Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

τι πρόβλημα έχεις με το ηχείο φίλε; (είναι αδύναμο, αν αυτό εννοείς)

 

από το xda:

 

Originally Posted by invazor

Hello.

Lines above a user refers to December as the date of publication of ICS for O2X.

The majority rejected the comment because it lacks reliable source.

Now I regret to add more fuel to the fire. I have a reliable source on LGE - Who should I interview regarding O4XHD and its launch in Peru - has confirmed me not long ago. What will be the launch of ICS between the last week of December and first of January, globally.

Like you, as a user of O2X I feel sad and frustrated. This Christmas, II will purchase a Nexus.

BTW. Yes, this is my first post and I am not a developer. But I'm an Android user since Donut and Linux user since Mandrake 8.2. Can you believe this information or not.

I opened this account just to share this information, since II have been using the one you have been sharing since I bought the Optimus 2X.

This Friday I will meet with my contact at LGE and I may get more information.

 

Regards

 

(sorry my bad english, im a spanish speaker)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει ηδη βγει το 1ο ICS leak 4.0.3 ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1926700 ) και τα περισοτερα προβληματα εχουν λυθει, παρ'ολο που ειναι development rom.

Τωρα ξεκινησαν να παρουν τα απαραιτητα αρχεια για το HWA ωστε να παιξει η CM10 σωστα :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει ηδη βγει το 1ο ICS leak 4.0.3 ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1926700 ) και τα περισοτερα προβληματα εχουν λυθει, παρ'ολο που ειναι development rom.

Τωρα ξεκινησαν να παρουν τα απαραιτητα αρχεια για το HWA ωστε να παιξει η CM10 σωστα :)

 

Εμένα μου άρεσε πολύ το ...it is outdated ( 24-04-2012) so there are some bugs....

 

Δηλαδή φαίνεται ότι όντως η LG το πάλευε για το Q3 που έλεγε, απλώς κάτι συνέβη εντός των τειχών που το πήγε πολύ πίσω....

 

Καλά πάει το πράγμα πάντως....μετά από 8 μήνες, μπορεί τελικά να πάρουμε ICS :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Με Temasek 135.1 και Symbiosis Kernel 1.2.1 OC@1.4 βγαζει 7483 με external SD class2 ... :)

 

Συντομα θα δουμε και με την leaked 4.0.3 τι μπορει να κανει....

Link to comment
Share on other sites

το θεμα μου φιλε jaranor ειναι οτι στα καλα καθουμενα το κινητο βγαζει ενα σφυριχτο ηχο σαν στριγκλισμα, και μετα χανει τελειως το ηχειο, δηλαδη δεν εχει ηχους ουτε κλησης, ουτε ειδοποιησεων..........με ενα restart βεβαια συνερχετα, αλλα μετα συμβαινει ξανα το ιδιο, αυτο μου το κανει εδω και 3-4 μερες.....και δεν ξερω αν ειναι θεμα software or hardware...........εχω ενα αλλο θεμα επειδη το κιν. ειναι αγορασμενο απο παραεισαγωγη, (εκ Γερμανιας δηλαδη) αν το στειλω τελικα στην LG η εγγυηση, ισχυει εφοσον ειναι αγορασμενο , με αποδειξη απο Ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πολύ το ...it is outdated ( 24-04-2012) so there are some bugs....

 

Δηλαδή φαίνεται ότι όντως η LG το πάλευε για το Q3 που έλεγε, απλώς κάτι συνέβη εντός των τειχών που το πήγε πολύ πίσω....

 

Καλά πάει το πράγμα πάντως....μετά από 8 μήνες, μπορεί τελικά να πάρουμε ICS :cool:

 

Παντως μπορουν να υπαρξουν πολλες θεωριες συνωμοσιας για το "τι" και "πως" κλπ...

 

Το θεμα ειναι οτι μπορει να θεωρηθει αυτη η ROM σαν βαση και να δωσει ο RC την δικη του, που ειναι βασισμενη στα sources της LG και τρεχει κανονικα CM10 ;)

Link to comment
Share on other sites

το θεμα μου φιλε jaranor ειναι οτι στα καλα καθουμενα το κινητο βγαζει ενα σφυριχτο ηχο σαν στριγκλισμα, και μετα χανει τελειως το ηχειο, δηλαδη δεν εχει ηχους ουτε κλησης, ουτε ειδοποιησεων..........με ενα restart βεβαια συνερχετα, αλλα μετα συμβαινει ξανα το ιδιο, αυτο μου το κανει εδω και 3-4 μερες.....και δεν ξερω αν ειναι θεμα software or hardware...........εχω ενα αλλο θεμα επειδη το κιν. ειναι αγορασμενο απο παραεισαγωγη, (εκ Γερμανιας δηλαδη) αν το στειλω τελικα στην LG η εγγυηση, ισχυει εφοσον ειναι αγορασμενο , με αποδειξη απο Ελλαδα?

