Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

τελικά πέρασα cm9 που δεν έκατσε καθόλου καλά και μετά δοκίμασα και την nova η οποία έχανε κλήσεις και πακετώθηκα.

 

Εμένα πάντως δεν χάνει τίποτα,μια χαρά έκατσε,κ την έχω ένα μήνα.Σε σχέση με την στοκ είναι πολύ πιο γρήγορο,χωρίς λαγκ κ με όλα διαθέσιμα κανονικά(εκτός πάντα από ράδιο,βίντεο)

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως δεν χάνει τίποτα,μια χαρά έκατσε,κ την έχω ένα μήνα.Σε σχέση με την στοκ είναι πολύ πιο γρήγορο,χωρίς λαγκ κ με όλα διαθέσιμα κανονικά(εκτός πάντα από ράδιο,βίντεο)

 

Γι΄ αυτό λέω φαντάσματα, σε μένα δεν έκατσε καθόλου καλά και πολλές φορές η κάμερα για απλή φωτό δεν ανταποκρινόταν. Έπρεπε να κάνω επαννεκίνηση για να δουλέψει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου στειλει το λινκ του kernel του spica για stock rom??Δεν μπορω να το βρω..

 

edti..Το βρηκα.Αυτος δεν ειναι HP 2x Xtreme Final SR3R2 ???

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου στειλει το λινκ του kernel του spica για stock rom??Δεν μπορω να το βρω..

 

edti..Το βρηκα.Αυτος δεν ειναι HP 2x Xtreme Final SR3R2 ???

 

ναι

 

10χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

Για την κάρτα λογικά δεν θέλει τίποτα.

 

Για την ηχογράφηση δεν κατάλαβα τι εννοείς. Πώς κάνεις ηχογράφηση; με το μικρόφωνο; (αν ναι τι περίμενες από ένα μικρόφωνο κινητού; )

 

Δεν περιμενα πολλα σιγουρα , αλλα ηχογραφω απο το ραδιο του σπιτιου σε μια μετρια ενταση και δεν ακουγεται σχεδον καθολου το τραγουδι , αλλα πολυ δυνατα παρασιτα (θορυβος) και στο βαθος το τραγουδι ελαχιστα ...

 

Δεν μπορει να ναι ετσι λογικα ... πρεπει να χει προβλημα ...

 

----

 

Για να περασω ταινιες και μουσικη και να φαινονται οπως φαινοντουσαν με την εσωτερικη καρτα στο αλμπουμ και στην μουσικη , πρεπει να φτιαξω στην εξωτερικη φακελο με ιδιο ονομα που εχει στην εσωτερικη ?

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμενα πολλα σιγουρα , αλλα ηχογραφω απο το ραδιο του σπιτιου σε μια μετρια ενταση και δεν ακουγεται σχεδον καθολου το τραγουδι , αλλα πολυ δυνατα παρασιτα (θορυβος) και στο βαθος το τραγουδι ελαχιστα ...

 

Δεν μπορει να ναι ετσι λογικα ... πρεπει να χει προβλημα ...

 

----

 

Για να περασω ταινιες και μουσικη και να φαινονται οπως φαινοντουσαν με την εσωτερικη καρτα στο αλμπουμ και στην μουσικη , πρεπει να φτιαξω στην εξωτερικη φακελο με ιδιο ονομα που εχει στην εσωτερικη ?

 

Κάνε μια ηχογράφηση συνομιλίας σου για να δεις αν όντως έχει πρόβλημα. Το μικρόφωνο είναι πολύ μικρής εμβέλειας και ενισχυόμενο (όταν και όπου πρέπει), οπότε δεν είναι κατάλληλο για ηχογραφήσεις πέραν της φωνής...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

@dimpapa

v20r μου κλειδωνει μπαμ μπαμ και μεσα απο το σπιτι(κοντα στο παραθυρο!).Στο εκανε παντα ή ξαφνικα?

 

 

βασικα εχθες την εβαλα γτ μεχρι εχθες ειχα την miui την αγγλικη αλλα μου την εδωσε να το κανω οπως το πηρα και εσβησα τα παντα... αλλα και με προηγουμενες στοκ το ιδιο μου εκανε.. τωρα εκανα αυτο με τους δορυφορους της nokia και κλειδωνει μπαμ.. οχι πολυ μπαμ αλλα φαντασου πριν εκανε πανω απο 2 με 3 λεπτα... τωρα αν το βαλω στο παραθυρο κοντα καινει 20'' με 30''

 

την ιδια καθυστερηση με τους δορυφορους εχω κι εγω,τι εκανες με τους δορυφορους της νοκια που αναφερεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλα το CM7 του temasek και πηγαν ολα καλα.

Εχω ενα προβλημα ομως δεν βλεπει την sd που ειχα mp3 και fotos.

Πρεπει να κανω απο τις ρυθμισεις erase sd card?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλα το CM7 του temasek και πηγαν ολα καλα.

Εχω ενα προβλημα ομως δεν βλεπει την sd που ειχα mp3 και fotos.

Πρεπει να κανω απο τις ρυθμισεις erase sd card?

 

H CM7 αλλάζει τα ονόματα εσωτερικής και εξωτερικής κάρτας.

Η εσωτερική είναι η: /mnt/emmc/

Η εξωτερική η: /sdcard/

 

H _ExternalSD δεν υπάρχει (ή είναι κενή)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

H CM7 αλλάζει τα ονόματα εσωτερικής και εξωτερικής κάρτας.

