Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια παρεθεσα μηνυμα και πιο παλια αλλα δεν πηρα απαντηση.προσπαθω να κανω root τον κινητο και δεν γινεται.οι usb drivers δεν εκαθιστονται με τπτ(δεν αναγνωριζει καν το κινητο)ειμαι στην 2.3.4 και θελω βοηθεια.ή ειμαι τοσο αχρηστος εγω ή κατι μου ξεφευγει εδω και 2 μερες που το προσπαθω.παρακαλω οποιος γνωριζει και μπορει να βοηθησει ας στειλει ενα πμ.ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια παρεθεσα μηνυμα και πιο παλια αλλα δεν πηρα απαντηση.προσπαθω να κανω root τον κινητο και δεν γινεται.οι usb drivers δεν εκαθιστονται με τπτ(δεν αναγνωριζει καν το κινητο)ειμαι στην 2.3.4 και θελω βοηθεια.ή ειμαι τοσο αχρηστος εγω ή κατι μου ξεφευγει εδω και 2 μερες που το προσπαθω.παρακαλω οποιος γνωριζει και μπορει να βοηθησει ας στειλει ενα πμ.ευχαριστω εκ των προτερων.

Πήγαινε εδώ κατέβασε το αρχείο, αποσυμπίεσέ το και μέσα θα βρεις τους drivers (εγκατέστησε αυτόν ανάλογα με το μηχάνημά σου αν έχεις 32μπιτο ή 64μπιτο λειτουργικό). Μετά πέρνα το συμπιεσμένο στο κινητό και τρέξε το εκτελέσιμο και ακολούθησε τις οδηγίες. Εγώ έτσι το έκανα και πλέον είμαι root και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Βέβαια, εμένα μου σβήστηκαν όλα τα δεδομένα που είχα (αλλά πριν είχα κάνει και κάποιες άλλες προσπάθειες), οπότε δεν ξέρω αν έγινε εξαιτίας του 1 click root ή μου συνέβηκε από πριν.

Σε αυτό ας σου απαντήσει κάποιος ποιο έμπειρος.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρε κι εγώ εν τέλη το Nexus S και κοιτάω για θήκη. Γνωρίζετε κάποια θήκη, η οποία να "κάθεται" στη ζώνη; Σκέφτομαι να πάρω αυτή http://bit.ly/r3j8MO σε συνδυασμό με http://bit.ly/o3XZXr και http://bit.ly/pqNIj1 (τα δυο τελευταία τα ανέφερε ένας φίλος λίγα ποστ πιο πριν). Έχετε κάτι υπόψιν σας;
Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα φιλε μου μεχρι που ετρεξα το εκτελεσιμο. ολα ενταξει μεχρι που με εβγαλε στο σημειο που ειχα κολλησει και παλαιοτερα.μου εχει 4 επιλογες.reboot bootloader reboot recovery power off.εδω τι να πατησω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πήρε κι εγώ εν τέλη το Nexus S και κοιτάω για θήκη. Γνωρίζετε κάποια θήκη, η οποία να "κάθεται" στη ζώνη; Σκέφτομαι να πάρω αυτή http://bit.ly/r3j8MO σε συνδυασμό με http://bit.ly/o3XZXr και http://bit.ly/pqNIj1 (τα δυο τελευταία τα ανέφερε ένας φίλος λίγα ποστ πιο πριν). Έχετε κάτι υπόψιν σας;

Φίλε μου εγω τα δυο τελευταια παρηγγειλα και τα περιμενω μεχρι δευτερα αυτα εινα τα μονα που βρηκα σκληρη θηκη για προστασια κα σε καλη τιμη

Link to comment
Share on other sites

θελω τα φωτα καπιου που εχει παρει το κινητο.μου ρθε το κινητο η ταινια ασφαλειας ηταν διπλη ειχε μια και ακομη μια κολλημενη απο πανω και οι ζελατιτες στο κινητο ειχαν αερα.η μπροστα ζελατινα στο πλαι και η πισω πανω κατω δεξια αριστερα παντου.πως ηταν εσας αυτα οταν το πηρατε γιατι παιζει να ηταν ανοιγμενο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θελω τα φωτα καπιου που εχει παρει το κινητο.μου ρθε το κινητο η ταινια ασφαλειας ηταν διπλη ειχε μια και ακομη μια κολλημενη απο πανω και οι ζελατιτες στο κινητο ειχαν αερα.η μπροστα ζελατινα στο πλαι και η πισω πανω κατω δεξια αριστερα παντου.πως ηταν εσας αυτα οταν το πηρατε γιατι παιζει να ηταν ανοιγμενο

 

Δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει και οι λόγοι μπορεί να είναι διάφοροι. Αν η συσκευή που παίρνεις στα χέρια σου είναι καινούργια (το καταλαβαίνεις αυτό σε μία συσκευή) και δεν έχει το παραμικρό σημάδι/ένδειξη χρήσης, δεν βρίσκω λόγο ανησυχίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε και που ξερω εγω αν δεν ειναι το κινητο που ειχαν στο καταστημα για να πειραζει ο κοσμος.αντε η συσκευασια να εχει ανοιχτει αλλα οι ζελατινες γιατι να πειραχτηκαν και να εχουν αερα και η πισω και κατι ψιλα σκουπιδακια κατω πανω και κατω που δεν εφαπτει στο κινητο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι φιλε και που ξερω εγω αν δεν ειναι το κινητο που ειχαν στο καταστημα για να πειραζει ο κοσμος.αντε η συσκευασια να εχει ανοιχτει αλλα οι ζελατινες γιατι να πειραχτηκαν και να εχουν αερα και η πισω και κατι ψιλα σκουπιδακια κατω πανω και κατω που δεν εφαπτει στο κινητο

 

Ναι... αυτό σου λέω. Αν μια συσκευή είναι καινούργια... ξεχωρίζει. Αν έχεις υποψίες για το αντίθετο (από τη συσκευή όμως, όχι το κουτί) την επιστρέφεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κοιτα σαν συσκευη δε νομιζω να καταλαβεις κατι αν απλα την ειχαν βιτρινα.τιν σκουπιζεις λιγο να μην εχει δαχτυλιες και ειναι οκ.το οτι οι ζελατινες εχουν αερα και φαινονται ξανακολημενες με προβληματιζει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που έχεις αμφιβολίες δε νομίζω ότι έχουμε κάτι άλλον εμείς να σου πούμε. Πήγαινε το πίσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θελω τα φωτα καπιου που εχει παρει το κινητο.μου ρθε το κινητο η ταινια ασφαλειας ηταν διπλη ειχε μια και ακομη μια κολλημενη απο πανω και οι ζελατιτες στο κινητο ειχαν αερα.η μπροστα ζελατινα στο πλαι και η πισω πανω κατω δεξια αριστερα παντου.πως ηταν εσας αυτα οταν το πηρατε γιατι παιζει να ηταν ανοιγμενο

 

Πριν λιγο παρελαβα το δικο μου,οι ψιλες ζελατινες στα πλαγια ηταν ελαφρα ξεκολλημενες στα πλαγια. Απο κει και περα δε φαινοταν κανενα αλλο σημαδι χρησης,ο αερας στη ζελατινα δεν αποτελει ενδειξη χρησης, καποιο σημαδακι ομως ή η σκονη που φευγει πολυ δυσκολα,αυτα αποτελουν σημαδια χρησης. Σημαδια βρισκεις κυριως στο κατω μερος που ακουμπα και στην θυρα usb,που ψιλογδερνεται γυρω της με την χρηση της και γεμιζει σκονη. Ταινια ασφαλειας ειχα μια το δικο μου,αυτην που εχει καθε κινητο της samsung,ηταν απειραχτη και δε φαινοταν πουθενα αλλου να κολληθηκε αλλη ταινια. Οποτε αν και με ξενισε λιγο αυτες οι λεπτες ζελατινες στο πλαι να ειναι λιγο ξεκολλημενες,ειναι τοσο ψιλες και οχι της προκοπης που δε μπορω γι'αυτες να ανησυχησω οτι πηρα κατι μεταχειρισμενο,εφοσον ολο το υπολοιπο δειχνει καινουργιο πραγματικα.

 

Σε καταλαβαινω παντως,ειχα τις ιδιες ανησυχιες πριν το παρω (ελεϊνο πραγμα ομως αυτο στη χωρα μας). Το αγορασα απο το Πλαισιο.

 

Θα μου πειτε τον κωδικο της συνολικης διαρκειας κλησεων ; Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πηγα να βαλω και custom ροομ αλλα μου λεει failed to flash image.και μονο το power button να πατησω με βγαζει στο bootloader.

Δοκιμασες να περασεις την original stock rom του nexus s?

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

η ταινια ετσι ηταν.απο κατω ακριβως τα ιδια γραμματα

 

Παληκαρε απο που το πηρες ετσι ; Προσωπικα,οντας υποψιασμενος,οταν μου το εφερε ο μεταφορεας τον κρατησα μεχρι να το ανοιξω και να το ελεγξω,ειδα οτι το κουτι ηταν ΟΚ και η ταινια μονη και απειραχτη και μετα τον αφησα να φυγει :lol: Δεν λεω οτι αυτο ειναι το καλυτερο κριτηριο,μπορει το δικο σου να ειναι απειραχτο και το δικο μου να το χουν βιασει 50000 χερια και να μου το δωσαν καλοκαθαρισμενο :p Αν και κανενα δεν καθαριζεται αψογα,το μεταχειρισμενο παντα "δειχνει". Ειδικα το βαρια μεταχειρισμενο της βιτρινας.

Γνωμη μου,εφοσον το παρελαβες με την ταινια ετσι,επεστρεψε το,δειχνοντας πολυ εξοργισμενος διαφορετικα θα σου αρχισουν τα μα-μου.

