Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω λίγο υπερβολικά τα μηνύματα περί νίτρο και περί απίστευτης ταχύτητας στην 4.1.2. Εγω έχω την εντύπωση πως κρατάει λίγο παραπάνω η μπαταρία.

 

για 15.1 mb που ήταν το Update, διόλου απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στο ποστ. Εμένα παρότι έχω κάνει μερικές φορές clear στο "Google Services Framework", force stop και νέο έλεγχο, μου απαντά ότι το σύστημα μου είναι ενημερωμένο (με την 4.1.1). Εννοείται πως δεν έχω κάνει καμία αλλαγή στην στοκ JB, ούτε root ούτε custom rom ούτετίποτα. Όχι ότι έχω κάποιο άγχος, κάποια στιγμή θα μου έρθει η αναβάθμιση φαντάζομαι :)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω λίγο υπερβολικά τα μηνύματα περί νίτρο και περί απίστευτης ταχύτητας στην 4.1.2. Εγω έχω την εντύπωση πως κρατάει λίγο παραπάνω η μπαταρία.

 

Κι εγώ αυτό παρατήρησα για την μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φορουμ. Παιδιά εχω ένα θεματάκι. Θέλω να περάσω την 4.1.2 που ηρθε στο κινητό μου. Εχω κάνει όμως ροοτ και εχω περασει custom kernel αλλα εχω μεινει με την στοκ ρομ. Προσπαθωντας να κάνω Update το nexus root toolkit, εκανα μια μικρή βλακεία και το έσβησα και έτσι δεν μπορώ να κάνω unroot και να περασω τον στοκ κερνελ για να βαλω τελικα την 4.1.2. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

καμια λυση και για μενα?

 

ενημερωτικα να σας πω οτι χθες το βραδυ που συνδεσα το κινητο στο κομπιουτερ για να του περασω καποια μουσικα κομματια,ανετρεξα λιγο στα αρχεια του κινητου και οταν το αποσυνδεσα,ως δια μαγειας το κινητο ειχε επανελθει?

τελος καλο,ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο ποστ. Εμένα παρότι έχω κάνει μερικές φορές clear στο "Google Services Framework", force stop και νέο έλεγχο, μου απαντά ότι το σύστημα μου είναι ενημερωμένο (με την 4.1.1). Εννοείται πως δεν έχω κάνει καμία αλλαγή στην στοκ JB, ούτε root ούτε custom rom ούτετίποτα. Όχι ότι έχω κάποιο άγχος, κάποια στιγμή θα μου έρθει η αναβάθμιση φαντάζομαι :)

 

καντο με την σειρα που ειπαμε ποιο πανω.πρωτα clear μετα αναγκαστικη διακοπη και μετα πατα για ελεγχο update.

εμενα ελεγε τελευταιος ελεγχος 1/1/1970 χεχε.και μετα απο 2-3 φορες το εκανε.

παντως δεν εχω δει και καμια διαφορα τρελη.

δεν ξερω αν εχει δει καποιος αλλος κατι να το πει

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια την κατεβασα και την περασα με εντολες

στο τερματικο.ειναι νομιζω και πιο δυσκολος τροπος και δεν

συνιστατε για αρχαριους.

Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

καντο με την σειρα που ειπαμε ποιο πανω.πρωτα clear μετα αναγκαστικη διακοπη και μετα πατα για ελεγχο update.

εμενα ελεγε τελευταιος ελεγχος 1/1/1970 χεχε.και μετα απο 2-3 φορες το εκανε.

παντως δεν εχω δει και καμια διαφορα τρελη.

δεν ξερω αν εχει δει καποιος αλλος κατι να το πει

Δεν νομίζω να είδε κανείς τίποτα τρομερό εκτός από μερικούς που βλέπουν κάτι νίτρο και τρελές ταχύτητες. χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ακούει κανείς; To image, soju-jzo54k-factory-36602333, της 4.1.2, είναι το σωστό για το κινητό μου. Το κατέβασα απο το Factory Images της google για το κινητό "soju" for Nexus S (worldwide version, i9020t and i9023). Το κινητό μου είναι 9023 και φοράει stock 4.1.1 με build number : JRO03E.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν με codename (4.1.1) και το κατέβασα από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1854366 με su & bln έτοιμα και δείχνει super ! Crt effect έχω κανονικά και είμαι με 9023 ;)
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η 4.1.2 χθες. Το κινητό ήταν με στοκ 4.1.1 και ρουταρισμένο. Με 4.1.2 διατηρήθηκε το root αλλά έχω fc στο Titanium και στο Cosmote Info, δεν μπορώ με τίποτε να κάνω updates από το Play Store και γενικά δεν παρατηρώ κάτι το αξιοσημείωτο... :confused:
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου χωρίς ρούτ ήρθε κανονικότατα με μέγεθος 15 ΜΒ...
Link to comment
Share on other sites

όποιος έχει πρόβλημα με το Google Play (είτε για download είτε για update apps) λόγω του 4.1.2 Update να κάνει το εξής :

 

-remove google account από τα settings

-settings->apps->all και clear data/force stop στο Google Play

-add το account που έγινε προηγουμένος removed

 

& μετά όλα επανέρχονται όπως ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την πήρα χθες το απόγευμα την αναβάθμιση, αλλά όπως και οι υπόλοιποι δεν παρατήρησα κάποια αξιοσημείωτη διαφορά, εκτός από το πλήρες άνοιγμα των notifications με το ένα δάκτυλο. Βέβαια το ότι έχει πολλά bug fixes δεν σημαίναι ότι μπορούν να γίνουν αντιληπτά κιόλας. Για την απόδοση της μπαταρίας νομίζω πρέπει να το παρατηρήσουμε μερικές μέρες για να έχουμε άποψη.
Link to comment
Share on other sites

τι διαφορές θέλετε να δείτε ρε παιδιά; bugs λογικά πιο πολύ θα διορθώνει (όχι το CRT :mad:).

