Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Με λίγη προσοχή γλιτώνεις αρκετά Ευρουλάκια

Από ότι είδα στο βίντεο είναι από τα εύκολα κινητά!

Υπάρχουν άλλα που είναι πολύ πιο δύσκολα. Την προηγούμενη εβδομάδα διέλυσα και ξανασυναρμολόγησα το C7, πολύ πιο δύσκολο, ειδικά στην οθόνη που είναι κολλημένη με διπλής όψης ταινία και είναι εύκολο να σπάσει.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Να θυμίσουμε βέβαια ότι οποιαδήποτε τέτοια ενέργεια θέτει αυτομάτως τη συσκευή εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. αν εχεις το ClockWeatherWidget.apk στο //system/app ριξε το παρακατω αρχειο στον ιδιο φακελο και κανε τα δικαιωματα του, εγω το εκανα με es file, οπως ειναι και των υπολοιπων .apk στον ιδιο φακελο. το αρχειο το βρηκα στο xda κι εμενα μου δουλευει σωστα :)

 

Που βλεπουμε το system/app ???

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλα στο skoutz το μονο μαγαζι που το εχει διαθεσιμο ειναι το kinitomania.com .

Έχω διαβάσει αρκετα αρνητικα σχολια και δε ξερω αν αξιζει να το αγορασω απο εκει. Έχει κανεις αλλος αγορασει απο το συγκεκριμενο καταστημα?

Επίσης αξίζει..? διότι είναι περσινό μοντέλο κ πλεον θα βγουν καινούρια κινητά!

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό αλλα στο skoutz το μονο μαγαζι που το εχει διαθεσιμο ειναι το kinitomania.com .

Έχω διαβάσει αρκετα αρνητικα σχολια και δε ξερω αν αξιζει να το αγορασω απο εκει. Έχει κανεις αλλος αγορασει απο το συγκεκριμενο καταστημα?

Επίσης αξίζει..? διότι είναι περσινό μοντέλο κ πλεον θα βγουν καινούρια κινητά!

Ευχαριστω:)

 

Φιλε το πηρα την Δευτερα που περασε απο το media markt στο Μαρουσι 300 καινουριο. Πηγαινει οσο προλαβαινεις εμενα μου αρεσει παρα πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Μ' έναν root browser

 

Τον είδα με τον ES Explorer , δεν ξέρω αν εννοούσες αυτό .

 

Μπορεί κάποιος να με πει την υπόλοιπη διαδικασία για να το εγκαταστήσω στην οθόνη ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να κανεις ακριβως?

 

καλησπερα. αν εχεις το ClockWeatherWidget.apk στο //system/app ριξε το παρακατω αρχειο στον ιδιο φακελο και κανε τα δικαιωματα του, εγω το εκανα με es file, οπως ειναι και των υπολοιπων .apk στον ιδιο φακελο. το αρχειο το βρηκα στο xda κι εμενα μου δουλευει σωστα :)

 

Αυτο ... να βαλω τον καιρο της LG στον Go launcher

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

το ClockWeatherWidget.apk το εχεις απο οτι καταλαβα.Κατεβασε το αρχειο που σου εδωσε η Νεκταρια και βαλτο στην sd. Αντεγραψε το μεσα στο system/apps.Μετα κρατα πατημενο το αρχειο που αντεγραψες και θα σου βγαλεις καποιες επιλογες για το αρχειο.Πατα "ιδιοτητες"->"αλλαγη" και τικαρε ολα τα κουτακια της πρωτης στηλης και το κουτακι πρωτη γραμμη-δευτερη στηλη.Κανε μια επανεκκινηση και μαλλον θα εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites

το ClockWeatherWidget.apk το εχεις απο οτι καταλαβα.Κατεβασε το αρχειο που σου εδωσε η Νεκταρια και βαλτο στην sd. Αντεγραψε το μεσα στο system/apps.Μετα κρατα πατημενο το αρχειο που αντεγραψες και θα σου βγαλεις καποιες επιλογες για το αρχειο.Πατα "ιδιοτητες"->"αλλαγη" και τικαρε ολα τα κουτακια της πρωτης στηλης και το κουτακι πρωτη γραμμη-δευτερη στηλη.Κανε μια επανεκκινηση και μαλλον θα εισαι οκ

 

Δεν με αφηνει να το αντιγραψω μεσα στο system /app

 

Tο αντεγραψα σε φακελο αλλο , που εχω και το Clock αλλα δεν μου βγαζουν αλλαγη οι ιδιοτητες ... (Μεσω Es ολα αυτα)

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του es. Τικαρε τα "up to root", "εξερευνητής root" και "προσάρτηση συτηματος αρχείων". Μετά ξανά αντέγραψε

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το grand theft auto 3 και βλέπω ότι τρώει μικροκολλήματα...το έχει δοκιμάσει άλλος για να δούμε αν είναι θέμα ισχύος ή ραμ του κινητού;

 

*το κινητό μου είναι root με rom την DjangoManouche 1.2.1(βασισμένη στην v20q) και τον stock kernel της lg.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τρέχει αέρας φίλε,χωρίς κανένα κόλλημα(Με την μνήμη που γράφει η υπογραφή μου)
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το grand theft auto 3 και βλέπω ότι τρώει μικροκολλήματα...το έχει δοκιμάσει άλλος για να δούμε αν είναι θέμα ισχύος ή ραμ του κινητού;

 

*το κινητό μου είναι root με rom την DjangoManouche 1.2.1(βασισμένη στην v20q) και τον stock kernel της lg.

