Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

με δυσκολια ξεκαθαριζω το 5, ενω αχνοφαινεται το 10. Σε φωτισμο δωματιου παντα. Σε απολυτο σκοταδι, και παλι με δυσκολια το 1, ενω ισα ισα που διακρινεται το 5. επισης για το μαυρο με γκρι που λες, τα κουτακια εινια μαυρα μαυρα ενω το banner απο πανω που λεει black level και τα γραμματα απο κατω ειναι σε γκρι πλαισιο, με τεραστια διαφορα σε αυτα τα 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με δυσκολια ξεκαθαριζω το 5, ενω αχνοφαινεται το 10. Σε φωτισμο δωματιου παντα. Σε απολυτο σκοταδι, και παλι με δυσκολια το 1, ενω ισα ισα που διακρινεται το 5. επισης για το μαυρο με γκρι που λες, τα κουτακια εινια μαυρα μαυρα ενω το banner απο πανω που λεει black level και τα γραμματα απο κατω ειναι σε γκρι πλαισιο, με τεραστια διαφορα σε αυτα τα 2

Αν θες παντως, ξαναδες την νυχτα με το φωτισμο της λαμπας του δωματιου, για να εισαι σιγουρος οτι το δικο σου τουλαχιστον ειναι τζι-τζι. Εγω παω για εγγυηση αυριο... Wish me good luck :worry:

 

Αν κάποιος έχει άλλη αίσθηση μπορεί να έχει πρόβλημα η συσκευή του.

Οντως, ή συστηματικο manufacturing defect ή αναμιξη οθονων απο διαφορετικα εργοστασια/παρτιδες/κατασκευαστες πρέπει να παιχτηκε. Σε οσους εκαστε ο μουτζούρης παμε για samsung οταν τελειωσει το συμβολαιο (και ετσι χαλανε τις μαρκες οι ανοητοι CEOs, lol)

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, θέλω να αναβαθμίσω σε στοκ v20q αλλά δεν τα κατάφερα ούτε με το kdz updater, με αποτέλεσμα να μπρικάρω και να επιστρέψω με nandroid backup

το κινητό είναι LGP990 AROMDW (άρα Romania) πως θα βρω τη rom να τη φλασάρω με smartflash για να μπορώ και μετά να κάνω τις αναβαθμίσεις κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Τι κανουμε παιδες?? ερωτηση: με αυτο το κλειδωμα δορυφορων τι στο δι@λο θα γινει?? stock v20r... μεχρι και το fasterfix που εβαλα τπτ δεν κανει... :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, θέλω να αναβαθμίσω σε στοκ v20q αλλά δεν τα κατάφερα ούτε με το kdz updater, με αποτέλεσμα να μπρικάρω και να επιστρέψω με nandroid backup

το κινητό είναι LGP990 AROMDW (άρα Romania) πως θα βρω τη rom να τη φλασάρω με smartflash για να μπορώ και μετά να κάνω τις αναβαθμίσεις κανονικά;

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να κάνω factory reset και να επιστρέψει στην αρχική του μορφή και να ξανακάνω όλα τα updates από την αρχή;; Με ενδιαφέρει να γυρίσω πίσω στο δικό του όμως στο (ρουμάνικο). Σε αυτό είμαι δλδ αλλά δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση

 

έχω και CWM recovery αλλά δεν άλλαξα ποτέ σε custom

Edited by brightoutside
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωση μου κανει αυτο που λετε με την οθονη.Εμενα στα μεγαλα + του κινητου ειναι η οθονη.

 

@dimpapa

v20r μου κλειδωνει μπαμ μπαμ και μεσα απο το σπιτι(κοντα στο παραθυρο!).Στο εκανε παντα ή ξαφνικα?

 

@brightoutside

ρουμανικη ε?Θυμασαι μηπως οταν ειχες froyo ποια φορουσες?v10d?Εγω εχω την v20q για smartflash αλλα δε θυμαμαι αν ειναι ρουμανικη και δε ξερω αν ολες οι q ηταν ιδιες?

Link to comment
Share on other sites

@dimpapa

v20r μου κλειδωνει μπαμ μπαμ και μεσα απο το σπιτι(κοντα στο παραθυρο!).Στο εκανε παντα ή ξαφνικα?

