Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για όποιον τον ενδιαφαίρει με S-Amoled έστειλα e-mail στο σε γνωστό e-shop..( http://www.ebw.gr ) και μου είπαν περιμένουν νέα παραλαβή i9020 με amoled...!!!

Τώρα αν καλύνονται απο εγγύση δεν ξέρω θα δούμε... ας μας πεί ο φίλος Τe_salat

 

Ωραίος φίλε, κι είχα σκοπό να πάρω εγώ τηλέφωνο αλλά με πρόλαβες. Μήπως ρώτησες και πότε περίπου τα περιμένουν;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνο με αγώνα και μαζικά mail διαμαρτυρίας στην samsung μπορει να βρεθεί λύση στο θέμα εγγύησης.

Προς το παρών δεν δείχνουν πρόθυμοι να απαντήσουν. Το έχουν αφησει στο φλου λέγοντας ότι δεν έχουν δικαιοδοσία σε συσκευη που δεν εισάγεται επίσημα.

Περιμένουν λένε απάντηση απο την samsung.

Προτείνω λοιπόν όσοι έχετε προμηθευτεί το 9020 απο ευρωπαϊκά καταστήματα η ελληνικά e-shops, εφόσον το βιβλιαράκι της εγγύησης αναφέρει για την Ελλάδα την εδω αντιπρόσωπια, να στείλουμε ένα mail στην ίδια την samsung με απαίτηση να αναγνωρισθεί η εγγύηση στην Ελλάδα, αφου η συσκευη μας είναι αγορασμενη απο χώρα ευρωπαϊκής ένωσης.

 

Αν κάποιος βρει την σωστη διεύθυνση για αποστολη τέτοιου mail ας μας την δώσει.

Μετα οποίος θέλει ας μου στείλει με ΠΜ το ονοματεπώνυμο του και το mail του ώστε να στείλουμε το σχετικο mail διαμαρτυρίας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είχα σκοπό να το δώσω μια και η 2.3.3 δεν με τρέλανε αλλά μετά το σημερινό update με τίποτα !!! Τα χρώματα ήρθανε στα λογικά τους ... δεν κολλάει ποια πουθενά o launcher συμπεριφέρεται λογικά video chat από το gtalk και ο browser για κάποιο λόγο δεν έχει lag..... και πάει αρκετά ποιο γρήγορα ......

 

Αναμονή για τα ευρωπαϊκά να πάρουν το update .....

Sent from my Nexus S

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος βρει την σωστη διεύθυνση για αποστολη τέτοιου mail ας μας την δώσει.

Μετα οποίος θέλει ας μου στείλει με ΠΜ το ονοματεπώνυμο του και το mail του ώστε να στείλουμε το σχετικο mail διαμαρτυρίας.

 

security@samsung.com

φαντάζομαι και support@samsung.com θα ισχύει.

 

Επίσης βρήκα αυτό; http://www.samsung.com/sec/info/contactus.html

πας στο mobile το οποίο είναι κάτω στην τελευταία σειρά και σου ανοίγει ένα καινούριο παράθυρο, υποθέτωντας οτι έχεις κάποιον σοβαρό browser πάτας το google translate και βουαλά σου βγάζει ένα ωραιότατο αγγλικό menu.

Κώστα όμως αν έχεις διάθεση να κάνεις σοβαρή δουλειά μην την κάνεις μισή, σου προτείνω να μαζέψεις emails/ονοματεπώνυμα από κατόχους galaxy s/3 και να γράψεις και για το θέμα των αναβαθμίσεων που καθυστερούν μισό αιώνα.

 

Έχω ένα facebook group με 52 άτομα δυναμική αν ενδιαφέρεσαι ;) (βασικά του domigr είναι αλλά whatever)

τώρα που το σκέφτομαι και μερικά sites μπορούν να χρησιμοποιηθούν ;) , δεν παίζω εγώ!

cheers.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε πρώτα αν υπάρχει ενδιαφέρον και βλέπουμε.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε πρώτα αν υπάρχει ενδιαφέρον και βλέπουμε.

 

Άνοιξε θέμα με τίτλο Operation Sucksung Nexus S/Galaxy S/Galaxy 3 και βλέπεις εκεί πέρα.

Ευχαρίστως να βοηθήσω δεν πάω μία την samsung hellas.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω καποιες αποριες σχετικα με το nexus s

τελικα θα παρει καποια αναβαθμιση για ραδιο και για video 720p;

και ποσα updates αναμενεται να παρει ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε, κι είχα σκοπό να πάρω εγώ τηλέφωνο αλλά με πρόλαβες. Μήπως ρώτησες και πότε περίπου τα περιμένουν;

 

όχι φίλε δεν ρώτησα γιατί αργεί αρκετά το κατάστημα να απαντήσει... αν είναι στείλτε και εσείς κανένα e-mail να δούν ότι υπάρχει και ενδιαφέρων να το φέρουν ποιο γρήγορα... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια, εχω καποιες αποριες σχετικα με το nexus s

τελικα θα παρει καποια αναβαθμιση για ραδιο και για video 720p;

και ποσα updates αναμενεται να παρει ακομα;

 

Απ' ότι φαίνεται θα πάρει πολλά updates ακόμα (αν κρίνω από το πρώτο nexus που συνεχίζει να ενημερώνεται) αλλά μην το δένεις κόμπο αυτό. Εξαρτάται από τις εξελίξεις. Σχετικά με τις αναβαθμίσεις που αναφέρεις... ούτε λόγος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μέσα για το email είμαι μέσα, αν μαζευτουμε ενημερωστε για στοιχεία κτλπ

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλειται οποιος ξερει (και ειναι αρκετοι εδω μεσα....) να δωσουν το link για το manually update απο 2.3.3 σε 2.3.4 και παρακαλω να γραψουν με βηματα της οδηγιες της αναβαθμισης.

