Jump to content

Ελληνικό Εορτολόγιο.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση να το δούμε πριν το φθινόπωρο; :p

 

Σόρυ παιδιά για τη μεγάλη καθυστέρηση αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα που δεν οφείλεται σε μας...

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του Facebook app κάτι έχει αλλάξει και αν έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή του FB στο κινητό σου δεν μπορείς να κάνεις sign in στο Εορτολόγιο έτσι όπως έχει φτιαχτεί.

Το ίδιο έχουμε δει υπάρχει και στο Launcher Pro plus όπου δε δουλεύει το Facebook widget αν υπάρχει το app.

 

Το κοιτάμε γιατί δε θέλουμε να βγάλουμε την λειτουργία του Facebook Connect από την εφαρμογή δίνοντάς την έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 375
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σόρυ παιδιά για τη μεγάλη καθυστέρηση αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα που δεν οφείλεται σε μας...

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του Facebook app κάτι έχει αλλάξει και αν έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή του FB στο κινητό σου δεν μπορείς να κάνεις sign in στο Εορτολόγιο έτσι όπως έχει φτιαχτεί.

Το ίδιο έχουμε δει υπάρχει και στο Launcher Pro plus όπου δε δουλεύει το Facebook widget αν υπάρχει το app.

 

Το κοιτάμε γιατί δε θέλουμε να βγάλουμε την λειτουργία του Facebook Connect από την εφαρμογή δίνοντάς την έτσι.

 

Αν η εφαρμογή κατά τα άλλα είναι εντάξει και διορθώνει και τα λάθη στις γιορτές, γνώμη μου είναι πως είναι προτιμότερο να βγει χωρίς το FB connect παρά να καθυστερεί τόσο...όσο να λυθεί το θέμα.. Άλλωστε αν υπάρχει χειροκίνητη προσθήκη μπορούμε να βολευτούμε μια χαρά νομίζω...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν η εφαρμογή κατά τα άλλα είναι εντάξει και διορθώνει και τα λάθη στις γιορτές, γνώμη μου είναι πως είναι προτιμότερο να βγει χωρίς το FB connect παρά να καθυστερεί τόσο...όσο να λυθεί το θέμα.. Άλλωστε αν υπάρχει χειροκίνητη προσθήκη μπορούμε να βολευτούμε μια χαρά νομίζω...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

+1

 

Εγω δεν έχω καν Facebook :p

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ παιδιά για τη μεγάλη καθυστέρηση αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα που δεν οφείλεται σε μας...

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του Facebook app κάτι έχει αλλάξει και αν έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή του FB στο κινητό σου δεν μπορείς να κάνεις sign in στο Εορτολόγιο έτσι όπως έχει φτιαχτεί.

Το ίδιο έχουμε δει υπάρχει και στο Launcher Pro plus όπου δε δουλεύει το Facebook widget αν υπάρχει το app.

 

Το κοιτάμε γιατί δε θέλουμε να βγάλουμε την λειτουργία του Facebook Connect από την εφαρμογή δίνοντάς την έτσι.

 

Aς μπει με χειροκινητη προσθηκη για οσους θελουν....Πολυ καλη εφαρμογη παντως ...μπραβο παιδια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γράφει ότι γιορτάζουν οι Δημήτρηδες.

 

Γιορτάζουν ;)

http://eortologio.gr/

 

Το ότι υπάρχει μια πιο γνωστή ημερομηνία δεν σημαίνει ότι δεν θα δείτε το ίδιο όνομα και άλλες φορές. Πολλά ονόματα έχουν μέχρι και 4-5 ημερομηνίες, και υπάρχουν άτομα που γιορτάζουν εκείνες τις μέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Γιορτάζουν ;)

http://eortologio.gr/

 

Το ότι υπάρχει μια πιο γνωστή ημερομηνία δεν σημαίνει ότι δεν θα δείτε το ίδιο όνομα και άλλες φορές. Πολλά ονόματα έχουν μέχρι και 4-5 ημερομηνίες, και υπάρχουν άτομα που γιορτάζουν εκείνες τις μέρες :)

 

Ίσως αλλά αυτά τα άτομα, συνήθως τα ξέρουμε τόσο καλά που δεν χρειαζόμαστε την εφαρμογή. Αυτό που ενδιαφέρει είναι οι "στάνταρ" γιορτές, ή να υπάρχει μια επισήμανση - τουλάχιστον αυτή είναι η άποψη μου :) (του χάριζαν γάιδαρο και τον κοίταζε στα δόντια...)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κανενα νεοτερο για την εκδοση 2.0 ???

