή πρέπει να εγκαταστήσω ics με κάποιο ειδικό πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τιποτα δεν κανεις.Συνδεσε το απλα να το ενημερωσει.

 

Θα το έκανα όπως το λες, αλλά επειδή μετά την τελευταία αναβάθμιση που είχα κάνει, το κινητό παρουσιάζει μια περίεργη συμπεριφορά με τυχαίες επανεκκινήσεις και κολλήματα, θα ήθελα η ics να μπει σε καθαρό κινητό. Μάλλον για full wipe με βλέπω μέσω ClockworkMod Recovery. Απλά η απορία μου είναι μετά θα κάνει αναβάθμιση από LG κατευθείαν σε ICS ή θα μου εγκαταστήσει καμία άλλη πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις custom recovery δεν ξερω αν θα σου βγαλει αναβαθμιση.Καλυτερα πιστευω να

την περασεις με smartflash να κλεισει κει το θεμα οπως το ιδιο συστηνω και στον aggmanos.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την cm7kang Gueste2X Hybrid Revolution και πέρασα με SmartFlash την LGP990AT-00-V30a-EUR και εδώ και τρεις μέρες .... κανένα μα κανένα πρόβλημα....!!!

 

Ρε παιδια θα τρελαθω τελειως.Εχω περασει με smartflash την v30a και δεν μπορω να το πιστεψω.Το κινητο εχει γινει χειροτερο απο ποτε.Κολλανε σχεδον τα παντα.Αργουν να ανοιξουνε τα παντα.Απο το αρχειο κλησης και τα μηνυματα μεχρι τις εφαρμογες.Δεν νομιζω να περιμεναμε ενα χρονο για αυτην την Μ......ΚΙΑ.ΕΛΕΟΣ.Εχω κανει 2 φορες factory reset και εχω περασει παλι την εκδοση απο την αρχη.Τιποτα.Για να ανοιξω browser πρεπει να περιμενω απελπιστικα πολυ.Πειτε μου ανα υπαρχει λυση αλλιως με βλεπω με CM10 και ο θεος βοηθος!!!

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα official ICS με lg tool update....

μπορώ να πω ότι το κινητό είναι φοβερό πλέον όπως έπρεπε να ήταν!!!!!

I M SO FA****G IMPRESSED!!! :P

μόλις το ρούταρα κιόλας για να κάνω restore κ εφαρμογές

Αυτή τη στιγμή πραγματικα δεν νιώθω την ανάγκη για κάποια custom rom

Kudos LG

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε v20R. Ενω δεν βλέπω ΟΤΑ αναβάθμιση, το LG support tool μου βγάζει αναβάθμιση.

Αραγε υπάρχει λόγος να περιμένω την ΟΤΑ ?

 

Φυσικα και οχι ... το ιδιο κανουν

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει 4 φορές με το LGMobile Support Tool και μου λέει 'Το τηλέφωνο έχει την νεότερη διαθέσιμη έκδοση λογισμικού. Επομένως δεν χρειάζεται αναβάθμιση.'

Πώς γίνεται αυτό ?? Γράφει ότι η έκδοση είναι η V20S. Πώς ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα τρελαθω τελειως.Εχω περασει με smartflash την v30a και δεν μπορω να το πιστεψω.Το κινητο εχει γινει χειροτερο απο ποτε.Κολλανε σχεδον τα παντα.Αργουν να ανοιξουνε τα παντα.Απο το αρχειο κλησης και τα μηνυματα μεχρι τις εφαρμογες.Δεν νομιζω να περιμεναμε ενα χρονο για αυτην την Μ......ΚΙΑ.ΕΛΕΟΣ.Εχω κανει 2 φορες factory reset και εχω περασει παλι την εκδοση απο την αρχη.Τιποτα.Για να ανοιξω browser πρεπει να περιμενω απελπιστικα πολυ.Πειτε μου ανα υπαρχει λυση αλλιως με βλεπω με CM10 και ο θεος βοηθος!!!

 

πέρασα κι εγώ με smartflash την V30A. Τόσο χάλια όπως λες δεν μου είναι, αλλά λαγκάρει. Δοκίμασα έτσι τυχαία να ανοίξω τον stock browser και βλέπω ότι λίγο αργεί... Αλλά πόσο εννοείς φίλε "απελπιστικά"; Δηλ 20 δεύτερα; 2 λεπτά;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει 4 φορές με το LGMobile Support Tool και μου λέει 'Το τηλέφωνο έχει την νεότερη διαθέσιμη έκδοση λογισμικού. Επομένως δεν χρειάζεται αναβάθμιση.'

