Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TouchWiz ? Γιατί; τι σου έκανε ο πατέρας σου και θέλεις να του βάλεις TouchWiz? :p

 

Χαχααχ..έχεις δίκιο, απλά το έχω στο Galaxy S και στο Vibrant και βρίσκω πρακτικό το swype to call or text και μου αρέσει που έχει τα κουμπιά call, contacts, sms και apps κάτω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θοδωρε καλημερα,

Αν κανεις το κινητο σου root τοτε με την εφαρμογη market enabler θα μπορεις να αγοραζεις και paid applications

 

Εχεις να προτείνεις κάποιο προγραμμα για rooting. Υπάρχει κίνδυνος το τηλέφωνο να μου παρουσιάσει κάποιο προβλημα?

το έχεις δοκιμάσει εσύ?

μφχ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Ελληνικό keyboard δεν είχε μέσα στο Android keyboard (ποιά είναι η λύση γι' αυτό?)

 

https://market.android.com/details?id=com.klye.ime.latin&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω... Γιατί έστειλα το Swype_2.6.47.11856_WVGA.apk έβαλε file manager, μετά ξεεπέλεξε το trusted sources... Το εγκατέστησε, αλλά δεν εμφανιστήκε το swype... Ξέρω ότι με push από το adb θα παίρναγε.. Αλλά τι άλλο να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εγκατέστησε, αλλά δεν εμφανιστήκε το swype...

 

Πήγαινε σε κάποιο χώρο (πχ sms) για να γράψεις κάτι και με παρατεταμένο πάτημα στο κενό θα σου εμφανιστεί ένα pop up menu για να διαλέξεις input method.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κάποιο χώρο (πχ sms) για να γράψεις κάτι και με παρατεταμένο πάτημα στο κενό θα σου εμφανιστεί ένα pop up menu για να διαλέξεις input method.

 

Ε, ναι αυτό εννοώ στο input method, έχει μόνο το android keyboard, δεν εμφάνισε το swype.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να προτείνεις κάποιο προγραμμα για rooting. Υπάρχει κίνδυνος το τηλέφωνο να μου παρουσιάσει κάποιο προβλημα?

το έχεις δοκιμάσει εσύ?

μφχ

 

Καλημερα.Εχεις το μοντελο με samoled ή με slcd?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι αυτό εννοώ στο input method, έχει μόνο το android keyboard, δεν εμφάνισε το swype.

 

το ενεργοποίησες από τις ρυθμίσεις πρώτα???

ρυθμίσεις---> γλώσσας και πληκτρολογίου--->τικ στο swype

Link to comment
Share on other sites

το ενεργοποίησες από τις ρυθμίσεις πρώτα???

ρυθμίσεις---> γλώσσας και πληκτρολογίου--->τικ στο swype

 

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω..Αλλά δεν έπρεπε να το εμφανίζει στο menu με το input methods?

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι θέμα πληκτρολόγιου χακι, εξαρτάται καθαρά από την εφαρμογή μηνυμάτων που χρησιμοποιείς.

go sms/ handcet afaik στέλνουνε 160 κεφαλαία.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι θέμα πληκτρολόγιου χακι, εξαρτάται καθαρά από την εφαρμογή μηνυμάτων που χρησιμοποιείς.

go sms/ handcet afaik στέλνουνε 160 κεφαλαία.

 

Δεν χρειάζεται να γράφεις κεφαλαία, θα το μετατρέψει μόνο του, αρκει να πας στο handcent settings -> send message settings -> Greek SMS Mode -> enable

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δίκιο...με το Handcent στέλνει 160 χαρακτηρες. Το περίεργο είναι ότι δε στέλnei 160 με το ενσωματωμενο προγραμμα ενω ολα τα άλλα Android που ειχα έστελναν κανονικα 160 χαρακτηρες και δε χρησιμοποιουσα το Handcent επειδη στέλνω λιγα sms.

 

Ολα καλα...ευτχαριστώ! :)

Και γι' αυτό το πρόγραμμα υπάρχει μια ρύθμιση settings -> input mode -> Unicode

Link to comment
Share on other sites

 

Οι φωτο της προηγουμενης σελιδας πως σας φάνηκαν;

Υπερφωτισμενες ,χωρις contrast, "ξεπλυμενα" χρωματα, υπερβολικα sharp.Μετριες τουλαχιστον :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχεις το μοντελο με samoled ή με slcd?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk[/QUOT

 

Πήρα το google Nexus s by samsung.

