Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

έχει διαφορές το p990 με το su660?? δεν θα έπρεπε να βγουν μαζί; (λέω εγώ τώρα...)

 

Τεραστιες γιατι ειναι φτιαγμενο για αλλο ειδος δικτυου,με αλλη κεραια κ αλλο λογισμικο

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατέβασα σήμερα το gt racing motor academh free+ από το google play,κατέβασα ότι άλλο ήθελε και όταν πάω να το ανοίξω μου βγάζει:"Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής".Το έκανα απεγκατάσταση και διέγραψα και τα υπόλοιπα που έχει(cache,data) και το έκανα πάλι εγκατάσταση αλλά και πάλι τίποτα...

Ξέρει κανείς τι να κάνω;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

πως βαζω το ρολοι στην μπαρα ειδοπηεσεων?πως μπορω να μου αναβει η οθονη οπως στην στοκ οταν μου ερχεται μυνημα?εβαλα την gueste Hybrid Revolution Rebuild 3.7+Symbiosis kernel 1.3.
Link to comment
Share on other sites

πως βαζω το ρολοι στην μπαρα ειδοπηεσεων?πως μπορω να μου αναβει η οθονη οπως στην στοκ οταν μου ερχεται μυνημα?εβαλα την gueste Hybrid Revolution Rebuild 3.7+Symbiosis kernel 1.3.

 

αμα δεις στην πρωτη σελιδα του τοπικ της queste το γραφει..cyanogen settings,διεπαφη,tweaks μπαρας,clock color..Καντο ασπρο για να φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα μου φιλε jaranor ειναι οτι στα καλα καθουμενα το κινητο βγαζει ενα σφυριχτο ηχο σαν στριγκλισμα, και μετα χανει τελειως το ηχειο, δηλαδη δεν εχει ηχους ουτε κλησης, ουτε ειδοποιησεων..........με ενα restart βεβαια συνερχετα, αλλα μετα συμβαινει ξανα το ιδιο, αυτο μου το κανει εδω και 3-4 μερες.....και δεν ξερω αν ειναι θεμα software or hardware...........εχω ενα αλλο θεμα επειδη το κιν. ειναι αγορασμενο απο παραεισαγωγη, (εκ Γερμανιας δηλαδη) αν το στειλω τελικα στην LG η εγγυηση, ισχυει εφοσον ειναι αγορασμενο , με αποδειξη απο Ελλαδα?

Επειδη μου εχει συμβει, θα σου πω πως λυθηκε. Βγαλε την εφαρμογη του Viber και δες τι γινεται. Εμενα το εκανε οταν εβαλα 2 φορες αυτη την εφαρμογη. Δε το ξανακανε ποτε ουτε πριν ουτε μετα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αγορασμενο απο παραεισαγωγη, (εκ Γερμανιας δηλαδη) αν το στειλω τελικα στην LG η εγγυηση, ισχυει εφοσον ειναι αγορασμενο , με αποδειξη απο Ελλαδα?

 

Οπου θες το πας στην ευρωπη με την εγγυηση σου.Εμενα ειναι γερμανικο,μεσω σλοβενιας ηρθε στα χερια μου, κ στους αμπελοκηπους στην lg το ειχα παει για φτιαξιμο.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Έχω το εξής προβλημα με το οποίο πειραματίζομαι εδώ και 2 ημέρες και δεν έχω βρει λύση.

Φλάσαρα την Django Manouche 1.6 και τις τρεις εκδόσεις της, αλλά έχω τρομερή κατανάλωση μπαταρίας.

Μπορεί να φταίει οτι μέσω CWM πριν φλασάρω, έκανα clean battery stats?