 

 

βασικα εχθες την εβαλα γτ μεχρι εχθες ειχα την miui την αγγλικη αλλα μου την εδωσε να το κανω οπως το πηρα και εσβησα τα παντα... αλλα και με προηγουμενες στοκ το ιδιο μου εκανε.. τωρα εκανα αυτο με τους δορυφορους της nokia και κλειδωνει μπαμ.. οχι πολυ μπαμ αλλα φαντασου πριν εκανε πανω απο 2 με 3 λεπτα... τωρα αν το βαλω στο παραθυρο κοντα καινει 20'' με 30''

Link to comment
Share on other sites

@dimpapa

v20r μου κλειδωνει μπαμ μπαμ και μεσα απο το σπιτι(κοντα στο παραθυρο!).Στο εκανε παντα ή ξαφνικα?

 

 

βασικα εχθες την εβαλα γτ μεχρι εχθες ειχα την miui την αγγλικη αλλα μου την εδωσε να το κανω οπως το πηρα και εσβησα τα παντα... αλλα και με προηγουμενες στοκ το ιδιο μου εκανε.. τωρα εκανα αυτο με τους δορυφορους της nokia και κλειδωνει μπαμ.. οχι πολυ μπαμ αλλα φαντασου πριν εκανε πανω απο 2 με 3 λεπτα... τωρα αν το βαλω στο παραθυρο κοντα καινει 20'' με 30''

 

Ωραιος.20'' με 30''... μια χαρα!Εμενα καποιες φορες μου κλειδωνει σε 10'' καποιες σε 1 λεπτο.Αναλογα αν ειμαι ακινητος κτλ.

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο της κοπελας μου το τηλ (εννοειται lg optimus 2x) οταν ανοιγει το wifi κολλαει για 5 με 10 δευτερολεπτα το κινητο και μετα ερχεται στα ισια τ. ειδικα δε οταν εχει να το κλεισει 10 κ μερες εκει κολλαει το συμπαν και παμε σε αναγκαστικο restart..
Link to comment
Share on other sites

Οταν και εγω δεν το κλεινω για καμια 10αρια μερες το ιδιο παθαινει..."μπουκωνει".

Διαφορά ειδα με τη CM7 και οταν ειχα go launcher που συνηθιζα να παταω στον ενσωματωμενο task manager κλεισιμο ολων.

Βεβαια το εχω δει και σε αλλες συσκευες πχ neo v(μια φορα τη βδομαδα restart οπωσδηποτε).

Αν βεβαια της το κανει και οταν εχει κανει restart ειναι θεμα.Εκτος αν τρεχει καμια εφαρμογη-widget που να διαχειριζεται τη wifi συνδεση και φταιει αυτο

Link to comment
Share on other sites

της ειχα κανει και επαναφορα ρυθμισεων ... αλλα παλι τπτ... μου φαινεται θα βαλω σε εκεινη καμια custom που δεν ασχολειται και πολυ... χα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω τον Go Launcher ...

 

Το κινητο μετα απο 4-5 μερες αρχιζει τα κολληματα ... αφου εχουν μεινει 60 με 35 ram , και θελει ρεσταρτ ...

 

Τοσο καλο κινητο και να χει τετοιο θεμα ?

 

Υπαρχει καποια λυση ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωση μου κανει αυτο που λετε με την οθονη.Εμενα στα μεγαλα + του κινητου ειναι η οθονη.

 

@dimpapa

v20r μου κλειδωνει μπαμ μπαμ και μεσα απο το σπιτι(κοντα στο παραθυρο!).Στο εκανε παντα ή ξαφνικα?

 

@brightoutside

ρουμανικη ε?Θυμασαι μηπως οταν ειχες froyo ποια φορουσες?v10d?Εγω εχω την v20q για smartflash αλλα δε θυμαμαι αν ειναι ρουμανικη και δε ξερω αν ολες οι q ηταν ιδιες?

 

Σου έστειλα και pm. Ναι νομίζω v10d αλλά δεν μπορώ να την βρω πουθενά σε zip. Πως μπορούμε να καταλάβουμε αν η v20q που έχεις είναι ρουμάνικη;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Με τον τρόπο που δίνεις στο παραπάνω link έκανα εγώ την αναβάθμιση.

