Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φτου...:( και ήταν εύκολο μέσω BCTools..:( Τέσπα.. Για δώστε κανά λινκ για το smartflash..Το άλλο με το kdz το χω..:O

 

BIN_LGP990AT-00-V10d JUL-25-2011 LINK

http://www.fileserve.com/file/K6bH9EX/BIN_LGP990AT-00-V10d-NEU-XXX-JUL-25-2011+0.zip

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα. Με τις φωτογραφίες πως τα πάτε με το εν λόγω κινητό?Εμένα μου φαίνονται ξεφτισμένες,δεν έχουν ζωντανά χρώματα. Κάνω κάτι λάθος στις ρυθμίσεις?Προσπαθώ να κρατήσω στις ρυθμίσεις μόνιμα την επιλογή vivid αλλά δεν κρατιέται. Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

 

δεν ξερω ςαν κανεις κατι λαθος αλλα εγω στις διακοπες μου του πεταξα τα ματια εξω στις φωτογραφιες, γυρισα ολοι την Λευκαδα και τραβιξα καμια 200αρια φωτο και σχεδον ολες ηταν παρα πολυ καλες. δεν ξερω εαν παιζει ρολο και η εκδοση που εχεις.

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία έκδοση έχω την 10d.Εσύ μπορείς να κρατήσεις στις ρυθμίσεις τα ζωντανά χρώματα (vivid) και αν ναι πώς το κάνεις? Γενικότερα χρησιμοποιούσες κάποιες ιδιαίτερες ρυθμίσεις ή το είχες στο αυτόματο? Ευχαριστώ.

 

εκδοση V10e Γερμανικο. Και όλα στο αυτόματο δεν πείραξα καμιά ρύθμισει!!!

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η 10e ξέρουμε τι διαφορές έχει από την 10d?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Τη γινετε παιδια ξεκινησε η αναβαθμηση τις 15ης Σεπτεμβρίου ή ειναι πρωι ακομα και κοιμούνται εκει στην lg και μας την δώσουν κατα το μεσημεράκι??
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το kinitomania πουλάει από Ολλανδία. Από κει το τσίμπησα εγώ και είναι μια χαρά.

 

Όσο για τη μπαταρία, σε κάποιο post ένας φίλος είπε ότι έβαλε μια μεγαλύτερη μπαταρία 1980mAh από το e-bay και του κρατάει πολύ περισσότερο. Λέτε να δοκιμάσουμε; είναι αξιόπιστες;

 

Αυτή ειναι στο ιδιο μεγεθος με την εργοστασιακή?γιατι απο το batteryupgrade που εχει των 2400 ειναι χοντρή και σου στέλνουν αλλο καπακι...

Link to comment
Share on other sites

Τη γινετε παιδια ξεκινησε η αναβαθμηση τις 15ης Σεπτεμβρίου ή ειναι πρωι ακομα και κοιμούνται εκει στην lg και μας την δώσουν κατα το μεσημεράκι??

 

μολις δοκιμασα update over-the-air και δεν βρκε νεα εκδοση. Υποψιν φοραω την τελευταια v10d

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ειναι στο ιδιο μεγεθος με την εργοστασιακή?γιατι απο το batteryupgrade που εχει των 2400 ειναι χοντρή και σου στέλνουν αλλο καπακι...

 

Η συγκεκριμένη μπαταρία όπως βλέπω είναι στο ίδιο μέγεθος με την εργοστασιακή, αλλά κρατώ μικρό καλάθι...Μάλλον δεν βλέπω να βγαίνει σήμερα η 2.3:(

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη μπαταρία όπως βλέπω είναι στο ίδιο μέγεθος με την εργοστασιακή, αλλά κρατώ μικρό καλάθι...Μάλλον δεν βλέπω να βγαίνει σήμερα η 2.3:(

 

Βρήκα την ίδια για ελλάδα και έχω το εξέις πρόβλημα...καταρχήν πληρώνεις μονο μεσω paypal...εκανα λογαριασμό αλλά...Προσπαθώ να πάρω μια μπαταρία και δεν ξέρω τι να πατηήσω στο paypal εκει που μου λέει κατω απο τα στοιχέια της καρτας και της διευθηνσης μου city/state ...βαζω Athens-Virwnas και μου λέει please enter a valid city ...μηπως ξέρει κανένας τι να κάνω γιατι θα έχω χάσει τα λεφτά που έβαλα στην προπληρωμένη...

Edited by denkar13
Βρήκα αλλη
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την ίδια για ελλάδα και έχω το εξέις πρόβλημα...καταρχήν πληρώνεις μονο μεσω paypal...εκανα λογαριασμό αλλά...Προσπαθώ να πάρω μια μπαταρία και δεν ξέρω τι να πατηήσω στο paypal εκει που μου λέει κατω απο τα στοιχέια της καρτας και της διευθηνσης μου city/state ...βαζω Athens-Virwnas και μου λέει please enter a valid city ...μηπως ξέρει κανένας τι να κάνω γιατι θα έχω χάσει τα λεφτά που έβαλα στην προπληρωμένη...

