Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Μου έφεραν ένα Nexus S από Αμερική και δεν έχει Ελληνικά μέσα στο μενού... Υπάρχει τρόπος να του περάσω android με Ελληνικά στο μενού κτλ?

 

Thanks

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους! Μου έφεραν ένα Nexus S από Αμερική και δεν έχει Ελληνικά μέσα στο μενού... Υπάρχει τρόπος να του περάσω android με Ελληνικά στο μενού κτλ?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το morelocale2 μήπως κάνει κάτι (δεν το έχω δοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μου έφεραν ένα Nexus S από Αμερική και δεν έχει Ελληνικά μέσα στο μενού... Υπάρχει τρόπος να του περάσω android με Ελληνικά στο μενού κτλ?

 

Thanks

 

Πραγματικά καλύτερα μείνε με το αγγλικό μενού. Αν δεις τι μετάφραση έχει και σε εμάς που είναι ευρωπαική συσκευή.... π.χ. στον task manager τα "free" ΜΒ της RAM , το μεταφράζει "δωρεαν"....

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: καλά οι μεταφράσεις σκίζουν. Τελικά το άλλαξα και έχει πλέον και την επιλογή των Ελληνικών.

 

Ευχαριστώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικο μετα από 8 ώρες το βράδυ σε airplane mode (χωρις να το εχω χρησιμοποιήσει) να πέφτει κατά 13% η μπαταρία ?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικο μετα από 8 ώρες το βράδυ σε airplane mode (χωρις να το εχω χρησιμοποιήσει) να πέφτει κατά 13% η μπαταρία ?

Οχι, προφανώς κάτι είχες ξεχάσει ανοιχτό και σου έτρωγε την μπαταρία. Το δικό μου χωρίς airplane mode το βράδυ πέφτει 1-2% μόνο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει τι γιγαντιο nexus s ???

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το μάρκετ το εξαιρετικο και δωρεαν multiling. Επισης κατεβασε ξεχωριστα Ελληνικο (και Αγγλικο) λεξικο για το multilng ωστε να δουλευει η προγνωση κειμενου.

 

Αυτό έκανα αλλά είπα μήπως υπήρχε πιο επίσημος τρόπος :) Μου φαίνεται ή το multiling δεν έχει την ίδια καλή απόκριση με το default?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον

1.οταν μιλας στοτηλεφωνο η μασκα δεν παραμενει αλλα γινεται μαυρη η οθονη αν κουνησεις λιγο το τηλ η οθονη επανερχεται εγω θελω να μενει συνεχεια η μασκα κλησης.αν ο αλλος κλεισει τοτηλ τοτε υπαρχει υστερηση η οθονη γινεται μαυρη και αργει και το τηλ να κλεισει και να επανελθει στο αρχικο μενου.αυτο πως διορθωνεται?

2οταν θελω να πληκτρολογησω μηνυμα εχει μονο αγγλικα και οταν θελω να γραψω μια επαφη το ιδιο ενω το τηλ εχει ελληνικα μεσα

3.οι επαφες μεταφερθηκαν ευκολα και ειναι στα ελληνικα οσες κανω εγω ειναι στα αγγλικα!!!??

4.υπαρχει μεγαλη καταναλωση ραμ αφηνει ελευθερο μονο ενα 20 25 % ακομα και οταν κανω κιλ εφαρμογες

ξερει κιανενας τι να κανω?η ρομ ειναι η εργοστασιακη

υπαρχει ρομ καστομ για αυτο καλη?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν αρχίζει να πατάει νούμερα κάποιος για να πάρει τηλέφωνο δεν εμφανίζονται οι επαφές που αντιστοιχούν σε αυτά τα νούμερα. Μια εφαρμογή που είναι αρκετά χρήσιμη και την έχουν σχεδόν όλα τα τηλέφωνα , όσο low end και αν ειναι.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο οτι βλεπω η μπαταρια του εχει καλους χρονους ομιλιας και αναμονης.

αληθευει?

 

Σε γενικές γραμμές έχει από τις καλύτερες καταναλώσεις σε σχέση με τις συσκευές της κατηγορίας (η SAmoled έκδοση τουλάχιστον που έχω δει εγώ).

 

2οταν θελω να πληκτρολογησω μηνυμα εχει μονο αγγλικα και οταν θελω να γραψω μια επαφη το ιδιο ενω το τηλ εχει ελληνικα μεσα

3.οι επαφες μεταφερθηκαν ευκολα και ειναι στα ελληνικα οσες κανω εγω ειναι στα αγγλικα!!!??

 

Τη απάντηση στην προηγούμενη σελίδα για το multiling την είδες;

 

υπαρχει ρομ καστομ για αυτο καλη?

 

Διάβασε προς τα πίσω και θα βρεις μερικές αξιόλογες προτάσεις.

