Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Administrators
Δεν ισχυει αυτο , δεν υπαρχει πουθενα γραμμενο . Φερτο μου να το δω αμα εχεις κατι τετοιο αλλα δεν νομιζω να χεις

 

Διακρίνω μια αδικαιολόγητη σύγχυση. Αυτό το διάβασες;

 

Θα θέλαμε να σας ενημερωσούμε, η LG Electronics Ηellas δε σκοπεύει στο άμεσο μέλλον να ακολουθήσει πολιτική για ελεύθερη εγκατάσταση "Custom Android" στα κινητά της. Η εγκατάσταση μιας τέτοιας έκδοσης λογισμικού, θέτει αυτόματα τη συσκευή σας εκτός εγγύησης και παρακαλούμε να μην προχωρήσετε σε αυτή την ενέργεια.

 

Διάβασα αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=472798

αλλά μάλλον δεν έχει μέλλον.

 

Δεν ξέρω αν το πρόσεξες αλλά αυτό είναι για εντελώς διαφορετική συσκευή με εντελώς διαφορετικό λειτουργικό. Μην τα μπλέκεις αν δεν θέλεις να βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ποτε θα βγει το νεο update του κινητου κι ποτε το android gingerbread??δηλαδη μας πρηξανε τοσο καιρο!!κοντευει να βγει η νεα εκδοση του android και εμεις δεν εχουμε παρει την 2.3 :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια ποτε θα βγει το νεο update του κινητου κι ποτε το android gingerbread??

 

Ακόμα δεν έχουμε πληροφορία για αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα τις πρωτες μου εφαρμογες απο το market. Πως κανω απεγκατασταση οσων δε μου αρεσαν? Σε symbian που ειχα τοσα χρονι α ειχε μεσα απο το κινητο επιλογη απεγκατασταση. Εδω πως κανω?
TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγκατεστησα τις πρωτες μου εφαρμογες απο το market. Πως κανω απεγκατασταση οσων δε μου αρεσαν? Σε symbian που ειχα τοσα χρονι α ειχε μεσα απο το κινητο επιλογη απεγκατασταση. Εδω πως κανω?

 

Στις ρυθμίσεις / εφαρμογές υπάρχει επιλογή για απεγκατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

dungeon defenders δεν υποστηριζει το κινητακι μας???

γιατι τα χαρακτηριστικα του ειναι πιο πανω απο το desire η κανω λαθος καπου?

δεν ειμαι fanboy εχω και τις 3 κονσολες ps2-ps3-ps4

bbmD8924F0F

gd90/gd92/t610/k750i/k770/htc wildfire/lgp990/xperias/tipo/nokiax/lgl50/blackberryz10/iphone4s,5,5s,5c,6,6s,7,8,X,XS

galaxytab2/ipadmini4/ipadAir1,2,Pro/XperiaZ3tablet/S2tab8"9.7"/S3tab9.7΄

Link to comment
Share on other sites

Τα MMS μου δουλεύουν κανονικά (Voda)

 

εμενα αλλαξανε 2 συσκευες η vodafone μου ειπε να περιμενω να τσεκαρουν την γραμμη μου αλλα μμς δεν εχω καταφερει να στειλει ακομα και σημερα

αν υπαρχει καποια αλλη ιδεα ειμαι ολο αυτια....γιατι νομιζω πως η συσκευη οχι διπυρινο δεν ειναι αλλα .....:X

εχω αναστατωσει 2 εταιριες εχουν αλλαξει 2 συσκευες και μμς ναδα ζερο μηδεν νεκρο....!!!!

δεκτα και λινκ σε πμ για βοηθεια ....!!!!!

δεν ειμαι fanboy εχω και τις 3 κονσολες ps2-ps3-ps4

bbmD8924F0F

gd90/gd92/t610/k750i/k770/htc wildfire/lgp990/xperias/tipo/nokiax/lgl50/blackberryz10/iphone4s,5,5s,5c,6,6s,7,8,X,XS

galaxytab2/ipadmini4/ipadAir1,2,Pro/XperiaZ3tablet/S2tab8"9.7"/S3tab9.7΄

Link to comment
Share on other sites

εμενα αλλαξανε 2 συσκευες η vodafone μου ειπε να περιμενω να τσεκαρουν την γραμμη μου αλλα μμς δεν εχω καταφερει να στειλει ακομα και σημερα

αν υπαρχει καποια αλλη ιδεα ειμαι ολο αυτια....γιατι νομιζω πως η συσκευη οχι διπυρινο δεν ειναι αλλα .....:X

εχω αναστατωσει 2 εταιριες εχουν αλλαξει 2 συσκευες και μμς ναδα ζερο μηδεν νεκρο....!!!!

δεκτα και λινκ σε πμ για βοηθεια ....!!!!!

 

Αν κατάλαβα καλά, με την ίδια sim σε άλλο τηλέφωνο στέλνεις κανονικά. Δοκίμασες με άλλη sim στο 2X να δείς αν φταίει το τηλέφωνο ή κάποια ασυμβατότητα μεταξύ Voda και LG. Υποθέτω ότι η κάρτα sim είναι σχετικά καινούρια (3G), αν οχι μπορεί να φταίει αυτό.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

dungeon defenders δεν υποστηριζει το κινητακι μας???

γιατι τα χαρακτηριστικα του ειναι πιο πανω απο το desire η κανω λαθος καπου?

 

Το υποστηρίζει και ειναι και απολαυση να το παιζεις στην 32αρα lcd tv :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εναν καλο (που εσεις απο εμπειρια χρησιμοιποιειτε) task manager (free).

