Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Λοιπόοον , με την καθοριστικής σημασίας βοήθεια του φίλου agekalp , ευτυχώς ξεμπλόκαρε το τηλέφωνο και ήρθε στα ίσα του. Χίλια ευχαριστώ πραγματικά :) , τα είχα βρει μπαστούνια. Επίσης , ευχαριστώ και τον vlachaquito για το ενδιαφέρον του και το αρχειάκι που έδωσε. Δεν δούλεψε σε μένα , αλλά λίγη σημασία έχει. Έμεινα άφωνος με την ανταπόκριση που βρήκα στο πρόβλημά μου άμμεσα και τελικά μάλλον καλά έκανα κι επέλεξα το 2x , μιας και υπάρχει όπως διαπίστωσα πολύ δυνατή ομάδα εδώ μέσα. Εύγε... , πραγματικά δεν έχω λόγια :cry: :happy:

 

Το γιατί όμως έγινε κάτι τέτοιο σε μαμά τηλέφωνο 1 ημέρας δεν καταλαβαίνω όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και ουτε προκειτε να καταλαβεις. Στην πορεια θα δεις οτι το κινητο ειναι καταπληκτικο, σε ολα του εκτος απο την υποστηριξη λογισμικου. Εισαι και απο τους τυχερους, μια και το παιρνεις σε μια στιγμη που παει αρκετα καλα σε θεμα ρομ, πιο πριν να δεις δραματα :D
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά !!!

 

Προσπαθώ να κάνω update το κινητό αλλά μάταια...

 

Αυτή την στιγμή το κινητό έχει την stock 2.3.4 V20l . Δεν είναι root.

 

Την πρώτη φορά που το άνοιξα, έγινε κανονικά το update μέσω του υπολογιστή. Τώρα όμως που προσπαθώ να κάνω update αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, ξεκινάει το lg update tool και στην αρχή κάνει κάποια checking, κοντά στο 40% σταματάει και μου λέει contact with lg.

 

Μετά δοκιμάσα και μέσω wifi να βρει update, έψαχνε κάνα 3λεπτο και στο τέλος λέει: Σφάλμα Σύνδεσης.

 

Για δώστε τα φώτα σας ρε παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά !!!

 

Προσπαθώ να κάνω update το κινητό αλλά μάταια...

 

Αυτή την στιγμή το κινητό έχει την stock 2.3.4 V20l . Δεν είναι root.

 

Την πρώτη φορά που το άνοιξα, έγινε κανονικά το update μέσω του υπολογιστή. Τώρα όμως που προσπαθώ να κάνω update αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, ξεκινάει το lg update tool και στην αρχή κάνει κάποια checking, κοντά στο 40% σταματάει και μου λέει contact with lg.

 

Μετά δοκιμάσα και μέσω wifi να βρει update, έψαχνε κάνα 3λεπτο και στο τέλος λέει: Σφάλμα Σύνδεσης.

 

Για δώστε τα φώτα σας ρε παιδιά!

 

Μεσα απο το κινητο σου λεει "σφαλμα συνδεσης"?Στο wifi σου συνδεεται κανονικα?Αν εχεις καμια εφαρμογη που τρωει bandwidth στο PC(πχ utorrent) κλειστη και ξαναδοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσα από το κινητό, θα δοκιμάσω να κλείσω utorrent, μιας και τρέχει όλη μέρα και βλέπουμε. Θενκ γιου!

 

Edit: Λειτούργησε από το κινητό μέσω wifi κλείνοντας το utorrent. Γνωρίζουμε γιατί τρώει σκάλωμα το update tool από το pc ???

Edited by Lefteriskou
Link to comment
Share on other sites

Ωραια.

Γενικα οταν δεν εχεις αρκετο ελευθερο bandwidth μπορει να χασουν την επικοινωνια τους με τον server και να σου πεταξουν error.Αν δοκιμασεις παλι μπορει να σου λειτουργησει κανονικα και απο το PC

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσα από το κινητό, θα δοκιμάσω να κλείσω utorrent, μιας και τρέχει όλη μέρα και βλέπουμε. Θενκ γιου!

