Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

... και εγώ, ακόμα περιμένω το update...

Στην προηγούμενη έκδοση, ήμουν από τους πρώτους, τώρα μάλλον είμαι από τους τελευταίους!

Δεν θέλω να κανω το τρικ, μάλλον θα περιμένω ακόμα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Στα Nexus S με amoled οθόνη διατηρείται το εφε TV στο κλείσιμο της οθόνης.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ΟΤΑ ολα νερακι, CRT effect μια κανει μια δε κανει, αισθητα μεγαλυτερο brightness το βραδυ.

μεχρι στιγμης η μπαταρια δειχνει να κραταει παραπανω,

Link to comment
Share on other sites

Παίζοντας λίγο με το JB και προσπαθώντας να αλλάξω το UI κατέληξα στο παρακάτω αποτέλεσμα. Πώς σας φαίνεται;

2 Screens με την χρήση του Apex Launcher

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Απείραχτο - και ακόμα περιμένω. Και την άλλη φορά ήμουν αν θυμάμαι καλά στους τελευταίους.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο στο πλαίσιο της στουρναρη έπαιζα με το εκθεσιακο nexus s και μου έβγαλε ota σε jelly bean.το κινητό πράγματι έγινε πιο γρήγορο σε σχέση με την 4.04 που είχε πρίν.οπότε όποιος ενδιαφερεται για την συσκευη μπορεί να την δοκιμάσει με jelly bean
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με τη μπαταρία. Εχθές μου έβγαλε 4 ώρες και 15 λεπτά. Ήταν η δεύτερη μου φόρτιση από τότε που έβαλα τη στοκ. Μόνο με custom ics και custom kernel είχα φτάσει τόσο κοντά. Συνήθως η στοκ ics μου έβγαζε 3-3.5 ώρες. Αύριο έχω και 12ωρο ταξίδι όπου θα ακούσω πολύ μουσική και πιστεύω ότι μια χαρά θα τα πάει.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με τη μπαταρία. Εχθές μου έβγαλε 4 ώρες και 15 λεπτά. Ήταν η δεύτερη μου φόρτιση από τότε που έβαλα τη στοκ. Μόνο με custom ics και custom kernel είχα φτάσει τόσο κοντά. Συνήθως η στοκ ics μου έβγαζε 3-3.5 ώρες. Αύριο έχω και 12ωρο ταξίδι όπου θα ακούσω πολύ μουσική και πιστεύω ότι μια χαρά θα τα πάει.

 

Τι εννοείς; Τι κάνεις αυτές τις 4 ώρες; :worry:

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Τι κάνεις αυτές τις 4 ώρες; :worry:

 

Είχα ανοιχτά τα δεδομένα με 2G όμως, google talk συνέχεια, λίγα sms, κανένα μισάωρο παιχνίδια (fruit ninja, μπιλιάρδο), καμία ώρα μουσική και μισή ώρα ίντερνετ με wifi. Συνολικά η μπαταρία κράτησε 16 ώρες. Σε ics όπως είπα θα είχα 3.5 ώρες λογικά οθόνης. Απλά έχω προσέξει πολύ τι εφαρμογές έχω βάλει στο κινητό, αν τις κλείνω και συνεχίζουν να τρέχουν καταναλώνοντας μπαταρία ψάχνω καλύτερη. Ιδίως προσέχω τα παιχνίδια να κλείνουν σωστά. Ότι είναι περιττό το έβγαλα. Ο καιρός τρέχει μόνο όταν θέλω, facebook κλπ δεν χρησιμοποιώ και έχω απενεργοποιήσει google+, voice, currents. Τέλος βοηθάει να χρησιμοποιώ στοκ εφαρμογές. Πχ sms (το έβγαλα το gosms), gtalk (αντί για kik), μουσική με στοκ (όλα τα άλλα μου ρούφαγαν την μπαταρία) και στοκ browser.

Link to comment
Share on other sites

Iσχύουν οι 70 χαρ. στο ενσωματωμένο sms app και με την jb ?

 

Δυστυχώς ναι. Προσπαθώ να είμαι σύντομος :p

Επίσης με το gosms τώρα πια όλο σφάλματα μου έβγαζε, ιδίως σε μεγάλα μηνύματα και μου έλεγαν ή ότι δεν τα πήραν ή ότι τα έπαιρναν 2 και 3 φορές.

