Jump to content

Master Chef - Master Chef Junior (Mega)


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Ποιος πιστευετε οτι θα ειναι ο νικητης του MasterChef 2019?  

11 members have voted

  1. 1. Ποιος πιστευετε οτι θα ειναι ο νικητης του MasterChef 2019?

    • Χρήστος
      5
    • Μανώλης
      3
    • Ζαχίρ
      1
    • Παντελής
      1
    • Πάνος
      0
    • Σπυριδούλα
      0
    • Ασημίνα
      1
    • Ιωάννα
      0


Recommended Posts

Ελπιζω να ξεφορτωθουμε αποψε την βιγκαν ή τον Γιωργο.Σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα να φυγει ο Ηρακλης.Παντως λιγο απογοητευση η τελικη 10αδα.Εχουν μεινει αχρηστα ατομα οπως Κατερινα,Μαρια που κανονικα θα επρεπε να ειχαν φυγει απο τα αρχικα επεισοδια και εχουν φυγει αρκετα νωρις ατομα που ειχαν δυνατοτητες και ειχαν ακομα πολλα να δωσουν στον διαγωνισμο οπως Θεοχαρης,Γατοπουλος και Δημος.

Παντως η Κατερινα χθες ειχε απολυτο δικιο σε αυτα που ειπε στο τελος.Αυτος ο Μπελος ειναι πιο βλακας κι απ΄τα λαχανα.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά δουλεύω σε χώρο που έχει σχέση με τα της τηλεόρασης.αυτα που βλέπουμε πολλές φορές δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα.αναφερομαι στους χαρακτήρες.δεν μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο ριάλιτι.μα ςπασαρουν ότι πουλάει.οπως το θέλουν αυτοί.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Λογικό, για αυτό κρίνουμε με αυτά που βλέπουμε (η μας δείχνουν, πάρτο όπως νομίζεις)

 

Η Μαρία τι έκανε στο Μπέλο και τον εκραξε η κατερινα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικό, για αυτό κρίνουμε με αυτά που βλέπουμε (η μας δείχνουν, πάρτο όπως νομίζεις)

 

Η Μαρία τι έκανε στο Μπέλο και τον εκραξε η κατερινα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ απλα τον σερνει απ'την μυτη και αυτος οχι μονο δεν αντιδραει,αλλα της κανει και ολα τα χατιρια.Ανδρικελο εντελως.Ολοκληρος αντρας 30 χρονων και αφηνει ενα κακομαθημενο σαχλοκουδουνο που ακομα δεν βγηκε απ'το αυγο του να τον κανει οτι θελει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δουλεύω σε χώρο που έχει σχέση με τα της τηλεόρασης.αυτα που βλέπουμε πολλές φορές δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα.αναφερομαι στους χαρακτήρες.δεν μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο ριάλιτι.μα ςπασαρουν ότι πουλάει.οπως το θέλουν αυτοί.

 

Προφανώς έχουν επιλέξει κάποιους χαρακτήρες που ξέρουν ότι θα πουλήσουν στο κοινό και θα ανεβάσουν την τηλεθέαση.

 

Γι' αυτό και βάζουν και μια λεσβία-vegan, μια ερασιτέχνισσα μαγείρισσα, κάποιους εριστικούς χαρακτήρες, κάποιους ψωνισμένους, κάποιους που έχουν περάσει δύσκολα παιδικά χρόνια, κάποιους μετανάστες κλπ.

 

Επίσης με το κατάλληλο μοντάζ μπορούν να κάνουν οποιονδήποτε να φαίνεται συμπαθής ή κακός.

Edited by JethroTull
Link to comment
Share on other sites

Ο κυπριος που αποχωρησε την προηγουμενη εβδομαδα ειναι και ηθοποιος και εχει εμφανιστει παλιοτερα σε σειρα του Star:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα τον σερνει απ'την μυτη και αυτος οχι μονο δεν αντιδραει,αλλα της κανει και ολα τα χατιρια.Ανδρικελο εντελως.Ολοκληρος αντρας 30 χρονων και αφηνει ενα κακομαθημενο σαχλοκουδουνο που ακομα δεν βγηκε απ'το αυγο του να τον κανει οτι θελει.

