Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μικρής σημασίας bug(?) αλλά μια που το παρατήρησα...όταν μπαίνετε στο Google Now από την lock screen η το soft button με τον φακό, εμφανίζεται και ένα τύπου φόντο με βουνά στην κορυφή της οθόνης, κάτι που δεν συμβαίνει αν μπείτε πατώντας στην μόνιμη search bar των home screens...το προσθέτω απλά στη λίστα μαζί με το tv effect που εμφανίζεται κατά το δοκούν και τα contact ringtones που εξακολουθούν να μπερδεύονται μερικές φορές :mad:

Το καλό είναι ότι μέχρι στιγμής η 4.1 φαίνεται η πιο bug free version ever σε ότι αφορά σοβαρά ζητήματα οπότε I still love my Nexus :)

Αφότου πέρασα την ics Και την 4.1.1 μετά το κουμπί που κλειδώνει και ξεκλειδώνει το κινητό μερικές φορές δεν αποκρείνεται με το πρώτο πάτημα....ή μπορεί να θέλει περισσότερη ώρα πάτημα. Ενώ με την 2.3 ήταν πολύ ευαίσθητο. Συμβαίνει και σε άλλους?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω την ics 4.0.3 και δεν έχει επιλογή για βιντεοκλήση με 2g/3g.

Παρα μόνο μέσω skype.

Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Αφότου πέρασα την ics Και την 4.1.1 μετά το κουμπί που κλειδώνει και ξεκλειδώνει το κινητό μερικές φορές δεν αποκρείνεται με το πρώτο πάτημα....ή μπορεί να θέλει περισσότερη ώρα πάτημα. Ενώ με την 2.3 ήταν πολύ ευαίσθητο. Συμβαίνει και σε άλλους?

Το επιβεβαιώνω. Μέχρι τώρα νόμιζα απλά ότι δεν το πατούσα καλά. :p

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αφότου πέρασα την ics Και την 4.1.1 μετά το κουμπί που κλειδώνει και ξεκλειδώνει το κινητό μερικές φορές δεν αποκρείνεται με το πρώτο πάτημα....ή μπορεί να θέλει περισσότερη ώρα πάτημα. Ενώ με την 2.3 ήταν πολύ ευαίσθητο. Συμβαίνει και σε άλλους?

 

Αν χρησιμοποιείς εφαρμογή για να κλειδώνεις το κινητό ισχύει. Είναι bug των εφαρμογών αυτών... στο χέρι των developers είναι να το διορθώσουν... Αν κλείνεις και ανοίγεις την συσκευή με το power button όχι δεν υπάρχει πρόβλημα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Έχω 4.0.4 android και αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα Mms. Πάροχος Cosmote. Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες της πρώτης σελίδας, αλλά δεν μπορώ να στείλω/λάβω mms. Μπορεί κανείς να βοηθήσει; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, απο σημερα εχω προβλημα με την φορτιση του τηλεφωνου. Βαζω 3 διαφορετικους φορτιστες αλλα δεν φορτιζει. Επισης οταν το συνδεω στον υπολογιστη δεν το αναγνωριζει (αγνωστη συσκευη) αλλα φορτιζει:wacko:!!!!

Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να επαθε ξαφνικα??

 

Τελικα το εστειλα στα πιτς (Service) για 2η φορα μεσα σε 1 μηνα. :( . Μου τα βγαζει ολα μαζεμενα νομιζω!!! Δεν με βλεπω να ξαναπαιρνω sasmung συντομα!!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω. Μέχρι τώρα νόμιζα απλά ότι δεν το πατούσα καλά.

 

Αν χρησιμοποιείς εφαρμογή για να κλειδώνεις το κινητό ισχύει. Είναι bug των εφαρμογών αυτών... στο χέρι των developers είναι να το διορθώσουν... Αν κλείνεις και ανοίγεις την συσκευή με το power button όχι δεν υπάρχει πρόβλημα...

Δεν βρίσκω λόγο να χρησιμοποιήσω εφαρμογή για κάτι τόσο απλό όπως το να κλειδώνω και να ξεκλειδώνω το κινητό μου. Συμβαίνει και στο παλικάρι οπότε...είμαστε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Το nexus S παίρνει επίσημα αναβάθμιση σε ics 4?

 

εχει ηδη παρει 4.1 jelly bean, το ics ειναι πλεον προιστορια :p

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη σε Jelly Bean 4.1 επίσημα από την Google.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τις ανάγκες του καθενός. Αν μπορείς να δώσεις 100€ παραπάνω να πας για το Galaxy Nexus νομίζω είναι πολύ καλή επιλογή. Αλλιώς μέχρι τα 250€ είναι πολύ καλή επιλογή μαζί με το Neo V.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Αρα αξίζει να το πάρει κανείς τώρα (για αυτή τη κατηγορία τιμής) ?

Φυσικα και αξιζει. Αν θες pure android, ο,τι τελευταιο κυκλοφορει απο update και τεραστια κοινωνια απο developers, δεν υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτη την τιμη. Αν μπορεις να μαζεψεις αλλα 120 ευρω, τσιμπα το galaxy nexus. Οι περισσοτεροι απο εδω, μαλλον προς τα εκει θα παμε οταν ειναι να αλλαξουμε κινητο

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σημερα πηρε ο κολλητος μου ενα νεξους και με την μια αναβαθμησε σε jelly bean αλλα εχασε την υποστηριξη σε flash player υπαρχει κανενα κολπο ωστε να εχει προσβαση σε περιεχομενο flash????
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα...πλάκα το flash player μεχρι ποια έκδοση παιζει?

