Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να κανω clear στο "Google Services Framework" που παω?

 

manage apps, all, και σκρολλάρεις μέχρι να το βρεις,

 

κάνεις clear data μετά force stop, και τέλος πας system settings για να κάνεις check now

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

..το δικο μου ειναι το 9020 με super amoled και το crt εφε δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΑ! Μαλλον υπαρχει θεμα με αυτους που εχουν την 9023 με super clear...

 

νομίζω πλέον μετά την αναβάθμιση γίνεται ξεκάθαρο ότι το πρόβλημα σχετίζεται και με το hardware της οθόνης γι'αυτό και δεν μπορούν πια να το διορθώσουν

Όχι ότι διόρθωσαν π.χ. τον συγχρονισμό του ημερολογίου με γενέθλια και καιρό...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το bug με το CRT εφε παραμένει σίγουρα. Το είδα στο 9023 που έχω. Βελτιώθηκε η αυτοματη φωτεινοτητα όσον αφορά την απόκριση της. Μπαταρία δε ξέρω ακόμα. Δε μου φαίνεται να εχει διάφορα. Στο galaxy nexus πάντως μπαταρία τα ιδια. Νομίζω η απόκριση ειναι όντως καλύτερη. Εχουν αλλάξει επιλογές στις ρυθμίσεις. Ειναι καλο που υποστηρίζει παλιές συσκευές το google και δεν δείχνει να τα αφήνει πίσω τελικά όπως κάνουν άλλοι... Μακάρι και η κοινότητα του android να ξυπνήσει και να δίνει τα ευρωπουλα αντί για ακριβές συσκευές, στα nexus και να μείνουν οι κατασκευαστές μόνο στο HW και να αφήσουν το λογισμικο και τις modiφες μιας και δεν το κατέχουν και τοσο.

 

Νομίζω θα δώσει και 4.2.1 στο nexus s, δεν ειναι πολυ μακριά πάντως η διάθεση του 4.2 θα μάθουμε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πλέον μετά την αναβάθμιση γίνεται ξεκάθαρο ότι το πρόβλημα σχετίζεται και με το hardware της οθόνης γι'αυτό και δεν μπορούν πια να το διορθώσουν

Όχι ότι διόρθωσαν π.χ. τον συγχρονισμό του ημερολογίου με γενέθλια και καιρό...

 

Πώς γίνεται να είναι πρόβλημα του hardware και στις custom rom να λειτουργεί τέλεια σε ics/jb εδώ και μήνες;

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να είναι πρόβλημα του hardware και στις custom rom να λειτουργεί τέλεια σε ics/jb εδώ και μήνες;

 

Έχω την εντύπωση -χωρίς να είμαι σίγουρος- οτι δεν εχει καλο feedback η google για αυτη την συσκευη. To 9023 ειναι έρχεται δεύτερο, τα περισσοτερα (όλα στην Αμερική) ειναι 9020 με amoled. Εδώ δεν γνώριζαν τα προβλήματα και τους τα τροφοδοτούσαν οι devs με τα παράπονα των χρηστών. Στο google support κατι εχει αρχίσει να παιζει, αλλα και πάλι πρέπει να το φτιάξουν κάποια στιγμή. Δεν θα εχουν δικαιολογίες σύντομα.

 

Ευελπιστώ στην 4.2 θα λυθούν όλα με το 9023. Δοκίμασε κανένας αν τα paid widgets/keyboards στο mount/unmount εχουν θέμα ακόμα? δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ με το nexus s γιατι χρησιμοποιω το gnexus σαν κύριο.

Link to comment
Share on other sites

Είπα είναι πρόβλημα ΚΑΙ του hardware σε συνδυασμό με την επίσημη 4.1 οπότε και εμφανίστηκε πρώτη φορά, τί συμβαίνει στις custom δεν το λαμβάνω υπόψη γιατί το πράγμα μπλέκει με τις παρεμβάσεις των developers

Σε κάθε περίπτωση εικάζω και μόνο εκ του αποτελέσματος...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

η αναβάθμιση δεν μου έχει έρθει ακόμα αλλά θυμάμαι από όσους έχουν CWM δεν μπορεί να εγκατασταθεί η OTA σωστά?

Οπότε τι πρέπει να κάνω για να αναβαθμιστώ (χειροκίνητα η κάπως αλλιώς?) να μην περιμένω τζάμπα την ειδοποίηση?