εχει τη samoled contour

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχεις το μοντελο με samoled ή με slcd?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk[/QUOT

 

Πήρα το google Nexus s by samsung.

εχει τη samoled contour

 

Άρα έχεις το I9020.Η διαδικασία είναι εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=895545 και εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=931865 ανάλογα με ποιά έκδοση rom φοράς.

 

Εγώ έχω το I9023 και τουλάχιστον σε εμένα το rooting έγινε μια χαρά.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ερχονται και οι πρωτες ρομ με τα codec του galaxy s!επιτελους θα βλεπουμε ολα τα format video χωρις εγκατασταση αλλων video players με αψογη ταχυτητα

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα και άρχισα να το εξερευνώ. Πείτε μου, σας παρακαλώ, γιατί ενώ δήλωσα το λογαριασμό μου στην Google κατά την εκκίνηση και έκανε και το συγχρονισμό, όταν μπαίνω στο market δεν συγχρονίζει αυτόματα και τις εφαρμογές που είχα κατεβάσει/αγοράσει σε άλλα Androids (όπως μου έκανε π.χ. το HTC Desire HD), ενώ και το market έχει την παλαιά μορφή (UI); Έχω αγοράσει το SPB 3D Shell για το Galaxy Tab και θέλω να το περάσω και εδώ.

Τέλος, πώς κάνω root (i9023); Είναι εύκολο;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα και άρχισα να το εξερευνώ. Πείτε μου, σας παρακαλώ, γιατί ενώ δήλωσα το λογαριασμό μου στην Google κατά την εκκίνηση και έκανε και το συγχρονισμό, όταν μπαίνω στο market δεν συγχρονίζει αυτόματα και τις εφαρμογές που είχα κατεβάσει/αγοράσει σε άλλα Androids (όπως μου έκανε π.χ. το HTC Desire HD), ενώ και το market έχει την παλαιά μορφή (UI); Έχω αγοράσει το SPB 3D Shell για το Galaxy Tab και θέλω να το περάσω και εδώ.

Τέλος, πώς κάνω root (i9023); Είναι εύκολο;

 

Καλοριζικο.Δεν εισαι root και συνεπως δεν μπορεις να δεις τις paid εφαρμογες σου.Το ui του market μετα την πρωτη φορα γινεται upgrade και εχεις το καινουργιο ui.Για το root δες δυο posts πιο πανω.Ο,τι απορια εχεις πρωτα ρωτα

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο.Δεν εισαι root και συνεπως δεν μπορεις να δεις τις paid εφαρμογες σου.Το ui του market μετα την πρωτη φορα γινεται upgrade και εχεις το καινουργιο ui.Για το root δες δυο posts πιο πανω.Ο,τι απορια εχεις πρωτα ρωτα

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Thank You! Απλά νόμιζα ότι τα παραπάνω links αφορούν το i9020 και όχι το 23...

Σχετικά με τις paid εφαρμογές, δεν χρειάζεται να είσαι root για να τις κατεβασεις, αν τις έχεις αγοράσει σε άλλη rooted συσκευή. Στις εμφανίζει ως "purchased" στο market και τις κατεβάζεις κανονικά (κάτι σαν τo itunes που σε συνδέει με το λογαριασμό σου και δε χρειάζεται να πληρώσεις ξανά για αγορασμένη - με τον ίδιο λογαριασμό - εφαρμογή). Εν πάσει περιπτώσει, στο Nexus δε μου τις εμφανίζει...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Thank You! Απλά νόμιζα ότι τα παραπάνω links αφορούν το i9020 και όχι το 23...

Σχετικά με τις paid εφαρμογές, δεν χρειάζεται να είσαι root για να τις κατεβασεις, αν τις έχεις αγοράσει σε άλλη rooted συσκευή. Στις εμφανίζει ως "purchased" στο market και τις κατεβάζεις κανονικά (κάτι σαν τo itunes που σε συνδέει με το λογαριασμό σου και δε χρειάζεται να πληρώσεις ξανά για αγορασμένη - με τον ίδιο λογαριασμό - εφαρμογή). Εν πάσει περιπτώσει, στο Nexus δε μου τις εμφανίζει...