ευχαριστω προκαταβολικα. :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το προβληματακι που είχα μ ένα δοντακι που είχε κοπεί απο το sim try, το εφτιαξα σε εργαστήριο επισκευής κινητων.

Όμως θα στείλω mail στην Samsung γιατί αυτά είναι κόλπα του εισαγωγεα ( Samsung Hellas) για να μας αναγκάζουν να αγοράζουμε δικές τους εισαγωγές.

 

Όσοι ετοιμάζονται να παραγγείλουν απο Αγγλία το SGS2 θα πρέπει να προσέξουν να είναι ακριβώς ο τύπος που θα εισαχθεί στην Ελλάδα γιατί θα έχουν τα ίδια προβλήματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλειται οποιος ξερει (και ειναι αρκετοι εδω μεσα....) να δωσουν το link για το manually update απο 2.3.3 σε 2.3.4 και παρακαλω να γραψουν με βηματα της οδηγιες της αναβαθμισης.

ευχαριστω προκαταβολικα. :nuke:

 

http://www.androidcentral.com/android-234-now-available-samsung-nexus-s-owners

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κάτι?

Δεν πρόλαβα να ασχοληθώ καθόλου με το nexus αφου το είχα για μέρες στο service της samsung.

Μπαίνει σε recovery κανονικά και φλασαρεις την official rom απο την κάρτα χωρίς να είναι απαραίτητα rooted?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κάτι?

Δεν πρόλαβα να ασχοληθώ καθόλου με το nexus αφου το είχα για μέρες στο service της samsung.

Μπαίνει σε recovery κανονικά και φλασαρεις την official rom απο την κάρτα χωρίς να είναι απαραίτητα rooted?

 

yes! απλά ακολούθα τις οδηγίες

το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να έχεις την τελευταία version αλλά ακόμα και να μην την έχεις δεν θα σε αφήσει να το κάνεις αναβάθμιση οπότε δεν διατρέχει κάποιος κίνδυνος. :)

http://www.androidpolice.com/2011/04/30/dont-wait-for-the-ota-update-your-nexus-s-to-android-2-3-4-manually-gri40-grj22/

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Την 2.3.2.

 

Ευχαριστώ, βασικά θέλω όλες τις σχετικές πληροφορίες που είναι στο about phone ( baseband version, Build number κλπ..)

Θέλω να το γυρίσω σε stock αλλά δεν είχα κρατήσει rom back up.. και βρίσκω διάφορες εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όσοι έχετε καιρο την συσκευη, ξέρετε τι παίζει τώρα με την 2.3.4 ?

Aν έχουμε σκοπό να κάνουμε root και να φλασαρουμε μήπως πρέπει να περιμένουμε λίγο μέχρι να βγει κάποιο root γι αυτήν?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια όσοι έχετε καιρο την συσκευη, ξέρετε τι παίζει τώρα με την 2.3.4 ?

Aν έχουμε σκοπό να κάνουμε root και να φλασαρουμε μήπως πρέπει να περιμένουμε λίγο μέχρι να βγει κάποιο root γι αυτήν?

 

(i9020)

Βασική διαφορά στο gtalk που βγήκανε εικονίδια για φωνητική κλήση ( δεν έχω δει ακόμη εικονίδιο για βιντεοκλήση)

Δεν βγαίνει ταυτόχρονα εικονίδια 3g και WiFi που μου έβγαινε..

Στα χρώματα (δυστυχώς) δεν είδα αλλαγή όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω

και ίσως να μην είναι νέο αλλά τώρα το παρατήρησα στα SMS έχει αναφορά παράδοσης..

 

Root έχουν βγάλει χακιά για να γίνει.. το έχει ποστάρει και ενας φίλος πιο πάνω σελ78 αν δεν κάνω λάθος..

 

Μάλλον για τα SMS άκυρο... είδα το Nexus One που έχω την 2.3.3 και έχει και αυτό delivery notifications :-) δεν το είχα προσέξει ..

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Παιδια όσοι έχετε καιρο την συσκευη, ξέρετε τι παίζει τώρα με την 2.3.4 ?

Aν έχουμε σκοπό να κάνουμε root και να φλασαρουμε μήπως πρέπει να περιμένουμε λίγο μέχρι να βγει κάποιο root γι αυτήν?

 

ειμαι περιεργος να καταλαβω γιατι κανεις root το ΝS...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι περιεργος να καταλαβω γιατι κανεις root το ΝS...

 

Προσωπικά το έκανα root για να κάνω επαναφορά στην χρωματική παλέτα της 2.3.2 με gri40 radio και μετά με πήρε η μπάλα και δοκίμασα οτι rom υπήρχε και δεν υπήρχε :p

Link to comment
Share on other sites

εκει παω πασο!

 

κανενας με το ασπρο υπαρχει;

 

Νομιζω το ασπρο πρεπει να εχει ελαφρως καλητερη ποιοτητα κατασκευης ειδικα στο καπακι της μπαταριας....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς με "απείραχτο" i9020 να μου πει Android Version, Baseband vesrion, Kernel Version και build number?

Είναι όλα στο settings, about phone..

Απλά θέλω να το επαναφέρω σε stock και το 'χω χάσει λίγο με τα version που υπάρχουν εκεί έξω..

 

Ευχαριστώ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς με "απείραχτο" i9020 να μου πει Android Version, Baseband vesrion, Kernel Version και build number?

Είναι όλα στο settings, about phone..

Απλά θέλω να το επαναφέρω σε stock και το 'χω χάσει λίγο με τα version που υπάρχουν εκεί έξω..

 

Ευχαριστώ !!!!!!

Δες εδώ το αριστερό.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...