Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους σας,

 

εκανα μια πατατα και εσβησα την μπαρα που δειχνει για το Wifi , bluetooth , gps κλπ κλπ αυτο Πως μπορω να το επαναφερω και παλι ??.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκανα επαναφορα ρυθμισεων γιατι με το σπασμενο power button ειναι ολο ανοιχτο και γενικα το κινητο σερνοταν απο την χρηση ιντερνετ

 

ναι ειχα κανει πατατα και εσβησα την μπαρα που ανοιγεις το wifi , bluetooth κλπ

 

δεν πειραζει ενα φρεσκαρισμα το χρειαζοταν.

Link to comment
Share on other sites

για το broken power button νομίζω υπάρχει πατέντα να φτιαχτεί (το θυμάμαι γιατί παλιά έψαχνα για iphone 4 πατέντα power button και βρήκα τυχαία και του nexus s)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ηθελα να κανω μια χαζη ερωτηση, επειδη αρχισα και το εχω το εν λογο κινητο ως 1ο πλεον βασικο που λενε θελω να με βοηθησει καποιος , πχ ειμαι στον δρομο το εχω στην τσεπη ερχεται μηνυμα ή κληση και Δεν το ακουω δεν εχει λυχνια ενδειξη οτι υπαρχει καποια ειδοποιηση ?? προσπαθω να το βρω μεσα στις ρυθμισεις και δεν .. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να κανω μια χαζη ερωτηση, επειδη αρχισα και το εχω το εν λογο κινητο ως 1ο πλεον βασικο που λενε θελω να με βοηθησει καποιος , πχ ειμαι στον δρομο το εχω στην τσεπη ερχεται μηνυμα ή κληση και Δεν το ακουω δεν εχει λυχνια ενδειξη οτι υπαρχει καποια ειδοποιηση ?? προσπαθω να το βρω μεσα στις ρυθμισεις και δεν .. :blink:

 

Αν δεν είσαι root χρησιμοποίησε αυτό : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify ή το ac display ή το dynamicnotifications.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την πρωτη εφαρμογη που δωθηκε απο το link οποτε ολα καλα Αν τυχων δω τιποτα παραξενο θα ειδοποιησω, ευχαριστω και παλι .
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ποιον ελαφρύ και αξιοπρεπή browser να βάλω? Έχω τον Opera αλλά επειδή γενικά σέρνεται το κινητό μου, δε με βολεύει.

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Ποιον ελαφρύ και αξιοπρεπή browser να βάλω? Έχω τον Opera αλλά επειδή γενικά σέρνεται το κινητό μου, δε με βολεύει.

Thanks!

Δεν κάνεις ένα κόπο να ρωτήσεις και στο νήμα με τις εφαρμογές Android? Λογικά θα βρεις αυτό που ψάχνεις πιο γρήγορα..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα στην παρεα.

Μου χαρισαν ενα nexus s το οποιο οταν το ανοιξω μενει σε μαυρη οθονη με τα πληκτρα να φωτιζονται.

Δηλαδη πατωντας το Power δειχνει Google -> μετα το Χ που φορτωνει και μετα με παει σε μαυρη οθονη και ακουγεται ανα μισο λεπτο περιπου ενας ηχος σαν popup.

Να πω εδω οτι μπαινει σε bootloader (stock) με volume up και power, αλλα δεν μπαινει σε recovery διοτι βγαζει το σημα της google και μετα μαυρη οθονη.

Εχει κανεις καμια ιδεα η παει για πεταμα?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Μου χαρισαν ενα nexus s το οποιο οταν το ανοιξω μενει σε μαυρη οθονη με τα πληκτρα να φωτιζονται.

Δηλαδη πατωντας το Power δειχνει Google -> μετα το Χ που φορτωνει και μετα με παει σε μαυρη οθονη και ακουγεται ανα μισο λεπτο περιπου ενας ηχος σαν popup.

Να πω εδω οτι μπαινει σε bootloader (stock) με volume up και power, αλλα δεν μπαινει σε recovery διοτι βγαζει το σημα της google και μετα μαυρη οθονη.

Εχει κανεις καμια ιδεα η παει για πεταμα?