Link to comment
Share on other sites

η ταινια κολλημενη κανονικα ηταν.εγω την εβγαλα.απλα ηθελα να δεις οτι απο κατω εχε κιαλλη ταινια ιδια.και γραφει τα ιδια.μια κατω και μια ακριβως ιδια κολλημενη πανω

 

εβγαλα ζελατινες τωρα και η οθονη φαινεται αθικτη ιχνος δαχτυλιας η μικρου σημαδιου κτλ.το ιδιο και το πισω μερος γυαλιζει.ηρεμησα λιγο τωρα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να περασεις την original stock rom του nexus s?

 

και αυτο το δοκιμασα αλλα δεν γινεται τπτ.δοκιμασα να κανω και hard reset και παλυ τπτ.δεν ανοιγει καν...πριν κολουσε στην κλειδαρια οταν πηγαινα να το ανοιξω.τωρα οταν παω να το ανοιξω μπαινει κατευθειαν σε bootloader.και στο τελος ειχα δει σε ενα σιτε ως λυση να κανουμε format ta παντα.το δοκιμασα και αυτο και τπτ.

Link to comment
Share on other sites

και αυτο το δοκιμασα αλλα δεν γινεται τπτ.δοκιμασα να κανω και hard reset και παλυ τπτ.δεν ανοιγει καν...πριν κολουσε στην κλειδαρια οταν πηγαινα να το ανοιξω.τωρα οταν παω να το ανοιξω μπαινει κατευθειαν σε bootloader.και στο τελος ειχα δει σε ενα σιτε ως λυση να κανουμε format ta παντα.το δοκιμασα και αυτο και τπτ.

 

Κατσε για να καταλαβω... Λογικα εχεις κανει φορματ και την μνημη του κινητου αλλα και την usb μνημη. σωστα? μπορεια να περασεις μεσα στο κινητο μια ρομ και να την βλεπεις οταν κανεις την επιλογη "install from sd"?

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

παω να κατεβασω απο το μαρκετ βγαζει σφαλμα.και μεχρι τωρα εχει κανει καμια 4-5 restart μονο του.τι γινεται?

 

ελλατωματικο μου στειλαν?τωρα δεν κανει τιποτα.η εφαρμογη λαντσερ δεν αποκρινεται δεν μπαινει στο μενου

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ελλατωματικο μου στειλαν?τωρα δεν κανει τιποτα.η εφαρμογη λαντσερ δεν αποκρινεται δεν μπαινει στο μενου

 

Για δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια αστο λιγο ετσι και ξανα βαλε την!

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είχε μόνο μια ταινία. Το αυτοκόλλητο στο κινητό δεν είχε αέρα. Παίζει το δικό σου να ήταν ανοιχτό για κάποιο λόγο.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι το πηρα σημερα απο το ΠΛΑΙΣΙΟ, και σε εμενα η ταινια ηταν μονή και κολλημενη οπως πρεπει, οι ζελατινες ομως μεσα ηταν ψιλοφουσκωμενες με αερα ΕΝΩ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΟ manual χρησης, μεσα ειχε μονο τα

GT-I9023 SAR Information,

warranty card και το Προφυλαξεις Ασφαελιαςσε

ενα unboxing (οχι ελληνικο) ειδα οτι εχει Manual μεσα, οσοι το πηρατε απο ΠΛΑΙΣΙΟ ή τελοσπαντων Ελλαδα ΕΙΧΕ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗς?

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση, ομως οταν λεω εγχειριδιο χρησης εννοω του τηλεφωνου....πχ το XPERIAmini pro Που εχω παρει ειχε εγχειριδιο χρησης του τηλεφωνου ενω ειναι android και αυτο!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είχε μόνο μια ταινία. Το αυτοκόλλητο στο κινητό δεν είχε αέρα. Παίζει το δικό σου να ήταν ανοιχτό για κάποιο λόγο.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Ρε ελεος τι καλλιεργειτε τζαμπα πανικο ;;; Η ζελατινα ΔΕΝ ειναι το καλυτερο κριτηριο,και σε αλλα κινητα αλλων εταιριων που εχω παρει ειχε αερα μεσα,ολα ανοιχτα ειναι πια ;;; Αμα δεν γνωριζετε ή δεν εχετε επαρκη εμπειρια,μην λετε παραπανισια πραγματα,τζαμπα ξενερωνετε εκεινον που το αγορασε μολις.

 

Ενα κινητο τι μπορει να περασε απ το εργοστασιο δεν ξερουμε. Το θεμα ειναι να μην χρησιμοποιηθηκε ως βιτρινα σε μαγαζι. Αλλα στα μαγαζια τρωνε ξυλο αυτα,κανενα δε μενει σε καλη κατασταση και γεμιζουν σκονες κι ενα σωρο αλλα πραγματα,μπορουν να στο σουλουπωσουν και να στο δωσουν σε καλυτερη τιμη αλλα ολοκαινουργιο να δειχνει,προσωπικα αμφιβαλλω παρα πολυ οτι γινεται. Συνεπως coolαρετε,ελεγξτε τα βασικα και απολαυστε το καινουργιο σας τηλεφωνακι που το πηρατε 279 ευρω φθηνοτερα !

 

Και επιτελους,καποιος τον ερμο κωδικο για τη συνολικη διαρκεια κλησεων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...