Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Άργησα να το πετύχω αλλά

https://www.facebook.com/Lifesgoodpage/posts/422991297728856

 

Life's Good Hi there Nishant,

Our global R&D team is working on the same and the ICS upgrade for Optimus 2X will be made available in the third quarter of 2012. DO stay tuned to the page for further updates. Thank you.

 

Μα βέβαια τι άλλο να περιμένουμε?

Σα να σου λέει μεγάλε κάτσε πρώτα να πουλήσουμε τα καινούργια μας τετραπύρηνα,3D κλπ μπλιμπλίκια μη μας κόψει τις πωλήσεις,να αποσυρθεί και τελείως απο την αγορά και θα την πάρετε την αναβάθμιση...

 

Μετά διερωτώνται γιατί δεν πουλάνε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα βέβαια τι άλλο να περιμένουμε?

Σα να σου λέει μεγάλε κάτσε πρώτα να πουλήσουμε τα καινούργια μας τετραπύρηνα,3D κλπ μπλιμπλίκια μη μας κόψει τις πωλήσεις,να αποσυρθεί και τελείως απο την αγορά και θα την πάρετε την αναβάθμιση...

 

Μετά διερωτώνται γιατί δεν πουλάνε...

Βέβαια έτσι το δικό μου επόμενο τηλέφωνο δεν θα είναι LG. Πάνε να κάνουνε αρπαχτή οπότε, σαν πελάτης, δεν το δέχομαι.

Μια χαρά κινητό ήταν όταν βγήκε στο harware αλλά με software 6 μήνες πίσω. Και αυτούς του 6 μήνες τους "κρατάει" και στις αναβαθμίσεις. Σε κινητό με μέση διάρκεια ζωής 1-1,5 χρόνια το να είσαι τα 2/3 πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό πληρώνεται.

Την πίστεψα την πρώτη φορά (πέρσι τον Απρίλη) όταν το πήρα, ότι σε 2-3 μήνες θα βγάλει την 2.3. Βγήκε 6 μήνες μετά σε beta έκδοση με πολλά προβλήματα.

Δεν θα την ξαναπατήσω φέτος (ή όποτε αλλάξω τηλέφωνο).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια έτσι το δικό μου επόμενο τηλέφωνο δεν θα είναι LG. Πάνε να κάνουνε αρπαχτή οπότε, σαν πελάτης, δεν το δέχομαι.

Μια χαρά κινητό ήταν όταν βγήκε στο harware αλλά με software 6 μήνες πίσω. Και αυτούς του 6 μήνες τους "κρατάει" και στις αναβαθμίσεις. Σε κινητό με μέση διάρκεια ζωής 1-1,5 χρόνια το να είσαι τα 2/3 πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό πληρώνεται.

Την πίστεψα την πρώτη φορά (πέρσι τον Απρίλη) όταν το πήρα, ότι σε 2-3 μήνες θα βγάλει την 2.3. Βγήκε 6 μήνες μετά σε beta έκδοση με πολλά προβλήματα.

Δεν θα την ξαναπατήσω φέτος (ή όποτε αλλάξω τηλέφωνο).

 

Όλοι την ίδια σκέψη κάνουμε...!!!! άσε που το τηλέφωνο μετά από 3 μήνες έχασε 200 euro..!!! :cry:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που δουλεύει απροβλημάστα με την 20l που είμαι για την ώρα... φοβάμαι να κάνω ΟΤΑ :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πάνω που έχω καταλήξει να το αγοράσω αυτές τις μέρες, με τρομάζετε... Δεν θα μου το προτείνατε; στα 288 euroπουλα; :worry:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πάνω που έχω καταλήξει να το αγοράσω αυτές τις μέρες, με τρομάζετε... Δεν θα μου το προτείνατε; στα 288 euroπουλα; :worry:

Κάθε άλλο. Στα λεφτά αυτά και στην κατάσταση που είναι σήμερα είναι μια χαρά. Μόνο που έτσι έπρεπε να είναι πριν ένα χρόνο, όχι τώρα.