 

Edit: Λειτούργησε από το κινητό μέσω wifi κλείνοντας το utorrent. Γνωρίζουμε γιατί τρώει σκάλωμα το update tool από το pc ???

 

utorrent?? κατσε να σε καρφωσω, πειρατη, ε πειρατη!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περασα στο κινητο μου την CM7 και οταν το ανοιξα μου εδειχνε για κανα τεταρτο ενα μπλε android και τωρα εχει κολλησει σε μια μαυρη οθονη.. να υποθεσω δεν ειναι φυσιολογικο ε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περασα στο κινητο μου την CM7 και οταν το ανοιξα μου εδειχνε για κανα τεταρτο ενα μπλε android και τωρα εχει κολλησει σε μια μαυρη οθονη.. να υποθεσω δεν ειναι φυσιολογικο ε?

 

Ξανά πέρνατην....!!!! βήμα-βήμα..!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα από το Lg tool ότι έχω αναβάθμιση και στο site Που δίνεις του imei λεει την v20e. Εχω την v20d να υποθέσω ότι η e είναι ίδια με την q?

 

Τώρα κάνω επαναφορά του stock launcher ώστε να μην κολησει στο update και μετα θα κανω το Update

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα ανοιξε.. τωρα ρε παιδια τι εχουμε για αντιστοιχο του play store oταν είμαστε με custom rom? Edited by dimpapa
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε παλι;

Επανεφερα τον stock launher απεγκατεστησα και το rom manager μετα εκανα βλακεια και πηγα να δοκιμασω αν οντως εχει φύγει το cwm οποτε και εκανε hard reset τελως παντων δε με πειραξε αυτο ειχα παρει backup.

Παω να κανω και Unroot κολησε και το αφησα. Οποτε και το συνδεω στο Lg tool για να κανω το update αλλα τώρα γιατί μου βγάζει ότι δεν υπάρχει Update ενώ πριν έβγαζε; Τι παιχτικε;

Τελικα το έκανα unroot(την πρωτη φορα που ειχε κολησει είχα επιλεξει το use alternative adb δε ξερω αν εφτεξε αυτο ) αλλά και πάλι δεν βγαζει το Update.

 

Τι έχει γίνει;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα ανοιξε.. τωρα ρε παιδια τι εχουμε για αντιστοιχο του play store oταν είμαστε με custom rom?

To ..play store! Δεν αλλάζει αυτό. (Υπάρχουν βέβαια και άλλα μάρκετ, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την CM7)

Πρέπει να περάσεις και τα gapps για να έχεις όλες τις εφαρμογές της Google.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

To ..play store! Δεν αλλάζει αυτό. (Υπάρχουν βέβαια και άλλα μάρκετ, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την CM7)

Πρέπει να περάσεις και τα gapps για να έχεις όλες τις εφαρμογές της Google.

 

 

ty φιλε μου αλλα δεν μου παιρνει τους λογαριασμους μ μετα?? τα gapps που λες τι ειναι??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ty φιλε μου αλλα δεν μου παιρνει τους λογαριασμους μ μετα?? τα gapps που λες τι ειναι??? :wacko:

 

Οι εφαρμογές της Google (google apps=gapps) δεν είναι open source οπότε δεν μπορεί η ομάδα CM να τις συμπεριλάβει στην CM7 (ή CM9 κλπ)

Το market είναι και αυτό μία από τις εφαρμογές αυτές.

Από εκεί που πήρες την CM7, ψάξε και για τα προτεινόμενα gapps, πέρασέ τα μέσω CWM Recovery. Οταν ανοίξεις το κινητό θα σου ζητήσει να βάλεις τον ή τους λογαριασμούς σου.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να δείχνει full screen την φωτογραφία αυτών που σε καλούν ???

 

δοκιμασε το full screen caller id απο το μαρκετ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androminigsm.fsci&hl=el

 

 

Επισης εγω ελυσα το προβλημα με το hdmi που ετρωγε λιγο απο το πανω και λιγο απο το κατω μερος της εικονας απο τις ρυθμισεις οθονης της τηλεορασης μου αλλαζοντας το μεγεθος της εικονας ή το ζουμ.το εκανα και σε μια αλλη τν απο το μενου της και εφτιαξε και εκει :)

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε παλι;

Επανεφερα τον stock launher απεγκατεστησα και το rom manager μετα εκανα βλακεια και πηγα να δοκιμασω αν οντως εχει φύγει το cwm οποτε και εκανε hard reset τελως παντων δε με πειραξε αυτο ειχα παρει backup.

