Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

καλημέρα,θα ήθελα να αναφέρω ταπροβλήματα που εχω με το lg μου,και να μου πείτε τι προτείνετε.Το βασικότερο είναι οτι οταν χρησιμοποιήσω το wi-fi μια φορά,την επόμενη μου βγάζει "σφάλμα" και μόνο με επανεκκίνηση ξαναδουλεύει.Η sim μου κάνει κατι κόλπα και δεν την διαβάζει αρκετές φορές και δεν ξέρω αν φταίει το κινητό γι'αυτο.Γενικά κολλάει αρκετές φορές και κλείνουν όλες οι εφαρμογές αν παω να κάνω 2-3 πράγματα ταυτόχρονα.Τι προτείνετε σαν λύση?Να το πάω στην lg για επισκευή η κάτι αλλο?

 

Κανε αναβαθμιση μονος σου,θα λυθουν.Σε ποια ρομ εισαι?

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ξέρω.Που το κοιτάω αυτό?Αναβαθμίσεις εχω κάνει τις lg όλες

 

Settings > Σχετικά με το τηλέφωνο > Έκδοση LGE

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ευχαριστησω ολους για την βοηθεια. Το κινητο το πουλησα και εκανα ενα μικρο.. upgrade.

 

Καλη συνεχεια με αυτο το υπεροχο κινητο!!!

Link to comment
Share on other sites

Γινεται παιδια ο ηχος της ειδοποιησης των email (gmail) να ειναι διαφορετικος απο τα sms ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικάρια..! πως κάνουμε Root στη V20R..???? με το SuperOneClickv2.3.2 ..???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι.εμενα γινοταν κατευθειαν..

 

προσπαθώ να κάνω του αδελφού μου και κολλά...!!! στην διαδικασία πριν κάνει της ερωτήσεις που πατάμε ο.κ.....Way..??? :wacko:

 

____***τελικά με μια επανεκκίνηση του τηλεφώνου όλα ο.κ.!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ευχαριστησω ολους για την βοηθεια. Το κινητο το πουλησα και εκανα ενα μικρο.. upgrade.

 

Καλη συνεχεια με αυτο το υπεροχο κινητο!!!

Ποτέ ξανά LG ε; :lol:

Να πω ότι δε σε καταλαβαίνω; Δε θα το πω. Με γειά το 1X! (μα από 2Χ σε 1Χ :p )

 

Επιστροφή σε LG μόνο αν το 4Χ πάει και αυτό άπατο σε πωλήσεις και το βρίσκω στα 300-350€ καινούριο. :cool:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντε να βαλω και τα δικα μου:

Με 2.3.4 V20o με την συμμετοχη μονο της εσωτερικης sd

 

2d:434

3d:1187

Total:4959

=============================================================================

Και μετα απο αρκετο καιρο,πλεον με "cm7kang-O2x-RC3-116" και "SwiftExtreme-hoc-20112011" Kernel,τα αποτελεσματα:

 

Total:7330

Το βασικοτερο,καλη διαχειρηση της μπαταριας,χωρις κολληματα και γρηγορη!!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή που το βρίσκω αυτο?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035041

 

Στο τέλος είναι,γράφει Ελλάδα και Ολανδία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Στην cm7 χρησιμοποιω αλλον kernel και την καμερα του Kostja_V.Οταν περναω καινουργια εκδοση του temasek πρεπει μετα να κανω εγκατασταση κερνελ και καμερα??Gapps δεν θελει νομιζω..
Link to comment
Share on other sites

Στην cm7 χρησιμοποιω αλλον kernel και την καμερα του Kostja_V.Οταν περναω καινουργια εκδοση του temasek πρεπει μετα να κανω εγκατασταση κερνελ και καμερα??Gapps δεν θελει νομιζω..

 

θέλει πάλη πέρασμα η camera.!Gapps oxι

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω και άλλο πρόβλημα στο πρόσφατα επισκευασμένο 2X μου.

Δε μπαίνει σε USB mode. Το συνδέω με το PC και μόνο φορτίζει. Ορίστε; :wacko:

απο τις ρυθμισεις, εχεις τσεκαρει στο sd card and phone storage την επιλογη mass storage only?? το καλωδιο που χρησιμοποιεις ειναι το κανονικο??

Το δοκίμασα και με την επιλογή τσεκαρισμένη και με την επιλογή όχι τσεκαρισμένη.

Το καλώδιο είναι το ίδιο με το οποίο το δούλευα πάντα (ή το δικό του ή του Optimus One, τα έχω μπερδέψει, αλλά πάντα με το συγκεκριμένο έκανα τη δουλειά). Επίσης στον υπολογιστή στο γραφείο όταν το συνδέω κάνει ακριβώς το ίδιο, δηλαδή μόνο φορτίζει.

Λοιπόν, το κινητό έφυγε για Ελλάδα (τώρα την παλεύω με το παλιό LG Optimus One και ένα Nokia N8) για να το πάει πίσω στο service γνωστός μου.

Βρήκα αρκετούς στο Internet με πρόβλημα αναγνώρισης του USB μετά από αναβάθμιση. Θυμίζω ότι τους πήγα το κινητό για αλλαγή digitizer επειδή μου είχε σπάσει από πτώση και θεώρησαν δέον να κάνουν «αναβάθμιση» με αποτέλεσμα να χάσω το root και να πρέπει να μείνω με την απαίσια stock ROM.

Είναι ΤΡΑΓΙΚΟ.

Δε μπορείς να το ρουτάρεις επειδή δε μπάινει σε USB mode και αναγκαστικά το κρατάς έτσι ή το πας στο service (και επειδή μένω Ελβετία δεν είναι εύκολο να πετάγομαι στην Procordia στον Πύργο των Αθηνών).