 

Επίσης όταν αρχίζει να πατάει νούμερα κάποιος για να πάρει τηλέφωνο δεν εμφανίζονται οι επαφές που αντιστοιχούν σε αυτά τα νούμερα. Μια εφαρμογή που είναι αρκετά χρήσιμη και την έχουν σχεδόν όλα τα τηλέφωνα , όσο low end και αν ειναι.

 

https://market.android.com/details?id=kz.mek.DialerOne&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 Καλες και γρηγορες ρομ ειναι αυτη αλλα και αυτη! Δοκιμασμενες σε bugs, μπαταρια και λειτουργια.

Επισης εαν ψαχνει καποιος θηκη tpu για το 9023 εχω να του προτεινω!

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 πράγματα. Στις επαφές βγάζει επιλογη μονο για Google Contacts, εμφανίζει - στις επαφές. Δλδ 213-343-355 πχ......
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά μηνύματα μεταφέρθηκαν. Όσοι θέλετε να αγοράσετε το κινητό και δεν ξέρετε αν αξίζει ας απευθυνθείτε στην αντίστοιχη ενότητα Επιλογής κινητού.

Ευχαριστώ.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Τσιμπησα κι εγω ενα σημερα απο το Πλαισιο στη Θεσσαλονικη. Πηρα εκεινο το Δαλματιας, το ασπρο-μαυρο. Το ξαναειχα με την Super Amoled οθονη αλλα ομολογω οτι και η SLCD ειναι παρα πολυ φωτεινη και με εξαιρετικη απεικονιση χρωματων. Και οι δυο εκδοσεις εχουν τα ατού τους. Δε θα μπω στον κόπο να αναφερθώ στο τι κελεπουρι ειναι οταν το παιρνουμε στα 299 ευρω!

 

Μου εβγαλε κατ'ευθειαν την αναβαθμιση σε 2.3.4 και την εκανα οδηγωντας στο...περιφερειακο! Η Cosmote κατεβασε τα 12ΜΒ σε δευτερολεπτα ενω ογηγουσα με 100! Μπραβο της! Το τηλεφωνο πεταει και με 2 δοκιμες βγαζει 1850 στο Quadrant. Κατα τα αλλα...ειναι γνωστο! Δυσκολη αποφαση το ποιο θα κρατησω αναμεσα σ'αυτο και το Black! :confused:

 

Μια που εχεις και τα 2, το 9020 ειναι αισθητη η διαφορα του απο το 9023?

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από τα δύο που έχει το Πλαίσιο Samsung Nexus S και Samsung Nexus S White ποιο να προτιμήσουμε? Μόνο το χρώμα διαφέρει ή κάποιο από αυτά είναι το 9020 και το άλλο το 9023?

Φίλε haki, επιβεβαιώνεις από το βιβλιαράκι της συσκευασίας για το SAR EU 0.85?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Το πλαισιο εχει το 9023 με super lcd! Επισημα στην Ελλαδα ερχεται μονο αυτο το μοντελο.

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να ακούγεται πιο δυνατά το ηχειάκι όταν σε καλούνε γιατί ομολογουμένος είναι πάρα πολύ χαμηλά.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μονοδρομος εαν δεν εχεις ηδη ειναι να περασεις καποια custom rom που να εχει βελτιωση στον ηχο! (voodoo control και dsp manager)

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μονοδρομος εαν δεν εχεις ηδη ειναι να περασεις καποια custom rom που να εχει βελτιωση στον ηχο! (voodoo control και dsp manager)

 

ξέρεις ποιο είναι καλύτερο απο τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το καθενα κανει ξεχωριστη δουλεια.. Αυτη εδω η ρομ εχει και τα 2 και το τηλεφωνο εχει διαφορα στην ενταση.

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το καθενα κανει ξεχωριστη δουλεια.. Αυτη εδω η ρομ εχει και τα 2 και το τηλεφωνο εχει διαφορα στην ενταση.

 

κατάλαβα ,θα πρέπει δηλ. να κάνω root την συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Το root ειναι must για τετοιες συσκευες,επισης με τα χρωματα δεν ξερω τη μπορεις να κανεις με το 9023 αλλα το 9020 πραγματικα με voodoo μπορεις να εχεις τρομερα μαυρα και ταυτοχρονα ψυχρο λευκο μια χαρα,το εχω σεταρει με 3g που εχει μακραν πιο ψυχρα απο το 4/3gs που εχω και η διαφορα ειναι φανερη.βαλτε και μια ρομ+kernel της αρεσκειας σας, το stock setup ειναι λιγο για το nexus

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα και να ξεκλειδωσεις τον boodloader εαν θες να περασεις custom rom.

 

@ alex_n80 το mazda της υπογραφης σου ειναι το nexus s οταν μεταμορφωνεται σε αυτοκινητο. .

Edited by funk

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...