Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Εγω παιδια σας λεω ανεπιφυλακτα να βαλετε CM9,εμενα ηταν η πρωτη μου custom rom και μιλαμε εμεινα με το στομα ανοιχτο!Δεν εχασα τιποτα,το κινητο ειναι τουλαχιστον 10 φορες πιο γρηγορο στα παντα,εχω μονιμα 100mb ελευθερα στην μνημη,υποστηριξη μερα παρα μερα,με διορθωση των προβληματων που προκυπτουν,τα οποια ποσταρουν χιλιαδες ατομα που την εχουν φορεσει.Ο κερνελ εχει πολυ καλη διαχειρηση,παρολα τα 1216-1408 χερτζ που το λειτουργω συνεχεια.

Μονο μειον το βιντεο που ειναι αθλιο κ το ραδιο που δεν λειτουργει(αυτο προσωπικα δεν με ενοιαζε,καθοτι ενα χρονο τωρα,μια φορα το εχω χρησιμοποιησει).

Αν και οταν με το καλο(τριτο τριμηνο του 2012 εχουν πει,αλλα και για την 2.3 λεγανε οτι 15 Ιουνιου θα την εχουν βγαλει και φτασαμε Δεκεμβρη για να την παρουμε...) βγαλει ICS και η Lg,τοτε μπορει κ να το περασω.

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε μένα δεν είχε κολλήσει ο οδηγός πουθενά , τελείωσε κανονικά αλλά δεν μπούταρε , είχε κολλήσει στο σήμα του Upgrade (εκεί βέβαια είχε μείνει εξαρχής) και χάρις στον Άγγελο φλάσαρα την 20l και ακόμη με αυτήν είμαι μιας και φοβάμαι να επιχειρήσω ΟΤΑ γιατί διάβασα πως πολλοί αντιμετώπισαν προβλήματα. Οπότε για την ώρα μένω εδώ και προσπαθώ να αποφασίσω άν θα πάω τελικά σε cm7. Δεν ξέρω τι διαφορές - βελτιώσεις θα δω και γι΄ αυτό δεν το έχω κάνει ακόμη , μιας και δουλεύει καλά για την ώρα το τηλέφωνο.

 

ταλαιπωρίας συνέχεια! τον δοκίμασα τον οδηγό και σε xp προχώρησε λίγο παρακάτω, αλλά πάλι κόλλησε. αρχίζω να υποψιάζομαι ότι το λινκ που δόθηκε με τη μετάβαση από cwm σε στοκ recovery δεν κάνει σωστά τη δουλειά.. ευτυχώς κράτησα nandroid backup και γύρισα πίσω σε 20l

δε βλέπω να παίρνω την q/r δοκίμασα όλους τους τρόπους, OTA, lg update tool και τον οδηγό με τα KDZ

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει κάθε φορά που αποθηκεύεις μια επαφή να θυμάσαι να την βάζεις και σε κάποια από τις ομάδες που έχεις ρυθμίσει να φαίνονται. Αν το ξεχάσεις δε θα βλέπεις την επαφή.

Είναι σπάσιμο. Οι περισσότεροι δεν ενδιαφέρονται και απλά έχουν ρυθμίσει να βλέπουν όλες τις ομάδες. Αν όμως έχει μανία με την τάξη όπως εγώ σου τη σπάει.

 

Αυτό έκανα επιλέγοντας σε κάθε μία επαφή να έχουν σαν ομάδα τις επαφές μου. Πάντως στην αρχή που είχα ήδη δημιουργήσει 5 επαφές, κατάφερα και τις μετακίνησα όλες μαζί στις Επαφές μου αλλά μετά που αποθήκευσα και τις άλλες, δεν έβρισκα πως το έκανα!

 

Και κάτι ακόμα, τις εφαρμογές και τις φωτογραφίες-βίντεο είναι καλύτερα να τις κάνουμε εγκατάσταση και αποθήκευση στο τηλέφωνο ή στην κάρτα μνήμης;

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

ταλαιπωρίας συνέχεια! τον δοκίμασα τον οδηγό και σε xp προχώρησε λίγο παρακάτω, αλλά πάλι κόλλησε. αρχίζω να υποψιάζομαι ότι το λινκ που δόθηκε με τη μετάβαση από cwm σε στοκ recovery δεν κάνει σωστά τη δουλειά.. ευτυχώς κράτησα nandroid backup και γύρισα πίσω σε 20l

δε βλέπω να παίρνω την q/r δοκίμασα όλους τους τρόπους, OTA, lg update tool και τον οδηγό με τα KDZ

 

Φιλε μου και εγω ειχα θεμα σε μεταβαση σε στοκ recovery.