 

Βαλε εναν kernel και ανεβασε το στα 1.2 ghz..

 

Ρε παιδια βλεπω κατι φωτογραφιες με 1504 mhz,στην temasek's UNOFFICIAL BUILD RC1-97 δεν μπορω να το κανω ή δεν εχω σωστο kernel??

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα καλά παίζει αλλά που και που κάνει μικροκολλήματα! Περιμένω να βγάλει o spica τον νέο kernel(SR4) που θα είναι και hardware accelerated για να τον δοκιμάσω, γιατί μέχρι στιγμής μόνο ο kernel της lg είναι hardware accelerated! Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα ram επειδή έχουμε μόνο 512mb; Πάντως προς το παρόν δεν σκοπεύω να πειράξω την συχνότητα του επεξεργαστή για λόγους αυτονομίας.

 

Άσχετο, ποιο είναι το "βαρύ" παιχνίδι για android;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Βαλε εναν kernel και ανεβασε το στα 1.2 ghz..

 

Ρε παιδια βλεπω κατι φωτογραφιες με 1504 mhz,στην temasek's UNOFFICIAL BUILD RC1-97 δεν μπορω να το κανω ή δεν εχω σωστο kernel??

 

Με τον kernel του Setiron (Ironkernel) πάει στο 1.5

Με του spica νομίζω μέχρι 1.4

 

Στο 1,5 μου τρέχει σχετικά καλά, αλλά αν ζοριστεί για κάμποση ώρα κολλάει. Στο 1.4 (χειμώνα) δεν έχω πρόβλημα. Για το καλοκαίρι μπορεί να το κατεβάσω στο 1.2-1.3

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, που ακριβως ειδατε ξεπλυμενα χρωματα ; Για πιαστε ενα Neo V να καταλαβετε τι θα πει ξεπλυμα, και μια amoled για το τι θα πει "αλλο" χρωμα απ'αυτο που πρεπει να ειναι. Η οθονη ειναι πολυ καλη νομιζω, ειδικα στην αποδοση του μαυρου, το λευκο ναι θα μπορουσε να ειναι καλυτερο, δηλαδη αριστο.

 

(θα το πω γιατι θα σκασω, συγνωμη εκ των προτερων) Σιγουρα μιλαμε για το ιδιο τηλεφωνο; Η εργοστασιακη ρυθμιση (με το slider κατω απο το "μ") βγαζει καλο λευκο αλλα χαλια μαυρο (πρακτικα γκρι) με αποτελεσμα να σου καει τα ματια (ασε τι γινεται στο μαυρο αμα βαλεις το slider πιο πανω, πχ στο 50%). Η "αυτοματη φωτεινοτητα" απο την αλλη βγαζει καλο μαυρο αλλα πολυ αδυναμο λευκο, με αποτελεσμα την κουραση λογω χαμηλου contrast (σαν να κοιτας οθονη laptop του 2005). Ειλικρινα δεν μπορω να χαρω το Android (τελειο λειτουργικο btw) εξαιτιας αυτης της οθονης.:wacko: Πιο πολυ το χαιρομαι το Android στο Galaxy Y της μανας μου να φανταστειτε. Εσυ σε τι ρυμθιση το χεις;

 

(ενταξει, καταλαβα εγινα ενοχλητικος, δεν ξαναενοχλω, απλα ηθελα να το βγαλω απο μεσα μου)

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καμια σχεση. μηπως εχει προβλημα η οθονη σου?? εμενα τα μαυρα ειναι μαυρα, και εγω την θεωρω πανω απο τις Samsung Amoled οπου αυτο το πρασινο γκρι που υπαρχει σε ολα τα χρωματα με εκνευριζει αφανταστα!!!

 

Πιστευω οτι ειναι απο τα δυνατα στοιχεια του κινητου

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καμια σχεση. μηπως εχει προβλημα η οθονη σου?? εμενα τα μαυρα ειναι μαυρα, και εγω την θεωρω πανω απο τις Samsung Amoled οπου αυτο το πρασινο γκρι που υπαρχει σε ολα τα χρωματα με εκνευριζει αφανταστα!!!

