Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Αγαπητέ Νίκο, Ελλάδα βρίσκομαι, δεν έχω branded συσκευή και τρέχω 10d με μεσο όρο 3000+ στα benchmark της Quadrant...

 

Απο οτι ξερω για ελλαδα η rom με την οποια ηρθε ελλαδα το κινητο αρχικα ηταν v10a και οι νεοτερες παρτιδες πρεπει να βγηκαν με v10b..Μηπως πηρες το κινητο απο ιντερνετικο καταστημα (ελληνικο ετσι) που το εκανε εισαγωγη απο εξω ;Στη περιπτωση μου αυτο εγινε και συγκεκριμενα ειναι ολλανδικο το δικο μου.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο οτι ξερω για ελλαδα η rom με την οποια ηρθε ελλαδα το κινητο αρχικα ηταν v10a και οι νεοτερες παρτιδες πρεπει να βγηκαν με v10b..Μηπως πηρες το κινητο απο ιντερνετικο καταστημα (ελληνικο ετσι) που το εκανε εισαγωγη απο εξω ;Στη περιπτωση μου αυτο εγινε και συγκεκριμενα ειναι ολλανδικο το δικο μου.

 

Το είχα παραγγείλει απο expansys πρίν το φέρει η βοντα. EU black αλλά πέρα απο το κάλυμμα της μπαταρίας δε βλέπω άλλη διαφορά με αυτά που κυκλοφορούν εδώ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το είχα παραγγείλει απο expansys πρίν το φέρει η βοντα. EU black αλλά πέρα απο το κάλυμμα της μπαταρίας δε βλέπω άλλη διαφορά με αυτά που κυκλοφορούν εδώ..

 

Ναι... αλλά όπως και να έχει δεν έχεις ελληνική συσκευή, παίρνει άλλες rom και γιαυτό έχεις την v10d. Στις ελληνικές συσκευές δεν είναι διαθέσιμη η συγκεκριμένη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι... αλλά όπως και να έχει δεν έχεις ελληνική συσκευή, παίρνει άλλες rom και γιαυτό έχεις την v10d. Στις ελληνικές συσκευές δεν είναι διαθέσιμη η συγκεκριμένη.

 

Δεν ειναι διαθεσιμη official αλλα unofficial μπορει να βαλει οποια θελει...ετσι δεν ειναι?

 

Ασχετο: Εσωτερικό δημοψηφιισμα ονοματος εδω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ειναι διαθεσιμη official αλλα unofficial μπορει να βαλει οποια θελει...ετσι δεν ειναι?

 

Ε καλά... αυτό εννοείται. Αλλά αν ακολουθήσει unofficial μεθόδους, καλύτερα να πάει και σε μια unofficial λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά... αυτό εννοείται. Αλλά αν ακολουθήσει unofficial μεθόδους, καλύτερα να πάει και σε μια unofficial λύση.

 

Unofficial είπες? Χεχεχε... Have a look ;-)

 

https://picasaweb.google.com/114035344813847140299/DropBox?authkey=Gv1sRgCNSr59mlnK6hOw

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Δεν κατάλαβα που θέλεις να καταλήξεις. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H V10c V10d κυκλοφορησαν μονο για Αγγλια ως unbranded και για πολλες αλλες ευρωπαικες χωρες ως branded της vodafone (γερμανια,ρουμανια,ισπανια,πορτογαλλια,κλπ)...Δεω διαφωνησα στο οτι βγαζεις 3000+ στο quadrant με τη V10d,αλλωστε αυτο σιγουρα εχει να κανει σχεση με το γεγονος οτι απλα ειναι πιο καινουρια rom,σκεψου οτι αυτη βγηκε τον απριλιο ενω η V10a και V10b ειχαν βγει απο μαρτιο...Βασικα αυτο που εχει σημασια τελικα ειναι οτι εχεις V10d επειδη το κινητο σου δεν ειναι ελληνικης εισαγωγης.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ακόμα ερώτηση. Πηγα και το ειδα σήμερα στα public (για να ρωτήσω και τι επιδοτήσεις δίνουν), και είδα ότι είχε ένα f-secure antivirus, αλλά δεν ήξεραν να μου πουν αν το έβαλαν αυτοί ή αν το έχει από την μάνα του.

