Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Κανενας δεν το χει ενεργοποιησει ?

 

δες το android lost για αυτη τη δουλεια.εναι μακραν καλυτερο!μεχρι και φωτογραφια απο οποια καμερα του κινητου θελεις μπορεις να τραβηξεις μεσω του pc σου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα . μολις εγινα κατοχος του εν λογω κινητου και εχω δυο προταρικες ερωτησεις. πoια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου απο την lg ελλας και ποτε θα παρουμε την ics περιπου? στο galaxy s2 παντως που εχω η πολωνικη ics φυσαει , ελπιζω να συμβει το ιδιο και με το 2χ Edited by sotirisf
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα . μολις εγινα κατοχος του εν λογω κινητου και εχω δυο προταρικες ερωτησεις. πoια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου απο την lg ελλας και ποτε θα παρουμε την ics περιπου? στο galaxy s2 παντως που εχω η πολωνικη ics φυσαει , ελπιζω να συμβει το ιδιο και με το 2χ

 

για ics αργει ακομα.μαλλον το 2ο 6μηνο του 2012 το κοβω να ερχεται.αλλα θελω να σου κανω και μια ερωτηση αν επιτρεπεται....εχεις galaxy s2 και iphone 4s!?και πηρες και το 2x?για ποιο λογo? :P :P

Link to comment
Share on other sites

Οι photo αυτές ειναι με το LG 2X..? ποια camera χρησιμοποιείς...! της LG Η ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ..??? και κάτι ακόμα, η photo που τράβηξες το βραδύ ειναι χωρείς flash..??

 

ναι είναι με το 2X, με το μαμά camera app της 2.3 rom χωρίς καμία επεξεργασία. Το βράδυ είναι χωρίς flash. Εδώ είναi το exif της βραδινής.

 

Model Optimus 2X

Shutter Speed 0.12 s

F-Number f/2.8

ISO ISO 800

Exposure Bias Value 0.00 eV

Metering Mode Center weighted average

Flash Flash did not fire

Focal Length 4.4899 mm

White Balance Auto white balance

Date/Time Original 29/3/2012 10:41:58 μμ

Edited by sfortis
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις πόση ώρα κανει ενημερωση over the air?

 

Το βαλα εψαξε βρηκε την κατεβασε και εχει ποση ωρα ειναι στο επικυρωση πακετου λογισμικου. ποση ώρα θελει;

 

Θελει η μπαταρια ναναι πληρως φορτισμενη για να μην κολλαει στην αναβαθμιση;

 

UPDATE: Τελικά εκανα επανεκκινηση το κινητο και ολα καλα προχωρησε στην ενημερωση αλλα εδω και ενα μισαωρο εχει μεινει στο συμβολο του android διπλα στο πακετο χωρίς να κουνιετε καμια μπαρα απο κατω...

 

Τι κανω;

 

Το κινητο δεν εκλεινε και εβγαλα τη μπαταρια. τωρα οταν το ανοιγω κολλαει στο σημα της lg. Ουτε hard reset κανει. Τι πρεπει να κανω; εχω backup μεσω cwm

Η διαδικασια επαναφορας στο lg tool τι κανει;

 

Για να αναφέρεις το CWM, έχεις περάσει το CW recovery. Δεν πρόκειται να ξεκολλήσει, πρέπει να έχεις το stock recovery...διάβασε μερικές σελίδες πιο πίσω για τις πιθανές λύσεις...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

κατεβασα τα παρακατω αρχεια με την βοηθεια του φιλου agekalp, και εχω μια ερωτηση επειδη καπου ειδα οτι το fls ειναι η baseband.χρειαζετε να επιλεξω και τα 2 αρχεια οταν κανω την αναβαθμιση μεσω smartflash?Και αν καποιος μπορει να μου εξηγησει την διαφορα απο την baseband με την εκδοση του λειτουργικου.

Ευχαριστω.

LGP990AT-00-V20l-EUR-XX-OCT-20-2011+0_AP.bin

LGP990AT-00-V20l-EUR-XX-OCT-20-2011+0_CP.fls

Link to comment
Share on other sites

Για να αναφέρεις το CWM, έχεις περάσει το CW recovery. Δεν πρόκειται να ξεκολλήσει, πρέπει να έχεις το stock recovery...διάβασε μερικές σελίδες πιο πίσω για τις πιθανές λύσεις...

 

Το χα κανει αυτό πριν ξεκινήσει το Update. To θέμα είναι τώρα τι κανουμε; Μόνο smartflash;

 

Με smartflash θα μπορώ να επαναφέρω και κάποιο backup που πήρα με cwm;

Edited by georkouk
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

@snakething

δε γνωριζω αν τα δυο αρχεια χωριζονται σε rom και baseband αλλα θα σου προτεινα να μην τα κανεις χωρια.(εκτος αν κατεβασεις σκετη baseband).

Χοντρικα:H baseband ειναι ο "πυρηνας",η βαση που παταει πανω η καθε εκδοση λογισμιου.

 

@georkouk

Το backup μεσω cwm στην εξωτερικη sd δεν ειναι?Αν ναι,περνα με smartflash stock ρομ,ροοταρε,περνα cwm και μετα κανε restore

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην εξωτερική είναι. Stock οποια νάναι να βαλω. Πχ σε 2.3 ειχε την v20d στον οδηγο λεει greece/italy firmware το οποιο εχει την v20l
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων θελω να βαλω μια ωστε να περασω την v20e που ειναι για το δικο μου κινητο και να μην υπαρχει προβλημα με την εγγυηση
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων θελω να βαλω μια ωστε να περασω την v20e που ειναι για το δικο μου κινητο και να μην υπαρχει προβλημα με την εγγυηση

 

georkouk τρέξε την παρακάτω σελίδα και εκεί που έχει τα ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ βάλε το IMEI του τηλεφώνου σου, για να δεις πια ειναι η τελευταία (καινούργια) ROM που πρέπει να έχει η συσκευή σου.....!!!!