Μπα, πιστεύω ότι είναι λίγο έξυπνος και το παίζει σωστά.

 

 

Ποιός λέτε να ξεκουραστεί σήμερα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να ήταν ο πιο αληθινός εκεί μέσα.

Κρίμα για τον Ηρακλή.

Από κόκκαλο πήγε....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H Ντεμη επρεπε να φυγει κανονικα γιατι ξεχασε το σπαραγγι
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να ήταν ο πιο αληθινός εκεί μέσα.

Κρίμα για τον Ηρακλή.

Από κόκκαλο πήγε....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σίγουρα δεν ήταν ο καλύτερος μάγειρας εκεί μέσα... Σίγουρα επίσης είναι πολύ ωραίος τύπος... Ακόμα και στην αποχώρηση με χαμόγελο, καλό διάθεση, ευτυχισμένος που το έζησε όσο το έζησε και με πλήρη αντίληψη ότι μιλάμε απλά για έναν διαγωνισμό... Μπράβο στον Ηρακλή, πραγματικά συμπαθέστατος και μακάρι να πετύχει εκεί έξω...

Link to comment
Share on other sites

Ο Ηρακλής απλά αληθινός.πολυ καλό παιδί,θα ήταν τρομερό δίδυμο με τον Παντελή από πέρσυ....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μαγειρικά υστερεί. Όχι από όλους όμως.

Πχ η ντεμη δε μπορεί να δώσει παραπάνω. Το ίδιο και ο Διονύσης.

 

Κοιτάξτε να δείτε που θέλω να κερδίσει η αντιπαθικλα ρε γμτ. Κατερίνα ftw :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μαγειρικά υστερεί. Όχι από όλους όμως.

Πχ η ντεμη δε μπορεί να δώσει παραπάνω. Το ίδιο και ο Διονύσης.

 

Κοιτάξτε να δείτε που θέλω να κερδίσει η αντιπαθικλα ρε γμτ. Κατερίνα ftw :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ μαζί σου φίλε. Το θέμα είναι ότι είναι διαγωνισμός που παραμένεις ανάλογα και με τις συγκυρίες και τύχη, αν μαγείρευαν όλοι ταυτόχρονα και κρίνονταν τότε μόνο θα έμεναν οι καλύτεροι μάγειρες.

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα ειναι οτι εχουν αλλαξει εντελως τους κανονες με τετοιον τροπο ωστε να προκαλουν ιντριγκες και κοντρες μεταξυ των παικτων,να προωθουν τον σχηματισμο κλικων και να μην ειναι πλεον τοσο αξιοκρατικα τα κρητηρια παραμονης στον διαγωνισμο.Για παραδειγμα ο νικητης του mystery box πλεον μπορει να επιλεξει ποιους παικτες θα δυσκολεψει περισσοτερο και ποιους θα διευκολυνει στην επομενη δοκιμασια.Θυμυθειτε τα παλια master chef του mega.Τοτε ο νικητης του mystery box απλως επελεγε το βασικο υλικο για ολους, και ολοι μαγειρευαν επι ισων ορων.Ή αυτο με τις ασυλιες,που ειτε ο αρχηγος μιας ομαδας ειτε ο εκαστοτε κατοχος της καρτας ασυλιας μπορει να σωσει καποιο ατομο της επιλογης του,και σχεδον παντα η επιλογη γινεται καθαρα με κρητηρια συμπαθειας,με την λογικη "πρεπει να σωσω τον φιλο μου", και οχι με μαγειρικα κρητηρια.Παλια δεν υπηρχαν καν ασυλιες,ο μονος τροπος για να εξασφαλισει κανεις την παραμονη του ηταν με την μαγειρικη. Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