Εγω σου προτεινω σαν λυση να παρεις ενα καλο backup εφαρμογες,δεδομενα κτλ, να φλασαρεις με smartflash,να κανεις μετα ota τις αναβαθμισεις και μετα επαναφορα των εφαρμογων κτλ.

Αμα θες βοηθεια και πληροφοριες πες μου

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια σας λεω ανεπιφυλακτα να βαλετε CM9,εμενα ηταν η πρωτη μου custom rom και μιλαμε εμεινα με το στομα ανοιχτο!Δεν εχασα τιποτα,το κινητο ειναι τουλαχιστον 10 φορες πιο γρηγορο στα παντα,εχω μονιμα 100mb ελευθερα στην μνημη,υποστηριξη μερα παρα μερα,με διορθωση των προβληματων που προκυπτουν,τα οποια ποσταρουν χιλιαδες ατομα που την εχουν φορεσει.Ο κερνελ εχει πολυ καλη διαχειρηση,παρολα τα 1216-1408 χερτζ που το λειτουργω συνεχεια.

Μονο μειον το βιντεο που ειναι αθλιο κ το ραδιο που δεν λειτουργει(αυτο προσωπικα δεν με ενοιαζε,καθοτι ενα χρονο τωρα,μια φορα το εχω χρησιμοποιησει).

Αν και οταν με το καλο(τριτο τριμηνο του 2012 εχουν πει,αλλα και για την 2.3 λεγανε οτι 15 Ιουνιου θα την εχουν βγαλει και φτασαμε Δεκεμβρη για να την παρουμε...) βγαλει ICS και η Lg,τοτε μπορει κ να το περασω.

 

Έχεις κάποιο λίνκ για την CM9 γιατί όλα που βρίσκω είναι παλιά και δεν δουλεύουν?

Επίσης την περνάς απλά με wipe κλπ κλπ ή θέλει κάτι άλλο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα ότι σε κάποιους ότι κολαει στην επικύρωση (ΟΤΑ σε r) να ενημερώσω ότι και εμένα κόλλησε και μόλις έκανα επανεκκίνηση το κινητό έγινε η επικύρωση και συνεχίστηκε το update κανονικά.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα ότι σε κάποιους ότι κολαει στην επικύρωση (ΟΤΑ σε r) να ενημερώσω ότι και εμένα κόλλησε και μόλις έκανα επανεκκίνηση το κινητό έγινε η επικύρωση και συνεχίστηκε το update κανονικά.

 

Έβγαλες την μπαταρία ή έκλεισε κανονικά από το power?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο λίνκ για την CM9 γιατί όλα που βρίσκω είναι παλιά και δεν δουλεύουν?

Επίσης την περνάς απλά με wipe κλπ κλπ ή θέλει κάτι άλλο?

 

http://xdafileserver.nl/index.php?dir=LG%2FOptimus+2x+%28P990%29%2FROMS%2FNova+HD

 

H 22-41 ειναι η τελευταια,κανεις ενα full wipe και τις αναβαθμισεις τις περνας κανονικα,χωρις wipe,οποτε δεν χανεις τιποτα.Εχει κ την εφαρμογη update me που βλεπει τις αναβαθμισεις και τις κατεβαζει.Αναλυτικα εδω:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1508492

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

http://xdafileserver.nl/index.php?dir=LG%2FOptimus+2x+%28P990%29%2FROMS%2FNova+HD

 

H 22-41 ειναι η τελευταια,κανεις ενα full wipe και τις αναβαθμισεις τις περνας κανονικα,χωρις wipe,οποτε δεν χανεις τιποτα.Εχει κ την εφαρμογη update me που βλεπει τις αναβαθμισεις και τις κατεβαζει.Αναλυτικα εδω:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1508492

 

Ωραίος , ευχαριστώ . Την έψαχνα σαν cm9 και δεν έβρισκα άκρη. Πρέπει να φορέσω και τον δικό της κέρνελ σώνει και ντε ή θα είμαι εντάξει με τον μαμίσιο της lg?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος , ευχαριστώ . Την έψαχνα σαν cm9 και δεν έβρισκα άκρη. Πρέπει να φορέσω και τον δικό της κέρνελ σώνει και ντε ή θα είμαι εντάξει με τον μαμίσιο της lg?