Φυσικά αναφέρομαι σε full stock έκδοση, έχω μόνο root και CWM.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

η αναβάθμιση δεν μου έχει έρθει ακόμα αλλά θυμάμαι από όσους έχουν CWM δεν μπορεί να εγκατασταθεί η OTA σωστά?

Οπότε τι πρέπει να κάνω για να αναβαθμιστώ (χειροκίνητα η κάπως αλλιώς?) να μην περιμένω τζάμπα την ειδοποίηση?

Φυσικά αναφέρομαι σε full stock έκδοση, έχω μόνο root και CWM.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32847813&postcount=66

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκίμασα και αυτό, αλλά πετάει error προφανώς γιατί έχω αλλάξει kernel, έχω τον simple kernel για το BLN και τώρα δεν βρίσκω τρόπο να επαναφέρω τον κερνέλ ή να αναβαθμίσω με κάποιο τρόπο...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το factory image τότε να ξεμπερδέψεις μια και καλή...

Αυτό σημαίνει και factory reset μήπως?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει και factory reset μήπως?

 

Προφανώς...στην κατάσταση όμως που είναι το τηλ. (δεν τη λες και full stock) δεν έχω καλύτερη πρόταση. Αν ξέρει κάποιος ας προτείνει κάτι πιο ανώδυνο...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς...στην κατάσταση όμως που είναι το τηλ. (δεν τη λες και full stock) δεν έχω καλύτερη πρόταση. Αν ξέρει κάποιος ας προτείνει κάτι πιο ανώδυνο...

 

Είπα πρίν για full stock γιατί είχα ξεχάσει την αλλαγή κερνέλ.

Βασικά θυμάμαι και το φλασάρισμα του simple kernel ήταν απλώς μια εγκατάσταση ενος zip. Δεν υπάρχει αντίστοιχος τρόπος για τον στοκ?

Επίσης ψάχνοντας στο xda στα θέματα για την 4.1.2 κατέβασα ενα boot.img το οποίο είναι (σύμφωνα με τον uploader) ο στοκ κερνέλ 4.1.1 Μπορώ με κάποιο τρόπο να το φλασάρω?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1932832&page=10

post #92

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω την αναβαθμιση χθες το βραδυ,αλλα απο εκεινη την στιγμη και μετα οταν ανοιγω τους χαρτες δεν μπορει να βρει την τοποθεσια που βρισκομαι(πριν την αναβαθμιση την εβρισκε μονο του).όταν παταω πανω δεξια το εικονιδιο του gps,μου βγαζει μηνυμα-ενεργοποιηστε την προσβαση του google apps στις πληροφοριες τοποθεσιας.

απο τις ρυθμισεις πηγα στην προσβαση τοποθεσιας οπου την ενεργοποιησα και τικαρα και την τοποθεσια wi-fi και δικτυο κινητης τηλεφωνιας.

παρολα αυτα οι χαρτες δεν δουλευουν.κανω κατι λαθος ή κατι πηγε στραβα με την αναβαθμιση?μπορω να γυρισω πισω στην προτερη κατασταση(στα υποψιν οτι δεν ειμαι εξπερ στα πειραγματα,τα βασικα)?

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας.

 

καμια λυση και για μενα?

Link to comment
Share on other sites

καμια λυση και για μενα?

 

Μιλάμε για τους Google maps η τρίτο πρόγραμμα πλοήγησης?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να κατεβάσετε το επίσημο .tgz αρχείο και να το κάνετε extract αφού πάρετε backup ότι θέλετε να φλασάρετε το update.zip μέσω γραμμής εντολών και ADB, εγώ που το έκανα με αυτόν τον τρόπο δεν έχω το θέμα με τα Google Maps αλλά γενικά πάντα κάνω το κινητό full wipe γιατί ο παθών είναι και μαθών :p
Link to comment
Share on other sites

καμια λυση και για μενα?

 

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.Αφου τικαρισα αυτο που ελεγε,εκανα μια επανεκινηση το τηλ. και τωρα δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι αλλαγές.

 

Να περιμένουμε δηλαδή την μικρή αναβάθμιση στο κινητό μας;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω λίγο υπερβολικά τα μηνύματα περί νίτρο και περί απίστευτης ταχύτητας στην 4.1.2. Εγω έχω την εντύπωση πως κρατάει λίγο παραπάνω η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...