To προβλημα ειναι οτι εχουν αλλαξει εντελως τους κανονες με τετοιον τροπο ωστε να προκαλουν ιντριγκες και κοντρες μεταξυ των παικτων,να προωθουν τον σχηματισμο κλικων και να μην ειναι πλεον τοσο αξιοκρατικα τα κρητηρια παραμονης στον διαγωνισμο.Για παραδειγμα ο νικητης του mystery box πλεον μπορει να επιλεξει ποιους παικτες θα δυσκολεψει περισσοτερο και ποιους θα διευκολυνει στην επομενη δοκιμασια.Θυμυθειτε τα παλια master chef του mega.Τοτε ο νικητης του mystery box απλως επελεγε το βασικο υλικο για ολους, και ολοι μαγειρευαν επι ισων ορων.Ή αυτο με τις ασυλιες,που ειτε ο αρχηγος μιας ομαδας ειτε ο εκαστοτε κατοχος της καρτας ασυλιας μπορει να σωσει καποιο ατομο της επιλογης του,και σχεδον παντα η επιλογη γινεται καθαρα με κρητηρια συμπαθειας,με την λογικη "πρεπει να σωσω τον φιλο μου", και οχι με μαγειρικα κρητηρια.Παλια δεν υπηρχαν καν ασυλιες,ο μονος τροπος για να εξασφαλισει κανεις την παραμονη του ηταν με την μαγειρικη.

 

ακριβώς, είναι ο απόλυτος ορισμός του ριάλιτι και ως τετοιο πρέπει να το παρακολουθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Μα ως ριάλιτι το παρακολουθούμε έτσι και αλλιώς

Σχεδόν όλοι οι παίκτες κάτι έχουν να πουν/δείξουν

 

Καθαρά μαγειρικά ο Κύπριος είναι ο καλύτερος εκεί μέσα. Βέβαια δε τον συμπαθω και δε θέλω να κερδίσει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μ αρέσει που δίνεται το πλεονέκτημα αν θα μαγειρέψει κάποιος κτλ,να σώσει κάποιον κτλ

τι πήγε εκεί να κάνει άραγε ? να μαγειρέψει να χαντακωσει άτομα ,αυτό δε με την σακούλα που άκουσα lol,αρωστα πράγματα

άραγε οι κριτές στην επιλογή των παικτών πως τους επέλεξαν ?αλήθεια παρά τις μπούρδες που λένε ακόμα και τώρα πως αποφασίζουν ποιος φεύγει ?μετά από πολύ καιρό είπα να δω το χθεσινό ....πολύ πριν τελειώσει όχι απλά ριάλιτι είπα,αλλά κάτι βρωμάει εδώ,ο Κύπριος το ξέρει και τους δουλεύει κανονικά,ο άλλος με τα γυαλιά στην κοσμαρα του .....αυτά!!!!! για όλους τους υπόλοιπους ούτε καν ασχολήθηκα

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν να εδιναν τον τιτλο απλα στον καλυτερο θα το εδιναν.

εδω ομως πρεπει να συναγωνιστουν με τους υπολοιπους. ΓΙα την μαγειρικη.

Οχι να ασχολουνται με το ποιος ειπε τι, οι "εμεις" και οι "εσεις".

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα ειναι οτι εχουν αλλαξει εντελως τους κανονες με τετοιον τροπο ωστε να προκαλουν ιντριγκες και κοντρες μεταξυ των παικτων,να προωθουν τον σχηματισμο κλικων και να μην ειναι πλεον τοσο αξιοκρατικα τα κρητηρια παραμονης στον διαγωνισμο.Για παραδειγμα ο νικητης του mystery box πλεον μπορει να επιλεξει ποιους παικτες θα δυσκολεψει περισσοτερο και ποιους θα διευκολυνει στην επομενη δοκιμασια.Θυμυθειτε τα παλια master chef του mega.Τοτε ο νικητης του mystery box απλως επελεγε το βασικο υλικο για ολους, και ολοι μαγειρευαν επι ισων ορων.Ή αυτο με τις ασυλιες,που ειτε ο αρχηγος μιας ομαδας ειτε ο εκαστοτε κατοχος της καρτας ασυλιας μπορει να σωσει καποιο ατομο της επιλογης του,και σχεδον παντα η επιλογη γινεται καθαρα με κρητηρια συμπαθειας,με την λογικη "πρεπει να σωσω τον φιλο μου", και οχι με μαγειρικα κρητηρια.Παλια δεν υπηρχαν καν ασυλιες,ο μονος τροπος για να εξασφαλισει κανεις την παραμονη του ηταν με την μαγειρικη.