 

4.1.2 δεύτερο δεκαδικό μην περιμένετε νέα features.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον και μενα μου ηρθε αλλα λογω custom recovery φαγαμε ακυρο στην εκγατασταση.. Λοιπον λογικα πρεπει να περασω manual την 4.1.2 . Θα χασω το ροοτ λογικα. Υπαρχει καποιος τροπος οπως με κανα simple root.zip , να ξαναγινω ροοτ; Αν δεν υπαρχει καποια μεγαλη διαφορα αν ειναι να μν την περασω. Δεν εχω καποιο θεμα με bug εγω με την τωρινη.. :) για το crt Elteo αν βαλεις εναν αλλο κερνελ δουλευει μια χαρα.. ;)

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει από Κυριακή που μου ειρθε όντως η μπαταρία διορθώθηκε όλα τα άλλα δεν είδα κάποια σημαντική διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω προβλημα με την μπαταρια.

Το φορτιζω νυκτα (φτανει 96%) το αφηνω ανοικτο ολη νυκτα,χωρις να του κανω τιποτα

,και το πρωι εχει κλεισει λογω μπαταριας. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Σήμερα παρατήρησα ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα στο κινητό. Αν έχω ταυτόχρονα ανοιχτά wifi και bluetooth τότε χάνω συνεχεια την σύνδεση στο wifi. Το έχει πάθει κανένας άλλος ?

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σαν να βλέπω και εγώ καλύτερη διάρκεια στην μπαταρία

 

σε στοκ?

 

@pok τι εχεις ανοικτο ολη νυχτα και συνδεεται στο ιντερνετ?

 

@ stefanostam πρωτη φορα το ακουω...μηπως να του βαλεις μια αλλη ρομ;Αν εισαι στοκ μηπως να το επαναφερεις;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα αυτές τις μέρες πιο εντατικά το 9023. Με εξαίρεση το εφέ κλεισίματος που δεν διορθώθηκε τα σημαντικά προβλήματα είναι παρελθόν!

 

Για μένα σημαντικό ήταν το πρόβλημα με μερικά paid apps και κυρίως πληκτρολόγια και widgets που μετά το mount / unmount τα εχανες και ήθελαν πάλι ρυθμίσεις. Το είχα ποσταρει παλιότερα, είχαν διαμαρτυρηθει αρκετοί στην Google και στους devs των εφαρμογών αυτών. Πλέον στο δικό μου 9023 όλα ρολόι και συγκεκριμένα τα 3 apps που μου έκαναν αυτό παίζουν μια χαρά!

 

Για μπαταρία ακόμα δεν μπορώ να βγάλω άκρη με την χρήση μου την τελειώνω γρήγορα....

 

Εκεί που υπάρχει επίσης μεγάλη βελτίωση είναι στον μαμά browser. Πλέον με αυτόν σε 4.1.2 το nexus s την παλεύει αρκετά καλά, εντυπωσιακά μπορώ να πω. Και ανοίγει πιο γρήγορα και είναι πολύ smooth. Παλιότερα σε σχέση με το galaxy nexus δεν συγκρινοταν τώρα δεν υπάρχει τόσο χαοτική διάφορα.

 

Redraw ο launcher πάντως μου έκανε μια φορά μετά από κλείσιμο εφαρμογής. Αλλά συνολικά το σηκώνει καλύτερα και ειδικά μέσα στο συρτάρι με τα apps πάει καλύτερα από την 4.1.1 που μερικές φορές είχε καθυστέρηση και πραγματικά μου έσπαγε τα νεύρα γιατί αναγκαζόμουν να κατεβάζω άλλους pure/vanilla launchers πχ holo ώστε να μην το ζώ αυτό.

 

Σε γενικές γραμμές είναι βελτίωση, έφτιαξε τα σημαντικά προβλήματα. Πάει δυνατά για 4.2 το nexus s μάλλον :p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια... έλαβα την αναβάθμιση του 4.1.2 όμως δεν μου την ολοκληρώνει λόγω θέματος με το sv του πακέτου... υπάρχει τρόπος να το ξεπεράσω;

 

Επιπλέον μετά το fail της εγκατάστασης, δεν μου δίνει επιλογή αναβάθμισης σε 4.1.2 και στους ελέγχους ενημέρωσης το κινητό έμφανίζει μήνυμα ότι έχω την τελευταία διαθέσιμη ενημέρωση (ενώ έχω την 4.1.1). Πως μπορώ να το ξεκολλήσω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω θέμα με την μπαταρία. Το φορτιζω το απογευμα και το πρωί είναι στο 30%.είτε ότι το λειτουργικό μου λειτουργικο μου λειτουργία 89% στην μπαταρία.
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Οντως έχει βελτιωθεί λίγο η μπαταρία με την 4.1.2.

 

ναβισταμ για βάλε ss από τα stats της μπαταρίας σου να δούμε ...:blink:

 

η δική μου με μέτρια χρήση:

http://img713.imageshack.us/img713/2240/screenshot2012102108401.th.png

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...