 

Υπάρχει σχετικό τοπικ.Aπευθύνσου εκεί :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&highlight=paypal

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απο LG για 2.3 μου είπαν μεσα στον μήνα...και μαλλον για 2.3.3 παει...

 

παιδιά εάν δεν βγουν επίσημα από την εταιρεία να πουν ημερομηνία μην ακούτε κανένα από το τηλέφωνο. αυτή η δουλειά γίνετε σχεδόν όλο το καλοκαίρι.

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εάν δεν βγουν επίσημα από την εταιρεία να πουν ημερομηνία μην ακούτε κανένα από το τηλέφωνο. αυτή η δουλειά γίνετε σχεδόν όλο το καλοκαίρι.

Δεν φταίνε αυτοί γιατί δεν έχουν καμία ενημέρωση από την LG.....ή μάλλον παίρνουν τις ενημερώσεις τελευταίοι αφού πρώτα έχει βουήξει ο τοπος στα τεχνολογικά site/blogs.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την ίδια για ελλάδα και έχω το εξέις πρόβλημα...καταρχήν πληρώνεις μονο μεσω paypal...εκανα λογαριασμό αλλά...Προσπαθώ να πάρω μια μπαταρία και δεν ξέρω τι να πατηήσω στο paypal εκει που μου λέει κατω απο τα στοιχέια της καρτας και της διευθηνσης μου city/state ...βαζω Athens-Virwnas και μου λέει please enter a valid city ...μηπως ξέρει κανένας τι να κάνω γιατι θα έχω χάσει τα λεφτά που έβαλα στην προπληρωμένη...

 

Μονο τον δήμο βάζεις, Athens. State είναι πολιτεία, αφορά άλλες χώρες.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει root, απεγκατέστησα εφαρμογές συστήματος κτλ, αλλά θέλω να γυρίσω σε stock rom για να μπορέσω να κάνω update στην ενδεχόμενη άφιξη gingerbread :lol:

 

Αυτός ο οδηγός με γυρνάει στην v10a.

Υπάρχει τρόπος να κάνω το flash κατευθείαν σε v10d?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει root, απεγκατέστησα εφαρμογές συστήματος κτλ, αλλά θέλω να γυρίσω σε stock rom για να μπορέσω να κάνω update στην ενδεχόμενη άφιξη gingerbread :lol:

 

Αυτός ο οδηγός με γυρνάει στην v10a.

Υπάρχει τρόπος να κάνω το flash κατευθείαν σε v10d?

 

Ευχαριστώ :)

 

μπες εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529 πηγαινε εκει που λεει:Πώς να επιστρέψουμε σε Stock Rom στο LG 2X και θα δεις καπου λεει:

GREECE, ITALY

BIN_LGP990AT-00-V10a-NEU-XXX-MAR-02-2011+0

BIN_LGP990AT-00-V10c-NEU-XXX-JUN-22-2011+0

BIN_LGP990AT-00-V10d-NEU-XXX-JUL-25-2011+0

και θα κατεβασεις το τελευταιο που λεει v10d και θα κανεις οτι λεει και θα τη βαλεις ετσι το κανα και εγω γιατι ετσι ειναι το σωστο και οχι update απο το κινητο.

 

αλλιως κατεβασε αυτο:http://www.fileserve.com/file/K6bH9EX/BIN_LGP990AT-00-V10d-NEU-XXX-JUL-25-2011+0.zip

Link to comment
Share on other sites

Ok, έτσι τρέχω ακριβώς την ίδια διαδικασία:

Τρέχουμε το SmartFlashTool_P990.exe από το PC

Κλείνουμε το τηλέφωνο,αφαιρούμε τη μπαταρία, συνδέουμε το τηλέφωνο καθώς κρατάμε πατημένο το Volume down(Εδώ θα πρέπει να δούμε ένα μήνυμα για "software update" και το "COM port" του smartflash θα γεμίσει αυτόματα αφού εγκατασταθούν οι drivers αν χρειαστεί)

Επιλέγουμε το "ROM Copy D/L"

Ελέγχουμε πως το "Normal Mode" είναι επιλεγμένο

Ελέγχουμε πως το "Erase CAL" ΔΕΝ είναι επιλεγμένο

Πατάμε το κουμπί "browse" διπλα στο "AP Bin:" και διαλέγουμε το (BIN) αρχείο

Πατάμε το κουμπί "browse" διπλα στο "CP Bin:" και διαλέγουμε το (FLS) αρχείο

Πατάμε "Start" και περιμένουμε να ολοκληρωθεί το flashαρισμα

 

...αλλά με το τελευταίο firmware v10d από το xda. Ευχαριστώ πολύ :)

Μήπως να γίνει και ένα update στον οδηγό;;;

 

ps. 645MB :X είναι το firmware

Edited by |)@|2kW|n9
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει root, απεγκατέστησα εφαρμογές συστήματος κτλ, αλλά θέλω να γυρίσω σε stock rom για να μπορέσω να κάνω update στην ενδεχόμενη άφιξη gingerbread :lol:

 

Αυτός ο οδηγός με γυρνάει στην v10a.