Εμείς γκρινιάζουμε γιατί το πήραμε στα 500 ευρώ. Αλλά αν είχαμε δώσει τότε 50 Ευρώ παραπάνω να πάρουμε το SII θα ήμασταν μάλλον πιο ευχαριστημένοι.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, πάνω που έχω καταλήξει να το αγοράσω αυτές τις μέρες, με τρομάζετε... Δεν θα μου το προτείνατε; στα 288 euroπουλα; :worry:

 

Κι εγώ τόσο το πήρα πάνω-κάτω και δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου. Δουλεύει ωραιότατα με την 20l κι έστρωσε και λιγάκι η μπαταρία του.

 

Με την 20r τι διαφορές είδατε? Την κατεβάζω τώρα, είναι 640ΜΒ

 

Κι ένα ωραίο βιντεάκι που βρήκα, βάλτε φουλ ένταση όμως...

http://www.youtube.com/watch?v=6MouroP9TE0&feature=related

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!επειδη το καλωδιο hdmi του κινητου μου εσπασε.μηπως περισευει σε κανεναν καποιο καλωδιο για να το αγορασω?μην μπαινω σε διαδικασιες ebay.ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

βγηκε η 20r για smartflash..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035041

Ευχαριστώ πολύ!

Αλλά αυτή η ιστοσελίδα διαμοιρασμού αρχείων που χρησιμοποίησαν στο XDA είναι επιεικώς απαράδεκτη!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα να μήν δίνουν την ICS.....

εντάξει, το καταλαβαίνω ότι και αυτοί θέλουν να πουλήσουν αλλά όποιος θέλει 4πύρηνο με 2Gb ram δεν νομίζω ότι δεν θα το πάρει λόγω της ICS στο 2x!!

Απο την άλλη, είναι μεγάλη αδικία να έχεις δώσει τόσα χρήματα για smartphone και να είσαι συνέχεια στο περίμενε για να εκμεταλευτείς "σωστά" όλες του τις δυνατότητες!

Δεν υποστηρίζω ούτε κάποια άλλη εταιρία - όλες σχεδόν τα ίδια κάνουνε - εκτός ίσως απο την τελευταία κίνηση της HTC που αν θυμάμαι καλά διέθεσε-θα διαθέσει τον κώδικα της ics για το 4πύρηνο στους developers.

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα να μήν δίνουν την ICS.....

εντάξει, το καταλαβαίνω ότι και αυτοί θέλουν να πουλήσουν αλλά όποιος θέλει 4πύρηνο με 2Gb ram δεν νομίζω ότι δεν θα το πάρει λόγω της ICS στο 2x!!

Απο την άλλη, είναι μεγάλη αδικία να έχεις δώσει τόσα χρήματα για smartphone και να είσαι συνέχεια στο περίμενε για να εκμεταλευτείς "σωστά" όλες του τις δυνατότητες!

Δεν υποστηρίζω ούτε κάποια άλλη εταιρία - όλες σχεδόν τα ίδια κάνουνε - εκτός ίσως απο την τελευταία κίνηση της HTC που αν θυμάμαι καλά διέθεσε-θα διαθέσει τον κώδικα της ics για το 4πύρηνο στους developers.

 

To πρόβλημα είναι ότι δεν κάνουν οι άλλες εταιρείες το ίδιο. Οι περισσότεροι μεγάλοι ανταγωνιστές έχουν αναβαθμίσει τις αντίστοιχες εκδώσεις με ICS4.

Αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Οι ανταγωνιστές είχαν δώσει GB που να λειτουργεί απροβλημάτιστα από την αρχή. Χωρίς BSOD όταν το φορτίζεις, χωρίς αδυναμία λήψης σήματος GPS, χωρίς lag στον launcher κλπ.

