Jump to content

R.I.P. - Για αυτούς που έφυγαν...


junglist
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά μεγάλος καλλιτέχνης!! όχι ο τελευταίος μεγάλος (ο τελευταίος είναι άλλος, αλλά δεν θέλω να τον αναφέρω σε αυτό το νήμα, το θεωρώ γρουσουζιά! ).

 

Καλό σου ταξίδι.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια φωνή που θα μας λείψει, αλλά μας άφησε μεγάλο υλικό για να ακούμε τα τραγούδια του ξανά και ξανά. Καλό του ταξίδι και τον ευχαριστούμε, γιατί μεγαλώσαμε με τα τραγούδια του.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ο Δημητρης ειχε την απολυτη φωνη για το ζειμπεκικο τραγουδι ... με την φωνη του τα απογειωνε ολα τα ζειμπεκικα και σε εκανε να ανατριχιαζεις και να θες να σηκωθεις να τα χορεψεις ... Μεγαλη απωλεια για την ελληνικη μουσικη, αφηνει πισω του μεγαλο κενο ...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ξαφνικό όμως ρε παιδιά!!

Δεν το πιστευω όταν το διάβαζα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενας Λαμπρός άνθρωπος,χαμηλών τόνων,που μεγάλωσε σχεδόν σαν ορφανο,έμαθε στα 17 του οτι είχε πατέρα,στα 30 του τον γνώρισε απο κοντα,αλλα,πλέον τον ένιωθε σαν ξένο και λογικο....γιατι τον παράτησε.

Προσωπικα μου άρεσε ο μητροπανος και σαν τραγουδιστής αλλα και σαν προφίλ ανθρώπου,έζησε πολυ δυσκολα,δούλεψε σκληρά για να πετυχει,κι όταν το κατάφερε,δεν το καβαλησε το καλάμι,αντιθέτως κράτησε χαμηλότερο υφος.

Τι να Πω,όπως το 2011 ήταν γεμάτο κακές εκπλήξεις,έτσι βλεπω να συνεχίζει και το 2012.

Όπως και να χέι,καλο του ταξιδι.

 

Και να που η ιστορία,έγινε σιωπή.

 

[ame]

[/ame]

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, έφυγε ο προτελευταίος των μεγάλων. Ο τελευταίος είναι ο Πάριος.

Edit: Ξέχασα τον Βοσκόπουλο. Πάντως ο Μητροπάνος είναι μέσα στην κορυφαία δεκάδα των λαϊκών τραγουδιστών.

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, έφυγε ο προτελευταίος των μεγάλων. Ο τελευταίος είναι ο Πάριος

Όχι. Αυτός είναι σε άλλη κατηγορία.:p

Τεσπα, τον Μαργαρίτη εννοούσα....ζωή να χει!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αυτός είναι σε άλλη κατηγορία.:p

Τεσπα, τον Μαργαρίτη εννοούσα....ζωή να χει!!

 

Λαϊκός τραγουδιστής θεωρείται και ο Πάριος. Δες το προηγούμενο post μου και για τον Τολη. Ο Μαργαρίτης δεν ξέρω αν είναι στους πολύ μεγάλους. Αν είναι έτσι πρέπει να βάλουμε και Τερζή, Καρρά κλπ. Μεγάλοι όλοι αυτοί πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Λαϊκός τραγουδιστής θεωρείται και ο Πάριος. Δες το προηγούμενο post μου και για τον Τολη. Ο Μαργαρίτης δεν ξέρω αν είναι στους πολύ μεγάλους. Αν είναι έτσι πρέπει να βάλουμε και Τερζή, Καρρά κλπ. Μεγάλοι όλοι αυτοί πάντως.

ρε παιδια μην τους γρουσουζευετε τους ανθρωπους, αφηστε τους στην ησυχια τους ... ;) (αν και 1-2 απ αυτους πρεπει να χασουν καμποσα κιλα, καθαρα για λογους υγειας εδω που τα λεμε) :cry:

Link to comment
Share on other sites

Λαϊκός τραγουδιστής θεωρείται και ο Πάριος. Δες το προηγούμενο post μου και για τον Τολη. Ο Μαργαρίτης δεν ξέρω αν είναι στους πολύ μεγάλους. Αν είναι έτσι πρέπει να βάλουμε και Τερζή, Καρρά κλπ. Μεγάλοι όλοι αυτοί πάντως.

Ναι, είναι και ο Βοσκόπουλος βέβαια.

Ο Πάριος είναι πιο σόφτ κατά τη γνώμη μου.:p Λαικός βέβαια, πώς αλλιώς να τον πείς, αλλά όχι σαν τον Μητροπάνο.

