Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα το πρόβλημα που έπαιζε στην αρχή στη συσκευη με το 4.1.1, εχουν κάνει μια πατάτα και δε λειτουργούνε για αυτό τα paid apps όταν κανείς unmount ή restart την συσκευη: http://code.google.com/p/android/issues/detail?can=2&start=0&num=100&q=&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars&groupby=&sort=&id=34880

 

Το βρήκα εντελώς τυχαία γιατί έψαχνα να βρω γιατί σε κάθε ρεσταρτ το nexus έχανε τα έξτρα πληκτρολόγια και widgets και ήθελαν πάλι ρυθμίσεις και φτιάξιμο. Δε το έχω ψάξει περισσότερο απο αυτό. Αν ξέρει κάποιος κάποιο φτιάξιμο ας ενημερώσει.

 

Υπάρχει λύση για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι. Μέχρι στιγμής δεν βρήκα λύση. Ομως είναι πρόβλημα του γενικού κώδικα στο 4.1.1 απο οτι καταλαβα και συνεπώς θα το εχουν αρκετές συσκευές με sd μνήμη. Δεν υπάρχουν ακόμα πολλές πάντως για να διαμαρτυρηθούν πολλοί. Το galaxy nexus δεν βλέπει την μνήμη σαν εξωτερική, είναι διαφορετικό εκει απο το nexus s, συνεπώς δεν παιζει το πρόβλημα.

 

Το αισθητικό πρόβλημα του CRT κλεισίματος δεν αποτελεί για μένα θέμα, αφού δεν επηρεάζει την λειτουργία ή την σταθερότητα. Αυτο όμως αποτελεί πρόβλημα.

 

Έχω την εντύπωση ότι θα έρθει update για αυτο που είναι σημαντικό πρόβλημα. Δεν έψαξα αρκετά να δω μήπως το εχουν αναφέρει παλιότερα εδώ, άλλα αν το είχαν θα είχε γεμίσει μηνύματα ο τόπος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω την 4.1 κανονικά και βλέπω όταν παίρνω τηλέφωνο να μην εμφανίζει την κάτω μπάρα τερματισμού κλήσης αλλά τώρα εμφανίζει το εφέ με το ακουστικό δεξιά και αριστερά πρασινο και κόκκινο το οποίο δεν πιάνει, δεν πείραξα τίποτα στις ρυθμισεις παρά μόνο ότι το κινητό φοράει τον Apex launcher, υπάρχει καμία πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

έχω ενα περιεργο προβλημα με το nexus s... το βαζω στο φορτιστή αυτοκινητου (ο οποιος ειναι το καλωδιο usb που ειχε μεσα στη συσκευασια κουμπωμενο σε ενα ανταπτορα αυτοκινητου με usb θυρα) και δείχνει να φορτίζει κανονικα... ανοιγω ενα οποιοδηποτε πρόγραμμα navigator και μετα απο καμποση ώρα (εξαρταται πόσο φορτισμένη ειναι η μπαταρια) το τηλεφωνο κλείνει τελείως!!! Δηλ τελείωνει η μπαταρία του αν και ειναι συνδεδεμένο στο φορτιστή. Τι μπορεί να γίνεται; Πήγα σε ηλεκτρολογο αυτοκινήτων και ελεγξε την έξοδο και ολα καλα.

 

επίσης το ιδιο συμβαινει και οταν το συνδεσω σε usb θυρα στο PC...αλλα δεν συμβαινει οταν το συνδεσω με το φορτιστη στην πριζα...

ολα αυτα δείχνουν σαν να μην φτανει το ρευμα απο το usb για να το φορτισει οταν τρεχει προγραμμα gps

συμβαινει σε κανενα άλλο αυτο;

Edited by dentnick
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά Google-αρα και είδα ότι το παρατεταμένο πάτημα στο Home σου βγάζει τις Recent Apps.

 

Με το θέμα που δεν δουλεύει το old tv σβήσιμο της οθόνης σήμα κατατεθέν των Nexus (α ρε ηλίθι@ Google:mad: ) βγήκε κάποια λύση;

 

εμενα δουλευει σε 4.1.1 το σβησιμο της οθονης σαν παλια τηλεοραση

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα περιεργο προβλημα με το nexus s... το βαζω στο φορτιστή αυτοκινητου (ο οποιος ειναι το καλωδιο usb που ειχε μεσα στη συσκευασια κουμπωμενο σε ενα ανταπτορα αυτοκινητου με usb θυρα) και δείχνει να φορτίζει κανονικα... ανοιγω ενα οποιοδηποτε πρόγραμμα navigator και μετα απο καμποση ώρα (εξαρταται πόσο φορτισμένη ειναι η μπαταρια) το τηλεφωνο κλείνει τελείως!!! Δηλ τελείωνει η μπαταρία του αν και ειναι συνδεδεμένο στο φορτιστή. Τι μπορεί να γίνεται; Πήγα σε ηλεκτρολογο αυτοκινήτων και ελεγξε την έξοδο και ολα καλα.