Πώς γίνεται αυτό ?? Γράφει ότι η έκδοση είναι η V20S. Πώς ?

Δεν έχει βγεί για όλους ακόμα. Ή θα κάνεις λιγες μέρες υπομονή ή θα την περάσεις μόνος σου (την 4.0.4) με του τρόπους που υπάρχουν.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η version του προγράμματος είναι η 1.6.1.0 και όταν πατάω το ιστορικό αναβάθμισης μου γράφει S/W Version : V30a. Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει ;
Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα η 30A ειναι καταπληκτικη. Τρωει ορισμενα κολληματακια καμια φορα, αλλα εδωσε νεα ζωη στο κινητο. Εκει που σκεφτομουν να αγορασω αλλο με το δωρο, μαλλον θα το κρατησω ετσι μεχρι το καλοκαιρι σιγουρα. Ενα μικρο πειραματακι: απο Lockscreen σε σελιδα στον chrome σε 20" περιπου. Δεν μου φανηκε τραγικο, αμα σκεφτεις οτι την κατεβασε κιολας.
Link to comment
Share on other sites

πέρασα κι εγώ με smartflash την V30A. Τόσο χάλια όπως λες δεν μου είναι, αλλά λαγκάρει. Δοκίμασα έτσι τυχαία να ανοίξω τον stock browser και βλέπω ότι λίγο αργεί... Αλλά πόσο εννοείς φίλε "απελπιστικά"; Δηλ 20 δεύτερα; 2 λεπτά;;; :worry:

 

Καλα αν εκανε 2 λεπτα να μπει θα το ειχα πεταξει.Αλλα αρκετες φορες πλησιαζει αρκετα στα 20 δευτερα.Το θεμα ομως ειναι οτι το κινητο λαγκαρει μονιμως.Ειχα διαβασει και σε αλλα φορουμ οτι οσοι περασανε την εκδοση μεσω kdz δεν ειχαν κανενα προβλημα σε αντιθεση με smartflash.Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να κατεβασω απο εδω (http://csmg.lgmobile.com/swdata/WEBS...00/V30A_00.kdz)Μου γραφει unable to connect.

 

Οταν κανετε restart ποση ωρα κανει να διαβασει τις καρτες(εσωτερικη-εξωτερικη).

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα όπως παρατηρώ λαγκάρει... Δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά μεταξύ kdz - bin/fls... Όποιος ξέρει ας μας πει!

αν θέλεις εγώ κατέβασα από εδώ: http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP990/ADEUBK/V30a_00/V30A_00.kdz

δουλεύει σε μένα, αλλά είναι από Γερμανία το κινητό (αν και δεν πρέπει να παίζει ρόλο)

 

έχω 48 εγκατεστημενες εφαρμογές (και όχι καμμιά περίεργη, τις συνηθισμένες)... Φταίει αυτό άραγε; Άλλοι έχουν 100+...

 

Και για τις κάρτες αργεί λίγο, περισσότερο από ότι στην 2.3.4/ CM7.2... αλλά όχι τόσο ώστε να ενοχλεί, απλά λίγο παραπάνω...

 

Σε εσάς παιδιά που όλα είναι ΟΚ, πείτε μας, κάνουμε κάτι λάθος; δεν μπορεί....

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει 4 φορές με το LGMobile Support Tool και μου λέει 'Το τηλέφωνο έχει την νεότερη διαθέσιμη έκδοση λογισμικού. Επομένως δεν χρειάζεται αναβάθμιση.'

Πώς γίνεται αυτό ?? Γράφει ότι η έκδοση είναι η V20S. Πώς ?

 

Και μενα που ειναι ολλανδικο δεν εχει δοθει ακομα δυστυχως η ICS ....

 

Νομιζω οτι αλλαζουμε καπου καποιο αρχειο και αλλαζει η χωρα του κινητου και μετα θα μπορει να παρει update ... αν γνωριζει καποιος σχετικα ας μας πει ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην ξεχασω οτι οταν κανετε αναβαθμιση σε ics θα χασετε οτι εχετε στην εσωτερικη μνημη (SD) του τηλεφωνου, εξαλλου το αναφερει και το ιδιο το προγραμμα πριν ξεκινησετε.......οποτε φωτο και βιντεο αντιγραφη στο πισι ;) και τηλεφωνα και μυνηματα δεν χανονται!!! (φυσικα backup ομως στις επαφες καλου κακου, εξαλλου χρειαζετε παντα να τις εχουμε και καπου αλλου εκτος απ το τηλεφωνο!!) αντε με το καλο σε ολους ics

:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...