Η εσωτερική είναι η: /mnt/emmc/

Η εξωτερική η: /sdcard/

 

H _ExternalSD δεν υπάρχει (ή είναι κενή)

 

Και τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω

 

Ακυρο το βρηκα.

Edited by snakething
Link to comment
Share on other sites

 

Άλλα λόγια, να αγαπιόμαστε...!!!:lol::lol::lol::lol: Το επόμενο τηλέφωνο ειναι σίγουρο πως δεν θα ειναι LG..!!:mad:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο χτες που εβαλα την 7 CM Teamasek το κινητο τα σπαει κ επιτελους ειναι λαγκ φρεε...

 

Καποιες ερωτησεις:πανω σε ποια ειναι σχεδιασμενη αυτη τ Τεαμασεκ v20q v20r???

Custom kernel προτεινετε να βαλω τι θα κερδισω απο αυτο?

Μηπως καποιος μπορει να μου στειλει το λινκ για την στοκ καμερα του Kostaj_V. γιατι δεν μπορω να το βρω ?

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια.Ειναι η CM7 που φτιαχτηκε απο το μηδεν.

Αν σε ενδιαφερει το overclocking βαλε custom kernel.Αν σε καλυπτει ετσι η CM7 σου προτεινω να ασχοληθεις αργοτερα με kernels.

Για το λινκ τσεκαρε τα pms

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Αγγελε για το λινκ...

 

ρε παιδια ολα δουλευουν ρολοι απο χτες που την εβαλα αλλα τωρα που δοκιμασα το GPS δεν κλειδωνει την τοποθεσια μου....γιατι?

για να μπω σε recovery mode μου θυμιζετε ποια πληκτρα παταω?

Link to comment
Share on other sites

την πρωτη φορα μπορει να σου αργησει λιγο το gps.Μετα ξαναδοκιμασε και θα πηγαινει σφαιρα(κανονικα)

 

power και volume down.Αλλα στην cm7 δε χρειαζεται γιατι εχει επιλογη reboot στο μενου οταν πατησεις το power για να κλεισει(μη χαλας αδικα και το κουμπακι του power)

Link to comment
Share on other sites

την πρωτη φορα μπορει να σου αργησει λιγο το gps.Μετα ξαναδοκιμασε και θα πηγαινει σφαιρα(κανονικα)

 

power και volume down.Αλλα στην cm7 δε χρειαζεται γιατι εχει επιλογη reboot στο μενου οταν πατησεις το power για να κλεισει(μη χαλας αδικα και το κουμπακι του power)

 

Μηπως παιζει ρολο που πριν την cm7 με την stock ειχα θεμα και δεν λειτουργουσε το gps?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι με foul wipe το εκανα...καλα με wifi ανοιχτο εννοειτε πως δουλευει αλλα το θεμα ειναι να λειτουργει χωρις αυτο....
Link to comment
Share on other sites

Με wifi ανοικτο προφανως δουλευει μονο το wifi.Εγω ελεγα για agps data μεσω της κινητης σου(αν εχεις καποιο προγραμμα...μη χρεωθεις κιολας...)
Link to comment
Share on other sites

Με wifi ανοικτο προφανως δουλευει μονο το wifi.Εγω ελεγα για agps data μεσω της κινητης σου(αν εχεις καποιο προγραμμα...μη χρεωθεις κιολας...)

 

Χωρις καθολου ιντερνετ δεν θα μπορει να συνδεετε γιατι δεν εχω καποιο προγραμμα και δεν θελω να χρεωνομαι...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θα επρεπε.Για το agps αφου δεν εχεις προγραμμα αστο(βεβαια εννουσα για την πρωτη φορα...οχι για καθε φορα)

Για βαλε κανα gps test απο play store και πες τι βρισκει???

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τα GPS status κ Gps test με ανοιχτο wifi με βρηκαν αμεσως....

 

Εκανα reboot το κινητο με κλειστο το wifi τα ανοιγω και με βρισκουν μια χαρα και παλι χωρις καθολου ιντερνετ...:D

 

Πως μπορω να σιγουρεψω πως καμια εφορμογη δεν θα μπορει να εχει προσβαση στο Ιντερνετ δηλαδη τι θα πρεπει να κλεισω στις ρυθμισεις?:rolleyes:

 

EDIT: Το Google Maps για να λειτουργήσει χρειαζεται απαραιτητα ΙΝτερνετ?

Edited by sokinsohim
Link to comment
Share on other sites

Ωραια.Αν εχεις κλειστο το wifi και τα data τοτε δε μπορει να μπει καμια εφαρμογη στο ιντερνετ.

Για τα data δε θυμαμαι ακριβως τη διαδρομη μεσα στις ρυθμισεις αλλα ειναι καπου μεσα στο ασυρματα δικτυα ->δικτυα κινητης-> δεδομενα κατι....(η μνημη μου δεν ειναι καλη και δεν το εχω πια το τηλ οποτε....sorry).

 

Χρειαζεται ιντερνετ για να φορτωνει τους χαρτες αλλα υπαρχει και τροπος που cashaρει τους χαρτες μιας περιοχης στην sd μεσω wifi ωστε να μπορεις να τους χρησιμοποιησεις αργοτερα χωρις internet.Για περισοτερα δες εδω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...