 

Ωραία γιατί με τον άλλο οδηγό δεν μου δούλεψε..για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω τον Go Launcher ...

Το κινητο μετα απο 4-5 μερες αρχιζει τα κολληματα ... αφου εχουν μεινει 60 με 35 ram , και θελει ρεσταρτ ...

Τοσο καλο κινητο και να χει τετοιο θεμα ?

Υπαρχει καποια λυση ?

 

Δυστυχως καλο το κινητο,αλλα με τα κολληματα του.Μια λυση ειναι ροοτ,τιτανιουμ και παγωμα περιτων εφαρμογων ή αλλαγη ρομ σε cm.O go ειναι απαιτητικος πολυ

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! με αυτούς τους 2 οδηγούς τελικά έγινε το update σε V20q με KDZ χωρίς να χάσω τίποτα!

Είχα CWM recovery, παρόλα αυτά όλα ΟΚ.

Για να μου δουλέψει όμως σωστά έβγαλα τη μπαταρία και μπήκα στο update mode (VOL- και κούμπωμα usb) όχι όπως έλεγε ο φίλος με τη μπαταρία πάνω.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1327929

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1473781 Fix για το LG Tool

 

Τέλος και αυτό το serial!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω τον Go Launcher ...

 

Το κινητο μετα απο 4-5 μερες αρχιζει τα κολληματα ... αφου εχουν μεινει 60 με 35 ram , και θελει ρεσταρτ ...

 

Τοσο καλο κινητο και να χει τετοιο θεμα ?

 

Υπαρχει καποια λυση ?

 

Μία απο τα ίδια και όσο το γεμίζεις και με εφαρμογές,κλάφτα... με το restart είναι σαν καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Μία απο τα ίδια και όσο το γεμίζεις και με εφαρμογές,κλάφτα... με το restart είναι σαν καινούργιο.

 

Πάντως εγώ με την Q δεν έχω βάλει άλλο launcher...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα, δεν έχω μείνει ολόκληρη εβδομάδα χωρίς restart καθώς κάθε 2-3 μέρες φλασάρω και καινούρια rom! Αν δεν το κάνω παθαίνω στερητικό σύνδρομο!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με την Q δεν έχω βάλει άλλο launcher...

 

Εγώ έχω τον adw γιατί ο stock lagαρει ασχημα ειδικά με κανα widget που είναι μεγάλο σε μέγεθος

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά παιδιά, ενδιαφέρομαι για το κινητό (θα είναι το 1ο μου smartphone) , αλλά έχω κάποιες -σύντομες- ερωτήσεις:

1) λέτε περί restart 1 φορά/ εβδομάδα - υπάρχει κάποιο μειονέκτημα σ'αυτό; γιατί να μην κάνεις πχ κάθε μέρα πριν κοιμηθείς; χάνεται κάποια ρύθμιση;

2) θεωρώ ότι είναι το πιο ισορροπημένο value for money κινητό (με την προϋπόθεση ότι με ICS βελτιστοποιείται) - σωστά; Υπάρχει κάτι που συμφέρει περισσότερο;

3) παρακολουθώ τις τιμές του στο skroutz. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται γύρω στα 292 Ευρώ. Είναι πολλά; Το είχα δει και 267 Ευρώ αν θυμάμαι καλά... Να απορρίψω εκεί κάποια καταστήματα; Γιατί έχουν "αμφιλεγόμενες" αξιολογήσεις (περί παραεισαγωγής, φωτοτυπίες για manual κλπ)

4) Αν το αγοράσω ως προϊόν παραεισαγωγής, παίζει ρόλο αν είναι από Γερμανία/ Ολλανδία/ Ρουμανία (που έχω διαβάσει παραπάνω); Είναι πχ προτιμότερο από Γερμανία; (πιο γρήγορο update ίσως; )

 

Γενικά θα μου προτείνατε τελικά να το αγοράσω από skroutz (καταστημα; το birdphone μου φάνηκε αξιόπιστο) και σε τι περίπου τιμή μετά από τόσο καιρό κυκλοφορίας;

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά παιδιά, ενδιαφέρομαι για το κινητό (θα είναι το 1ο μου smartphone) , αλλά έχω κάποιες -σύντομες- ερωτήσεις:

