Jump to content

Master Chef - Master Chef Junior (Mega)


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Ποιος πιστευετε οτι θα ειναι ο νικητης του MasterChef 2019?  

11 members have voted

  1. 1. Ποιος πιστευετε οτι θα ειναι ο νικητης του MasterChef 2019?

    • Χρήστος
      5
    • Μανώλης
      3
    • Ζαχίρ
      1
    • Παντελής
      1
    • Πάνος
      0
    • Σπυριδούλα
      0
    • Ασημίνα
      1
    • Ιωάννα
      0


Recommended Posts

Αδικη η αποχωρηση.Δεν τον ειχα ιδιαιτερα σε συμπαθεια τον Γιωργο,αλλα κανονικα,αν η ηλιθια δεν ειχε χρησημοποιησει την καρτα ασυλιας θα ειχε φυγει η Ντεμη και θα ηταν πολυ πιο δικαιο.Δεν αξιζει να βρισκεται στην 9αδα.

Για το αυριανο επεισοδιο,θα ηθελα να επιστρεψουν Ηρακλης,Δημος και Γιαννης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μας τρολαρουν μάλλον.

 

αρχικά οι κριτές που επέλεξαν την Μαριάννα... και προφανώς στην πορεία ψήφισαν όλοι οι συμπαίκτες με προσωπικα και όχι μαγειρικα κριτήρια..

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά έχει καταντήσει τραγική. Ντε και καλά να βάλουν κι άλλους μέσα. Άδικο για τους υπόλοιπους...
Link to comment
Share on other sites

Και να πει κανεις ότι δεν εκανε νουμερα τηλεθέασης.οπότε γιατι να κάνουν τέτοιες άλχημειες

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω κάτι άλλο.πραγματικα πολύ πολύ χαμηλό επίπεδο παιδείας στην πλειοψηφία των παικτών....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω κάτι άλλο.πραγματικα πολύ πολύ χαμηλό επίπεδο παιδείας στην πλειοψηφία των παικτών....

 

Όπως τα λες...

Και πραγματικά απορώ... Υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που θα προσλάμβανε στο εστιατόριο του αυτούς τους προβληματικούς τύπους;...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκτός Μαριάννας ποιοι άλλοι μπήκανε?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκτός Μαριάννας ποιοι άλλοι μπήκανε?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάρλεν και Γιώργος. Και τώρα μονομαχούν Μπέλος, Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Κουλουβάχατα το παιχνίδι....

Θα μάθουμε σήμερα ποιος θα μπει απ' τους 2?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε το YouTube ένα βίντεο από τον τελικό του πρώτου MasterChef με τον Άκη. Είδα λίγο και τα θυμήθηκα....όλοι μιλούσαν με τα καλύτερα λόγια για τους υπόλοιπους.καμια σχέση με τα τελευταία χρόνια....
Link to comment
Share on other sites

Η σειρά έχει καταντήσει τραγική. Ντε και καλά να βάλουν κι άλλους μέσα. Άδικο για τους υπόλοιπους...
άδικο είναι που ούτε αυτοί αξίζουν να είναι εκεί,όλοι μαζί μαζί και οι κριτές και κάποιος κάμεραμαν να κλείσει την πόρτα ,γιατί ευθύνη των κριτών είναι η επιλογή των παικτών η μήπως οχι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σαν τα μούτρα τους το έκαναν κρίμα. Ο Ηλίας από τους χειρότερους μάγειρες. Χειρότερο από Big brother με τα καρφιά που πέφτουν.
Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι ευχομουν να ξαναμπει ο Ηλιας και να πεταξει εξω τον μπουφο τον Μπελο,ετσι για να σκασει το αλλο το τσοκαρο.Δεν την αντεχω!!!Ειναι για πολλες κλωτσιες και σφαλιαρες.Εχει ξεπερασει σε αντιπαθεια και σκατοψυχια την Κατερινα και συναγωνιζεται στα ισα την Σπυριδουλα.Ξαναβαλαν μεσα και την Μαριανα(αλλο τσοκαρο απο'κει),ποσες σκυλες να αντεξουμε πια σε ενα παιχνιδι???Αντε να φευγουν μια-μια σιγα σιγα μπας και δουμε και λιγη μαγειρικη χωρις ξεκατινιασματα και κακαρισματα.
Link to comment
Share on other sites

Σαν τα μούτρα τους το έκαναν κρίμα. Ο Ηλίας από τους χειρότερους μάγειρες. Χειρότερο από Big brother με τα καρφιά που πέφτουν.

 

ετσι ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι ευχομουν να ξαναμπει ο Ηλιας και να πεταξει εξω τον μπουφο τον Μπελο,ετσι για να σκασει το αλλο το τσοκαρο.Δεν την αντεχω!!!Ειναι για πολλες κλωτσιες και σφαλιαρες.Εχει ξεπερασει σε αντιπαθεια και σκατοψυχια την Κατερινα και συναγωνιζεται στα ισα την Σπυριδουλα.Ξαναβαλαν μεσα και την Μαριανα(αλλο τσοκαρο απο'κει),ποσες σκυλες να αντεξουμε πια σε ενα παιχνιδι???Αντε να φευγουν μια-μια σιγα σιγα μπας και δουμε και λιγη μαγειρικη χωρις ξεκατινιασματα και κακαρισματα.

