Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ισχύει αλλά για αυτό το επιλέγουμε πιστεύω όσοι το αγοραζουμε, γιατί είναι το μόνο developer phone, το οποίο με μια custom rom γίνεται κορυφαίο :D

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Δεν ξέρω αλλα σε ΟΕΜ κατάσταση ο συνδιασμος google-samsung δεν μου φαίνεται ότι καλύτερο.

Περιμένω να δω και το SGS2 για να βγάλω τα συμπεράσματα μου κατα πόσο μπορει αυτη η εταιρεία να τα βγάλει πέρα.

To Galaxy S1 χρειάσθηκε πολυ χρόνο για να δουλέψει αξιοπρεπώς. Το ίδιο συνέβη και με τα LG.

H HTC νομίζω τα παει πολυ καλύτερα στον τομέα αυτο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει αγορασει κανενας θηκη tpu για το 9023 και να του ταιριαζει? Μεχρι στιγμης εχω παρει 2 απο ebay αλλα ειναι για το 9020 και δεν το "αγκαλιαζουν" καλα...

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα το θέμα της αποσύνδεση του wifi μετα το κλείσιμο της οθόνης ακόμα και όταν έχεις επιλέξει never απο τις advanced ρυθμίσεις.

Όντως υπάρχει το πρόβλημα σε πολυ κόσμο και άρχισε με την έλευση της 2.3.3

Συμβαίνει κυρίως στο i9020

 

Ουσιαστικά λοιπόν για να ακούσει κάποιος Internet radio πρέπει να μην κλείνει την οθόνη ποτε. Ασε που υπάρχει κίνδυνος να σου φάει όλο το πακέτο data.

 

Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτα απο την Google-samsung

Ειλικρινά στο Nexus s έχω αντιμετοπισει ένα σωρο προβλήματα σε αντίθεση με το LG one που ακόμα και με official rom όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Διαβάζω ότι και στο SGS2 υπάρχουν διάφορα προβλήματα αλλου είδους όμως, στο wifi.

 

Δυστυχώς εδω που βρίσκομαι δεν μπορω να το πουλησω. Ψάχνω να βρω τροπο να το στείλω στην Ελλάδα για πούλημα. Δεν μου κάνει με τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα το θέμα της αποσύνδεση του wifi μετα το κλείσιμο της οθόνης ακόμα και όταν έχεις επιλέξει never απο τις advanced ρυθμίσεις.

Όντως υπάρχει το πρόβλημα σε πολυ κόσμο και άρχισε με την έλευση της 2.3.3

Συμβαίνει κυρίως στο i9020

 

Ουσιαστικά λοιπόν για να ακούσει κάποιος Internet radio πρέπει να μην κλείνει την οθόνη ποτε. Ασε που υπάρχει κίνδυνος να σου φάει όλο το πακέτο data.

 

Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτα απο την Google-samsung

Ειλικρινά στο Nexus s έχω αντιμετοπισει ένα σωρο προβλήματα σε αντίθεση με το LG one που ακόμα και με official rom όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Διαβάζω ότι και στο SGS2 υπάρχουν διάφορα προβλήματα αλλου είδους όμως, στο wifi.

 

Δυστυχώς εδω που βρίσκομαι δεν μπορω να το πουλησω. Ψάχνω να βρω τροπο να το στείλω στην Ελλάδα για πούλημα. Δεν μου κάνει με τίποτα.

 

Διαβασε εδω για το προβλημα που αντιμετοπιζεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645875#post3645875

 

Υπαρχει και σειρα απο posts στο xda, ειναι θεμα samsung driver

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε εδω για το προβλημα που αντιμετοπιζεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645875#post3645875

 

Υπαρχει και σειρα απο posts στο xda, ειναι θεμα samsung driver

 

Σ ευχαριστω φίλε μου. Γι αυτο λέω ότι η samsung βγαίνει έξω απο τις δικές μου προτιμήσεις.

Ναι έχει τις καλύτερες οθόνες και πολυ καλές κάμερες, αλλα αδυνατεί στην προσαρμογή του λειτουργικού.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φίλε μου. Γι αυτο λέω ότι η samsung βγαίνει έξω απο τις δικές μου προτιμήσεις.

