Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την στοκ v20r.Μονο root εχω κανει

 

Του έχεις κανένα πρόγραμμα για τα μηνύματα και τα e-mail να σε ειδοποιεί..??? η κάποιο Launcher..???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όχι κάποιος που του περνάει custom ROMs. ;)

 

Όπως είπα, καταλαβαίνω και συμπάσχω...ειδικά δεδομένου ότι το πήγες για επισκευή (εικάζω εκτός εγγύησης και μάλλον χρειάστηκε να πληρώσεις κιόλας). Πάντως η μέχρι τώρα εμπειρία λέει ότι όταν αφήσεις κινητό σε οποιοδήποτε service -και όχι μόνο της LG- πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να το πάρεις σε εντελώς εργοστασιακή κατάσταση, χωρίς root, custom ROM, ακόμα και δεδομένα που είχες μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα, καταλαβαίνω και συμπάσχω...ειδικά δεδομένου ότι το πήγες για επισκευή (εικάζω εκτός εγγύησης και μάλλον χρειάστηκε να πληρώσεις κιόλας).

77€.

Στην Ελβετία θα έπρεπε να πληρώσω 70 φράγκα για να πάει το κινητό στην εταιρία (:blink: :!:) και μετά θα με έπαιρναν τηλέφωνο για να μου πουν πόσο θα στοιχίσει η επισκευή και θα αποφάσιζα αν θέλω ή όχι να τα πληρώσω. Τα 70 για τα μεταφορικά όμως θα τα έχανα ούτως ή άλλως ανεξάρτητα της απόφασής μου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

νεα ιταλικη ρομ 20s και το changelog.

 

Updating the baseband module

Improved the recovery of the signal after a situation of absence of cover

Improved management of RDS in FM radio

Fixed problems related to the MAC address of the Wi-Fi

Force Close solved problems by setting up an account and email with TLS security

Fixed sporadic cases of locking the device

Implement the latest security patches Google

Implemented the Google Mobile Suite R10

Fixed Screen rotation APA Skype

Improve the overall performance of the terminal

Link to comment
Share on other sites

Google Mobile Suite R10=?

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Του έχεις κανένα πρόγραμμα για τα μηνύματα και τα e-mail να σε ειδοποιεί..??? η κάποιο Launcher..???

 

Απο launcher εχω τον Go launcher.Και εσβησα τα τελευταια προγραμματα που περασα αλλα δεν εχει διορθωθει το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Γινεται παιδια ο ηχος της ειδοποιησης των email (gmail) να ειναι διαφορετικος απο τα sms ?

 

Να φανταστω πως οχι ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μου λες πως το κάνω ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στο gmail,πατας το κουμπι των ρυθμισεων(του κινητου),μπαινεις ρυθμισεις,οχι στις γενικες,αλλα εκει που εχει το ονομα του λογαριασμου σου κ θα το δεις μπροστα σου
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπω τα mms χωρίς να πρέπει να χρεώνομαι κάθε φορά λόγω της ενεργοποίησης δεδομένων; Γιατί τα mms απαιτούν να είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα ώστε να κάνει λήψη του μηνύματος. Μέσω wifi που δοκίμασα δεν λειτουργεί. Και έτσι κάθε φορά που θέλω να δω ένα μήνυμα με χρεώνει 1€ γιατί προλαβαίνει και συνδέεται αυτόματα το κινητό και οι εφαρμογές στο ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να το τσιμπησω το κινητο στα 170 μεταχειρισμενο? Εχω διαβασει για πολλα προβληματα.χαμενων κλησεων παρασιτων κτλ
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να το τσιμπησω το κινητο στα 170 μεταχειρισμενο? Εχω διαβασει για πολλα προβληματα.χαμενων κλησεων παρασιτων κτλ

 

Εγω το εχω αρκετους μηνες και ειδικα τετοια προβληματα που αναφερεις δεν Αντιμετωπισα...βασικα κανενα προβλημα δεν αντιμετωπισα.

Η τιμη ειναι καλη αλλα κανε αν μπορεις και τον ελεγχο σου.Βασικα κοιτα αν ειναι ακομη μεσα στην εγγυηση.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να το τσιμπησω το κινητο στα 170 μεταχειρισμενο? Εχω διαβασει για πολλα προβληματα.χαμενων κλησεων παρασιτων κτλ

 