 

βαλε τον δικο της,οχι τον μαμα,η καθε rom θελει τον δικο της.Και baseband/ril βαλε τον 725-v10d,οχι τον v20.Ασε που με τους κερνελ για την cm9,ανεβαζεις μεχρι 1,4 Ghz,οποτε αποκτάς ταχυτητα,αλλα τελειωνεις πιο γρηγορα την μπαταρια

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

βαλε τον δικο της,οχι τον μαμα,η καθε rom θελει τον δικο της.Και baseband/ril βαλε τον 725-v10d,οχι τον v20

 

Sorry, αλλά άσχετος με τις ρομ, που στο καλό βρίσκω το baseband να το κατεβάσω και πως το αλλάζω. Μάλλον όμως τελικά θα περάσω την cm7 γιατί όπως είδα η Νονα δεν τραβάει βίντεο. Κι εκεί θα πρέπει να περάσω δικό της κέρνελ και baseband/ril?

Καταιγισμός ερωτήσεων...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου προτεινω να ξεκινησεις με την CM7 με το δικο της κερνελ που ολα δουλευουν αψογα για να εξοικειωθεις και λιγο με τις customιες κτλ.

Μετα σιγα σιγα θα δοκιμασεις και αλλους κερνελ και στη συνεχεια πας και σε cm9.

Baseband μην αλλαξεις αν δε σου δημιουργει προβλημα αλλα ril βαλε τις v10d και οχι της v20 (οπως ειπε και ο batman)

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά άσχετος με τις ρομ, που στο καλό βρίσκω το baseband να το κατεβάσω και πως το αλλάζω. Μάλλον όμως τελικά θα περάσω την cm7 γιατί όπως είδα η Νονα δεν τραβάει βίντεο. Κι εκεί θα πρέπει να περάσω δικό της κέρνελ και baseband/ril?

Καταιγισμός ερωτήσεων...:lol:

 

Στην cm9,κατα το installation σε ρωταει τι ακριβως θες κι εκει βαζεις την bb.Μετα για αλλαγη κατεβαζεις απο το μαρκετ το get ril και κανεις οτι αλλαγες θες.Και η cm7,ολες οι cm εχουν θεμα με το βιντεο,γτ δεν εχουν τους απαιτουμενους drivers

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Xmm, νόμιζα πως είναι θέμα της 9 μόνον. Τέλος πάντων θα δω τι θα κάνω, ευχαριστώ. Το getril το έχω κατεβάσει , απλά δεν έχω wifi σπίτι και λέω άν την βάλω μήπως δεν δουλεύει το τηλέφωνο μέχρι να βρω το σωστό ril και ψάχνομαι. :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Xmm, νόμιζα πως είναι θέμα της 9 μόνον. Τέλος πάντων θα δω τι θα κάνω, ευχαριστώ. Το getril το έχω κατεβάσει , απλά δεν έχω wifi σπίτι και λέω άν την βάλω μήπως δεν δουλεύει το τηλέφωνο μέχρι να βρω το σωστό ril και ψάχνομαι. :wacko:

 

και εγω το ιδιο δεν εχω wifi,αλλα εχει μια επιλογη το getril,το restore,οποτε ξαναγυρνας εκει που ησουν κατα το installation που δουλευει σιγουρα.

Επισης μπορεις να κατεβασεις και το Lg ril,που δεν χρειαζεται ιντερνετ,και μπορεις να επαναφερεις οποια bb ειναι στο τηλ σου.

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες την μπαταρία ή έκλεισε κανονικά από το power?

 

Δεν κόλλησε το κινητό γενικά μόνο ο έλεγχος. Το έκλεισα από το κουμπί κανονικά.

http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην cm9,κατα το installation σε ρωταει τι ακριβως θες κι εκει βαζεις την bb.Μετα για αλλαγη κατεβαζεις απο το μαρκετ το get ril και κανεις οτι αλλαγες θες.Και η cm7,ολες οι cm εχουν θεμα με το βιντεο,γτ δεν εχουν τους απαιτουμενους drivers

 

Μια διόρθωση, η CM7 δεν έχει θέμα με το video. Αυτό είναι πρόβλημα στην CM9.