Μήπως προέρχεται απο εκεί το πρόβλημα και θα φτιαχτεί σταδιακά μετά απο φορτίσεις - αποφορτίσεις;

Έχει τύχει σε κανέναν; Πρώτη φορά το έκανα και δεν έχω εμπειρία σε αυτό το θέμα.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια..Λοιπον σημερα βγαινει queste v3.8 η οποια θα ειναι η πιο smooth cm7 που εχει βγει μεχρι στιγμης συμφωνα με τον Stefan..Αντε να πειραματιστουμε λιγο με αυτην να μην σκεφτομαστε τοσο πολυ την Cm10..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Έχω το εξής προβλημα με το οποίο πειραματίζομαι εδώ και 2 ημέρες και δεν έχω βρει λύση.

Φλάσαρα την Django Manouche 1.6 και τις τρεις εκδόσεις της, αλλά έχω τρομερή κατανάλωση μπαταρίας.

Μπορεί να φταίει οτι μέσω CWM πριν φλασάρω, έκανα clean battery stats?

Μήπως προέρχεται απο εκεί το πρόβλημα και θα φτιαχτεί σταδιακά μετά απο φορτίσεις - αποφορτίσεις;

Έχει τύχει σε κανέναν; Πρώτη φορά το έκανα και δεν έχω εμπειρία σε αυτό το θέμα.

 

Οχι φιλε καμια σχεση,ο κερνελ του ειναι overclocking?Κατεβασε το gsam battery usage(καπως ετσι λεγεται,το gsam ειναι σιγουρο) και δες τι σου τρωει την μπαταρια.Αλλιως φλασαρε αλλον κερνελ.Αλλιως φταει το bb/ril σου,κατεβασε το getril κ δες αν εισαι συμβατος.

Ο Stefan μου ειπε οτι εκτος απο το τελευταιο του update,εχει ηδη ετοιμη την cm10 κ τον κερνελ της κ περιμενει source codes για να την κουμπωσει.

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το Getril μου βγάζει οτι bb/ril are matching, οπότε φαίνεται οκ.

Το Gsam μου δίνει οτι 44,7% καταναλώνει το Phone Radio (Phone 18,6%, App Usage 23,6% κλπ).

Κάτι πιθανόν να συμβαίνει με την bb? έχω την ...521

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση που πηρα σημερα το πρωι απο την Lg,

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την LG Electronics

 

Προς απάντηση σχετικά με το ερώτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως δεν υπάρχει ακόμη κάποια ενημέρωση για το πότε θα γίνει διαθέσιμη και αν θα γίνει η έκδοση ICS 4.0 για το μοντέλο P990.Είμαστε ακόμη σε αναμονή από το εργοστάσιο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το Getril μου βγάζει οτι bb/ril are matching, οπότε φαίνεται οκ.

Το Gsam μου δίνει οτι 44,7% καταναλώνει το Phone Radio (Phone 18,6%, App Usage 23,6% κλπ).

Κάτι πιθανόν να συμβαίνει με την bb? έχω την ...521

 

Αστο να λειτουργησει λιγες ωρες το κινητο και μετα βλεπεις.Το πολυ phone radio,φταιει ο kernel.Δοκιμασε 0725/v10d,εγω αυτη εχω.Αλλα δεν ξερω και τι παιζει με την ρομ που φορας,δεν την εχω βαλει ποτε.Δες οι υπολοιποι στο xda παραπονιουνται?

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Οχι, ίσα ίσα που αναφέρουν πολύ καλή κατανάλωση μπαταρίας. Φλάσαρα και ξεχωριστά τον κέρνελ, πάλι τα ίδια...

Θα δοκιμάσω απο Modaco την Fr 19 να δω τι γίνεται.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Οχι, ίσα ίσα που αναφέρουν πολύ καλή κατανάλωση μπαταρίας. Φλάσαρα και ξεχωριστά τον κέρνελ, πάλι τα ίδια...

Θα δοκιμάσω απο Modaco την Fr 19 να δω τι γίνεται.