 

επίσης το ιδιο συμβαινει και οταν το συνδεσω σε usb θυρα στο PC...αλλα δεν συμβαινει οταν το συνδεσω με το φορτιστη στην πριζα...

ολα αυτα δείχνουν σαν να μην φτανει το ρευμα απο το usb για να το φορτισει οταν τρεχει προγραμμα gps

συμβαινει σε κανενα άλλο αυτο;

 

φιλε εμενα εκανε το ιδιο χτες αλλα με ολους τους φορτιστες.εκανα ρισταρτ το τηλεφωνο και ολα οκ.

αν δεν το εχεις κανει καντου ενα ρισταρτ.οχι ρεσετ.κλειστο και ξανα ανοιξετο.βγαλε και μια την μπαταρια

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά Google-αρα και είδα ότι το παρατεταμένο πάτημα στο Home σου βγάζει τις Recent Apps.

 

Με το θέμα που δεν δουλεύει το old tv σβήσιμο της οθόνης σήμα κατατεθέν των Nexus (α ρε ηλίθι@ Google:mad: ) βγήκε κάποια λύση;

 

Μια χαρά δουλεύει σε μένα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αντε να το πω άλλη μία. Είναι bug. Και έχει εμφανιστεί στην πλειοψηφία των Nexus S. Το να πετάγεται ένας και να μου λέει ότι σε εκείνον δουλεύει δεν βοηθάει σε τίποτα αυτό. :confused:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αντε να το πω άλλη μία. Είναι bug. Και έχει εμφανιστεί στην πλειοψηφία των Nexus S. Το να πετάγεται ένας και να μου λέει ότι σε εκείνον δουλεύει δεν βοηθάει σε τίποτα αυτό. :confused:

 

εμενα με βοηθαει ..... :ρ

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

φιλε εμενα εκανε το ιδιο χτες αλλα με ολους τους φορτιστες.εκανα ρισταρτ το τηλεφωνο και ολα οκ.

αν δεν το εχεις κανει καντου ενα ρισταρτ.οχι ρεσετ.κλειστο και ξανα ανοιξετο.βγαλε και μια την μπαταρια

 

πολλες φορές το εχω κανει restart...με ταλαιπωρεί πολυ καιρό αυτο το προβλημα...ουσιαστικα δεν μπορω να χρησιμοποιησω GPS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!! Έχω ένα προβληματάκι με το κινητό! Λοιπόν, ακούστε πως έχει η κατάσταση (και επειδή δεν μπορώ να διαθέσω τόση ώρα να διαβάσω όλο το φορουμ - εξάλλου το κινητό είναι του αδερφού μου)! Έχω το Galaxy Nexus S (S-LCD έκδοση) και το έκανα roοt όταν ήταν στην έκδοση 2.3.6! Ωστόσο ο αδερφός μου έκανε τα updates και βρίσκετε πλέον στην έκδοση 4.1, όμως δεν είναι root! Προσπάθησα να το κάνω ξανά με τον τρόπο που έκανα στην 2.3.6 που βρήκα στο XDA αλλά μάταια! Η εφαρμογή Superuser για κάποιο λόγο έχει μείνει όμως, αλλά το κινητό δεν είναι root! Θέλω λοιπόν πληροφορίες για το τι πρέπει να γίνει και πως αν είναι εφικτό!

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω το εξής πρόβλημα. Πολλές φορές δεν μπορώ να κάνω accept την κλήση. Μολις τραβήξω το δάχτυλο μου επάνω στο answer το κινητό δεν δέχεται την εντολή και πάει στην απόρριψη. Υπάρχει κάποιο fix ή κάποιος άλλος τρόπος να απαντάω στις κλήσεις; Είμαι με την official rooted. Είναι πολύ ενοχλητικό...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να το πω άλλη μία. Είναι bug. Και έχει εμφανιστεί στην πλειοψηφία των Nexus S. Το να πετάγεται ένας και να μου λέει ότι σε εκείνον δουλεύει δεν βοηθάει σε τίποτα αυτό. :confused:

 

Ζήτησες βοήθεια ή απλά έκραξες την google? :)

 

Για να το διορθώσεις απλά άλλαξε kernel, είναι bug του stock...

 

ΥΓ. Το bug αυτό παρουσιάζεται μόνο σε συσκευές με SLCD και όχι με amoled...

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω το εξής πρόβλημα. Πολλές φορές δεν μπορώ να κάνω accept την κλήση. Μολις τραβήξω το δάχτυλο μου επάνω στο answer το κινητό δεν δέχεται την εντολή και πάει στην απόρριψη. Υπάρχει κάποιο fix ή κάποιος άλλος τρόπος να απαντάω στις κλήσεις; Είμαι με την official rooted. Είναι πολύ ενοχλητικό...

 

Ευχαριστώ.