 

Αυτό ακριβώς ισχύει. Θέλουν να κρατάνε ορισμένους χαρακτήρες μέσα για λόγους τηλεθέασης και ίντριγκας.

Γι' αυτό και ορισμένοι παίκτες έχουν ειδική μεταχείριση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει να πιστεύω, (πέρα ότι δημιουργούν "χαρακτήρες" μέσα από το μοντάζ, δηλαδή κάποιοι δεν έχουν καμία σχέση σαν χαρακτήρες με αυτό που φαίνεται στη κάμερα), ότι ακόμα κ τα πιάτα, ίσως δεν αντικατοπτρίζουν 100% έναν παίχτη κ τις γνώσεις του... Πχ βλέπουμε Κύπριο που φαίνεται 10 βήματα μπροστά από τους υπόλοιπους, ε ίσως να μην είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα στη πραγματικότητα

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ως τι να σχολιασεις αυτο το παιχνιδι; ως διαγωνισμο μαγειρικης ή ως reality show?

η παραγωγη προωθει το κατιναριο και στο μονταζ κ στα κειμενα των κριτων. Ολοι οι τηλεθεατες κραζουν/θαυμαζουν παικτες με τη μαγειρικη σε τελευταια μοιρα.

Αυτος ο Γιωργος μόνο κλαιγεται. Την μια του φταιει η Κατερινα, την αλλη η Μαρια. Τωρα τον κραζει η Ντεμη και ο Κωστας. Μπουμερανγκ! Αντι να ασχοληθει με την μαγειρικη, ψαχνει συνεχεια να δικαιολογηθει.

Μεχρι και ο Τζον κερδισε ασυλια..

Link to comment
Share on other sites

Το 80 % των παικτων που μπηκαν φετος ειναι σκουπιδια.Οι μονοι που αξιζουν μαγειρικα ειναι οι Σταυροι και ο Τζον συν καποια αλλα παιδια που εφυγαν.Φαινεται οτι η παραγωγη προωθει καποια ατομα που ειναι τελειως αχρηστα μαγειρικα και επρεπε να ειχαν φυγει προ πολλου,αλλα προσφερουν θεαμα με τις γκρινιες,τις κοντρες και τα ξεκατινιασματα(π.χ. Κατερινα,Γιωργος,Μαρια,Ντεμη),με αποτελεσμα να εχουν αδικηθει ατομα που αντικειμενικα θα επρεπε να φτασουν πιο μακρυα.Το ποσο οτι να'ναι ειναι η παραγωγη φαινεται και απ'το οτι θα βαλουν την Σπυριδουλα (ΕΛΕΟΣ!!!) σε ρολο κριτη στο επομενο επεισοδιο.Το τερματισαν!

 

Τελοα παντων,αν το βλεπεις ως ριαλιτυ και το βλεπεις για να γελασεις,να κραξεις και να κανεις χαζι ειναι μια χαρα.Απο την αλλη οσοι το βλεπουν καθαρα ως μαγειρικο παιχνιδι θα απογοητευτουν.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το παιχνίδι πλέον είναι 90% reality και 10% μαγειρική.

Σήμερα τουλάχιστον ξεφτιλίστηκε τελείως η Μαρία και η Ντέμι με τα καραγκιοζιλίκια τους ενώ ο Γιώργος είχε απόλυτο δίκιο.

 

Αδιανόητο να έχουν μείνει μέσα άτομα που δεν έχουν δείξει τίποτα και κρύβονται σε κάθε δοκιμασία πίσω από άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν μπορούμε να μπούμε στη σκέψη των κριτών. Σεβαστή η άποψή τους.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο επιστρέφουν παίχτες. Τι προβλεπετε;

Σχετικά με ντεμι είναι όπως τα έλεγε ο Σταυρης. Βάζει στο μπλέντερ διάφορα και βγαίνει μια σούπα συνέχεια, αυτό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...