Ναι έχει τις καλύτερες οθόνες και πολυ καλές κάμερες, αλλα αδυνατεί στην προσαρμογή του λειτουργικού.

 

Εχοντας το galaxy s για ενα χρονο τωρα μπορω να καταλαβω καποια πραγματα.

Νομιζω οτι το galaxy 1 το ειδε ως πρωτο προιον και γενικως δεν το προσεξε οσο επρεπε. Δηλαδη ενα μεγαλο μερος απο τα προβληματα τα δημιουργει το προβληματικο hardware που επελεξαν να βαλουν. Nand μνημες με κακο firmware που σε συνδιασμο με το rfs εβγαζαν το lag, προβληματικο graphics chip που με κακο driver οταν πιεζονταν δημιουργουσε lag στα animations.

Αυτα δεν ειναι θεματα του android ουτε του linux αλλα της ιδιας της samsung και των επιλογων της.

 

Γενικα πιστευω οτι η ομαδα αναπτυξης εχανε τον χρονο της προσπαθωντας να μπαλωσει θεματα του hardware παρα να φτιαξει νεα πραγματα.

Αυτα δεν φαινονται να υπαρχουν στο galaxy s ΙΙ και για τον λογο αυτο βγηκε αμεσως update που διορθωνει καποια μικρα θεματακια το οποια εκατσε πολυ καλα. Ταυτοχρονα απο την αρχη ειχε υποστηριξη για πολλες γλωσσες κλπ αντιθετα απο το galaxy 1.

 

Ολη αυτη η προσπαθεια με τα μπαλωματα, ενα φτιαχνουν ενα χαλανε.

 

Γενικα αν δεν βοηθα το hardware δεν μπορουν να γινουν πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω φίλε μου. Γι αυτο λέω ότι η samsung βγαίνει έξω απο τις δικές μου προτιμήσεις.

Ναι έχει τις καλύτερες οθόνες και πολυ καλές κάμερες, αλλα αδυνατεί στην προσαρμογή του λειτουργικού.

 

Δεν ξερω αν καταφερες να το κανεις root,με 2.3.4 μια χαρα εγινε στο δικο μου(ακριβως με τον τροπο που ειχε γινει στη 2.3.3)

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν καταφερες να το κανεις root,με 2.3.4 μια χαρα εγινε στο δικο μου(ακριβως με τον τροπο που ειχε γινει στη 2.3.3)

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Σ ευχαριστω φίλε μου.

Το κατάφερα πριν μερικές μέρες μέσω του MacBook μου και μάλιστα πολυ εύκολα.

Στα windows υπήρχε πρόβλημα με τους drivers και δεν το εβλεπε μόλις έμπαινα σε boot loader παρόλο που έχω εγκατστησει σωστά το SDK και έχω περάσει όλες τις ενημερώσεις του.

Άλλωστε το LG το έβλεπε κανονικά. Πιθανότατα να υπάρχει πρόβλημα όταν έχεις δυο διαφορετικές συσκευές. Ίσως αν αφαιρουσα τους drivers του LG να το έβλεπε. Όμως μου χρειάζονται οπότε βολευτηκα στο nexus με το MacBook.

 

Έχω περάσει την Cyanogen η οποία είναι πολυ σταθερή, περιέχει και Αραβικά.

Όμως δεν λύθηκε το πρόβλημα με το wifi. Οπότε είναι θέμα drivers της samsung.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας καλός kernel που να είναι συμβατος με CM?

Πέρασα ένα στο LG (franco.Kernel.v13.7) και έχω πάθει πλάκα. Όχι σε θέμα ταχύτητας αλλα σε διαχείριση ενέργειας, ομαλης λειτουργίας και επί τέλους σωστο wifi power management.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας καλός kernel που να είναι συμβατος με CM?

Πέρασα ένα στο LG (franco.Kernel.v13.7) και έχω πάθει πλάκα. Όχι σε θέμα ταχύτητας αλλα σε διαχείριση ενέργειας, ομαλης λειτουργίας και επί τέλους σωστο wifi power management.

