Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

τελικα μετα απο τοσες μερες υπομονης εκανα εγκατασταση μεσα απο το εργαλειο της lg!

σημαντικες διαφορες δεν βλεπω!ισως η κεντρικες οθονες εναλασονται πιο ομαλα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα απο πολλες αποτυχημενες προσπαθειες με το εργαλειακι της LG που δεν μπορουσα με τιποτα να περασω την 2,3,4 εκανα την εξης πατεντα.

Περασα την 10d πρωτα με το smartflash, γιατι μου εβγαζε error οταν προσπαθουσα να βαλω την 20l, και μετα αφου επαιξε με την10d καπακι εβαλα την 20l και παιζει κανονικα. Αν και ειχα τρελο αγχος οτι θα μου μεινει πηγαν ολα καλα.

Ευγε στο φιλο agekalp για τις οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι themes που είχαν βγει ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307646 ) για την 2.2 μπαίνουν κανονικά στην 2.3.4? Συγκεκριμένα θέλω να αλλάξω την οθόνη ξεκλειδώματος. Είναι λίγο ενοχλητική της LG γιατί πρέπει το δάχτυλό σου να φτάσει από κάτω μέχρι πάνω για να ξεκλειδώσει ενώ στα άλλα themes είναι από αριστερά προς τα δεξιά και έχουν παράλληλα και έλεγχο του ήχου στην οθόνη ξεκλειδώματος. Χθες προσπάθησα να βάλω αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1207890 που είναι από το Motorola Atrix αλλά δεν το αναγνώρισε. Αν έχει περάσει κανείς κανένα ωραίο θεματάκι ας πει. (Τρέχω την Stock v20L)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την ταχυτητα και την ομαλοτητα της 2.3.4(official) οπως και την διαρκεια της μπαταριας,ποια custom rom προτεινετε που βελτιωνουν τους δυο αυτους τομεις?
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω ανεπιφύλακτα τη CM.Μου κανει εντυπωση βεβαια που δεν σε ικανοποιει η διαρκεια της μπαταριας στη 2.3.4.Εμενα με την official 2.3.4 κρατουσε πιο πολυ απο καθε αλλη rom.

 

Παντως αν εχετε ορεξη για πειραματισμους αυριο-μεθαυριο αν θελετε μπορω να ανεβασω κατι που φτιαχνω.Εχω κολλησει καπου αλλα πιστευω πως θα το λυσω σημερα και μετα θελω να τη τεσταρω λιγο ακομη..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για CM σκεφτομουν αφου την χρησιμοποιουσα και στο γκαλαξυ και μου ημουν πολυ ευχαριστημενος ,μια ερωτηση μονο η CM εχει το πληκτρολογιο της LG η το στοκ?ΑΝ εχει το στοκ πως μπορω να περασω της LG?
Link to comment
Share on other sites

Εχει το στοκ αλλα μπορεις να περασεις το LG.Βεβαια εγω θα σου συνιστουσα να περασεις το htc-ime το οποιο ειναι πολυ καλυτερο.Πες μου ποιο θες για να σου φτιαξω το αντιστοιχο zip
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την ταχυτητα και την ομαλοτητα της 2.3.4(official) οπως και την διαρκεια της μπαταριας,ποια custom rom προτεινετε που βελτιωνουν τους δυο αυτους τομεις?

Η στοκ μου βγάζει εμένα 3 μέρες άνετα με μεσαία χρήση σε αντίθεση με το πολύ 2μερο ίδια χρήση με CM

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω ανεπιφύλακτα τη CM.Μου κανει εντυπωση βεβαια που δεν σε ικανοποιει η διαρκεια της μπαταριας στη 2.3.4.Εμενα με την official 2.3.4 κρατουσε πιο πολυ απο καθε αλλη rom.

 

Παντως αν εχετε ορεξη για πειραματισμους αυριο-μεθαυριο αν θελετε μπορω να ανεβασω κατι που φτιαχνω.Εχω κολλησει καπου αλλα πιστευω πως θα το λυσω σημερα και μετα θελω να τη τεσταρω λιγο ακομη..