 

Έχει λοιπόν το εν λόγω κινητάκι προέγκάτεστημένο το f-secure? Αν ναι, βγαίνει? Εδώ δεν εχω antivirus στο pc, θα το 'χω στο κινητό να μου σπάει τα νεύρα?

 

Επισης αρχεία 720p και 1080p από τα torrent (αφού πρώτα τα έχεις κάνει mp4 απο mkv με το yamb) παίζει? Το λέω γιατί αυτα τα αρχεία χρησιμοποιούν το high profile του MPEG 4, σε αντίθεση με το baseline που χρησιμοποιούν τα αρχεία mp4 που προέρχονται από κάμερες και κινητά. Ορίστε λοιπόν τροφή για πειραματισμό. Κατέβαστε ένα 720p ή 1080p mkv από τα τορρεντ, περάστε το από το yamb (δεν κανει re-encode μην φοβάστε), και δείτε αν το κινητάκι παίζει πραγματικό 720p και 1080p.

 

Εκτός και αν ξέρετε ήδη, οπότε please post.

 

Υ.Γ. Για επίσημη rom πάντα.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ακόμα ερώτηση. Πηγα και το ειδα σήμερα στα public (για να ρωτήσω και τι επιδοτήσεις δίνουν), και είδα ότι είχε ένα f-secure antivirus, αλλά δεν ήξεραν να μου πουν αν το έβαλαν αυτοί ή αν το έχει από την μάνα του.

 

Έχει λοιπόν το εν λόγω κινητάκι προέγκάτεστημένο το f-secure? Αν ναι, βγαίνει? Εδώ δεν εχω antivirus στο pc, θα το 'χω στο κινητό να μου σπάει τα νεύρα?

 

Επισης αρχεία 720p και 1080p από τα torrent (αφού πρώτα τα έχεις κάνει mp4 απο mkv με το yamb) παίζει? Το λέω γιατί αυτα τα αρχεία χρησιμοποιούν το high profile του MPEG 4, σε αντίθεση με το baseline που χρησιμοποιούν τα αρχεία mp4 που προέρχονται από κάμερες και κινητά. Ορίστε λοιπόν τροφή για πειραματισμό. Κατέβαστε ένα 720p ή 1080p mkv από τα τορρεντ, περάστε το από το yamb (δεν κανει re-encode μην φοβάστε), και δείτε αν το κινητάκι παίζει πραγματικό 720p και 1080p.

 

Εκτός και αν ξέρετε ήδη, οπότε please post.

 

Υ.Γ. Για επίσημη rom πάντα.

 

Για να βγει το f-secure πρεπει να εισαι root.Δε πειραζει αν εισαι σε stock rom.

 

Οσο για τα mkv.Δε ξερω αν σε βοηθαει αλλα ειχα μια ταινια 1080 και την ειχα μετατρεψει παλιοτερα σε mp4 με presets για ps3.Την εβαλα ετσι οπως ηταν στη καρτα(την ειχα σε 3 κομματια των 2.5gb) και επαιζε μια χαρα.Βεβαια ερχεται και αναβαθμισει απο lG για να παιζει mkv χωρις μετατροπη...!Αυτα με custom rom αλλα δε παιζει ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Για να βγει το f-secure πρεπει να εισαι root.Δε πειραζει αν εισαι σε stock rom.

Ωχ τι μου είπες τώρα... Δεν μπορώ να μπω δηλαδή στον app manager, ή οτιδήποτε άλλο έχει το android για να κάνει διαχείριση των εγκατεστημένων εφαρμογών, να διαλέξω το f secure και να πατησω "απεγκατάσταση"?

 

Πολύ με χάλασε αυτό... Antivirus με το ζόρι στο κινητό θες δεν θες, που δεν βγαίνει με τίποτα. τι άλλο θα δούμε... Βλέπετε δεν τους αρέσει των εταιριών antivirus που βγήκε το security essentials για τα pc, και εν μπορούν πλέον να μας γδύνουν με μηνιαίες συνδρομές

των 40Ε, οπότε κάτσε που λέει να τους κάτσουμε στο σβέρκο στα κινητά.

 

Root δεν κάνω γιατί τώρα τελευταία δεν μας τα λέει καλά η Google, βλέπε φιάσκο με της ενοικιάσεις ταινιών και ότι άλλη εχθρική προς το rooting ενέργεια θα ακολουθήσει στο μέλλον.