Netarchy και τα μυαλά στα κάγκελα. Θεωρείται ο καλύτερος και ο πιο πλήρης με updates σχεδόν καθημερινά.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

καλος ο Netarchy και με το voltage control το ψαχνεις και λιγο ακομα αν θελεις,εγω παντoς προτιμω trinity μεχρι τωρα,αλλα θα δοκιμασω την τελευταια του netarchy για να εχω αποψη

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το παρω απο το BestBuy με 530$ , θα λειτουργει κανονικα με μια SIM απο εδω?? Επισης, θα μπορω να το βαλω στα ελληνικα και με ελληνικο πληκτρολογιο ??? (Σορρυ για τις χαζες ερωτησεις αλλα αν τελικα το παρω θα ειναι το 1ο μου android, και δεν ξερω τιποτα)

 

ps. Συγγνωμη αν τα εχετε πει παλι, αλλα δεν καταφερα να διαβασω ολες τις σελιδες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το παρω απο το BestBuy με 530$ , θα λειτουργει κανονικα με μια SIM απο εδω?? Επισης, θα μπορω να το βαλω στα ελληνικα και με ελληνικο πληκτρολογιο ??? (Σορρυ για τις χαζες ερωτησεις αλλα αν τελικα το παρω θα ειναι το 1ο μου android, και δεν ξερω τιποτα)

 

ps. Συγγνωμη αν τα εχετε πει παλι, αλλα δεν καταφερα να διαβασω ολες τις σελιδες

 

Όλα θα είναι οκ εκτός απο εγγύηση που δεν θα καλυπτεσαι στην Ελλάδα.

Πληκτρολογια υπάρχουν παρα πολλα με ελληνικά. Το μενου θα έχει ελληνικά.

Θα σου πρότεινα να βρεις κάποιο μεταχειρισμένο αγορασμενο απο χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης και να τσεκαρεις το έντυπο της εγγύησης. Πρέπει να αναφέρει την ελληνικη αντιπρόσωπια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όλα θα είναι οκ εκτός απο εγγύηση που δεν θα καλυπτεσαι στην Ελλάδα.

Πληκτρολογια υπάρχουν παρα πολλα με ελληνικά. Το μενου θα έχει ελληνικά.

Θα σου πρότεινα να βρεις κάποιο μεταχειρισμένο αγορασμενο απο χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης και να τσεκαρεις το έντυπο της εγγύησης. Πρέπει να αναφέρει την ελληνικη αντιπρόσωπια.

 

Τι εννοεις πληκτρολογια υπαρχουν παρα πολλα? 1 για καθε γλωσσα απο τις ρυθμισεις δεν παει?

Και αν γινεται να εξηγήσεις και λιγο τι εννοεις στο τελος γιατι το εχασα :p

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις πληκτρολογια υπαρχουν παρα πολλα? 1 για καθε γλωσσα απο τις ρυθμισεις δεν παει?

Και αν γινεται να εξηγήσεις και λιγο τι εννοεις στο τελος γιατι το εχασα :p

 

Κυκλοφορούν πολλα πληκτρολογια στο μάρκετ που παρέχουν υποστήριξη και λεξικό Τ9 σε όλες τις γλώσσες.

Θα εγκαταστήσεις ένα απο αυτα και θα είσαι οκ.

 

Γιατην εγγύηση ισχύει το εξής:

Η συσκευη για να γίνει δεκτή απο την εδω αντιπρόσωπια βάση κανονισμών, θα πρέπει να προορίζεται για την αγορα της ευρωπαϊκής ένωσης.

Δηλαδή δεν ισχύει η εγγύηση που παρέχεται στις αμερικανικές συσκευές σε καμία χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης. Ισχύει μόνο στην Αμερική και τον Καναδά.

Το ίδιο θα συμβεί αν αγοράσει ένας αμερικανός ένα Nexus η οποιαδήποτε άλλη συσκευη απο την Ευρώπη. Δεν θα έχει εγγυση στην πατριδα του.

Μοναδικη εξαίρεση το iPad.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιατην εγγύηση ισχύει το εξής:

Η συσκευη για να γίνει δεκτή απο την εδω αντιπρόσωπια βάση κανονισμών, θα πρέπει να προορίζεται για την αγορα της ευρωπαϊκής ένωσης.

