Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου επι ενα βραδυ διαβασα και τα 3000+ μυνηματα των φιλων εδω μεσα. Απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος ενος Νexus :) Σχεδον οι περισσοτερες αποριες μου εχουν λυθει ηδη. Αν κατα την διαρκεια εχω καποιο ερωτημα θα ενημερωσω, Ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ούτε το δικό μου έχει καμμένο pixel. Η οθόνη τα σπάει.αγορασμένο από πλαίσιο λάρισας. Έχω κάτι να ρωτήσω. Όταν πατάς το home button και βλέπεις τι τρέχει, όταν τα κλείνεις τα προγράμματα, κλείνουν, η απλά αδειάζει το μενού?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δικό μου δεν έχει κανένα. Είναι όλα λειτουργικότατα, έτρεξα το ES Task Manager και παρόλο που είμαι ιδιότροπος δεν βρήκα κανένα.

 

αποψη μου με αυτο δεν φαινεται...

μονο σε πληρες σκοταδι με μαυρο φοντο και πολυ προσοχη.

Για αυτο λεω δεν εχει σημασια

 

;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποιος μια ή δυο σελίδες πριν ρώτησε αν γράφει 720ρ βίντεο . θα ήθελα κι εγώ την απάντηση. ευχαριστώ και ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ (μόλις μπήκε, ΚΑΙ τυπικά πλέον -αλλά και ουσιαστικά....όπως βλέπουμε όλοι!)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάποιος μια ή δυο σελίδες πριν ρώτησε αν γράφει 720ρ βίντεο . θα ήθελα κι εγώ την απάντηση. ευχαριστώ και ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ (μόλις μπήκε, ΚΑΙ τυπικά πλέον -αλλά και ουσιαστικά....όπως βλέπουμε όλοι!)

 

Οχι δυστυχως δεν γραφει 720p λογο hardware περιορισμου! ΑΛΛΑ η ποιοτητα του βιντεο ειναι αρκετα καλη...

Εμενα παντως η πρωτη οθονη που ειχα δεν ειχε κανενα καμμενο πιξελο η δευτερη που μου αλλαξαν στο σερβις εχει 4-5.

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι θα κανω...Αλλα την 4.0 πως θα την βαλω αφου η google το εκοψε;;;;;;;

 

Δεν το έκοψε μόνιμα απλά σταμάτησε να δει αν όλα πάνε οκ. Άκουσαν τους χρήστες και ετοιμάζουν διορθώσεις. εγώ αυτό κατάλαβα από το άρθρο που διάβασα πριν

Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξω λιγο το κλιμα με τα πιξελακια...

 

 

του εβαλα screenprotector skinomi και απο πισω gelaskin ενω ηδη εχω παραγγειλει το battery cover OEM.

 

πανεμορφο κινητακι.

αχόρταγε !
:lol: που αναφερεσαι;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

του εβαλα screenprotector skinomi και απο πισω gelaskin ενω ηδη εχω παραγγειλει το battery cover OEM.

 

Η screen protector καλυπτει και περα απο την οθονη? Δηλαδη εβαλες στην screen protector και απο πανω εβαλες το gela skin?

Ρωταω γιατι παντα ειχα την απορια αν μπορω να συνδυασω και τα 2?

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Έχει προβλήματα δε σας αρέσει, τα διορθώνουν πάλι δε σας αρέσει! :p (για το λειτουργικό λέω)

 

Με καμμενο PIXEL θα ειμαι ;; Τερμα το ΠΛΑΙΣΙΟ απο εμενα-μου εφαγαν ηδη πανω απο 10.000 ευρω. ΤΕρμα για παντα.

 

Αλλαζω μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

για να αλλαξω λιγο το κλιμα με τα πιξελακια...

 

 

του εβαλα screenprotector skinomi και απο πισω gelaskin ενω ηδη εχω παραγγειλει το battery cover OEM.

 

πανεμορφο κινητακι.

:lol: που αναφερεσαι;

 

Ποια εχεις παρει απο gelaskin? Εγω του φοραω απο τον ιουνιο αυτη και δεν εχει παθει τιποτα! Πολυ καλη ποιοτητα! Η skinomi ειναι σαν τις invisible shield δηλαδη καπως "λαστιχενιες" στην υφη?

 

@KILL_NOOB οχι δεν μπορεις να βαλεις και τα δυο! Το ειχα δικιμασει και δεν ελεγε καθολου! Ειχα βαλει πανω απο την gela το screen protector και δημιουργοταν ενα μικρο κενο... Πανω απο το screen protector παλι δεν λεει γιατι θα εξεχει εστω και λιγο.. Οποτε δεν βαζεις καθολου απο μπροστα τα αυτοκολλητακια της gela...