Ευτυχώς χρησιμοποιώ κυρίως gtalk όπου εκεί γράφεις με την ησυχία σου.

Πολύ καλό είναι και το whatsapp. Δεν τρώει μπαταρία κι αυτό.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Από χθες βράδυ μου ήρθε..το ζαχαρωτό μου με μια άριστη αναβαθμιση, νομιζω οτι το μονο καλυτερο ανδροειδες ειναι το κινητούλι. Μόνο που θέλω βοήθεια για ένα άλλν launcher ώστε να βλέπω στα εικονίδια τον αριθμό αδιάβαστων μηνυμάτων ή κλήσεων...
Link to comment
Share on other sites

Τι μοντέλα έχετε εσείς που λάβατε την αναβάθμιση; Εδώ μ ένα soju της samsung ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Καμιά ιδέα τι γίνεται μ αυτά; Εχει κανείς soju που αναβαθμίστηκε;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που θέλω βοήθεια για ένα άλλν launcher ώστε να βλέπω στα εικονίδια τον αριθμό αδιάβαστων μηνυμάτων ή κλήσεων...

 

Βάλε τον nova launcher

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τον Nova είναι πολύ καλός launcher γενικά αλλά η δυνατότητα να βλέπεις τον αριθμό των ειδοποήσεων είναι μόνο στην Prime έκδοση.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Από χθες βράδυ μου ήρθε..το ζαχαρωτό μου με μια άριστη αναβαθμιση, νομιζω οτι το μονο καλυτερο ανδροειδες ειναι το κινητούλι. Μόνο που θέλω βοήθεια για ένα άλλν launcher ώστε να βλέπω στα εικονίδια τον αριθμό αδιάβαστων μηνυμάτων ή κλήσεων...

 

Μπορείς απλά να βάλεις αυτό χωρίς να αλλάξεις απαραίτητα launcher

Link to comment
Share on other sites

Είχα ανοιχτά τα δεδομένα με 2G όμως, google talk συνέχεια, λίγα sms, κανένα μισάωρο παιχνίδια (fruit ninja, μπιλιάρδο), καμία ώρα μουσική και μισή ώρα ίντερνετ με wifi. Συνολικά η μπαταρία κράτησε 16 ώρες. Σε ics όπως είπα θα είχα 3.5 ώρες λογικά οθόνης.

Μόνο σε μένα αυτό φαίνεται πολύ λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, προτιμώ το τελευταίο για τα μηνύματα, από μαπταρία πάντως πάει πολύ καλά να αναφέρω...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε μένα αυτό φαίνεται πολύ λίγο;

Εγω με 2g,,wifi,,παιχνιδια,,sync μονο για καμια καινουργια επαφη η να δω κανα μαιλ μου κραταει 1μερα και 22ω-2μερες και 22ω max που εχω παρατηρησει ..μεσω ορο 2 μερες πανω κατω..

Nexus s i9023-/CM 10(stable)-/
Link to comment
Share on other sites

Εγω με 2g,,wifi,,παιχνιδια,,sync μονο για καμια καινουργια επαφη η να δω κανα μαιλ μου κραταει 1μερα και 22ω-2μερες και 22ω max που εχω παρατηρησει ..μεσω ορο 2 μερες πανω κατω..

 

Μια χαρά είσαι, αλλά πιο ασφαλή συμπεράσματα βγαίνουν σε συνδυασμό με το πόση ώρα ήταν ανοιχτή η οθόνη. Σχετικό βέβαια γιατί κάποιος μπορεί να άκουγε μουσική 4 ώρες πχ.

Το θέμα είναι ότι με τη JB η μπαταρία βελτιώθηκε και είναι πολύ θετικό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε και σε μένα, μάλλον έπρεπε να διαμαρτυρηθώ σε forum πρώτα.

 

Να ρωτήσω. Με φωνητική κλήση τι γίνεται με το android; Πρέπει να βάλουμε 3rd party app και ν αντιστοιχίζουμε επαφή με φράση όπως κάναμε με τα nokia πριν 10 χρόνια; Τόσο μπροστά είναι το android;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...