 

θυμάμαι τι λες, μου είχε συμβεί 3-4 φορές στην stock (κι εγώ έχω Γερμανικό). Δεν είναι θέμα hardware κατά την άποψή μου, οπότε μη σκας. Το λέω γιατί από τότε που έβαλα custom ROM (CM7.2 temasek kang) δεν το έχει κάνει ποτέ. Άρα είναι θέμα software. Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις μία μία τις τελευταίες εφαρμογές που έβαλες και να δοκιμάζεις 2-3 μέρες αν επιμένει να σου το κάνει. Άλλη λύση δεν μπορώ να σκεφτώ (εκτός κι αν πας σε custom κι εσύ). Για την εγγύηση, ναι, ισχύει και εδώ, εγώ προσωπικά πριν το αγοράσω ρώτησα με email και μου είπαν που πρέπει να σταλεί κλπ, εδώ στν Ελλάδα, όχι στη Γερμανία. Αλλά δεν έχει πρόβλημα το κινητό σου κατά 99,99%, απλά φταίει το stock software...

 

Εγω παλι δεν το βλεπω να γινεται cm10 χωρις την official ics..

Δεν παιζει τα βοηθησει ο RC

συμφωνώ... εξάλλου, προτιμώ μια custom βασισμένη στην official, παρά σε μια προβληματική/outdated leaked με μπαλώματα από την ics του SU660 ή απο 'δω κι από 'κει....

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

το θεμα μου φιλε jaranor ειναι οτι στα καλα καθουμενα το κινητο βγαζει ενα σφυριχτο ηχο σαν στριγκλισμα, και μετα χανει τελειως το ηχειο, δηλαδη δεν εχει ηχους ουτε κλησης, ουτε ειδοποιησεων..........με ενα restart βεβαια συνερχετα, αλλα μετα συμβαινει ξανα το ιδιο, αυτο μου το κανει εδω και 3-4 μερες.....και δεν ξερω αν ειναι θεμα software or hardware...........εχω ενα αλλο θεμα επειδη το κιν. ειναι αγορασμενο απο παραεισαγωγη, (εκ Γερμανιας δηλαδη) αν το στειλω τελικα στην LG η εγγυηση, ισχυει εφοσον ειναι αγορασμενο , με αποδειξη απο Ελλαδα?

 

 

εμενα παντως με v20s δεν εχει ποτε κανει κατι τετοιο , μεχρι τωρα που γραφω τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαρέθηκα να περιμένω και πλέον είμαι κάτοχος του Galaxy Nexus, το οποίο έχει πάρει jelly bean εδώ και καιρό :rolleyes: Είναι άδικο να το συγκρίνω με το 2X, αλλά αποφάσισα οτι στο εξής οι επόμενες συσκευές μου θα είναι google phones.

 

goodbye lg!

Link to comment
Share on other sites

προτιμώ μια custom βασισμένη στην official, παρά σε μια προβληματική/outdated leaked με μπαλώματα από την ics του SU660 ή απο 'δω κι από 'κει....

 

Εννοείται ...αλλά ακομα και αυτή η outdated dev ROM λόγω HW acceleration ειναι τελείως smooth.

 

Φαίνεται ότι εxει γίνει ΚΑΛΗ δουλειά από την LG και επιτέλους το κινητό θα είναι ευxάριστο στην xρηση του απαλλαγμένο απο την εκνευριστικα buggy GB.

 

Το κινητό για μενα παιρνει παράταση ζωής μιας και λεφτά για αλλαγές ΔΕΝ περισσεύουν...

 

Αυτο βεβαίως δεν σημαινει οτι θα ξαναπαρω LG κινητό.Αν βγαλει Nexus ίσως αλλά και πάλι οι πιθανότητες θα είναι λίγες .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαρέθηκα να περιμένω και πλέον είμαι κάτοχος του Galaxy Nexus, το οποίο έχει πάρει jelly bean εδώ και καιρό :rolleyes: Είναι άδικο να το συγκρίνω με το 2X, αλλά αποφάσισα οτι στο εξής οι επόμενες συσκευές μου θα είναι google phones.

 

goodbye lg!