 

Οπότε είμαι πάλι στο σημείο μηδέν: Τόσα android κινητά, κανένα που να είναι όπως πρέπει.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανετε λα8ος!!!το προγραμμα υπαρχει εγκατεστημενο μεσα αλλα δεν ειναι ενεργοποιημενο οποτε αν δεν το θες δεν το ανοιγεις!!Εγω παλι το ενεργοποιησα και ειμαι μια χαρα!!!!μια χαρα προγραμμα ειναι!!! :happy::happy::happy:
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανετε λα8ος!!!το προγραμμα υπαρχει εγκατεστημενο μεσα αλλα δεν ειναι ενεργοποιημενο οποτε αν δεν το θες δεν το ανοιγεις!!Εγω παλι το ενεργοποιησα και ειμαι μια χαρα!!!!μια χαρα προγραμμα ειναι!!! :happy::happy::happy:

 

Ο φίλος αποπάνω ρώτησε αν μπορεί να βγει και για αυτό του απάντησα πως δε βγαίνει αν δεν είσαι root.(αυτό δεν είναι λάθος...:))

Βέβαια αν δε θέλεις δε το χρησιμοποιείς όπως και με τις περισσότερες εφαρμογές που έχει προεγκατεστημένες το LG.

Μια χαρά πρόγραμμα είναι αλλά γούστα είναι αυτά..!

Link to comment
Share on other sites

Α, πείτε μου έτσι να καταλάβω. Άλλη μια ερώτηση: Αν δεν το εχω ενεργοποίημένο το f secure, το εικονίδιο του θα εμφανίζεται στις εφαρμογές?

 

Αν εμφανίζεται, υπάρχει τρόπος να το "εξαφανίσω" ώστε να μην το ενεργοποίησω κατά λάθος καμία μέρα; Ή έστω να το "κρύψω" σε κάποιο φάκελο/υποκατηγορία του μενού εφαρμογών, ώστε να μην είναι μες τη μέση?

 

Ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις. Τελευταία ερώτηση ήταν αυτή η πιο πάνω, ξέρω σας επρηξα αλλά κάπου έπρεπε να τα ρωτήσω...

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λογος ενεργοποιησης ?

 

Τι λειτουργιες περιλαμβανει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Α, πείτε μου έτσι να καταλάβω. Άλλη μια ερώτηση: Αν δεν το εχω ενεργοποίημένο το f secure, το εικονίδιο του θα εμφανίζεται στις εφαρμογές?

 

Αν εμφανίζεται, υπάρχει τρόπος να το "εξαφανίσω" ώστε να μην το ενεργοποίησω κατά λάθος καμία μέρα; Ή έστω να το "κρύψω" σε κάποιο φάκελο/υποκατηγορία του μενού εφαρμογών, ώστε να μην είναι μες τη μέση?

 

Ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις. Τελευταία ερώτηση ήταν αυτή η πιο πάνω, ξέρω σας επρηξα αλλά κάπου έπρεπε να τα ρωτήσω...

 

Κατά λάθος δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις γιατί δεν αρκεί να πατήσεις το εικονίδιό του. Αν το πατήσεις ανοίγει το πρόγραμμα και πρέπει να το ενεργοποιήσεις από εκεί. Είναι μια διαδικασία που δεν γίνεται κατα λάθος.

Από την άλλη το πρόγραμμα είναι δωρεάν για ένα χρόνο. Αν δεν θες, δεν το χρησιμοποιείς.

(Μας χαρίζουν γάιδαρο και τον κοιτάμε στα δόντια)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη το πρόγραμμα είναι δωρεάν για ένα χρόνο. Αν δεν θες, δεν το χρησιμοποιείς.

(Μας χαρίζουν γάιδαρο και τον κοιτάμε στα δόντια)

Καλά εντελώς δωρεάν δεν είναι. Όπως με όλα τα προεγκατεστημένα antivirus, σου δίνουν δωρεάν συνδρομή για μια περίοδο και μετά πρέπει να πληρώσεις. Και γενικά δεν χρειάζεσαι antivirus στο κινητό να σου τρώει την μπαταρία. Όπως εχω ξαναπεί, οι εταιρίες antivirus είχαν βρει ένα πολύ σταθερό εισόδημα από τους χρήστες windows, και τώρα που αυτό δεν υπάρχει πλέον, κοιτάνε να πατσισουν βάζοντας μας antivirus και στο... dvd player. Γι αυτό μην μασατε αυτα περί "προστασίας" που τάχα μου χρειάζονται τα smartphone. Το ίδιο πήγε να κάνει και η norton με το symbian αλλά δεν τους έκατσε.