Edited by funk

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πάντως παιδιά για κάποιο λόγο (που άπτεται της ψυχολογίας οπωσδήποτε, για να αυτοσαρκαστω και λίγο) κρατιέμαι λόγω του "φόβου καμμένου πίξελ και του πιθανού μπλεξίματος να το αντικαταστήσω στην περίπτωση αυτή". προλαβαίνω τους φίλους που λογικά θα πουν πως κακώς προκαταλαμβανόμαστε, σαν πελάτης κι εγώ βέβαια έχω να αντιτείνω το ότι ΔΕ χρειάζεται να έχει 600 ή 700 ευρώ. και τα 250 δύσκολα βγαίνουν ώστε να ΜΗΝ ΑΠΑΙΤΩ (προσωπικά μιλάω) σαν αγοραστής ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ να ΜΗΝ είναι ισοπίθανο το ενδεχόμενο καμμένων πίξελ. (το να το άκουγα μια στο τόσο ΔΕ θα με προβλημάτιζε) . επαναλαμβάνω αυστηρά προσωπική άποψη εκφράζω..
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μπορεις να βαλεις και τα δυο! Το ειχα δικιμασει και δεν ελεγε καθολου! Ειχα βαλει πανω απο την gela το screen protector και δημιουργοταν ενα μικρο κενο... Πανω απο το screen protector παλι δεν λεει γιατι θα εξεχει εστω και λιγο.. Οποτε δεν βαζεις καθολου απο μπροστα τα αυτοκολλητακια της gela...

 

Αυτο φανταστηκα κι εγω.

Εγω εχω το nyc του eboy, η λεπτομερεια ειναι απιστευτη.

 

Σκεφτομαι να παρω screen protector της sgp. Το κινητο το προσεχω πολυ, δεν εχει πεσει ποτε κατω, δεν εχει γρατσουνιες κτλ αλλα οσο να ναι φοβαμαι μη γινει καμια στραβη.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτο φανταστηκα κι εγω.

Εγω εχω το nyc του eboy, η λεπτομερεια ειναι απιστευτη.

 

Σκεφτομαι να παρω screen protector της sgp. Το κινητο το προσεχω πολυ, δεν εχει πεσει ποτε κατω, δεν εχει γρατσουνιες κτλ αλλα οσο να ναι φοβαμαι μη γινει καμια στραβη.

 

Καλα ναι ο eboy ειναι απιστευτος! Με τις sgp εχω λιγο μπερδευτει γιατι εχει 2-3 διαφορετικες μεμβρανες! Παλαια ειχα στο 5800 invisible shield αλλα δεν ειχα μενει ευχαριστημενος απο πλευρα υφης , μιας σχετικης κιτρινιλας που εβγαζε στα χρωματα αλλα και μετα απο καποιο καιρο κολλησε στις ακρες τις σκονη και ηταν μια αηδια! Αλλα με ψηνει λιγο τωρα που ειδα η sinomi... Βασικα ειμαι στο τσακ να την παρω... Κανενα review pik??

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Με την 2.3.6 οταν ανοιγε το τηλ οι εφαρμογες που ετρεχαν ηταν περιπου 110-120ΜΒ. Με το παγωτο και τις ιδιες εφαρμογες να τρεχουν ειμαι στα 200 -210ΜΒ.!! Ειναι φυσιολογικο? Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο? 90ΜΒ παραπανω σαν πολλα δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Είδα σε συγκρίσεις 2 nexus το ένα με 2.3.6 και το άλλο με 4.0.3. Το πρώτο άνοιγε λίγο γρηγορότερα τις εφαρμογές αλλά το δεύτερο τις έτρεχε ποιο ομαλά και γρήγορα. Φαίνεται αυτό, όσα προγράμματα και παιχνίδια έβαλα τα τρέχει πολύ ομαλά δεν καταλαβαίνει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη το Νexus φοραει την 2.3.6 απο Gingerbread? Γιατι στο δικο μου, που πηρα το απογευμα και ειδα γραφει 2.3.4?
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη το Νexus φοραρει την 2.3.6 απο Gingerbread? Γιατι στο δικο μου που πηρα το απογευμα και ειδα γραφει 2.3.4

 

Ναι η τελευταια εκδοση που παιρνει ota απο gingerbread ειναι η 2.3.6...

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι θα ερθει αμεσα ειδοποιηση για αναβαθμιση σε 2.3.6?

 

Ναι! Εαν εχει ανοιχτο το wifi σου θα ελεγα οτι εχει "αργησει" κι ολας....

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

ειναι σχεδον 2 ωρες ανοιχτο το wi-fi αλλα δεν βλεπω φως... Παιζει ρολο αν εχει καρτα σιμ μεσα η οχι?
Link to comment
Share on other sites

ειναι σχεδον 2 ωρες ανοιχτο το wi-fi αλλα δεν βλεπω φως...

 

Αστο ολο το βραδυ ανοιχτο και λογικα το πρωι που θα σηκωθεις θα σου εχει βγαλει ειδοποιηση.. Συνηθως καπως ετσι ερχοταν η 2.3.6 στους πιο πολλους.

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

ειναι σχεδον 2 ωρες ανοιχτο το wi-fi αλλα δεν βλεπω φως... Παιζει ρολο αν εχει καρτα σιμ μεσα η οχι?

 

Σιγουρα θελει sim για να σου ερθει αναβαθμιση.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...