 

Φλασαρε factory image για να έχεις βάση και μετά βλέπεις. Αν θες βάζεις Custom recovery και παίζεις.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πως? Με odin? Προσπαθησα με odin και κρασαρει το odin οταν παταω start.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313951&page=272

 

Κοίτα από το #4073 και μετά και αν έχεις απορίες ρώτα εκεί

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313951&page=272

 

Κοίτα από το #4073 και μετά και αν έχεις απορίες ρώτα εκεί

 

Σωστός, και αν θες να το κάνεις αυτοματοποιημένο κοίτα για Nexus Toolkit http://www.wugfresh.com/nrt/ . Ο πιο σωστός τρόπος βέβαια είναι αυτός έτσι ώστε να κάνεις τα πάντα από τερματικό : https://developers.google.com/android/nexus/images?hl=el

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα. Σε 9023 που φλασαριστηκε με fastboot την ορίτζιναλ ρομ 4.1.2 έχω τεράστιο λαγκ! Οι περισσότερες εφαρμογές δεν παίζουν. Έχετε κάποια ιδέα λύση να προτείνεται; Δοκίμασα διαφορά snapshot του cm11 αλλά είχα ακριβώς τα ίδια προβλήματα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.άδειασε η μπαταρία το βράδυ και το πρωι που το έβαλα για φωρτηση δεν παιρνει.παταω να ανοίξει κανει την δόνηση αλλα δεν ανοίγει.αλλαξα και μπαταρία και φορτιστη αλλά τα ίδια
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.άδειασε η μπαταρία το βράδυ και το πρωι που το έβαλα για φωρτηση δεν παιρνει.παταω να ανοίξει κανει την δόνηση αλλα δεν ανοίγει.αλλαξα και μπαταρία και φορτιστη αλλά τα ίδια

 

έχει θέμα με την φόρτηση ή έχει θέμα το power button?

Link to comment
Share on other sites

έχει θέμα με την φόρτηση ή έχει θέμα το power button?

τιποτα απο τα 2.φωρτισα μπαταρια και την εβαλα και δεν κανει τιποτα.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

τιποτα απο τα 2.φωρτισα μπαταρια και την εβαλα και δεν κανει τιποτα.

 

μήπως κάικε το πάνελ της οθόνης? δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε 9023 που φλασαριστηκε με fastboot την ορίτζιναλ ρομ 4.1.2 έχω τεράστιο λαγκ! Οι περισσότερες εφαρμογές δεν παίζουν. Έχετε κάποια ιδέα λύση να προτείνεται; Δοκίμασα διαφορά snapshot του cm11 αλλά είχα ακριβώς τα ίδια προβλήματα.

 

 

Για μένα τίποτα; Να έχει θέμα η μητρική;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Για μένα τίποτα; Να έχει θέμα η μητρική;

 

μηπως δεν εχει κατσει καλα?η ξανακατεβασε την μηπως δεν εχει κατεβει καλα και ξαναπαρνατην

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια χαρά, ξαφνικό πρόβλημα με το nexus μου που ως τώρα δούλευε ικανοποιητικά (αν και «πήγαινε» πολύ αργά πλέον, ακόμα και μετά από επαναφορά εργαστηριακών δεδομένων):

 

Το δεξί κουμπί, το on-off, δεν λειτουργεί. Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να ανοίξω την οθόνη για να κάνω οτιδήποτε (δεν ξέρω άλλο τρόπο), ούτε καν να τηλεφωνήσω. Θα έλεγα «χάλασε το κουμπί» και θα το έπαιρνα απόφαση, αν δεν εμφάνιζε ταυτόχρονα άλλη μια παράξενη συμπεριφορά: Όταν του βγάζω την μπαταρία (με το κουμπί να μην λειτουργεί δεν έχω άλλο τρόπο να το κλείσω - ανοίξω τελείως) και την τοποθετώ ξανά, τότε το τηλέφωνο αμέσως ανοίγει (μόλις τοποθετηθεί και κάνει επαφή η μπαταρία) ενώ θυμάμαι ότι δεν έκανε έτσι, έπρεπε να πατήσουμε το δεξί κουμπί για να ανοίξει το τηλέφωνο. Τι συμβαίνει; Μπορώ να κάνω κάτι για να αντιμετωπίσω το πρόβλημα; Υπάρχει άλλος τρόπος για να το «ξυπνώ» από το stand by;

 

ΥΓ. Όταν με καλούν, η οθόνη φωτίζεται κανονικά και μπορώ να απαντήσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρίχνοντας μια ματιά δεξιά-αριστερά, βρήκα αυτή τη λύση, που δούλεψε. Ελπίζω να κρατήσει.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...