 

Πιστευω οτι ειναι απο τα δυνατα στοιχεια του κινητου

Σε τι ρυθμιση την έχεις φωτεινοτητα;

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

περιπου 75%

Μα σε αυτην την φωτεινοτητα δεν γινονται τα μαυρα γκρι; (μιλαμε για κανονικο γκρι ομως). Μπορει να μην φαινεται οταν διαβαζεις κειμενο, αλλα στην οθονη που εχει οταν μπουτάρει, το backround πρέπει να ειναι μαυρο και οχι γκρί. Ξερω, σε αλλα φορουμ θα ειχα φαει μπαν (τουλαχιστον απο το τοπικ) γιατι ρωταω δευτερη φορα την ιδια ερωτηση, αλλα ειναι λες και οι μισοι εχουμε διαφορετικο τηλεφωνο απο τους αλλους μισους :O Αλλα sites λενε "τι ωραια οθονη", και αλλα αυτο που λεω και γω για τα γκριζαρισμενα μαυρα.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις, δεν τρως κανενα ban, εδω ειμαστε για να συζητησουμε τα προβληματα. λοιπον το μονο που μπορω να παρατηρησω ειναι στο πανω πανω μερος της οθονης, στην μπαρα με τα wifi κλπ στο τελος μοιαζει να γινεται λιγο γκρι, αλλα μπορει να ειναι και το φοντο που εχω βαλει.

 

ομως οτιδηποτε παταω στο κινητο και ειναι μαυρο, ειναι μαυρο μαυρο.. αυτο με την οθονη μπορει και να εχεις δικιο, γιατι εχει συζητηθει παλι εδω για καποια κινητα που παρουσιασαν προβληματα αν θυμαμαι καλα με διαφορετικη φωτεινοτητα αριστερα η δεξια της οθονης, κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις, δεν τρως κανενα ban, εδω ειμαστε για να συζητησουμε τα προβληματα. λοιπον το μονο που μπορω να παρατηρησω ειναι στο πανω πανω μερος της οθονης, στην μπαρα με τα wifi κλπ στο τελος μοιαζει να γινεται λιγο γκρι, αλλα μπορει να ειναι και το φοντο που εχω βαλει.

 

ομως οτιδηποτε παταω στο κινητο και ειναι μαυρο, ειναι μαυρο μαυρο.. αυτο με την οθονη μπορει και να εχεις δικιο, γιατι εχει συζητηθει παλι εδω για καποια κινητα που παρουσιασαν προβληματα αν θυμαμαι καλα με διαφορετικη φωτεινοτητα αριστερα η δεξια της οθονης, κατι τετοιο

Οποτε, ενας τροπος υπάρχει να το ξεκαθαρισουμε: Μπες εδώ απο το κινητο. Αν βλέπεις το πανω αριστερά κουτάκι (δηλαδη το νουμερο 1), τοτε η φωτεινοτητα σου (δηλ το backlight) ειναι λαθος. Το κουτάκι #1 πρέπει να φαινεται μονο σε απολυτο σκοτάδι. Το νουμερο 5 πρέπει ισα που να φαινεται σε φωτισμο δωματίου. Για να δουμε τι θα πει η επιστήμη :lol:

 

ΥΓ: Αν σου βγουν ολα σωστα με την φωτεινοτητα στο 75%, τοτε μαλλον παω για εγγυηση, γιατι στο δικο μου το κουτάκι νουμερο 1 φαινεται και με το φως του ηλιου αν βαλω την φωτεινοτητα στο 75%. Οχι οτι θα καταφερω τιποτα με την εγγυηση ("αν ξεκιναει, δεν υπάρχει βλαβη" και λοιπα ωραια του ελληνικου after sales) αλλα για την τιμη των οπλων βρε αδερφε.

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις, δεν τρως κανενα ban, εδω ειμαστε για να συζητησουμε τα προβληματα. λοιπον το μονο που μπορω να παρατηρησω ειναι στο πανω πανω μερος της οθονης, στην μπαρα με τα wifi κλπ στο τελος μοιαζει να γινεται λιγο γκρι, αλλα μπορει να ειναι και το φοντο που εχω βαλει.

 

ομως οτιδηποτε παταω στο κινητο και ειναι μαυρο, ειναι μαυρο μαυρο.. αυτο με την οθονη μπορει και να εχεις δικιο, γιατι εχει συζητηθει παλι εδω για καποια κινητα που παρουσιασαν προβληματα αν θυμαμαι καλα με διαφορετικη φωτεινοτητα αριστερα η δεξια της οθονης, κατι τετοιο

Στο πάνω μέρος της μπάρας είναι λίγο γκρί από σχεδιασμό. Μοιάζει σαν light leak αλλά δεν είναι. Αυτό λες;

Γενικά είναι πολύ καλή οθόνη. Δεν είναι η καλύτερη που έχει βγεί, αλλά είναι αρκετά έως πολύ καλή. Δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα αρνητικό αίσθημα. Γενικά είναι πάνω από τον μέσω όρο.

Αν κάποιος έχει άλλη αίσθηση μπορεί να έχει πρόβλημα η συσκευή του.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...