 

Γι αυτό και γω θέλω να εξαφανίσω ή να κρύψω το εικονίδιο του f secure, να μην υπάρχει καν. Γίνεται;

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό και γω θέλω να εξαφανίσω ή να κρύψω το εικονίδιο του f secure, να μην υπάρχει καν. Γίνεται;

 

Αρκεί να rootάρεις το κινητό σου και να εγκαταστήσεις το unistaller for root (θα το βρεις στο market). Στη συνέχεια μπορείς να κάνεις freeze/uninstall οποιαδήποτε εφαρμογή ακόμα και τις προεγκατεστημένες όπως το εν λόγω αντιϊκό.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

την δευτερα γυρισε το δικο μου απο το service.εγινε αλλαγη της πλακετας κ εχει πλεον την v10a μεσα.να μην το ματιασω μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημα,για να δουμε.το update που διαβασα οτι βγηκε το εχει κανει κανενας;εντυπωσεις;:!:
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να rootάρεις το κινητό σου και να εγκαταστήσεις το unistaller for root (θα το βρεις στο market). Στη συνέχεια μπορείς να κάνεις freeze/uninstall οποιαδήποτε εφαρμογή ακόμα και τις προεγκατεστημένες όπως το εν λόγω αντιϊκό.

Χωρίς root τι μπορώ να κάνω (γιατί root μάλλον δεν πρόκειται να κάνω); Υπάρχει τρόπος να εξαφανίσω ή να κρύψω το εικονίδιο, χωρίς να κάνω root?

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root τι μπορώ να κάνω (γιατί root μάλλον δεν πρόκειται να κάνω); Υπάρχει τρόπος να εξαφανίσω ή να κρύψω το εικονίδιο, χωρίς να κάνω root?

 

Ξερεις τι ειναι το root ? Αν ναι γιατι δεν θες να κανεις ????

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι ειναι το root ?

Ναι, αυτό που μετά δεν σε αφήνει να έχεις πρόσβαση στην υπηρεσία ενοικίασης ταινιών της google και ότι άλλο περιεχόμενο αποφασίσει να μπλοκάρει η google για τα rooted τηλέφωνα.

 

Μακριά από μένα λοιπόν.

 

Να κάνω root για ένα εικονίδιο; Αν υπάρχει τρόπος να το εξαφανίσω ή να το κρύψω έχει καλώς, αλλιώς δεν έγινε και τίποτα...

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, αυτό που μετά δεν σε αφήνει να έχεις πρόσβαση στην υπηρεσία ενοικίασης ταινιών της google και ότι άλλο περιεχόμενο αποφασίσει να μπλοκάρει η google για τα rooted τηλέφωνα.

 

Μακριά από μένα λοιπόν.

 

Προφανώς δεν ξέρεις τι είναι το root αλλά από τη στιγμή που δεν ξέρεις, ίσως και να μην το χρειάζεσαι κιόλας.

 

Όχι λοιπόν... χωρίς root δεν μπορείς να κάνεις αυτό που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό που μετά δεν σε αφήνει να έχεις πρόσβαση στην υπηρεσία ενοικίασης ταινιών της google και ότι άλλο περιεχόμενο αποφασίσει να μπλοκάρει η google για τα rooted τηλέφωνα.

 

Μακριά από μένα λοιπόν.

 

Να κάνω root για ένα εικονίδιο; Αν υπάρχει τρόπος να το εξαφανίσω ή να το κρύψω έχει καλώς, αλλιώς δεν έγινε και τίποτα...

 

To root δεν είναι κάτι μόνιμο. Οσο εύλοκα το κάνεις, τόσο εύκολα το ξεκάνεις και εξαφανίζονται τα ....ίχνη.

Δεν είναι μόνο ένα...εικονίδιο το όφελος. Πολλές εφαρμογές δεν δουλεύουν αν δεν είσαι root. Σκέψου το σαν να έχεις δικαιώματα administrator σε PC αντί για απλός user.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...