Συνεχιζεται η αναπτυξη ?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά, δεν το έχουμε παρατήσει το θέμα. Φταίει η ριμάδα η σχολή με τις εργασίες, ορισμένα άλλα projects από την άλλη, βάλτε και την εξεταστική αυτό τον καιρό, δεν μένει και πολύς χρόνος για android programming :P
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

:):) Good news!! Αναμένουμε!!

Υ.Γ: Από την προηγούμενη που άργησες να απαντήσεις, λέω πάει..πήγαν διακοπές στη Ίμπιζα κι αποφάσισαν να εγκατασταθούν εκεί..ποια εφαρμογή τώρα!!:P

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό Εορτολόγιο v.2.0 [17/08/2011]

----------------------------------------------

 

Changelog και βίντεο με αναλυτικά όλη την νέα εφαρμογή υπάρχει στο blog.

 

Edit: Ανέβηκε και η 2.1 μετά από ορισμένα reports που ήρθαν με πρόβλημα στον συγχρονισμό του FB. Πρέπει τώρα να είναι όλα οκ.

Edited by duk3r
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες το πολυαναμενόμενο update και μου άρεσε παρα πολύ η νέα μορφή της εφαρμογής. Είναι ομορφότερη,λειτουργικότερη,με περισσότερες λειτουργίες και το νέο widget εξαιρετικό. Δεν έχω προλάβει να κάνω εξονυχιστικό έλεγχο ακόμη (άκυρες γιορτές κλπ,ξέρει ο duk3r:P), αλλά προς το παρόν δεν έχω βρει κάτι άσχημο.

Διάβασα στα σχόλια στο market ένας να λέει ότι έχει προβλήματα με...τα πάντα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν του δουλεύει και γιατί. Σε μένα είναι όλα οκ.

Α, να προσθέσω μια σημείωση περί Facebook: αν έχεις ενεργοποιημένο το secure browsing (https) από τη σελίδα δεν αφήνει τις εφαρμογές να πάρουν πληροφορίες από το λογαριασμό. Οπότε ίσως όσοι το έχουν ενεργοποιημένο να έχουν ένα θέμα.

 

Πολλά μπράβο για τη δουλειά σας παιδιά!:)

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Ελένη για τα καλά σου λόγια. Χαιρόμαστε που σας άρεσε :) (Σε προκαλώ για τις γιορτές να βρεις καμιά που δεν έχει!)

 

Όσο για το σχόλιο στο market δεν γνωρίζω για τι πράγμα μιλάει ο χρήστης. Τόσο τραγικά προβλήματα δεν είχαμε σε καμιά συσκευή που το δοκιμάσαμε. Αλλά ακόμα και αν υπάρχουν όντως και του πετάει FC, μπορεί να στείλει αναφορά μπας και βγάλουμε κάποια άκρη. Κάποια άτομα χτες μετά την έκδοση 2.0 είχαν πρόβλημα με το FB sync και μέσω του report καταλάβαμε τι έφταιγε και το διορθώσαμε.

 

Αλλά και αναφορά να μη μπορεί να στείλει, μπορεί να περιγράψει το τι ακριβώς συμβαίνει και δεν του δουλεύει. Δεν έχουμε όλες τις συσκευές ούτε μπορούμε να αποφύγουμε κάθε bug. Φυσικά θα υπάρχουν και κακοπροαίρετοι πάντα που και να δουλεύει θα μπουν να πουν ότι όλα είναι χάλια (βάζοντας και rating 1) - ίσως γιατί έχουν κάποια αντίστοιχη δικιά τους εφαρμογή.

 

Υποσημείωση: έχουμε ένα σχόλιο όπου ενώ μιλάει θετικά, αναφέρει ότι το αρνητικό είναι το μέγεθος των 2 μβ στην συσκευή. Δεν γίνεται ρε παιδιά να τα έχουμε όλα! Πριν έλειπαν ονόματα και ήταν μικρή, αρνητικά σχόλια, τώρα μπήκαν 1500 παραπάνω είναι μεγάλη η εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή. Συγχαρητήρια.

 

Θέλω όμως μια βοήθεια. Εισέρχομαι στο facebook και έπειτα κάνω συγχρονισμό αλλά δεν μου εμφανίζει τίποτα. Επίσης πατάω πίσω για να πάω στο κύριο μενού της εφαρμογής και με έχει αποσυνδέσει από το facebook. Γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή. Συγχαρητήρια.