Παω να κανω και Unroot κολησε και το αφησα. Οποτε και το συνδεω στο Lg tool για να κανω το update αλλα τώρα γιατί μου βγάζει ότι δεν υπάρχει Update ενώ πριν έβγαζε; Τι παιχτικε;

Τελικα το έκανα unroot(την πρωτη φορα που ειχε κολησει είχα επιλεξει το use alternative adb δε ξερω αν εφτεξε αυτο ) αλλά και πάλι δεν βγαζει το Update.

 

Τι έχει γίνει;

 

Σου έχει περάσει τη καινούρια baseband και "νομίζει" ότι έχεις τη τελευταία ROM...αν περάσεις παλιότερο baseband λογικά θα σου κάνει την αναβάθμιση....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγινε επειδή εκανα hard reset ή επειδη επανεφερα τον launcher( τό κανα όπως έλεγε σε ένα site που ειχατε ποστάρει πιο πριν)

 

Η baseband ομως δεν είναι ίδια και στην D και στην E? Από ότι θυμαμαι την ιδια είχα και πριν (1035.21_20110725)

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Εχω την V20l διαβασα εδω για την v20r εκανα ενα ελεγχο αν βρισκει αναβαθμιση μεσω του τηλεφωνου.

μου βγαζει μυνημα οτι βρηκε την κατεβαζει αλλα οταν ελεγχει το πακετο μου βγαζει "invalid software package"

σε ενα λινκ που εδωσε ενας φιλος πριν εβαλα το Imei και μου εβγαλε αυτο:

OK 356216043751991 LGP990 AGRCDW 106KPGS375199 20110607 V20R_00 http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP990/AGRCDW/V20r_00/V20R_00.kdz http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/LGP990/AGRCDW/V20r_00/V20R_00.kdz GLOBAL/GLOBAL N N EI GSM

 

Αν κανω κατι λαθος καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Το τηλεφωνο το εχω παρει απο wind και ειναι rooted.

Eυχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

re παιδια, ενας να το εκανε και να του πηγαν ολα καλα.. αθανατη lg...

 

Φιλε μου, τρεξε μερικες σελιδες πισω, θα δεις οτι παρα πολλοι ειχαν το ιδιο προβλημα (συμπεριλαμβανομενου και εμου του ιδιου), θα βρεις την λυση εκει :)

Link to comment
Share on other sites

δε το βρισκεις γιατι δεν υπαρχει ακομα.Απλα ξαναπερνα με smartflash την v20l και μετα κανε την αναβαθμιση.Αλλιως περνα την kdz εκδοση απο πανω.
Link to comment
Share on other sites

δε το βρισκεις γιατι δεν υπαρχει ακομα.Απλα ξαναπερνα με smartflash την v20l και μετα κανε την αναβαθμιση.Αλλιως περνα την kdz εκδοση απο πανω.

θα σε πρηξω λιγο ακομα.Την v20l που την βρισκω?:)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πλεον το fileserve αλλαξε πολιτικη και ζηταει να γινεις μελος για να κατεβασεις αρχεια(και δε ξερω αν τα αρχεια εχουν παραμεινει στον server) οποτε ολες οι στοκ rom που ηταν εκει, πλεον δεν ειναι αμεσα προσβασιμες.Στο pc μου εχω τις v20l και v20q.Εχω ηδη ανεβασει τη v20l στον dropbox account μου αλλα δε ξερω αν πρεπει να δωσω το λινκ εδω(εδω εχω ασχοληθει πολυ με dropbox και δε ξερω αν ειναι ασφαλες να μοιραζω λινκσ απο εκει).Παντως οποιος θελει του το στελνω με pm.

Αν θελετε μπορω να φτιαξω ενα φακελο lg2x και οποιος θελει να μου δωσει το email του για να του τον κανω shared.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...