 

 

φιλαρακι αυτη που φτιαχνεις θα δουλευει κανονικα πιστευω το GPS αν μπορεις στειλε μου πως να τη βαλω μολις την ανεβασεις.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το gps λειτουργει κανονικα.Απλα τη δοκιμαζω να δω και λιγο πως τα παει με τη μπαταρια.Βεβαια σε χρωματα και στυλ μπορει να μην αρεσει.για αυτο θα ανεβασω screenshots και οποιος θελει παιρνει!!!
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα της μπαταριας να σημειωσω πως εχω ανοιχτα συνεχεια το 3G και το WIFI ,αν κανει καποιος αλλος παρομοια χρηση ας απαντησει σχετικα με την αυτονομια.
Link to comment
Share on other sites

Έφυγα οριστικά από stock και γύρισα σε CM (nightly 204). Δε φεύγω ποτέ ξανά!

Απόλυτα σταθερή πλέον η CM και πάντα έτη φωτός μπροστά από τη stock, με όλα τα καλούδια της, ραδιόφωνο κτλ.

 

Την προτείνω ανεπιφύλαχτα για custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..πριν λίγο έκανα μια δοκιμή για update με το lgmobile γιατί μέσα από το τηλέφωνο δεν μπορούσε να συνδεθεί με τον server τους, και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση κτλ στο τηλ μέσα δείχνει την v10d και στο update tool, όταν όμως πατήσω υποστήριξη πελατών-ιστορικό αναβάθμισης μου βγάζει S/W Version : V20l μήπως χρειάζεται να κάνω επαναφορά η τίποτα άλλο η είναι οκ, απλά δεν είναι έτοιμη ακόμα?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως θα περασω τις επαφες μου στο κινητο? τις εχω περασει στο nokia pc suite αλλα απο εκει πως γινετε να τις παω στο lg pc suite? απο το σουιτ της νοκια δεν μπορεσα να τις βρω πουθενα στον υπολογιστη.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως θα περασω τις επαφες μου στο κινητο? τις εχω περασει στο nokia pc suite αλλα απο εκει πως γινετε να τις παω στο lg pc suite? απο το σουιτ της νοκια δεν μπορεσα να τις βρω πουθενα στον υπολογιστη.

Εγώ της είχα κάνει export σε vcf απο το νοκια suite και μετά import με το lg pc suite, και είχε δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ της είχα κάνει export σε vcf απο το νοκια suite και μετά import με το lg pc suite, και είχε δουλέψει

 

φιλε αν μπορουσες να με βοηθησεις λιγο πως να το κανω αυτο γτ δεν το βρηκα...

Link to comment
Share on other sites

Στο Νοκια PCsuite πηγαίνεις επαφές μόλις τις ανοίξει τις μαρκάρεις όλες, μετά πας αρχείο-εξαγωγή-επιλέγεις που θα τις σώσεις, και τον τύπο του αρχείου ,εκεί που λέει αποθήκευση ως τύπος βάζεις .vcf.Μετά ανοίγεις το Pc suite της lg πηγαίνεις επαφές, πάλι αρχείο-εισαγωγή, και επιλέγεις και εκεί vcf και πατάς ok.
Link to comment
Share on other sites

Στο Νοκια PCsuite πηγαίνεις επαφές μόλις τις ανοίξει τις μαρκάρεις όλες, μετά πας αρχείο-εξαγωγή-επιλέγεις που θα τις σώσεις, και τον τύπο του αρχείου ,εκεί που λέει αποθήκευση ως τύπος βάζεις .vcf.Μετά ανοίγεις το Pc suite της lg πηγαίνεις επαφές, πάλι αρχείο-εισαγωγή, και επιλέγεις και εκεί vcf και πατάς ok.

 

φιλε δεν το εχει αυτο που λες. ευχαριστω παντως.