Υπάρχει τρόπος να κάνω το flash κατευθείαν σε v10d?

 

Ευχαριστώ :)

Αν έχεις την μαμά rom λογικά δεν πειράζει αν έχεις κάνει root ή βγάλει δευτερεύοντες εφαρμογές. Ισως βέβαια να πρέπει να γίνει μέσω PC και όχι OTA. Μέσω PC κατεβάζει όλο το σετ οπότε θα ξαναστηθούν όλες οι "μαμά" εφαρμογές.

Ολες τις αναβαθμίσεις μέχρι τώρα (10b,10c,10d) έτσι τις έκανα.

 

Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν θα είναι εύκολο το root στην 2.3 όταν βγεί, (πχ με το superoneclick) ή θα πρέπει να μαγειρευτεί κάτι από XDA μεριά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την μαμά rom λογικά δεν πειράζει αν έχεις κάνει root ή βγάλει δευτερεύοντες εφαρμογές. Ισως βέβαια να πρέπει να γίνει μέσω PC και όχι OTA. Μέσω PC κατεβάζει όλο το σετ οπότε θα ξαναστηθούν όλες οι "μαμά" εφαρμογές.

Ολες τις αναβαθμίσεις μέχρι τώρα (10b,10c,10d) έτσι τις έκανα.

 

Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν θα είναι εύκολο το root στην 2.3 όταν βγεί, (πχ με το superoneclick) ή θα πρέπει να μαγειρευτεί κάτι από XDA μεριά.

 

Χμ... μάλλον θα περιμένω τότε. Είμαι σε v10d κανονικά απλά με το root έχω βγάλει f-secure, take me home κτλ αλλά κάπου διάβασα εδώ μέσα ότι αν έχεις κάνει root δε γίνονται τα updates και πρέπει να γυρίσεις σε stock.

 

Anyway το αφήνω όπως είναι και περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε και ο αδελφός μου το LG P990 2X και αφού έκανε Root, έβαλε το ROM Manager και έκανε και Flash ClockworkMod Recovery.

όταν ώμος πατά να κάνει backup με το ROM Manager του γράφει ότι δεν βλέπει την sd.(Can't mount / sdcard).

Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορεί να δει το τηλέφωνο την SD ?????

έχει την v10d και η κάρτα είναι 16GB σε FAT32 και έβαλε και μια 4GB και του γράφει τα ίδια...!!! (Can't mount / sdcard)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έχω ανοίξει θέμα στην επιλογή κινητού αλλά δεν έχω ακόμα κάποια απάντηση οπότε γράφω κι δω. Έχω ένα πιστωτικό από πλαίσιο 400 ευρώ, από ότι είδα έχουν ρίξει την τιμή ακριβώς στα 400. Ξέρω ότι υπάρχει και φτηνότερα αλλά μόνο από κει μπορώ να το πάρα. Αξίζει η αγορά του κινητού; Είχα διαβάσει για προβλήματα/κολλήμα παλιά, υπάρχουν ακόμα; Αυτό που με νοιάζει πολύ είναι το sar. Τι sar έχει το κινητό; Επίσης με ενδιαφέρει να έχει δυνατό ακουστικό και ηχείο. Κατά τα άλλα το θέλω και για μουσικούλα, κανά βιντεάκι και κανά παιχνιδάκι. Πείτε μου σας παρακαλώ, να το χτυπήσω; Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το απογευμα το παρηγγειλα απο το ebw στα 335ε. Λογικα θα το εχω αυριο ή την δευτερα. Θα το παρω απο το καταστημα και ελπιζω να μην δω ανοιχτη συσκευασια και να λειπει τπτ. :)
Link to comment
Share on other sites

Το απογευμα το παρηγγειλα απο το ebw στα 335ε. Λογικα θα το εχω αυριο ή την δευτερα. Θα το παρω απο το καταστημα και ελπιζω να μην δω ανοιχτη συσκευασια και να λειπει τπτ

 

φιλε μοθ κ εγω απο εκει το πηρα κ η συσκευασια ηταν υποτιθετε σφραγισμενη...αλλα φενοταν οτι την σφραγισαν αυτοι...δεν ηταν καλα κολιμενα τα αυτοκολητα...παντοσ το τηλ ειναι καινουριο... ειναι απο ολανδια...κ δεν εχει το hdmi καλωδιο μεσα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχει βρει κανεις καμια καλη εφαρμογη να αυξανει την ενταση στο παιξιμο των ηχων κλησης, ειδοποιησης; Παιζει πολυ σιγα το καταραμενο.....

 

Επισης εχει βρει καποιος καμια εφαρμογη να αλλαξει τον τροπο που απανταει και κλεινει την κληση;

Host

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...