 

δοκιμασε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1835661 αν βεβαια ταιριαζει στην ρομ σου,δεν ξερω σε τι βασιζεται

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βαζουμε αναφορες παραδοσης στα μυνηματα στην gueste?εχω την 3.7 και την εφαρμογη της lg για τα μυνηματα..πως γυρναω σε android πληκτρολογιο?
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1835661 αν βεβαια ταιριαζει στην ρομ σου,δεν ξερω σε τι βασιζεται

 

Ευχαριστώ, αλλά απο οτι διάβασα δεν πρέπει να ταιριάζει, βασίζεται σε CM7.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βαζουμε αναφορες παραδοσης στα μυνηματα στην gueste?εχω την 3.7 και την εφαρμογη της lg για τα μυνηματα..πως γυρναω σε android πληκτρολογιο?

 

Για πληκτρολογιο,μπες σε νεο μηνυμα,πατα τις ρυθμισεις στο πληκτρολογιο κ βρες απο καπου εκει αλλαζει.Αναφορες δεν εχει.

 

 

 

 

 

Ευχαριστώ, αλλά απο οτι διάβασα δεν πρέπει να ταιριάζει, βασίζεται σε CM7.

 

Τοτε ταιριαζει φιλε,για cm7 based rom ειναι ο symbiosis

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου εχει συμβει, θα σου πω πως λυθηκε. Βγαλε την εφαρμογη του Viber και δες τι γινεται. Εμενα το εκανε οταν εβαλα 2 φορες αυτη την εφαρμογη. Δε το ξανακανε ποτε ουτε πριν ουτε μετα.

 

ευχαριστω......:)

Link to comment
Share on other sites

Αναφορες δεν εχει.

 

Τι λέτε ρε παιδιά... με gosms pro βλέπω κανονικά πότε παραδόθηκε το κάθε sms. Δεν έχει διαφορά η αναφορά από stock.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω......:)

 

Σε 3 CM7 roms παντως δεν ειχα τετοιο θεμα με το Viber, ακομα κ με πιο παλιες του εκδοσεις.

 

Αν εχεις Stock rom, τοτε ισως αλλαζει το πραγμα :)

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά... με gosms pro βλέπω κανονικά πότε παραδόθηκε το κάθε sms. Δεν έχει διαφορά η αναφορά από stock.

 

Μερικες εφαρμογες χρησιμοποιουν το συστημα αναφορων του stock messaging και μερικες δικο τους. Οποτε εκει ισως θελει ενεργοποιηση αναφορων στο stock messages ή/και αντιστροφα.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εφαρμογη της lg για τα μυνηματα..

 

Τι λέτε ρε παιδιά... με gosms pro βλέπω κανονικά πότε παραδόθηκε το κάθε sms. Δεν έχει διαφορά η αναφορά από stock.

 

Πρωτου απαντησεις,διαβασε πρωτα.Εχει την στοκ εφαρμογη ο ανθρωπος κι εσυ μιλας για εφαργογη του μαρκετ.ΠΡΟΦΑΝΩΣ η καθε εφαρμογη εχει δικες της ρυθμισεις,αλλα εδω δεν λεμε ο καθενας την γνωμη του για την εφαρμογη που χρησιμοποιει,αλλα απανταμε στο πως μπαινει αναφορα στην ΣΤΟΚ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ LG που εχει η gueste.

 

EDIT:Ο Stefan καποτε μου ειχε δωσει μια αλλη εκδοση για το στοκ sms,οπου χανεις το bubble sms,αλλα εχεις αναφορα,δυστυχως και τα δυο ταυτοχρονα δεν γινεται.

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως βαζουμε αναφορες παραδοσης στα μυνηματα στην gueste?εχω την 3.7 και την εφαρμογη της lg για τα μυνηματα..πως γυρναω σε android πληκτρολογιο?

 

http://help.orange.co.uk/orangeuk/com.instranet.InstraServlet?command=com.instranet.CmdBlobGet&InstranetImage=5512341&SecMode=1&DocId=361732&Usage=2

 

Σελιδα 5 στο manual, Menu 4, στη μεση λεει Delivery reports :)

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν εχει στοκ τηλεφωνο ο φιλος,με custom ειναι...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...