Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε κι εμένα μέσω ΟΤΑ. (15 ΜΒ είναι) Δεν υπάρχει το CRT off κλείδωμα. Τέλος και πάει την μαμωgoogle μου μέσα.:mad:

 

Δεν έχασα καμία ρύθμιση ούτε widget.

 

"Εχασα" μεχρι να ξαναρυθμισω μόνο τα widget που είχαν "θέμα" όταν το έκανες mount όπως το hd widget, beautiful widgets, τα αλλα έμειναν ανέπαφα. Υπάρχει ενα θέμα με το nexus s που το έχω ποσταρει παλιότερα και εχει σχεση με το που γράφεται το cache/data των paid apps και η διαδρομή που ειχε πρόβλημα. Για τον ίδιο λόγο δεν λειτουργεί το swift3 keyboard μετά το mount και θέλει πάλι ρύθμιση.

 

Τελικά δεν ειναι ιδέα μου, έγινε πιο σπιρτοζα η συσκευη. Ελπίζω μόνο η αφαίρεση του CRT εφε να συμβαδίζει με καλυτερο κωδικό και καλυτερο optimization αυτη την φορα. Ο χρόνος θα δίξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τέτοιο άμεσο και σε παγκόσμια κλίμακα rollout πάντως πρώτη φορά βλέπω! Θα μου πείτε πρόκειται για minor update αλλά ταυτόχρονη αναβάθμιση σε όλο το...my phone και την Ευρώπη/Αμερική δεν θυμάμαι :-)

Απλά μια παρατήρηση, όσο προσπάθησα να το προκαλέσω μέσω Wi-Fi δεν ερχόταν, στην πρώτη απόπειρα μέσω 3g εμφανίστηκε άμεσα...δεν είχε και την σημείωση "download over Wi-Fi only" λόγω μεγέθους όπως στην 4.1.1, οπότε θεωρώ είναι καλύτερα να δοκιμάσετε μέσω δικτύου - just my two cents...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα ΟΤΑ η 4.1.2, μάλιστα είχε κατέβει και απλά πάτησα επανεκκίνηση όταν το πρόσεξα. Τηλέφωνο από Πλαίσιο πριν 11 μήνες.

 

Τα πρώτα 15 λεπτά δεν... κατόρθωσα να ανακαλύψω κάποια διαφορά!

 

Θα επανέλθω.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να γίνει επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων στο κινητό για να είναι σίγουρο ότι έκατσε καλά η εγκατάσταση ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό ήταν άθικτο δεν χρειάζεται τίποτα. Αν έρχεσαι από custom Rom κλπ ίσως βοηθήσει

Παρεμπιπτόντως, το bug με το crt effect δεν λύθηκε και η οθόνη εξακολουθεί να κλείνει κατά το δοκούν...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι stock, μπράβο στη Google που υποστηρίζει ακόμα το κινητό. Κάνει και λίγο ρεζίλι τις Samsung, HTC και άλλες εταιρίες οι οποίες με ίδιο ή καλύτερο hardware υποστηρίζουν ότι η 4.X δεν θα τρέχει καλά.

Μακάρι να πάρει και επίσημα το 4.2 (μέσω cm και λοιπών custom rom θα το πάρουμε σίγουρα βέβαια)

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..και εγω με 4.1.2 απο χθες...κατεβηκε μονο του και ζητουσε επανεκινηση μονο...μικρο το μεγεθος του...ακομα δεν καταλαβα διαφορες!το δικο μου ειναι το 9020 με super amoled και το crt εφε δουλευει ΚΑΝΟΝΙΚΑ! Μαλλον υπαρχει θεμα με αυτους που εχουν την 9023 με super clear...αυτα ειναι τα καλα του nexus...υποστηριξη σε ενα κινητο που εχει δουλεψει τα λεφτα του

..:D η ευτυχια να εχεις pure android κινητο...

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση ειναι για ολους τους πιστους του nexus s και για αυτους με 9020 και γι αυτους με 9023...κανε clear στο "Google Services Framework" και 8α σου ερθει :cool:
Link to comment
Share on other sites

κανε clear στο "Google Services Framework" και 8α σου ερθει :cool:

 

πως το κάνω αυτό?? όταν μπήκε το JB δεν έκανα κάτι τέτοιο

 

edit : λολ το βρήκα αλλά τίποτα

 

edit 2 : το ξανάκανα κι ένιωσε :P

Edited by panoramix13
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό ήταν άθικτο δεν χρειάζεται τίποτα. Αν έρχεσαι από custom Rom κλπ ίσως βοηθήσει

Παρεμπιπτόντως, το bug με το crt effect δεν λύθηκε και η οθόνη εξακολουθεί να κλείνει κατά το δοκούν...

 

Όχι άθικτο είναι το κινητό επομένως δεν θα κάνω κάτι.. Σε ευχαριστώ πολύ

 

πως το κάνω αυτό?? όταν μπήκε το JB δεν έκανα κάτι τέτοιο

 

edit : λολ το βρήκα αλλά τίποτα

 

edit 2 : το ξανάκανα κι ένιωσε :P

 

To έκανα και εγώ 2-3 φορές clear και μετά το έβαλα να ψάξει για νέες ενημερώσεις αλλά τίποτα...