 

Θέλω όμως μια βοήθεια. Εισέρχομαι στο facebook και έπειτα κάνω συγχρονισμό αλλά δεν μου εμφανίζει τίποτα. Επίσης πατάω πίσω για να πάω στο κύριο μενού της εφαρμογής και με έχει αποσυνδέσει από το facebook. Γιατί?

 

Σε ευχαριστούμε jg_sot.

 

Με το που μπεις στο Facebook από την εφαρμογή (από την είσοδο συμπληρώνοντας τα στοιχεία σου) πατάς μια φορά συγχρονισμό και κατεβάζει στο κινητό σε ξεχωριστή βάση τις επαφές σου τόσο για να ψάχνει τα ονόματα όσο και για τα γενέθλια. Για να ενημερωθείς ξανά για Γενέθλια και γιορτές επαφών Facebook δεν χρειάζεται να ξανακάνεις login, υπάρχουν τα στοιχεία στην συσκευή.

 

Τώρα από εκεί και πέρα όντως όταν επιστρέφεις στο κεντρικό μενού θέλει ένα login ξανά (έτσι το φτιάξαμε δεν είναι πρόβλημα δικό σου). Αν το χεις κάνει να αποθηκεύσει τον κωδικό σου στην συσκευή με το που πατάς Εϊσοδο θα μπαίνει χωρίς να συμπληρώνεις πάλι τίποτα.

 

Login θα ξανακάνεις όταν θα θες να ποστάρεις σε κάποιο wall ενός φίλου σου που θα δεις ότι γιορτάζει.

Τώρα ένα παράδειγμα. Έχεις μια λίστα με 2-3 άτομα που γιορτάζουν στο φβ και θες να ποστάρεις στα walls. Κάνεις login μια φορά, ποστάρεις στον πρώτο, και αν ΔΕΝ επιστρέψεις στο κεντρικό μενού, συνεχίζεις και ποστάρεις στους άλλους χωρίς πρόβλημα. Αν επιστρέψεις θα πρέπει να ξανακάνεις login για να ποστάρεις στον επόμενο.

 

Φυσικά η εφαρμογή δεν μπορεί να τραβήξει γενέθλια ατόμων που έχουν ρυθμίσεις ασφαλείας που αποτρέπουν κάτι τέτοιο.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε jg_sot.

 

Με το που μπεις στο Facebook από την εφαρμογή (από την είσοδο συμπληρώνοντας τα στοιχεία σου) πατάς μια φορά συγχρονισμό και κατεβάζει στο κινητό σε ξεχωριστή βάση τις επαφές σου τόσο για να ψάχνει τα ονόματα όσο και για τα γενέθλια. Για να ενημερωθείς ξανά για Γενέθλια και γιορτές επαφών Facebook δεν χρειάζεται να ξανακάνεις login, υπάρχουν τα στοιχεία στην συσκευή.

 

Τώρα από εκεί και πέρα όντως όταν επιστρέφεις στο κεντρικό μενού θέλει ένα login ξανά (έτσι το φτιάξαμε δεν είναι πρόβλημα δικό σου). Αν το χεις κάνει να αποθηκεύσει τον κωδικό σου στην συσκευή με το που πατάς Εϊσοδο θα μπαίνει χωρίς να συμπληρώνεις πάλι τίποτα.

 

Login θα ξανακάνεις όταν θα θες να ποστάρεις σε κάποιο wall ενός φίλου σου που θα δεις ότι γιορτάζει.

Τώρα ένα παράδειγμα. Έχεις μια λίστα με 2-3 άτομα που γιορτάζουν στο φβ και θες να ποστάρεις στα walls. Κάνεις login μια φορά, ποστάρεις στον πρώτο, και αν ΔΕΝ επιστρέψεις στο κεντρικό μενού, συνεχίζεις και ποστάρεις στους άλλους χωρίς πρόβλημα. Αν επιστρέψεις θα πρέπει να ξανακάνεις login για να ποστάρεις στον επόμενο.

 

Φυσικά η εφαρμογή δεν μπορεί να τραβήξει γενέθλια ατόμων που έχουν ρυθμίσεις ασφαλείας που αποτρέπουν κάτι τέτοιο.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Έκανα είσοδο στο FB και πάτησα Sync μετά. Πήγα να δω γενέθλια και δεν μου εμφανίζει κάτι.