1) λέτε περί restart 1 φορά/ εβδομάδα - υπάρχει κάποιο μειονέκτημα σ'αυτό; γιατί να μην κάνεις πχ κάθε μέρα πριν κοιμηθείς; χάνεται κάποια ρύθμιση;

2) θεωρώ ότι είναι το πιο ισορροπημένο value for money κινητό (με την προϋπόθεση ότι με ICS βελτιστοποιείται) - σωστά; Υπάρχει κάτι που συμφέρει περισσότερο;

3) παρακολουθώ τις τιμές του στο skroutz. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται γύρω στα 292 Ευρώ. Είναι πολλά; Το είχα δει και 267 Ευρώ αν θυμάμαι καλά... Να απορρίψω εκεί κάποια καταστήματα; Γιατί έχουν "αμφιλεγόμενες" αξιολογήσεις (περί παραεισαγωγής, φωτοτυπίες για manual κλπ)

4) Αν το αγοράσω ως προϊόν παραεισαγωγής, παίζει ρόλο αν είναι από Γερμανία/ Ολλανδία/ Ρουμανία (που έχω διαβάσει παραπάνω); Είναι πχ προτιμότερο από Γερμανία; (πιο γρήγορο update ίσως; )

 

Γενικά θα μου προτείνατε τελικά να το αγοράσω από skroutz (καταστημα; το birdphone μου φάνηκε αξιόπιστο) και σε τι περίπου τιμή μετά από τόσο καιρό κυκλοφορίας;

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Καλως τον!

Λοιπον

1)Με το restart δε χανεις τιποτα.Ειναι σαν να κανεις restart στο pc

2)Ειναι υποκειμενικο αυτο.Για μενα ειναι αν οχι το καλυτερο, απο τα καλυτερα value for money κινητα(για μενα και ας μην επαιρνε την ics).

3)267 δεν το ειχα δει πουθενα.Τα 290 ευρω τα θεωρω μια χαρα για ενα διπυρινο που που θα παρει και ics.Μονο μειον η ram του.Για τα συγκεκριμενα καταστηματα δε ξερω καθολου τι παιζει...

4)Οι αναβαθμισεις αντε να απεχουν 10 μερες στη μια χωρα απο την αλλη και δεν ειναι σιγουρο ποια θα ειναι πρωτη.Το ποιο σημαντικο ειναι να ειναι απο ευρωπαικη χωρα ωστε να καλυπτεσαι απο την εγγυηση η οποια αν δεν κανω λαθος ειναι πανευρωπαικη.

 

Για πρωτο smartphone μια χαρα ειναι.

Φοβερη οθονη,πολυ γρηγορο,μια cm7 που το κανει και πεταει,θα παρει ics

Στον αντιποδα: 512 ram,κακη υποστηριξη απο LG(η τελευταια stock rom ειναι αξιοπρεπεστατη παραυτα),μετρια μπαταρια

 

Και μεγαλυτερο συν, εχει καλο thread στο myphone ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση!

 

νομίζω κάπου διάβασα πως εάν είναι πχ από τη ρουμάνικη αγορά, με το restart επαναφέρεται η ρουμάνικη γλώσσα, oπότε πρέπει κάθε φορά να το ξαναρυθμίζεις στην ελληνική..; (μικρό το κακό βέβαια)

αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην "κολλάει", να μην σέρνεται, οπότε με απασχολεί λίγο το ότι πολλοί έχουν παράπονα από τη διαχείριση των 512 MB... Αυτό φαντάζομαι διορθώνεται με ICS?? ή με μια custom rom?? Γιατί, τι να το κάνω διπύρηνο, εάν σέρνεται μετά από λίγη ώρα;.. (παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν)

Σχετικά με την μπαταρία, με απλό σερφάρισμα κάθε τόσο κατα τη διάρκεια της ημέρας (πχ θέλω να μπαίνω να τσεκάρω κάτι 5-10 λεπτά και να βγαίνω, για να μην ανοίγω τον υπολογιστή) θα έχω ιδιαίτερο πρόβλημα;

 

όσο για τα καταστήματα στο skroutz, η αλήθεια είναι ότι τα φοβάμαι λίγο.... όποιος έχει κι άλλες απόψεις, please help! :)

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...