Στη CM7 μπορείς να κρατήσεις τη κάμερα που έχει αλλά κατεβάζει τα fps πολύ σε χαμηλό φωτισμό. Μπορείς όμως να βάλεις την stock κάμερα της LG αλλά και χακαρισμένη και δουλεύει πολύ καλά, με καλύτερη ποιότητα από stock.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που εχει βαρεθει να εχει διπυρινο κινητο και ανοιγει το wifi και μουσικη και κανοντας update εφαρμογες απο το google play πεθαινει το συμπαν??Παιδια,οκ ελεος αυτη η lg,τι λυσεις προτινετε??Και οσο για αυτους που λετε για πυραυλος κτλπ,απλα κοροιδευεται τον εαυτο σας..
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που εχει βαρεθει να εχει διπυρινο κινητο και ανοιγει το wifi και μουσικη και κανοντας update εφαρμογες απο το google play πεθαινει το συμπαν??Παιδια,οκ ελεος αυτη η lg,τι λυσεις προτινετε??Και οσο για αυτους που λετε για πυραυλος κτλπ,απλα κοροιδευεται τον εαυτο σας..

 

καλημερα. δυστυχως θα συμφωνησω μαζι σου :( και η lg στη μαυρη λιστα μου, μαζι με την samsung. η μονη λυση που εχω να σου προτεινω είναι η custom rom :) εγω εχω αυτην και πραγματικα ειδα τεραστια διαφορα :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. δυστυχως θα συμφωνησω μαζι σου :( και η lg στη μαυρη λιστα μου, μαζι με την samsung. η μονη λυση που εχω να σου προτεινω είναι η custom rom :) εγω εχω αυτην και πραγματικα ειδα τεραστια διαφορα :)

 

Με αυτή την έκδοση που έχεις υπάρχει κάτι που να μη δουλεύει σωστά? πχ video camera ήχος κλπ?

Γιατί μόλις αρχίσεις και φορτώνεις το κινητό με εφαρμογές όχι μόνο απλά σέρνεται αλλά...

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα νομιζω ειναι οτι δεν γινεται καλη διαχειρηση τις μνημης αν δειτε γεμιζει απνω απο το 82% και απο εκει και περα αρχιζει να σερνεται
Link to comment
Share on other sites

Εγω σου προτεινω να ξεκινησεις με την CM7 με το δικο της κερνελ που ολα δουλευουν αψογα για να εξοικειωθεις και λιγο με τις customιες κτλ.

Μετα σιγα σιγα θα δοκιμασεις και αλλους κερνελ και στη συνεχεια πας και σε cm9.

Baseband μην αλλαξεις αν δε σου δημιουργει προβλημα αλλα ril βαλε τις v10d και οχι της v20 (οπως ειπε και ο batman)

 

Άγγελε , άν δεν σου είναι κόπος, δώσε ένα λινκ για κέρνελ της 7 κι ένα λινκ πως τον περνάω :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Tου vadonka ειναι εδω.Kernel φτιαχνει και ο setiron αλλα εχει φυγει απο XDA και τον βρισκεις μονο στο google+(δεν πολυ ασχολειται πλεον).

 

Τους κερνελ τους περναμε οπως ακριβως και τις custom rom(ειναι ζιπακι).

 

Του vadonka εχει διαφορες επιλογες οπως OC(overclock),DS(ενας driver για καλυτερη μπαταρια).Διαλεγεις και παιρνεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την έκδοση που έχεις υπάρχει κάτι που να μη δουλεύει σωστά? πχ video camera ήχος κλπ?

Γιατί μόλις αρχίσεις και φορτώνεις το κινητό με εφαρμογές όχι μόνο απλά σέρνεται αλλά...

 

καλησπερα. ολα δουλευουνε σωστα. φλασαρεις και την στοκ καμερα και εισαι ΟΚ :)

Link to comment
Share on other sites

Tου vadonka ειναι εδω.Kernel φτιαχνει και ο setiron αλλα εχει φυγει απο XDA και τον βρισκεις μονο στο google+(δεν πολυ ασχολειται πλεον).

 

Τους κερνελ τους περναμε οπως ακριβως και τις custom rom(ειναι ζιπακι).

 

Του vadonka εχει διαφορες επιλογες οπως OC(overclock),DS(ενας driver για καλυτερη μπαταρια).Διαλεγεις και παιρνεις!!!

 

αψογος ευχαριστώ Άγγελε, με τρωει για υπερχρονισμό όμως. 1,2 είναι καλά ή σηκώνει και παραπάνω λέτε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...