Επίσης στο widget που έχω βάλει, έχει την πράσινη μπιλίτσα που μπορεί να δείχνει μέχρι 3 μέρες για γιορτές και γενέθλια. Και να γίνω πιο συγκεκριμένος. Στις 20 του μήν έχω φίλο με γενέθλια αλλά δεν μου το αναφέρει.:(

Link to comment
Share on other sites

Άρα για κάποιο λόγο δεν έχει περαστεί στην βάση. Συνήθως είναι λόγω των privacy settings του καθένα. Let us check it out.
Link to comment
Share on other sites

Άρα για κάποιο λόγο δεν έχει περαστεί στην βάση. Συνήθως είναι λόγω των privacy settings του καθένα. Let us check it out.

 

Ευχαριστώ για τον κόπο σου.

Εν τω μεταξύ είδα και το video που έχετε στο market. Αυτό που βλέπω μετά τον συγχρονισμό εμένα δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τον κόπο σου.

Εν τω μεταξύ είδα και το video που έχετε στο market. Αυτό που βλέπω μετά τον συγχρονισμό εμένα δεν το κάνει.

 

Φίλε μου όταν πας να κάνεις sync σου πετάει μήνυμα "Επιτυχής συγχρονισμός";;

Επίσης, έχεις κάνει root στο κινητό;

 

 

-----------------------------

 

Είναι κανένας που έχει πρόβλημα με το widget; Τρώει FC για κάποιο λόγο; Έχουμε αναφορές για πρόβλημα με το widget αλλά δε μπορούμε να κάνουμε recreate το error και θέλουμε να δοκιμάσουμε ένα fix.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Προς το παρόν δεν έχω κάποιο πρόβλημα, από όταν έκανα το update δεν μου έχει κάνει κάποιο FC. Είμαι με official Gingerbread.

 

ΥΓ: Έχεις δίκιο πάντως στο ποστ που έλεγες ότι πάντα θα βρίσκουμε λόγο να γκρινιάζουμε! Μια το μέγεθος, μια το ένα μια το άλλο.. Αλλά για μένα σε μια εφαρμογή το σημαντικό είναι αφενός μεν τι δυνατότητες έχει και πόσο καλά τις υλοποιεί και αφετέρου τι υποστήριξη έχει. Το να βάζεις 1 σε μια εφαρμογή το θεωρώ υπερβολικό εκτός αν δε δουλεύει τίποτα ή αν υπάρχουν άλλοι λόγοι.

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Update στην έκδοση 2.2

 

Πρέπει να διορθώνεται το πρόβλημα μερικών με το widget. Περιμένουμε feedback καθώς σε εμάς δεν εμφανιζόταν και δεν είμαστε 100% σίγουροι. Επίσης διορθώθηκαν κάποια θέματα στην καρτέλα Γενέθλια.

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω μια λίγο άσχετη χάρη (καθώς εμένα μου δούλευε και πριν το widget)? Σε επόμενο update, στο θέμα 'Μαύρο-Λευκό' της εφαρμογής, αν μπορείτε τα γράμματα στη πάνω κινούμενη μπάρα που περνάνε οι γιορτές κάντε τα μαύρα γιατί είναι ανοιχτόχρωμη η μπάρα και με άσπρα τα γράμματα δεν είναι καθόλου ευανάγνωστες οι γιορτές.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω μια λίγο άσχετη χάρη (καθώς εμένα μου δούλευε και πριν το widget)? Σε επόμενο update, στο θέμα 'Μαύρο-Λευκό' της εφαρμογής, αν μπορείτε τα γράμματα στη πάνω κινούμενη μπάρα που περνάνε οι γιορτές κάντε τα μαύρα γιατί είναι ανοιχτόχρωμη η μπάρα και με άσπρα τα γράμματα δεν είναι καθόλου ευανάγνωστες οι γιορτές.

 

HTC Desire/Tapatalk

 

Το ίδιο και σε μένα δεν φαίνονται καλά τα γράμματα.

Και κάτι άλλο να πω μιας που η εφαρμογή έφτασε σε ένα πολύ καλό επίπεδο, όπως προσθέτουμε δικά μας ονόματα και γενέθλια

Αν γίνεται να μπορούμε να προσθέτουμε και δικές μας αργίες γιατί

1) ο καθένας μας στην πόλι που ζει έχει την δικιά του απελευθέρωση και 2) το επάγγελμα που κάνει επίσης έχει την δικιά του αργία.

Συγχαρητήρια παιδιά πολύ καλή δουλειά κάνατε.

Να ρωτήσω και κάτι? δεν κατάλαβα ακόμη στο witget τη ακριβός κάνουν οι τρεις μπιλίτσες που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...