 

Μέχρι την 4.1 παίζει μια χαρά , απλά δε βλέπεις την εφαρμογή στο μάρκετ πρέπει να το βρεις από αλλού το .apk

 

Ή εναλλακτικά εγκατέστησε το πριν κάνεις update σε 4.1 και η εγκατάσταση παραμένει

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχύει αλλα μάλλον θα βγάλουμε τον φλας. Τώρα ερώτηση. Έχω βάλει τον apex launcher και είναι οκ, στα μηνύματα που στέλνω θέλω να μου βγάζει τις επαφές όταν επιλέγω αριθμο όπως στο iOS. Tι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισχύει αλλα μάλλον θα βγάλουμε τον φλας. Τώρα ερώτηση. Έχω βάλει τον apex launcher και είναι οκ, στα μηνύματα που στέλνω θέλω να μου βγάζει τις επαφές όταν επιλέγω αριθμο όπως στο iOS. Tι να κάνω;

Στην εφαρμογη μηνυματα εκει που λεει προς, με το που ξεκινας να γραφεις αριθμο εμφανιζονται οι επαφες και οσο συνεχιζεις να γραφεις αριθμο μειωνοντε οι επαφες. Μηπως μερικες επαφες σου αρχιζουν με +30 και γι αυτο δεν στις βγαζει?

 

Βασικα ο apex δεν βλεπω που κολλαει με τα μηνυματα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πηρα το nexus s και με τις απευθειας ανανεωσεις το εκανα σε jelly bean. λογω ασυμβατοτητας με καποιεσ εφαρμογες θελω να γυρισω σε stock ICS.. υπαρχει κανενας τροπος? ειμαι unrooted θελω να παραμεινω ετσι. υπαρχει δυνατοτητα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πηρα το nexus s και με τις απευθειας ανανεωσεις το εκανα σε jelly bean. λογω ασυμβατοτητας με καποιεσ εφαρμογες θελω να γυρισω σε stock ICS.. υπαρχει κανενας τροπος? ειμαι unrooted θελω να παραμεινω ετσι. υπαρχει δυνατοτητα?

 

Χωρίς root δεν μπορείς να κάνεις downgrade, με ποιες εφαρμογές έχεις πρόβλημα;

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Unrooted μπορείς να κάνεις downgrade αλλά πρέπει να έχεις unlocked bootloader. Που κλειδώνει ξανά αλλά είναι μια μικρή διαδικασία κατά 95% όμοια με το root.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Unrooted μπορείς να κάνεις downgrade αλλά πρέπει να έχεις unlocked bootloader. Που κλειδώνει ξανά αλλά είναι μια μικρή διαδικασία κατά 95% όμοια με το root.

 

Δεν πρέπει να είσαι πρώτα root για να ξεκλειδώσεις bootloader; τα έχω ξεχάσει η έχουν αλλάξει οι τρόποι :P

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Όχι μπορείς να είσαι root και με κλειδωμένο bootloader με kernel exploit. Στα nexus γενικά έτσι όπως είναι η διαδικασία πρώτα ξεκλειδωνεις τον bootloader και μετά ΑΝ θες κανείς root. Στο 99% των περιπτώσεων root=έχω και unlocked bootloader.

 

Αντιθέτως αν κοιτάξεις πολλές σελίδες πίσω θα δεις ότι υπάρχουν περιπτώσεις που παιδιά σε πλήρη stock κατάσταση μετά από service αναφέρουν ότι το πήραν πίσω με ξεκλειδωτο τον bootloader.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ξαναρωτησω γιατι εχω μπερδευτει και θα ηθελα καποιος αν μπορει να μου δωσει μια σιγουρη απαντηση.

μιας και εχω αρκετα προβληματα με την τελευταια αναβαθμιση θα κανω ρεσετ το κινητο και θελω να το κανω και ρουτ.να κανω πρωτα ρουτ και μετα ρεσετ η το αντιστροφο?και πιες ειναι οι οδηγιες για το τηλεφωνο μας?ευχαριστω

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ξαναρωτησω γιατι εχω μπερδευτει και θα ηθελα καποιος αν μπορει να μου δωσει μια σιγουρη απαντηση.

μιας και εχω αρκετα προβληματα με την τελευταια αναβαθμιση θα κανω ρεσετ το κινητο και θελω να το κανω και ρουτ.να κανω πρωτα ρουτ και μετα ρεσετ η το αντιστροφο?και πιες ειναι οι οδηγιες για το τηλεφωνο μας?ευχαριστω

2 τροπους εχω δοκιμασει για root οι οποιοι δουλευουν 100%. Ο ενας ειναι απο http://www.nexusshacks.com και ο αλλος με το toolkit το οποιο το βρισκεις στους xda. Το πρωτο πραγμα που κανεις με αυτες τις μεθοδους ειναι να ξεκλειδωσεις τον bootloader. Με το που γινει το ξεκλειδωμα σβηνονται τα παντα (και απο την sd) . Σαν να κανεις reset δηλαδη. Αρα για να σου απαντησω, πρωτα κανεις root και με το που ξεκλειδωσεις τον bootloader εχει γινει και hard reset

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...