Αν δεν υπήρχε η κοινότητα (λέγε με CM και XDA) θα το είχα στείλει από μήνες. Ευτυχώς με CM7 έφτασε να δουλεύει όπως πρέπει, απροβλημάτιστα και γρήγορα όπως αρμόζει σε ένα διπύρηνο κινητό.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα είναι ότι δεν κάνουν οι άλλες εταιρείες το ίδιο. Οι περισσότεροι μεγάλοι ανταγωνιστές έχουν αναβαθμίσει τις αντίστοιχες εκδώσεις με ICS4.

Αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Οι ανταγωνιστές είχαν δώσει GB που να λειτουργεί απροβλημάτιστα από την αρχή. Χωρίς BSOD όταν το φορτίζεις, χωρίς αδυναμία λήψης σήματος GPS, χωρίς lag στον launcher κλπ.

Αν δεν υπήρχε η κοινότητα (λέγε με CM και XDA) θα το είχα στείλει από μήνες. Ευτυχώς με CM7 έφτασε να δουλεύει όπως πρέπει, απροβλημάτιστα και γρήγορα όπως αρμόζει σε ένα διπύρηνο κινητό.

 

Αυτο ειναι το προβλημα, σε ολα τα benchmarks βγαινει μπροστα, στην πραξη δεν επιβεβαιωνει απολυτα αυτες τις δυνατοτητες. Ποια CM7 εννοεις ; Του temasek ;

Link to comment
Share on other sites

Ποια CM7 εννοεις ; Του temasek ;

Ναι. Σε μένα προσωπικά δουλεύει άψογα. Μαζί με το mod του Kostja για την κάμερα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς με CM7 έφτασε να δουλεύει όπως πρέπει, απροβλημάτιστα και γρήγορα όπως αρμόζει σε ένα διπύρηνο κινητό.

 

Και με cm9 ακόμη καλύτερα!

Εγώ το είχα πάρει πέρισυ τον Μαΐο από Γερμανία με την προοπτική,όπως διάβαζα,να πάρει αναβάθμιση 15-06-2011, και τελικά βγήκε 5 μήνες μετά, την πέρασα μόνος μου,καθότι το "εργαλείο" της lg είναι...,είχε χίλια προβλήματα,και τελικά άρχισα να ψάχνομαι με custom roms,μπας κ επιτέλους αποκτήσω το διπύρηνο κινητό που αγόρασα. Κ γιατρειά βρήκα με την cm9,χωρίς βίντεο κ ράδιο φυσικά,που έτσι κ αλλιώς δεν χρησιμοποιώ.

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!επειδη το καλωδιο hdmi του κινητου μου εσπασε.μηπως περισευει σε κανεναν καποιο καλωδιο για να το αγορασω?μην μπαινω σε διαδικασιες ebay.ευχαριστω :)

Εγω στο δινω αν μενεις αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χαθει διαβαζοντας με τις custom rom και τους kernel μπορει καποιος να προτεινει καποιο "πακετο" ειτε ICS ειτε GB, ωστε να βαλω ωστε το κινητο να δουλευει απροβληματιστα?.

Ευχαριστω.

Edited by snakething
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ...

 

Κανω ηχογραφηση απο το στερεο μου και ακουγεται αθλια , πολλα παρασιτα και ελαχιστος ηχος στο βαθος ... και σε σας ετσι κανει ?

 

Καποιος ???

 

... Επισης πηρα σημερα μια καρτα 16 gb για το κινητο ... την βαζω κατευθειαν και περναω αρχεια ?

 

Η θελει τιποτα πριν ή μολις την βαλω ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ???

 

... Επισης πηρα σημερα μια καρτα 16 gb για το κινητο ... την βαζω κατευθειαν και περναω αρχεια ?

 

Η θελει τιποτα πριν ή μολις την βαλω ?

Για την κάρτα λογικά δεν θέλει τίποτα.

 

Για την ηχογράφηση δεν κατάλαβα τι εννοείς. Πώς κάνεις ηχογράφηση; με το μικρόφωνο; (αν ναι τι περίμενες από ένα μικρόφωνο κινητού; )

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χαθει διαβαζοντας με τις custom rom και τους kernel μπορει καποιος να προτεινει καποιο "πακετο" ειτε ICS ειτε GB, ωστε να βαλω ωστε το κινητο να δουλευει απροβληματιστα?.

