Jump to content

Master Chef - Master Chef Junior (Mega)


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Ποιος πιστευετε οτι θα ειναι ο νικητης του MasterChef 2019?  

11 members have voted

  1. 1. Ποιος πιστευετε οτι θα ειναι ο νικητης του MasterChef 2019?

    • Χρήστος
      5
    • Μανώλης
      3
    • Ζαχίρ
      1
    • Παντελής
      1
    • Πάνος
      0
    • Σπυριδούλα
      0
    • Ασημίνα
      1
    • Ιωάννα
      0


Recommended Posts

Μετα απο αναζητηση που εκανα δεν βρηκε θεμα για το Masterchef παρολο που εχει αρχισει εδω και 2 μηνες.Ειπα να το φτιαξω επιτελους.Λοιπον οι διαγωνιζομενοι που εχουν μεινει ειναι οι εξεις:

Μανωλης

Γιαννης Μ.

Ιερεμιας

Χρυσα

Δεσποινα

Μιχαλης

Γιαννης Α.

Αντζελα

Ακης

Οσοι ειναι γραμμενοι με κοκκινο εχουν αποχωρησει παλιοτερα και την Δευτερα που μας περασε επεστρεψαν στο παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H Δεσποινα και ο Μανωλης ειναι οι παικτες που θα αναμετρηθουν σημερα στην δοκιμασια αποχωρησης.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ξηγήθηκε το Δεσποινάκι....

Όσο ελάχιστοι..

 

Πολύ πάω τέτοια άτομα.Σπαθί ξηγήθηκε.

 

Αυτή η αχώνευτη η Άντζελα πότε θα φύγει?:down:

Πρέπει να έχει κάποιο μέσο για να μη τη ψηφίζουν ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αχώνευτη η Άντζελα πότε θα φύγει?:down:

Πρέπει να έχει κάποιο μέσο για να μη τη ψηφίζουν ρε παιδιά.

Δεν ειμαι η μονη που την απεχθανεται βλεπω...Ειναι αυτο το βλεμμα το αγελαδισιο μαλλον η γοητεια της...:lol::p

 

Στηριζουμε Ακη φανατικα.:O:love:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

άκουσα ότι ο Ακης δουλεύει σε εστιατόριο στο Λονδίνο ως σεφ.

ξέρει κάνεις κάτι παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον Ακη βλέπω για νικητή

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να χωνέψω την συμπεριφορά της Μανωλίδου ...Το παίζει υπερβολικά σοβαρή, γενικώς έχει ένα υφάκη που εδώ μου κάθετε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να χωνέψω την συμπεριφορά της Μανωλίδου ...Το παίζει υπερβολικά σοβαρή, γενικώς έχει ένα υφάκη που εδώ μου κάθετε...

 

δεν είσαι και ο μονος φιλε μου :):)

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο ζωο η Μανωλιδου...ειδικα οταν ειναι μια δοκιμασια και λεει με αυτο το υφος "Σας εχουν μεινει 5 λεπτα!!! " λες και ηρθε το τελος του κοσμου ,παει να δειξει κατι που δεν της παει καν . Βαρετη μεχρι θανατου.
Link to comment
Share on other sites

καταρχας respect στην δεσποινα.αστερι με τα ολα της!οσο για την μανωλιδου, προσωπικα δεν με ενοχλει.ουτε κρυο, ουτε ζεστη.βαρεθηκα τους ανετους τυπαδες που το παιζουν και φιλαράκια με ολους.καλυτερα αυτη..τουλαχιστον δεν προσπαθει ουτε αυτη ουτε οι κριτες να παρουν τη θεση των παικτων οπως καποιοι αλλοι γκουχ(xfactor)γκουχ :p

υγ. το ξερω οτι δεν εχουν σχεση τα ριαλιτι αλλα δεν αντεξα..ελεος απλα ελεος..

Link to comment
Share on other sites

δεν είσαι και ο μονος φιλε μου :):)

 

Μεγαλο ζωο η Μανωλιδου...ειδικα οταν ειναι μια δοκιμασια και λεει με αυτο το υφος "Σας εχουν μεινει 5 λεπτα!!! " λες και ηρθε το τελος του κοσμου ,παει να δειξει κατι που δεν της παει καν . Βαρετη μεχρι θανατου.

 

Και εκείνο το MasterChef πώς το λέει. Ελπίζω να το έχετε ακούσει...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ τον προοθούν τον Άκη πάντως. Ελπίζω να νικήσει ο Μιχάλης.

Πολύ καλός μάγειρας και low profile.