Σχεδόν μισή τιμή ειναι χτύπα το..!!! (κοίτα κατάσταση να μην ειναι ταλαιπωρημένο) δεν υπάρχουν χαμένες κλίσεις, ηταν κατι παροδικό με κάποια Rom. Προβλήματα γενικά δεν έχει, αν βάλεις και μια Custom Rom (cm7kang-O2x) το τηλέφωνο πετά..! απροβλημάτιστα..!!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 2Χ καιρό και έχω φρικτά παράπονα ειδικά με την τελευταία rom δηλαδή σφάλμα στο wifi που λύνεται μόνο με επανεκίνηση και μπαταρία το πολύ 12 ώρες και άλλα...Επειδή όμως είναι το μόνο μου κινητό που παίζει άψογα το skype και φεύγω για εξωτερικό μόνιμα και θα το χρειαστώ υπάρχει καμμιά ρομ να δουλεύει σωστά και το skype να την περάσω τρεχοντας?:p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με στοκ ρομ δεν είχα κανένα πρόβλημα... Κάποια στιγμή λίγο μετά το τελευταίο update ελαττώθηκε ξαφνικά η αυτονομία, αλλά όταν έκλεισε από μπαταρία και το ξαναγέμισα γύρισε στα παλιά...
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις θελω να κανω και αν εχει κανεις ορεξη απανταει.

 

Εχω κανει το update για gingerbread και ειμαι με την v20q αρα εχω περασει τους drivers λογικα. Χρειαζεται τιποτα αλλο για να το ρουταρω με το superoneclick?

 

Επισης πρεπει να χρησιμοποιησω καποια συγκεκριμενη εκδοση το προγραμματος ή η τελευταια αρκει?

 

Τελος αμα βαλλω την επισημη cm7 θα χασω το fm radio και γενικα τι αλλαγες εχει?

 

Ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 2Χ καιρό και έχω φρικτά παράπονα ειδικά με την τελευταία rom δηλαδή σφάλμα στο wifi που λύνεται μόνο με επανεκίνηση και μπαταρία το πολύ 12 ώρες και άλλα...Επειδή όμως είναι το μόνο μου κινητό που παίζει άψογα το skype και φεύγω για εξωτερικό μόνιμα και θα το χρειαστώ υπάρχει καμμιά ρομ να δουλεύει σωστά και το skype να την περάσω τρεχοντας?:p

 

Cm7 temasek's + stock camera by kostja_V + Oc kernel temasek και εισαι αρχοντας..

 

Μερικες ερωτησεις θελω να κανω και αν εχει κανεις ορεξη απανταει.

 

Εχω κανει το update για gingerbread και ειμαι με την v20q αρα εχω περασει τους drivers λογικα. Χρειαζεται τιποτα αλλο για να το ρουταρω με το superoneclick?

 

Επισης πρεπει να χρησιμοποιησω καποια συγκεκριμενη εκδοση το προγραμματος ή η τελευταια αρκει?

 

Τελος αμα βαλλω την επισημη cm7 θα χασω το fm radio και γενικα τι αλλαγες εχει?

 

Ευχαριστω :D

 

Οι οδηγίες ειναι αναλυτικοτατες για ροοτ ειναι πολυ ευκολο,τους drivers θα τους κανεις εγκατασταση,αυτη που δεινει το link κατεβασε

 

Αμα βαλεις cm7 γενικα θα δεις μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα αλλα χανεις λιγο απο την εμφανιση του μενου+πιο μικρο πληκτρολογιο(γνωμη μου)

 

Το ραδιοφωνο παιζει κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βλέπω τα mms χωρίς να πρέπει να χρεώνομαι κάθε φορά λόγω της ενεργοποίησης δεδομένων; Γιατί τα mms απαιτούν να είναι ενεργοποιημένα τα δεδομένα ώστε να κάνει λήψη του μηνύματος. Μέσω wifi που δοκίμασα δεν λειτουργεί. Και έτσι κάθε φορά που θέλω να δω ένα μήνυμα με χρεώνει 1€ γιατί προλαβαίνει και συνδέεται αυτόματα το κινητό και οι εφαρμογές στο ιντερνετ.

 

Ισχυει αυτο παιδια;;Λυση βρηκαμε;;

Link to comment
Share on other sites

Cm7 temasek's + stock camera by kostja_V + Oc kernel temasek και εισαι αρχοντας..

 

 

 

Οι οδηγίες ειναι αναλυτικοτατες για ροοτ ειναι πολυ ευκολο,τους drivers θα τους κανεις εγκατασταση,αυτη που δεινει το link κατεβασε

 

Αμα βαλεις cm7 γενικα θα δεις μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα αλλα χανεις λιγο απο την εμφανιση του μενου+πιο μικρο πληκτρολογιο(γνωμη μου)

 

Το ραδιοφωνο παιζει κανονικα..

 

Για πληκτρολογιο εγω χρησιμοποιω το Swype ... θα μου αλλαξει μεγεθος αν βαλω την cm7 ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Για πληκτρολογιο εγω χρησιμοποιω το Swype ... θα μου αλλαξει μεγεθος αν βαλω την cm7 ?

 

Για στειλε ενα λινκ να δω ποιο λες...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...