Ευχαριστω.

 

Έχει δίκιο ο φίλος. Προτείνετε κάτι δοκιμασμένο και σε εμάς που δεν το σκαλίζουμε και τόσο γιατί έχει χαθεί το τόπι. Κάτι γρήγορο και σταθερό για να τα κάνουμε διπύρηνα. Μέχρι στιγμής το δουλεύω εδώ και ένα χρόνο με stock (root και πάγωμα εφαρμογών) και όταν βλέπω κάποιες φορές και ψιλοκολάει π.χ. όταν κατεβάζω οθόνη στο market, τρελαίνομαι. Εάν περάσουμε σε custom ξεχνάμε android market; Με ενδιαφέρει να μάθω γιατί έχω αγοράσει κάμποσες εφαρμογές.

http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο φίλος. Προτείνετε κάτι δοκιμασμένο και σε εμάς που δεν το σκαλίζουμε και τόσο γιατί έχει χαθεί το τόπι. Κάτι γρήγορο και σταθερό για να τα κάνουμε διπύρηνα. Μέχρι στιγμής το δουλεύω εδώ και ένα χρόνο με stock (root και πάγωμα εφαρμογών) και όταν βλέπω κάποιες φορές και ψιλοκολάει π.χ. όταν κατεβάζω οθόνη στο market, τρελαίνομαι. Εάν περάσουμε σε custom ξεχνάμε android market; Με ενδιαφέρει να μάθω γιατί έχω αγοράσει κάμποσες εφαρμογές.

 

Φυσικα και δε ξεχνας το μαρκετ...!Αλλιως ποιο το νοημα του android??;)

 

Ταπεινη μου αποψη ειναι να αρχισετε με cm7 .Μετα θα χρειαστειτε και τα gapps (20110828) για να εχετε market κτλ.Για οδηγιες κοιταχτε τους οδηγους στο forum.Για περισοτερες πληροφοριες κοιταχτε το thread της CM7

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο φίλος. Προτείνετε κάτι δοκιμασμένο και σε εμάς που δεν το σκαλίζουμε και τόσο γιατί έχει χαθεί το τόπι. Κάτι γρήγορο και σταθερό για να τα κάνουμε διπύρηνα. Μέχρι στιγμής το δουλεύω εδώ και ένα χρόνο με stock (root και πάγωμα εφαρμογών) και όταν βλέπω κάποιες φορές και ψιλοκολάει π.χ. όταν κατεβάζω οθόνη στο market, τρελαίνομαι. Εάν περάσουμε σε custom ξεχνάμε android market; Με ενδιαφέρει να μάθω γιατί έχω αγοράσει κάμποσες εφαρμογές.

 

Οχι, κανονικά δουλεύει το μαρκετ. Αυτό που ξεχνάς είναι οι εφαρμογές της LG.

Αυτή που δουλεύω είναι αυτή της υπογραφής μου. Διαβάζεις τα 3 πρώτα post για να έχεις πλήρη εικόνα.

Δεν έχει σχέση με stock, είναι Cyanogenmod. (2.3.7)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρε παιδιά που είχα περάσει την stable cm7 , ενώ δούλευε μια χαρά, ξαφνικά άρχισε κάτι κουλά κι έκλεινε το κινητό μόνο του χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Έβαλα έβγαλα εφαρμογές και άκρη δεν έβγαλα τι μπορεί να φταίει και τελικά πέρασα cm9 που δεν έκατσε καθόλου καλά και μετά δοκίμασα και την nova η οποία έχανε κλήσεις και πακετώθηκα.

Φλάσαρα λοιπόν την στοκ , πάγωσα τις λαλακίες της LG και να σας πω την αλήθεια το κινητάκι δουλεύει απροβλημάτιστα και πέραν του lag στον μαμίσιο launcher στην αλλαγή επιφάνειας , δεν μου κάνει κάτι άλλο , ούτε στο μάρκετ πια ούτε πουθενά. Φαντάσματα...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...