Είσαι με wifi συνδεδεμένος ή με 3g ; Και με τα 2 δεν μου βγάζει την ενημέρωση...

 

Πάτησες το check now ή εμφανίστηκε μόνη της ;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

To έκανα και εγώ 2-3 φορές clear και μετά το έβαλα να ψάξει για νέες ενημερώσεις αλλά τίποτα...

Είσαι με wifi συνδεδεμένος ή με 3g ; Και με τα 2 δεν μου βγάζει την ενημέρωση...

 

είμαι με 3G. έκανα clear data, μετά force stop, και μετά πήγα System Updates (μάλιστα μου έγραφε σαν last checked 1/1/1970 lol)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε έμενα άλλα έχω πρόβλημα με το Google Play δεν μπορώ να κάνω ενημερώσεις ούτε να εγκαταστήσω νέες εφαρμογές ... μου βγάζει error :mad::mad::mad:

Λέτε να κάνω ένα reset;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε έμενα άλλα έχω πρόβλημα με το Google Play δεν μπορώ να κάνω ενημερώσεις ούτε να εγκαταστήσω νέες εφαρμογές ... μου βγάζει error :mad::mad::mad:

Λέτε να κάνω ένα reset;

 

Σε προηγουμενη αναβαθμιση ειχα το ιδιο

προβλημα δεν θυμαμαι την λυση του τωρα

αν δεν λαβεις συντομα απαντηση ψαξε προς τα πισω

θα την βρεις την λυση

Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, όταν κάνουμε clear στο "Google Services Framework", δεν χάνει τα δεδομένα που έχουμε βάλει δηλαδή google accounts, contacts κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε έμενα άλλα έχω πρόβλημα με το Google Play δεν μπορώ να κάνω ενημερώσεις ούτε να εγκαταστήσω νέες εφαρμογές ... μου βγάζει error :mad::mad::mad:

Λέτε να κάνω ένα reset;

Φίλε μου είχα το ίδιο πρόβλημα όλο το καλοκαίρι μόλις έβαλα την JB. Τελικά στην δική μου περίπτωση επειδή ήμουν διακοπές δεν είχα προσπαθήσει ποτέ να ανοίξω το play store μέσω wifi, προσπαθούσα πάντα μέσω 3g. Μόλις το έκανα μια φορά μέσω wifi λύθηκε! Και μάλιστα από τότε παίζει κανονικά και μέσω wifi και μέσω 3g.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, όταν κάνουμε clear στο "Google Services Framework", δεν χάνει τα δεδομένα που έχουμε βάλει δηλαδή google accounts, contacts κτλ?

Όχι

 

Φίλε μου είχα το ίδιο πρόβλημα όλο το καλοκαίρι μόλις έβαλα την JB. Τελικά στην δική μου περίπτωση επειδή ήμουν διακοπές δεν είχα προσπαθήσει ποτέ να ανοίξω το play store μέσω wifi, προσπαθούσα πάντα μέσω 3g. Μόλις το έκανα μια φορά μέσω wifi λύθηκε! Και μάλιστα από τότε παίζει κανονικά και μέσω wifi και μέσω 3g.

Με λίγο ψάξιμο βρήκα ότι πρέπει να κάνεις logout και ξανά login και θα παίζει ... αλλά έκανα την λύση με reset και είναι οκ, μετά το reset μου φαίνεται πως το κινητό πάει ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, όταν κάνουμε clear στο "Google Services Framework", δεν χάνει τα δεδομένα που έχουμε βάλει δηλαδή google accounts, contacts κτλ?

 

Οχι δεν τα χανει

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω την αναβαθμιση χθες το βραδυ,αλλα απο εκεινη την στιγμη και μετα οταν ανοιγω τους χαρτες δεν μπορει να βρει την τοποθεσια που βρισκομαι(πριν την αναβαθμιση την εβρισκε μονο του).όταν παταω πανω δεξια το εικονιδιο του gps,μου βγαζει μηνυμα-ενεργοποιηστε την προσβαση του google apps στις πληροφοριες τοποθεσιας.

απο τις ρυθμισεις πηγα στην προσβαση τοποθεσιας οπου την ενεργοποιησα και τικαρα και την τοποθεσια wi-fi και δικτυο κινητης τηλεφωνιας.

παρολα αυτα οι χαρτες δεν δουλευουν.κανω κατι λαθος ή κατι πηγε στραβα με την αναβαθμιση?μπορω να γυρισω πισω στην προτερη κατασταση(στα υποψιν οτι δεν ειμαι εξπερ στα πειραγματα,τα βασικα)?

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

πως το κάνω αυτό?? όταν μπήκε το JB δεν έκανα κάτι τέτοιο

 

edit : λολ το βρήκα αλλά τίποτα

 

edit 2 : το ξανάκανα κι ένιωσε :P

 

στα ελληνικα ειναι το πλαισιο υπηρεσιων google?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...