Δηλαδή δεν ισχύει η εγγύηση που παρέχεται στις αμερικανικές συσκευές σε καμία χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης. Ισχύει μόνο στην Αμερική και τον Καναδά.

Το ίδιο θα συμβεί αν αγοράσει ένας αμερικανός ένα Nexus η οποιαδήποτε άλλη συσκευη απο την Ευρώπη. Δεν θα έχει εγγυση στην πατριδα του.

Μοναδικη εξαίρεση το iPad.

 

Ευχαριστω!!!

 

Να το πάρεις από το handtec.co.uk. Έχει ευρωπαϊκή εγγύηση και είναι φθηνότερο από το BB.

 

Για την ακριβεια θα ερθουν κατι συγγενεις μου απο Φλοριντα, και ελεγα να τους πω να μου το φερουν.

 

ps. Εμενα με την ισοτιμια μου βγαινει πιο ακριβο απο το BB...

 

Υ.Γ. Ακουσα και κατι αλλο, οτι δεν θα πιανω 3G. Ισχυει ή λενε μ@λ@κ!ες ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υ.Γ. Ακουσα και κατι αλλο, οτι δεν θα πιανω 3G. Ισχυει ή λενε μ@λ@κ!ες ?

 

Δε νομίζω αλλά για να το σιγουρέψουμε... έχεις link της συσκευής;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω αλλά για να το σιγουρέψουμε... έχεις link της συσκευής;

 

http://www.bestbuy.com/site/Google+-+Nexus+S+Mobile+Phone+-+Black+(T-Mobile)/1484107.p?id=1218262482328&skuId=1484107&st=Nexus%20S&cp=1&lp=1&contract_desc=

Link to comment
Share on other sites

http://www.bestbuy.com/site/Google+-+Nexus+S+Mobile+Phone+-+Black+(T-Mobile)/1484107.p?id=1218262482328&skuId=1484107&st=Nexus%20S&cp=1&lp=1&contract_desc=

 

Δε θα χεις κανένα πρόβλημα. Αυτό που λες ισχύει μόνο για την AT&T στην Αμερική.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.bestbuy.com/site/Google+-+Nexus+S+Mobile+Phone+-+Black+(T-Mobile)/1484107.p?id=1218262482328&skuId=1484107&st=Nexus%20S&cp=1&lp=1&contract_desc=

 

Δουλεύει κανονικότατα στα δικά μας δίκτυα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη τιμη για καποιον που το θελει...

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Nexus-S-GT-I9023FSACOS.htm

399Ε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη τιμη για καποιον που το θελει...

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Nexus-S-GT-I9023FSACOS.htm

399Ε.

 

Εξαρτάται πως το βλέπει κανείς, περί ορέξεως θα έλεγα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλώς σας βρήκα.

 

Μια γρήγορη ερώτηση στους κατόχους ....

 

Μπαίνετε με τον native browser στο facebook ?

 

κατέβασα mozilla για να μπω .

 

Επίσης το app του facebook (1.5.4) σας παίζει ;

Μου μένει στο news feed και είτε πετά api error κλπ ή refused

 

Μοντέλο nexus s (i9023) έκδοση 2.3.4

 

Συγνώμη για πρώτο μήνυμα αλλά το έτερον ήμισυ με

έχει ζαλίσει και δξ τι να της απαντήσω ...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλώς σας βρήκα.

 

Μια γρήγορη ερώτηση στους κατόχους ....

 

Μπαίνετε με τον native browser στο facebook ?

 

κατέβασα mozilla για να μπω .

 

Επίσης το app του facebook (1.5.4) σας παίζει ;

Μου μένει στο news feed και είτε πετά api error κλπ ή refused

 

Μοντέλο nexus s (i9023) έκδοση 2.3.4

 

Συγνώμη για πρώτο μήνυμα αλλά το έτερον ήμισυ με

έχει ζαλίσει και δξ τι να της απαντήσω ...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> διαχείριση εφαρμογών --> ψάξε την εφαρμογή του Facebook και κάνε εκκαθάριση δεδομένων και ξαναπροσπάθησε

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...