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

Eγω μόλις το έκανα και πλέων μου λέει οτι μπορώ να περάσω την V20R

 

http://s7.directupload.net/images/120409/vf3jzpe9.png

 

Δεν ειναι μόνο θέμα εγγυήσεις, αλλά βάζοντας την V20L μετά από μερικές μέρες σερνόταν με τα ίδια προγράμματα μέσα, και βάζοντας κατά καιρούς και άλλες ROM μετά απο κάποιες μέρες το αποτελέσματα να ειναι ίδια. Πλέων έχω μέσα την V20M λόγο καταγωγής της συσκευής, και απο τότε που την πέρασα (εδώ και 18 μέρες ) με τα ίδια προγράμματα που είχα στην v20l, τρέχει μια χαρά το τηλέφωνο. Δεν μπορώ αλλιώς να το εξηγήσω, και απλά λέω πώς η κάθε συσκευή πρέπει να έχει την αναβάθμιση της που προορίζετε απο την LG, γιαυτό άλλωστε βγάζει και διαφορετικό κωδικό ( V20L-V20M-V20R κ.τ.λ.π.) για κάθε χώρα...!!!!;)

 

Για να δω και με την V20R τι αποτελέσματα θα έχω...!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερω ποια ειναι. Η v20e απλά δεν υπαρχει πουθενα

 

Και επισης δεν μπορω να κατεβασω και καμια απο το xda μονο την v20l βρισκω. Αν περασω αυτην με smartflash και μετα περάσω to backup της rom που ειχα το ίδιο δεν ειναι;

 

Help. Και απο v20l μονο το αρχειο .fls βρισκω , το . bin δεν το βρισκω. Τι κανωω;

Edited by georkouk
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για μη ελληνικά P990, η Q/R είναι η καλύτερη έκδοση....με την R το δικό μου (γερμανικό) πετάει...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση , για να το ρουτάρω , όταν το συνδέσω πρέπει το Μαζική αποθήκευση USB να είναι ενεργό ή ανενεργό?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση , για να το ρουτάρω , όταν το συνδέσω πρέπει το Μαζική αποθήκευση USB να είναι ενεργό ή ανενεργό?

 

Eνεργό....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Eνεργό....;)

 

Ναι καλά το είπα εγώ κι εσύ, αυτό αρνείται πεισματικά να ενεργοποιηθεί. Έκανα συχρονισμό τις επαφές μου και προσπαθώ τόση ώρα να πάρω και τις φωτογραφίες και δεν λέει να ακούσει το LGSuite με τίποτα όμως. Καμιά ιδέα ή άλλος τρόπος να πάρω τις φωτογραφίες και τα βίντεο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

δες το android lost για αυτη τη δουλεια.εναι μακραν καλυτερο!μεχρι και φωτογραφια απο οποια καμερα του κινητου θελεις μπορεις να τραβηξεις μεσω του pc σου..

 

Ωραίο σαν πρόγραμμα άλλα με έβαλε λίγο σε υποψίες που έχει online interface.

Δέν υπάρχει περίπτωση να μπορεί να μπεί κάποιος στον λογαριασμό σου και να κάνει διάφορα με το τηλέφωνο?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Με ένα ρεσταρτ έστρωσε και το διάβασε , αλλά το περίεργο είναι πως δεν μου βρήκε τα βίντεο που αποθήκευσα στην εξωτερική. Λίγο μπέρδεμα είναι παντως, εσωτερική μνημη , ξανα εσωτερική (κάρτα), εξωτερική κάρτα, ξέχασα τελικά που αποθήκευσα τι και πώς. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά το είπα εγώ κι εσύ, αυτό αρνείται πεισματικά να ενεργοποιηθεί. Έκανα συχρονισμό τις επαφές μου και προσπαθώ τόση ώρα να πάρω και τις φωτογραφίες και δεν λέει να ακούσει το LGSuite με τίποτα όμως. Καμιά ιδέα ή άλλος τρόπος να πάρω τις φωτογραφίες και τα βίντεο?

 

Οταν χρησιμοποιείς lg suite πρεπει να ειναι απενεργοποιημενο.

 

Εγω το ρουταρα και χωρις να ειναι ανενεργο

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Οταν χρησιμοποιείς lg suite πρεπει να ειναι απενεργοποιημενο.

 

Εγω το ρουταρα και χωρις να ειναι ανενεργο

 

Εντάξει τελικά όπως είπα μετά το ρεστάρτ ενεργοποιήθηκε κανονικά και το ρούταρα έτσι , οπότε όλα καλά.

Πάγωσα και όλη την σαβούρα που είναι προεγκατεστημένη στο Τιτάνιουμ και ξαλάφρωσε η μνήμη. Μεγάλη διαφορά μιλάμε, το τηλέφωνο είναι μόνιμα στα κόκκινα, πάει σφαίρα χωρίς το παραμικρό.

Μένει τώρα να του περάσω και την CM 7 , μιας και δεν έχω σπίτι ασύρματο να flashάρω το ROM Manager , αυτό θα γίνει αύριο στον καφέ το πρωί :D και το βράδυ μάλλον θα την περάσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση εβαλα την miui στο lgaki μου ολα μια χαρα μονο που ειναι στα αγγλικα.. δεν με ενοχλει τοσο αλλα για κανα search στο ιντερνετ για κατι ελληνικα μου την σπανε τα greeklish. μπορω να περασω μεσα την ελληνικη γλωσσα χωρις ομως να περασω παλι την rom με αποτελεσμα να χαθουν ολα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...