Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Δεν εχει στοκ τηλεφωνο ο φιλος,με custom ειναι...

 

H rom που φοραει, αν δεν κανω λαθος, εχει το LG UI με το original messaging app της LG, και οχι το stock messaging του Android...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H rom που φοραει, αν δεν κανω λαθος, εχει το LG UI με το original messaging app της LG, και οχι το stock messaging του Android...

 

Δεν υπαρχει μονο ενα messaging app της lg,σχεδον το καθε κινητο εχει το δικο του.Στην συγκεκριμενη ρομ,ο Stefan χρησιμοποιει του optimus SOL

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας φαίνεται τόσο καλή η Gueste... Τη δοκίμασα (v3.7), όχι τόσο όσο την Temasek, αλλά... δεν....
Link to comment
Share on other sites

γρηγορη ερωτηση...........γινεται root με superoneclick για 2,3,4 ??? θενκς!!! ;)

 

Βέβαια. Ψάξε στη μηχανή αναζήτησης του forum για πληροφορίες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, πρωτη φορα γραφω στο φορουμ, δωστε αν μπορειτε την βοηθεια σας!

Εχω ταλαιπωρηθει πολυ απο αυτο το κινητο και τωρα νομιζω οτι καταφερα και το χαλασα. Λοιπον το ειχα κανει ρουτ, εβαλα και εκεινη την clockwork, πηγα να αλλαξω ρομ, η μια δεν επαιζε, η αλλη ηταν πιο χαλια απο την μαμα, κτλ. Τελος αποφασισα να γυρισω στην μαμα, δεν μπορουσα, κατεβασα απο καπου την μαμα ρομ σε μορφη zip και ευτυχως μπορεσα να την γυρισω. Μετα απο λιγο καιρο ομως το κινητο αρχισε να τρεχει χαλια, το αφησα στην ακρη, αγορασα ενα καινουργιο, αλλα ηρθε η ωρα να το πουλησω. Παω να ξαναεγκαταστησω την μαμα ρομ σε μορφη zip που ειπαμε ειχα βρει στο νετ, και εκανα κατι στραβα...

Λοιπον πλεον το κινητο ανοιγει στην clockwork με power και volume down αλλα δεν μπορουσε πλεον να δει την sd καρτα που του ειχα βαλει... Επισης εχω κανει διαφορες επιλογες οπως system restore, wipe data κτλ, αλλα δυστυχως εκανα και format sd... Ετσι λοιπον μετα απο ολα τα ασχημα πλεον δεν αναγνωριζει ουτε την καρτα sd. Εβαλα την καρτα στο laptop μου και μου λεει πως πρεπει να την κανω format, ουτε το laptop μου την βλεπει...

ΤΩΡΑ, τι κανω απο δω και περα για να σωθω???? Παρακαλω παιδια βοηθηστε με!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, πρωτη φορα γραφω στο φορουμ, δωστε αν μπορειτε την βοηθεια σας!

Εχω ταλαιπωρηθει πολυ απο αυτο το κινητο και τωρα νομιζω οτι καταφερα και το χαλασα. Λοιπον το ειχα κανει ρουτ, εβαλα και εκεινη την clockwork, πηγα να αλλαξω ρομ, η μια δεν επαιζε, η αλλη ηταν πιο χαλια απο την μαμα, κτλ. Τελος αποφασισα να γυρισω στην μαμα, δεν μπορουσα, κατεβασα απο καπου την μαμα ρομ σε μορφη zip και ευτυχως μπορεσα να την γυρισω. Μετα απο λιγο καιρο ομως το κινητο αρχισε να τρεχει χαλια, το αφησα στην ακρη, αγορασα ενα καινουργιο, αλλα ηρθε η ωρα να το πουλησω. Παω να ξαναεγκαταστησω την μαμα ρομ σε μορφη zip που ειπαμε ειχα βρει στο νετ, και εκανα κατι στραβα...

Λοιπον πλεον το κινητο ανοιγει στην clockwork με power και volume down αλλα δεν μπορουσε πλεον να δει την sd καρτα που του ειχα βαλει... Επισης εχω κανει διαφορες επιλογες οπως system restore, wipe data κτλ, αλλα δυστυχως εκανα και format sd... Ετσι λοιπον μετα απο ολα τα ασχημα πλεον δεν αναγνωριζει ουτε την καρτα sd. Εβαλα την καρτα στο laptop μου και μου λεει πως πρεπει να την κανω format, ουτε το laptop μου την βλεπει...

ΤΩΡΑ, τι κανω απο δω και περα για να σωθω???? Παρακαλω παιδια βοηθηστε με!

 

Φιλε δεν ξερω,πρωτη φορα το ακουω να το εχει καταφερει καποιος αυτο.Δες στο xda-developers μηπως μπορουν να σε βοηθησουν.

 

Γενικα παιδια να ξερετε οτι και brick να το κανετε το κινητο,υπρχει κι αλλος τροπος εκτος απο smartflash(που δεν θα δουλευει),το NVFLASH.Το γραφω γιατι οπως καταλαβατε το επαθα...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, πρωτη φορα γραφω στο φορουμ, δωστε αν μπορειτε την βοηθεια σας!