Όσο για τον Μαργαρίτη, νταξει, δεν συγκρίνεται με Καρρά ή Τερζή. Είναι παλιότερος, με μεγαλύτερη ιστορία. Προσωπικά μου αρέσει πολύ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλεια έχει ο παριος με τον μεγάλο μητροπανο,μερα με νυχτα....ανώτερος ο δημητρης

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΑΘΑΝΑΤΟΣ!

ΑΘΑΝΑΤΟΣ!

 

Το έμαθα και πάγωσα:(:(:(:(:(:(:(:(

Το ελληνικό τραγούδι φτώχεψε δραματικά...

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Ούτε να πεθάνει δεν μπορεί κανείς πια στην Ελλάδα... Αφήστε ρε παιδιά τις συγκρίσεις με τον έναν και με τον άλλον, έλεος. Ο καθένας έχει την αξία του, δεν είναι υποχρεωτικό να βγάλουμε και στο θάνατο μεζούρες να βρούμε ποιός ήταν καλύτερος.

 

Αντίο τεράστιε Δημήτρη Μητροπάνο...

Link to comment
Share on other sites

Αναπαύσου Εν Ειρήνη...

Τα τραγούδια σου θα ακούμε κ θα μας συντροφεύεις..

Ήσουν από τους καλύτερους κ φωνή σα τη δική σου δε πρόκειται να υπάρξει ΠΟΤΕ..

Πάντα γελαστοι κ γελασμένοι...

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ένας ακόμα από τους μεγάλους :(

Θα ζει μέσα από τα τραγούδια του

ΑΘΆΝΑΤΟΣ!!!

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Τεράστια απώλεια (και είναι πραγματικά κρίμα να μπαίνει στην ίδια ζυγαριά με Πάριους, Βοσκόπουλους, Τερζήδες, Καρράδες και λοιπά "γατάκια" μπροστά του)... Σπάνια, γνήσια λαϊκή φωνή, χαμηλών τόνων άνθρωπος αφήνει προίκα τους αμέτρητους θησαυρούς της φωνής του. Ο τελευταίος των μεγάλων έφυγε... Καλό του ταξίδι...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μεγαλος τραγουδιστης, σπουδαιος ανθρωπος, καθολικη η συμπαθεια του κοσμου προς το προσωπο του. Αξιοπρεπης, ΑΡΧΟΝΤΑΣ!

 

Το πανηγυρακι των ΜΜΕ απιστευτα εκνευριστικο

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Πέθανε η βασίλισσα της ντίσκο Donna Summer

http://idiotflashback.files.wordpress.com/2010/02/donna_summer_hi-res.jpg

Την τελευταία της πνοή άφησε σήμερα το πρωί η βασίλισσα της ντίσκο Donna Summer χτυπημένη από τον καρκίνο. Η Summer βρισκόταν στη Φλόριντα και ήταν επιλογή της να κρατήσει την ασθένειά της μακριά από τα ΜΜΕ. Ήταν 63 ετών. Ένα φιλικό της πρόσωπο δήλωσε ότι την είχε δει πρόσφατα και φαινόταν αρκετά καλά, και μάλιστα ετοίμαζε να κυκλοφορήσει νέο δίσκο.

 

Η Donna Summer γεννήθηκε το 1948 στη Βοστώνη ως LaDonna Andrea Gaines, για να μετακομίσει στη Γερμανία στα μέσα της δεκαετίας του 1970 και να συνεργαστεί με το μουσικό παραγωγό Giorgio Moroder. Τη συνέχεια την ξέρουμε όλοι. Κέρδισε βραβείο Grammy 5 φορές και σημείωσε τρομακτική επιτυχία στα 70s με κομμάτια όπως τα “Last Dance”, “Hot Stuff”, “I Feel Love” και “Bad Girls”, και συνέχισε έτσι και στα 80s με τα “She Works Hard for the Money” και “This Time I Know It’s for Real”. Ήταν παντρεμένη με τον τραγουδιστή Bruce Sudano με τον οποίο απέκτησε και δύο κόρες.

 

Σίγουρα θα παραμείνει μια εικονική προσωπικότητα στο χώρο της μουσικής του 20ού αιώνα.

Edited by VeCo
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Aφησε και αυτη το στιγμα της με τα ντισκο ποπ τραγουδια που εμειναν κλασσικα και διαχρονικα.Ενα απο τα πολυ ταλαντουχα αστερια των 70ς 80ς που πραγματικα πολλοι λιγοι ειναι αυτοι οι καλλιτεχνες που μπορουν να προσφερουν οσα προσφερε αυτη.και ποιοτητα και φωνη οπως και η whitney houston και ο michael jackson .Παντως σε αυτη η χρονια εφυγαν πολλοι ξενοι και ελληνες και μαλιστα σε οχι μεγαλη ηλικια.RIP
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...