 

Κάτι παρόμοιο έχω συναντήσει σε custom rom. Όταν έχεις εισερχόμενη κλήση και σου βγάζει κάποιο πρόβλημα δοκίμασε να πατήσεις το power button, θα κλείσει η οθόνη αλλά δεν θα γίνει αποριψη κλήσης, μετά ξαναπατα το power button και δοκίμασε να τραβήξεις προς τα δεξιά για να δεχτείς την κλήση.

Σε μένα αυτό πάντα δούλευε.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησες βοήθεια ή απλά έκραξες την google? :)

 

Ξέρεις να διαβάζεις ? Ερώτηση έκανα επάνω.:confused:

 

Για να το διορθώσεις απλά άλλαξε kernel, είναι bug του stock...

 

Θέλω να είμαι στα official ΚΑΙ ΜΟΝΟ!

 

ΥΓ. Το bug αυτό παρουσιάζεται μόνο σε συσκευές με SLCD και όχι με amoled...

 

Το ξέρω. Εχω διαβάσει πρώτα ξένα sites.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!ρχω ενα προβλημα.εχει κολλησει το κινητο στη ασφαλη λειτουργια και δεν βγαινει απο κει με τιποτα.εκανα επανεκκινηση και επαναφορα εργοστασιακων ρυθ,ισεων αλλα τιποτα.εχει κανεις καμια ιδεα?
'Aν έχεις τύχη, διάβαινε...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!ρχω ενα προβλημα.εχει κολλησει το κινητο στη ασφαλη λειτουργια και δεν βγαινει απο κει με τιποτα.εκανα επανεκκινηση και επαναφορα εργοστασιακων ρυθ,ισεων αλλα τιποτα.εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Βγαλε κ μια την μπαταρια,ισως καταφερεις κατι ετσι...

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε κ μια την μπαταρια,ισως καταφερεις κατι ετσι...

 

το εκανα και αυτο αλλα τζιφος...κατι αλλο???

'Aν έχεις τύχη, διάβαινε...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!ρχω ενα προβλημα.εχει κολλησει το κινητο στη ασφαλη λειτουργια και δεν βγαινει απο κει με τιποτα.εκανα επανεκκινηση και επαναφορα εργοστασιακων ρυθ,ισεων αλλα τιποτα.εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Βγάλε την στενή θήκη που φοράς και πατάει το power... :ninja:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς tsf shell? Το είχα δοκιμάσει παλιότερα αλλά δεν μου άρεσε. Τώρα που το ξαναδοκίμασα είναι καταπληκτικό. Δεν φαντάζεστε ομαλότητα scrolling. Πριν έτρεχα nova launcher που δυστυχώς χάλασε λίγο γιατί όλο σπασίματα είχε στην κίνηση και σπαστικά κολλήματα.

 

(ξέρω ότι δεν είναι το νήμα των launchers αλλά θέλω γνώμες από τους κατόχους του συγκεκριμένου κινητού ;-))

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

ο nova όντως και εμένα μου φαίνεται οτι εχει κολλήματα με την συσκευη αυτή. Παλια δεν έκανε. Τώρα ειδικα μέσα στο μενού με τα apps δεν την παλεύει σε σχέση με άλλους. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς tsf shell? Το είχα δοκιμάσει παλιότερα αλλά δεν μου άρεσε. Τώρα που το ξαναδοκίμασα είναι καταπληκτικό. Δεν φαντάζεστε ομαλότητα scrolling. Πριν έτρεχα nova launcher που δυστυχώς χάλασε λίγο γιατί όλο σπασίματα είχε στην κίνηση και σπαστικά κολλήματα.

 

(ξέρω ότι δεν είναι το νήμα των launchers αλλά θέλω γνώμες από τους κατόχους του συγκεκριμένου κινητού ;-))

 

Bro, σε μένα μια χαρά παίζει ο Nova με τα default effects...

Τυχόν σπασίματα είναι λόγω μνήμης (ή multitasking)

πχ ανοίγω μια μεγαλούτσικη εφαρμογή την κλείνω (return), και μετά αμέσως κάνω drag την οθόνη του nova... Εκεί ζορίζεται λίγο αλλά είναι παρωδικό...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σημερα μου εμφανιστηκε ενα προβλημα στο κινητο. ενω το εχω συνδεσει στο pc για να περασω μουσικη δεν μπαινει usb storage mode και μονο φορτιζει. καμια ιδεα για το τι εχει συμβει και πως θα το φτιαξω. thnx
Link to comment
Share on other sites

λέτε να πάρουμε την 4.2 η αυτό ήταν.... τέλος από αναβαθμίσεις

 

 

και μια ερώτηση. το κινητό είναι μαμά σε 4.1.1 όταν πάω από την συλλογή φώτο μου να ανεβάσω κάτι στο facebook δεν ανεβαίνει κολλάει η μπάρα προόδου στο 0 και μόνο με επανεκκίνηση φεύγει.... αν έχει απαντηθεί παραπέμπεστε με

 

ευχαριστώ

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...