εχω την εκδοση nokia suite 3.2.100. εσυ ποια εκδοση εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Την 7.1.62.1 έχω αλλά δεν νομίζω να μην το έχει καθόλου, ίσως είναι κάπου αλλού,μπορείς εύκολα να την κατεβάσεις πάντως,η να δοκιμάσεις άλλους τρόπους μέσο outlook h να το συνγχρονίσεις με το gmail..
Link to comment
Share on other sites

Την 7.1.62.1 έχω αλλά δεν νομίζω να μην το έχει καθόλου, ίσως είναι κάπου αλλού,μπορείς εύκολα να την κατεβάσεις πάντως,η να δοκιμάσεις άλλους τρόπους μέσο outlook h να το συνγχρονίσεις με το gmail..

 

κατεβασα την ιδια εκδοση με την δικια σου και το περασα ετσι. ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Οκ :) αφού έκανες την δουλειά σου έτσι αυτό έχει σημασία, καλύτερα, αποφεύγεις και το ανέβασμα των επαφών σου στο server της google, όχι ότι είναι κακό αλλά οκ κάποιοι το σκέφτονται και αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..πριν λίγο έκανα μια δοκιμή για update με το lgmobile γιατί μέσα από το τηλέφωνο δεν μπορούσε να συνδεθεί με τον server τους, και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση κτλ στο τηλ μέσα δείχνει την v10d και στο update tool, όταν όμως πατήσω υποστήριξη πελατών-ιστορικό αναβάθμισης μου βγάζει S/W Version : V20l μήπως χρειάζεται να κάνω επαναφορά η τίποτα άλλο η είναι οκ, απλά δεν είναι έτοιμη ακόμα?

 

τα ιδια κ εγω...Any ideas??

Link to comment
Share on other sites

Έφυγα οριστικά από stock και γύρισα σε CM (nightly 204). Δε φεύγω ποτέ ξανά!

Απόλυτα σταθερή πλέον η CM και πάντα έτη φωτός μπροστά από τη stock, με όλα τα καλούδια της, ραδιόφωνο κτλ.

 

Την προτείνω ανεπιφύλαχτα για custom rom.

 

Από την ποιότητα των βίντεο και φωτογραφιών είσαι ικανοποιημένος ;

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

2344 στο quadrant και 2006 στο devicemark. με στοκ 2.3.4 πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες αλλα με σκισιμο θελει φορτισμα 2 φορες την μερα.

 

συγκριτικα με αλλα αποτελεσματα

 

[smartphone] Samsung Galaxy SII with Android 2.3.3 – 3469

[smartphone] Motorola Atrix with Android 2.2 – 2779

[smartphone] LG Optimus 3D with Android 2.2 – 2543

[smartphone] LG Optimus 2X with Android 2.3 – 2391

[Tablet] Samsung Galaxy Tab 10.2 with Android 3.1 – 2200

[smartphone] HTC Sensation XE with Android 2.3.4 – 2080

[smartphone] HTC Desire HD with Android 2.2 – 2015

[smartphone] HTC Sensation with Android 2.3.4 – 1993

[Tablet] LG Optimus Pad with Android 3 – 1923

[Tablet] Sony Tablet S with Android 3.2 – 1803

[smartphone] HTC Evo 3D with Android 2.3 – 1784

[Tablet] Asus Eee Pad Slider with Android 3.2 – 1578

[smartphone] ZTE Skate with Android 2.3 – 793

Edited by goldeneye
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , κόλλησα , μετα απο την αναβάθμιση σε 2.3 και επαναφορά των επφων απο την sd , το βαζω κατα επιθετο και τις βγαζει μπερδεμενες , αλλα εχει πρώτα το ονομα , και σε αλλα το επιθετο .Κοιταζω με επεξεργασία και αυτες που βγαζει πρώτα το ονομα , στην επαφη εχει κανονικα το επιθετο και το ονομα , τη μπορεί α φταίει ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...