Εχω ταλαιπωρηθει πολυ απο αυτο το κινητο και τωρα νομιζω οτι καταφερα και το χαλασα. Λοιπον το ειχα κανει ρουτ, εβαλα και εκεινη την clockwork, πηγα να αλλαξω ρομ, η μια δεν επαιζε, η αλλη ηταν πιο χαλια απο την μαμα, κτλ. Τελος αποφασισα να γυρισω στην μαμα, δεν μπορουσα, κατεβασα απο καπου την μαμα ρομ σε μορφη zip και ευτυχως μπορεσα να την γυρισω. Μετα απο λιγο καιρο ομως το κινητο αρχισε να τρεχει χαλια, το αφησα στην ακρη, αγορασα ενα καινουργιο, αλλα ηρθε η ωρα να το πουλησω. Παω να ξαναεγκαταστησω την μαμα ρομ σε μορφη zip που ειπαμε ειχα βρει στο νετ, και εκανα κατι στραβα...

Λοιπον πλεον το κινητο ανοιγει στην clockwork με power και volume down αλλα δεν μπορουσε πλεον να δει την sd καρτα που του ειχα βαλει... Επισης εχω κανει διαφορες επιλογες οπως system restore, wipe data κτλ, αλλα δυστυχως εκανα και format sd... Ετσι λοιπον μετα απο ολα τα ασχημα πλεον δεν αναγνωριζει ουτε την καρτα sd. Εβαλα την καρτα στο laptop μου και μου λεει πως πρεπει να την κανω format, ουτε το laptop μου την βλεπει...

ΤΩΡΑ, τι κανω απο δω και περα για να σωθω???? Παρακαλω παιδια βοηθηστε με!

 

Έτσι όπως το περιγράφεις, μπορεί απλά να έχει πρόβλημα η SD σου. Γιατί δεν δοκιμάζεις να της κάνεις ένα fomat σε FAT32 από το PC και να πετάξεις μέσα το zip με stock rom που θες να φλασάρεις από CWM?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες root το κινητό και σήμερα έβαλα μια custom rom..αλλά όταν πάω να ανοιξω το κινητό δεν ανοίγει και μία μου δείχνει το σήμα lg και μια μαυρη οθόνη..ούτε το bootanimation δε δείχνει...τι να κάνω;Το έκανα factory reset αλλά και πάλι τίποτα...

 

Άμα ξέρει κάποιος ας μου πει σας παρακαλώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες root το κινητό και σήμερα έβαλα μια custom rom..αλλά όταν πάω να ανοιξω το κινητό δεν ανοίγει και μία μου δείχνει το σήμα lg και μια μαυρη οθόνη..ούτε το bootanimation δε δείχνει...τι να κάνω;Το έκανα factory reset αλλά και πάλι τίποτα...

 

Άμα ξέρει κάποιος ας μου πει σας παρακαλώ πολύ

 

κατι δεν εκανες καλα,'η δεν περασες συμβατη ρομ ή κατεβασες κανα corrupted αρχειο και στην εκανε.Δοκιμασε να περασεις μεσω cwm αλλη ρομ.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

κατι δεν εκανες καλα,'η δεν περασες συμβατη ρομ ή κατεβασες κανα corrupted αρχειο και στην εκανε.Δοκιμασε να περασεις μεσω cwm αλλη ρομ.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ...τώρα λειτουργεί!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα guest 3.7 τώρα που βγήκε η επόμενη πως την περνάω;όταν την περάσω θα πρέπει να ξαναστησω το κινητό;

 

Κατεβαζεις το αρχειο της 3.8,το βαζεις στην εξωτερικη καρτα,και μεσω cwm κανεις wipe cache,wipe davlik,και install from sd card το αρχειο της 3.8 κ ετοιμος,χωρις να ξαναστησεις τιποτα.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

εχω τικαρει στα μυνηματα να γραφει μεχρι 160 χαρακτηρες και μετα να πηγαινει σε 2ο μυνημα αλλα αυτο μετα τους 69 παει σε 2ο.εχω την gueste 3.8r.καμια ιδεα? Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

εχω τικαρει στα μυνηματα να γραφει μεχρι 160 χαρακτηρες και μετα να πηγαινει σε 2ο μυνημα αλλα αυτο μετα τους 69 παει σε 2ο.εχω την gueste 3.8r.καμια ιδεα?

 

Αν θυμαμαι καλα,αν γραφεις κεφαλαια μονο,δεν εχεις προβλημα.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

και με μικρα τα ιδια κανει.

 

με μικρα το ξερω,αν γραφεις ολο κεφαλαια το κανει?

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Χθες μετα απο 1 χρονο σχεδον που χω το κινητο χρειαστηκα να δουλεψω την πλοηγηση .

 

Ομως δεν δουλεψε ποτε γιατι μου ελεγε οτι θελει ενεργη συνδεση δεδομενων .

 

Αρα τι βαζουμε για να χουμε πλοηγηση χωρις δεδομενα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Με τι προγραμμα πηγες να πλοηγηθεις?

 

Αν διαλεξες το μπλε βελακι που χρησιμοποιει τα google maps , ετσι παιζει αυτο.Με συνδεση Internet.

Αλλιως θες αλλη εφαρμογη οπως το sygic που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το μπλε βελακι που λες .

 

Θελω μια δωρεαν αν υπαρχει .

 

To Sygic βλεπω ειναι trial μονο για 7 μερες

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...