Link to comment
Share on other sites

Και εκείνο το MasterChef πώς το λέει. Ελπίζω να το έχετε ακούσει...

 

Για να λεμε και του στραβου το δικιο , ο τροπος που προφερεται η λεξη "Chef " δεν ειναι με το λεπτο ελληνικο "Σ" ,αρα αυτο μαλλον καλα το κανει η Μανωλιδου απλα δε το εχουμε συνηθισει να το ακουμε ετσι και καθεται καπως :p

Link to comment
Share on other sites

Σκάνδαλο με… «επαγγελματικές αποδείξεις» έσκασε στο «Master Chef», καθώς αποδείχτηκε πως πολλοί παίκτες είναι επαγγελματίες σεφ και όχι ερασιτέχνες, κάτι το οποίο αντιτίθεται στους κανόνες του παιχνιδιού.

 

Πολλοί από τους παίκτες όχι μόνο ερασιτέχνες δεν είναι, αλλά απ΄ότι γράφουν και στα βιογραφικά τους, έχουν δουλέψει στα καλύτερα εστιατόρια και στις καλύτερες κουζίνες, με χαρακτηριστικά παραδείγματα τον Γιάννη Μάργαρη, τον Μιχάλη Καλαβριτινό, αλλά και τον Άκη Πετρετζίκη, ο οποίος στο βιογραφικό του δηλώνει «επαγγελματίας σεφ», έχοντας σημειωτέον δουλέψει σε ξενοδοχείο πέντε αστέρων στην Αγγλία.

 

Με λίγα λόγια, οι δυο στους 4 παίκτες του ριάλιτιείναι επαγγελματίες! Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που από την αρχή του παιχνιδιού είχαν χωριστεί σε κλίκες μέσα στο παιχνίδι: στους επαγγελματίες, και στους…ερασιτέχνες.

 

Τα παραπάνω, επιβεβαιώνουν και δυο πρώην παίχτεςτου «Master-Chef», ο Αντώνηςκαι ο Σπύρος, οι οποίοι ισχυρίζονται ότι με το που πήραν μέρος στο παιχνίδι διαπίστωσαν πως κάτι δεν πάει καλά. Όπως μάλιστα καταγγέλλει και ο Αντώνης: «Υπάρχουν άνθρωποι με 30 χρόνια προϋπηρεσία. Η μεγαλύτερη ευθύνη ωστόσο, πέφτει πάνω σε αυτούς που έβαλαν τους κανόνες, γιατί το πρότζεκτ του παιχνιδιού στις χώρες του εξωτερικού απευθύνεται σε ερασιτέχνες».

 

Η αλήθεια είναι ότι κάτι «μύριζε» από την αρχή στην επιλογή των παικτών, και σίγουρα δεν ήταν το φαγητό που… κάηκε.:worry::confused:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι φοβάμαι ότι δεν θα γίνει τίποτα και θα εξακολουθήσει το τηλεπαιχνίδι

κανονικά.Δεν νομίζω να υδρώσει το αυτί τους :(

Link to comment
Share on other sites

και ο Λεκκας δουλευει με την Αργυρω αυτη που κανει φαγητα στα πρωιναδικα απλα δεν προλαβα να ακουσω αν δουλευε απο πριν η μετα το παιχνιδι
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω, επιβεβαιώνουν και δυο πρώην παίχτεςτου «Master-Chef», ο Αντώνηςκαι ο Σπύρος, οι οποίοι ισχυρίζονται ότι με το που πήραν μέρος στο παιχνίδι διαπίστωσαν πως κάτι δεν πάει καλά. Όπως μάλιστα καταγγέλλει και ο Αντώνης: «Υπάρχουν άνθρωποι με 30 χρόνια προϋπηρεσία. ».

 

Ποιος ρε παιδιά έχει 30 χρόνια προϋπηρεσίας στο παιχνίδι; Ο Λαζάρου; Οι περισσότεροι παίκτες είναι κάτω από 40...

 

Το ότι κάποιοι έχουν επαγγελματική εμπειρία είναι αλήθεια και δεν το απέκρυψαν. Πχ ο Γιάννης που μου διαφεύγει το επίθετό του (το ομορφόπαιδο τέλος πάντων) δεν είχε πει από την αρχή ότι δούλευε σε κάποιο σκάφος; Άλλο όμως το "σπουδάζω και δουλεύω στο αντικείμενο" και άλλο το έχω δουλέψει στα μεγαλύτερα μαγαζιά του κόσμου. Ο πρώτος θεωρείται ακόμα ερασιτέχνης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις 27 Δεκεμβριου στις 21:50 θα προβληθει ο μεγαλος τελικος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...