Επισης κατεβασα το ES filemanager αλλα ΔΕΝ βλεπει την εξωτερικη SD που του εβαλα?Βλεπει μονο την εσωτερικη SD του κινητου.

Πως θα την δω?

TCe
Link to comment
Share on other sites

Λιπών Πάο να αγοράσω σήμερα η αύριο το lg optimus 2x ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος.

Αν κάποιος θέλει να μου διευκρινίσει κάτι είναι δεκτό.

keep flying
Link to comment
Share on other sites

παιδια εναν καλο (που εσεις απο εμπειρια χρησιμοιποιειτε) task manager (free).

Επισης κατεβασα το ES filemanager αλλα ΔΕΝ βλεπει την εξωτερικη SD που του εβαλα?Βλεπει μονο την εσωτερικη SD του κινητου.

Πως θα την δω?

 

Την έχει στο /mmt/sdcard/_ΕxternalSD

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Aν κανεις root στο κινητο σου ή αλλαξεις "λειτουργικο" τοτε μπορεις να επεμβεις στο πως θα λειτουργει το hardware οπως OC,UV κτλ.

Το θεμα ειναι πως αν παθει κατι το κινητο σου και εσυ ησουν root ή ειχες custom rom δε μπορεις να αποδειξεις πως δεν το ειχες "πειραξει" οποτε ειναι ο λογος σου εναντιον ο λογος της LG.

Οταν σου πεταει η LG "H εγγυηση δε καλυπτει προβληματα η βλαβες που προερχονται απο τη χρηση του προιοντος με διαφορετικο τροπο απο το κανονικο και συνηθη" παρτο αυγο και κουρευτο.Φαντασου τι μπορει να μην εμπεριεχεται μεσα στο γενικο ορο "κανονικο η συνηθη τροπο".....

 

Το ειπα και εγω , αμα επεμβεις στο hardware και παθει κατι δικαιουνται να μην σε καλυψουν .

 

Αμα δεν υπαρχει καποιος πιο ειδικος ορος και ειναι αυτος που γραφεις τοτε οπως λες και εσυ πιασ τ αυγο και κουρευτο .

 

Υπαρχει μια περιπτωση να αποθηκευεται καπου η τελευταια κατασταση του κινητου , χωρις να μαι 100 % σιγουρος ομως .

 

Διακρίνω μια αδικαιολόγητη σύγχυση. Αυτό το διάβασες;

 

Θα θέλαμε να σας ενημερωσούμε, η LG Electronics Ηellas δε σκοπεύει στο άμεσο μέλλον να ακολουθήσει πολιτική για ελεύθερη εγκατάσταση "Custom Android" στα κινητά της. Η εγκατάσταση μιας τέτοιας έκδοσης λογισμικού, θέτει αυτόματα τη συσκευή σας εκτός εγγύησης και παρακαλούμε να μην προχωρήσετε σε αυτή την ενέργεια.

 

Αμα ειναι ο ορος ετσι που λεει ο φιλος παραπανω και δεν υπαρχει πιο ειδικος τοτε δεν βγαζουμε ακρη .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αμα ειναι ο ορος ετσι που λεει ο φιλος παραπανω και δεν υπαρχει πιο ειδικος τοτε δεν βγαζουμε ακρη .

 

Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα και έχω την εντύπωση πως είσαι ο μόνος που δεν το ξεχωρίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mα ζήτησες mp3 στα sms όχι για ήχο κλήσης....δημιουργείς φάκελο ringtones ή απο την εφαρμογή που ακούς τα mp3 σου αν πατησεις παρατεταμένα πάνω σε κάποιο mp3 σου βγάζει επιλογή να το θέσεις σαν ήχο κλήσης.

εφτιαξα εναν φακελο 'ringtones' αλλα στις ρυθμισεις ηχου δεν βρισκω τα τραγουδια που θελω,κανω κατι λαθος;τον φακελο τον εχω βαλει στο mnt/sdcard.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το κλασικό htc_ime mod δεν δουλεύει για το optimus 2x

Παραθέτω ένα τροποποιημένο από modaco που δουλεύει, μαζί μπόνους έχω βάλει έτοιμες ρυθμίσεις για να μην τις ψάχνετε μια ώρα: Μέσα στο συμπιεσμένο θα βρείτε ένα αρχείο htcimesettings, το βάζετε στην εσωτερική sd του optimus και κάνετε import settings μέσα από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου.

 

HTC_IME MOD for Optimus 2x

 

θελει ροοτ;:!:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε να φτιάξεις στο root της κάρτας σου έναν φάκελο "media" και εκεί ρίξε τον "ringtones" (όλα με μικρά).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικώς δεν είναι εύκολο να δουλέψει σε μία rom με απλή εγκατάσταση. Δοκίμασε το και πες μας αν θα σου δουλέψει. Δεν θέλει root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πρόβλημα δεν το έχω ακούσει πουθενά αλλού !

 

Όταν βρίσκομαι σε κατάσταση 3G ξαφνικά και αψυχολόγητα χάνει το σήμα του :ninja:και δεν γυρνά αυτόματα σε 2G με αποτέλεσμα χωρίς να το ξέρω να μένω χωρίς τηλέφωνο !!!

 

Έπειτα πρέπει να μπω στης ρυθμίσεις και να επιλέξω (χρήση μόνο 2G ) και το σήμα ξανά έρχεται αμέσως :what:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αναμενόμενο Ο agekalp παιδεύτηκε αρκετά να το ενσωματώσει και να το κάνει να δουλέψει απροβλημάτιστα στην Fusion2X αλλά τελικά άξιζε! :rolleyes:

 

EDIT: Δοκίμασε και αυτό... http://www.bitquill.net/trac/wiki/Android/GreekIME

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...