 

Νομιζω οτι διαβασα για Google κινητο απο την LG !!! :)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια,αν και οσον αφορα το θεμα με τον ηχο σκεφτικα αρχικα να κανω μια επιστροφη στις εργοστασιακες ρυθμισεις..........απο την αλλη, θα αναμενουμε τοτε το παγωτο, μιας και ειμαι stock ακομα..........αν και αμα συνεχισει να χανει τον ηχο θα χανω και κλησεις..........δεν ειναι οτι καλυτερο για ενα high end υποτιθεται κινητο........αντε να δουμε!!! Edited by gtakis
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια,με (παρα)πολυ κοπο περασα την ics,την rootαρα κ καταφερα να την κανω να διαβαζει την sd-card,συμφωνα παντα με τις οδηγιες στο xda.

Ενα εχω να πω,το κινητο πεταει....η μαλλον οχι..Π Ε Τ Α Ε Ι ! ! Απλα καμια σχεση...Και με chrome για browser.Δεν δουλευει το ραδιο,το οποιο δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε ετσι κ αλλιως,το ξυπνητηρι κολλαει ολοκληρο το κινητο κ καμια φορα κολλαει το βιντεο στα 1080.Κατα τ'αλλα χανει λιγο στο σημα,αλλα ειναι θεμα του outdated kernel μαλλον,αν καταφερουν να κουμπωσουν τον κερνελ του su660,θα φτιαξουν τα πραγματα.Και το playstore δεν δουλευει,αλλα κατεβαζεις αλλο store.Αυτα για την ωρα,περισοτερα μετα απο αρκετη χρηση θα σας πω.

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Και για του λογου το αληθες:

http://lgmobile.co.kr/lgmobile/front/download/retrieveDownloadMain.dev#manual

(καντε translate)

Βεβαια,source code δεν εδωσαν ακομα.

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι η ics εκδοση που εβαλα,ειναι απο 24-04-2012,αρα η Lg οντως προσπαθουσε να βγαλει το παγωτο,αλλα για καποιον λογο κολλησε και το παρατησε.Απο οτι παρακολουθω,οι devs του xda εχουν λυσει τα περισσοτερα προβληματα της outdated version παρολο που δεν εχουν ουτε codes,ουτε τιποτα.Α ρε Lg,το μεγαλειο σου...Αν το ειχε βρεθει απο τοτε αυτο leak,θα ειχαμε παγωτο απο τον Μαιο...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνεις το κινητό root θα μπορεί να παίζει και παιχνίδια που δε μπορούσε παλαιότερα(πχ real racing 2);

Ευχαριστώ πολύ

 

Δεν έχει καμία απολύτως σχέση το root με το τι παιχνίδια μπορεί να παίξει μια android συσκευή....από όσο γνωρίζω, κανένα παιχνίδι δεν απαιτεί root (πως θα μπορούσε άλλωστε ?)...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Και για του λογου το αληθες:

http://lgmobile.co.kr/lgmobile/front/download/retrieveDownloadMain.dev#manual

(καντε translate)

Βεβαια,source code δεν εδωσαν ακομα.

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι η ics εκδοση που εβαλα,ειναι απο 24-04-2012,αρα η Lg οντως προσπαθουσε να βγαλει το παγωτο,αλλα για καποιον λογο κολλησε και το παρατησε.Απο οτι παρακολουθω,οι devs του xda εχουν λυσει τα περισσοτερα προβληματα της outdated version παρολο που δεν εχουν ουτε codes,ουτε τιποτα.Α ρε Lg,το μεγαλειο σου...Αν το ειχε βρεθει απο τοτε αυτο leak,θα ειχαμε παγωτο απο τον Μαιο...

 

Μπράβο ρε φίλε, είσαι γενναίος :p Εγώ δεν το τολμάω γιατί έχω ένα και μοναδικό κινητό, το οποίο χρειάζομαι 100% κάθε μέρα, άρα δεν μπορώ να "παίξω" με ριψοκίνδυνες customιες ή μη 100%-working ROMS...

 

Πάντως και εγώ αυτό κατάλαβα, ότι ενώ υπήρχε έτοιμο -έστω και beta- ICS, μας αφήσανε σχεδόν 8 μήνες με το "θα, θα, θα"....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται! :D

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είχαν κάποιοι άλλοι να "πείραζαν" το παιχνίδι έτσι ώστε να παίζει σε συσκευή που δε γίνεται αλλά μπορεί αυτό που έκαναν να απαιτεί root...

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

έχει διαφορές το p990 με το su660?? δεν θα έπρεπε να βγουν μαζί; (λέω εγώ τώρα...)

 

εχει διαφορες στην κεραια και σε κατι αλλα μικροπραγματα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...