 

Γελοίοι.

Τους εύχομαι να μην πουλήσουν ούτε κομμάτι του 4X στην αρχική του τιμή. Μόνο όταν τα βρίσκεις σκοτωμένα (επειδή δε θέλει να τα αγοράσει κανείς) αξίζουν τα κινητά τους.

Και εύχομαι στον συγκεκριμένο που μου έκανε την αναβάθμιση να μείνει άνεργος για να μάθει να προσέχει περισσότερο τα κινητά του κόσμου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το κινητό έφυγε για Ελλάδα (τώρα την παλεύω με το παλιό LG Optimus One και ένα Nokia N8) για να το πάει πίσω στο service γνωστός μου.

Βρήκα αρκετούς στο Internet με πρόβλημα αναγνώρισης του USB μετά από αναβάθμιση. Θυμίζω ότι τους πήγα το κινητό για αλλαγή digitizer επειδή μου είχε σπάσει από πτώση και θεώρησαν δέον να κάνουν «αναβάθμιση» με αποτέλεσμα να χάσω το root και να πρέπει να μείνω με την απαίσια stock ROM.

Είναι ΤΡΑΓΙΚΟ.

Δε μπορείς να το ρουτάρεις επειδή δε μπάινει σε USB mode και αναγκαστικά το κρατάς έτσι ή το πας στο service (και επειδή μένω Ελβετία δεν είναι εύκολο να πετάγομαι στην Procordia στον Πύργο των Αθηνών).

 

Γελοίοι.

Τους εύχομαι να μην πουλήσουν ούτε κομμάτι του 4X στην αρχική του τιμή. Μόνο όταν τα βρίσκεις σκοτωμένα (επειδή δε θέλει να τα αγοράσει κανείς) αξίζουν τα κινητά τους.

Και εύχομαι στον συγκεκριμένο που μου έκανε την αναβάθμιση να μείνει άνεργος για να μάθει να προσέχει περισσότερο τα κινητά του κόσμου.

 

Καταλαβαίνω την ενόχλησή σου, αλλά υπάρχει και ο αντίλογος. Σκέψου πόσοι θα έλεγαν "Το πήγα στο service και ούτε μια αναβάθμιση δεν του έκαναν".

Το ότι δεν δουλεύει σε USB mode είναι σοβαρό θέμα πάντως και κακώς στο έδωσαν σαν "φτιαγμένο".

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται βρήκα έναν τρόπο για να κάνεις εγγραφή απο το ραδιοφωνάκι του FM.

Παρατήρησα οτι όποιοδήποτε πρόγραμμα εγγραφής ήχου είχα όταν το έτρεχα και άνοιγα ραδιόφωνο μου το έκλεινε.

 

Στο μόνο πρόγραμμα μέχρι στιγμής που δεν το κάνει είναι στο "All that recorder".

 

Ανοίγω το ραδιόφωνο το κάνω minimize και ανοίγω και τη συγκεκριμένη εφαρμογή εγγαφής.

Το ραδιόφωνο ΔΕΝ μου κλείνει την εφαρμογή αλλά σταματά να παίζει,τότε πατάω εγγραφή ήχου και ξανανοίγω το Fm radio.

 

Ο ήχος καταγράφεται κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Εύχομαι να βοήθησα κάποιους που τυρανιόντουσαν με αυτό,όπως εγώ και ζητάω συγγνώμη αν είμαι σε λάθος θεματολογία.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω την ενόχλησή σου, αλλά υπάρχει και ο αντίλογος. Σκέψου πόσοι θα έλεγαν "Το πήγα στο service και ούτε μια αναβάθμιση δεν του έκαναν".

Σίγουρα όχι κάποιος που του περνάει custom ROMs. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Εχω ενα μικρο θεματακι με το κινητο εδω και 3-4 μερες...Σε ανυποψιαστο χρονο και οποτε του ρθει ενω ειναι κλειδωμενο αναβει η οθονη οπως οταν παταμε το κουμπι πανω για να το ξεκλειδωσουμε και μετα απο λιγο σβηνει.Καποιες φορες το ξανακανει συνεχομενα ανα 10 δευτερολεπτα αλλες φορες σταματαει.Το χει ξανακουσει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Εχω ενα μικρο θεματακι με το κινητο εδω και 3-4 μερες...Σε ανυποψιαστο χρονο και οποτε του ρθει ενω ειναι κλειδωμενο αναβει η οθονη οπως οταν παταμε το κουμπι πανω για να το ξεκλειδωσουμε και μετα απο λιγο σβηνει.Καποιες φορες το ξανακανει συνεχομενα ανα 10 δευτερολεπτα αλλες φορες σταματαει.Το χει ξανακουσει κανεις?

 

Τι Rom και ποια έχεις επάνω..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!Εχω ενα μικρο θεματακι με το κινητο εδω και 3-4 μερες...Σε ανυποψιαστο χρονο και οποτε του ρθει ενω ειναι κλειδωμενο αναβει η οθονη οπως οταν παταμε το κουμπι πανω για να το ξεκλειδωσουμε και μετα απο λιγο σβηνει.Καποιες φορες το ξανακανει συνεχομενα ανα 10 δευτερολεπτα αλλες φορες σταματαει.Το χει ξανακουσει κανεις?

 

Εμενα μου το εκανε καθε φορα που εκλεινα wifi,3g.καποιο προγραμμα ηθελε ιντερνετ κ προσπαθουσε να μπει,αλλα δεν ειχε

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...