 

Έλα που αυτό που λες δεν γίνεται.Αν δεν είσαι με rooted για να έχεις το market enabler δεν σε αφήνει να τις κατεβάσεις.Ακόμα και αν τις βλέπεις.Ναι για το root εχεις δίκιο,δικό μου λάθος.Το σωστο link εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1007782 Απλα διαβασε το ολο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη εβδομάδα θα έχω κι εγω ένα Nexus S Amoled μαζι με το iPhone.:)

Προτίμησα αυτο απο τα νέα διπυρηνα γιατί πληρει σε πολυ μεγαλύτερο βαθμο τις απαιτήσεις μου και μου προσφέρει σιγουριά ότι δεν θα έχω δυσάρεστες εκπλήξεις απο τυχόν δυσλειτουργίες λόγω UI κλπ.

Άλλωστε ως που να ενσωματώσουν αυτα την 2.4 που θα αξιοποιεί τέτοιους επεξεργαστες θα έχουν βγει ίσως τετραπυρηνα:lol:

 

Όπως και να 'χει με προσελκύει το καθαρο λειτουργικο και η αυτόματη αναβάθμιση του.

Ελπίζω μόνο να μπορω να βελτίωσω κάποιες ελειψεις όπως ο dialer και ο video player που μόλις διάβασα βρέθηκε λύση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη εβδομάδα θα έχω κι εγω ένα Nexus S Amoled μαζι με το iPhone.:)

Προτίμησα αυτο απο τα νέα διπυρηνα γιατί πληρει σε πολυ μεγαλύτερο βαθμο τις απαιτήσεις μου και μου προσφέρει σιγουριά ότι δεν θα έχω δυσάρεστες εκπλήξεις απο τυχόν δυσλειτουργίες λόγω UI κλπ.

Άλλωστε ως που να ενσωματώσουν αυτα την 2.4 που θα αξιοποιεί τέτοιους επεξεργαστες θα έχουν βγει ίσως τετραπυρηνα:lol:

 

Όπως και να 'χει με προσελκύει το καθαρο λειτουργικο και η αυτόματη αναβάθμιση του.

Ελπίζω μόνο να μπορω να βελτίωσω κάποιες ελειψεις όπως ο dialer και ο video player που μόλις διάβασα βρέθηκε λύση.

 

Με γεια το νεο εργαλειο, οντως ισχυει οτι μεχρι να τους εκμεταλευθουν θα εχει περασει καιρος και αυτη η γενια διπυρηνων θα ειναι ξεπερασμενη γιατι ηδη ερχεται η επομενη οπως και τα 3D διπυρηνα...

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο κωστα:wink:,περιμενω τις εντυπωσεις σου

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδια. Θα το ειχα στα χερια μου αλλα πρέπει να περιμένω την επιστροφή μου στην Ελλάδα .

Μου το έχουν έτοιμο routed και με rom custom μεν, αλλα με μοναδική διαφοροποίηση την βελτίωση των χρωμάτων.

Θα το κράτησω λίγο καιρο έτσι και βλέπουμε.

 

Και κάτι άλλο που δεν πρέπει να ξεχνάτε όσοι το έχετε, είναι η μοναδικότητα του. Οσπου να βγει το επόμενο Nexus, δεν θα υπάρχει κάτι άλλο.

Ενω με οποιαδήποτε άλλη συσκευη android, την αγοράζεις σήμερα και σ ένα μήνα έχει βγάλει η άλλη εταιρεία κάτι πιο καινούργιο.

 

Δείτε την samsung με το SGS2. Μόλις έγινε γνωστο το HTC Pyramid αλλαξε τα σχέδια της και προγραμματίζει επεξεργαστη χρονισμενο στα 1.2GHz. Γίνεται μάχη.

 

Μπορουσα να δώσω λίγα ευρω παραπάνω και να πάρω το LG. Πολυ ωραία συσκευη. Αλλα τι να το κάνω που δεν θέλω να ξαναπερασω τα ίδια όπως με το galaxy1 στο περιμενε για την αναβάθμιση.

 

Το nexus έχει αυτα που θέλω. Καλη οθόνη και μόνο την Google απο πανω:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...