 

Ναι θα είχε πολύ γέλιο αν έχανε ο Μπέλος. Μόνο και μόνο η ξυνισμένη φάτσα (αν γίνεται να ξυνίσει περισσότερο) της Μαρίας θα αρκούσε.

 

Γενικά πολύ εκνευριστική η παρέα Μαρία-Μπέλος-Σταυρής-Κατερίνα κλπ που έχουν ξεκάθαρη στρατηγική για να διώξουν την "αντίπαλη" παρέα και παίζουν πολύ ύπουλα. Το είπε και εν τη ρύμη του λόγου η Μαρία "εγώ και η παρέα μου θα τους διώξουμε".

 

Γι' αυτό και επέλεξε να σώσει τη Ντέμη, ώστε να διώξει έναν πιο δυνατό αντίπαλο... παρόλο που τελείως δίκαια είχε επιλεγεί για αποχώρηση.

 

respect πάντως στον Ηλία που τα κατάφερε με αυτά τα υλικά που επέλεξε ο Μπέλος και παραλίγο να κερδίσει.

Αλλά και αυτός πολύ μπούφος, ας διάλεγε έναν εύκολο αντίπαλο για να μπει σίγουρα. Η υπεροψία του τον έφαγε πάλι.

 

Νομίζω ότι το χθεσινό σκηνικό έδειξε γενικά ότι τα πράγματα είναι ψιλοστημένα και πολλά σκηνικά μαγειρεμένα για να φέρνουν εντάσεις. Έφεραν πίσω 2 παίκτες από την μια παρέα που είχε ξεμείνει από άτομα για να γίνει χαμός. Η αρχική επιλογή της Μαριάνας από τους 15 δεν ήταν πολύ πειστική.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πολύ εκνευριστική η παρέα Μαρία-Μπέλος-Σταυρής-Κατερίνα κλπ που έχουν ξεκάθαρη στρατηγική για να διώξουν την "αντίπαλη" παρέα και παίζουν πολύ ύπουλα. Το είπε και εν τη ρύμη του λόγου η Μαρία "εγώ και η παρέα μου θα τους διώξουμε".

 

Σκ*** παρεα ειναι.Η κατινα και το ζευγαρακι της συμφορας προσπαθουν συνεχως να διπλαρωσουν την τριαδα Σταυρη-Βαρθαλιτη-Τζον και να συμμαχησουν μαζι τους προκειμενου να διαλυσουν το αλλο παρεακι(Γιωργος,Κωστας κτλ.)Ομως αυτη η τριαδα,που ειναι και οι καλυτεροι μαγειρικα απ'ολους εκει μεσα,δεν φαινεται να ειναι διατεθειμενοι να συμμαχησουν με κανενα σκουπιδι και θελουν να διωξουν ολους τους αντιπαλους με οπλο την μαγειρικη τους.Ο Ηλιας αν ηθελε πραγματικα να μπει θα μπορουσε να ειχε ενεργησει πιο εξυπνα και να ειχε διαλεξει εναν ευκολο ευκολο αντιπαλο(π.χ. μαρια,κατερινα,ντεμη) αντι να πει να κατεβει οποιος θελει.Ετσι θα εμπαινε σιγουρα μεσα

 

Αυτο με την Μαριανα,οντως πολυ στημενο.Υπηρχαν πιατα που αξιζαν πολυ περισσοτερο,δεν μπορει αυτο το γλυκο να ηταν τοσο ανωτερο γευστικα απο ολα τα υπολοιπα 14 πιατα.Την επελεξαν ξεκαθαρα γιατι ειναι ανακατωστρα,να τους κανει μπλεντερ εκει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

οσο παει και πιο ριαλιτυ και οντριγκα ειναι το σοου και καθολου μαγειρικη.δεν ειναι οτι δεν μαγειρευουν καλα πραγματα αλλα αυτο που σου μενει οταν τελειωνει ενα επεισοδιο μονο το φαγητο δεν ειναι.και πολυ κακη ποιοτητα χαρακτηρων.ακομα και για ιντργκαδορους πολυ φτηνια ρε παιδι μου.
Link to comment
Share on other sites

κάτι σαν power love μου θύμισε χθες που είδα λίγο....lol

τι αγάπες και τιμή μας ήταν που άκουσα στο τέλος .... εμετικό

τιμή μας από εδώ τιμή μας από κει λέω στο τέλος θα .....χαχα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eχει αρκετο γελιο ομως.Σαν να παρακουλουθεις κωμικη σειρα ειναι.Εγω πλεον καθαρα για το χαβαλε το βλεπω,αφου το εχω παρει αποφαση οτι δεν προκειται να δουμε σοβαρη μαγειρικη
Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος έβαλε τη Μάρλεν ρε φίλε. Πόσο στόκος???????????.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος έβαλε τη Μάρλεν ρε φίλε. Πόσο στόκος???????????.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To έσωσαν τουλάχιστον με τα αυγά και τα pancakes. Σήμερα λογικά φεύγει Κώστας μιας και οι άλλοι 3 έχουν πει ότι πάνε μέχρι 6αδα.
Link to comment
Share on other sites

οι καλυτερχαχαχα μαγειρες του διαγωνισμου εφαγαν την υπεροψια τους
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...