Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Φίλε μου, δεν καταλαβαίνω τι το χρειάζεσαι αυτό στο N8. Υπάρχει το κουμπάκι στο πλάϊ που κλειδώνει/ξεκλειδώνει αμέσως και χωρίς περιττά widget! Εγώ αυτό χρησιμοποιώ και μπορώ να πω ότι με βολεύει μια χαρά!

 

Φίλε Σταμάτη όλα τα τατς έχουν κουμπί για να κλείσουν άλλα εμένα με βολεύει πολύ το widget και για 1 άλλο λόγο ότι το πλαϊνό κουμπί όταν δεν έχεις το κινητό σε θήκη και θες να απολαμβάνεις την αίσθηση μετάλλου στο χέρι τότε δυστυχώς..γλιστράει και αν βιάζεσαι..

όταν το είχα είχα βρει κάτι(εκτός του shell) αλλά δυστυχώς αυτα δε κάνουν lock screen αμέσως αλλά με..χρόνοδιακόπτη κάτι που δε βολεύει γιαυτό ρωτάω μήπως έχει πάρει το μάτι κάποιου τίποτα!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο Ν8 μου, το πλαϊνό slide δεν το έχω χρησιμοποιήσει παρά ελάχιστες φορές. Το κινητό το έχω πάντα μέσα σε μαλακή θήκη. Όταν το βγάζω και θέλω να το ξεκλειδώσω, πατάω το πλήκτρο του μενού και μετά το αντίστοιχο πλήκτρο ή τώρα τις υπέροχες φούσκες. Όταν τελειώσω ότι κάνω, το βάζω απλά μέσα στην θήκη - δεν το κλειδώνω ποτέ. Η capacitive οθόνη δεν επιτρέπει την ακούσια πίεση οποιουδήποτε πλήκτρου και το μοναδικό πλήκτρο, αυτό του μενού, δεν μου έχει πατηθεί ποτέ. Έτσι, δεν βρίσκω λόγο ούτε να το κλειδώνω ούτε να ψάξω για widget κλειδώματος.
Link to comment
Share on other sites

........................

θέλω όμως αν πραγματικά γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει widget για lock της οθόνης δηλαδή πατώντας το να σβήνει(κλειδώνει)αμέσως η οθόνη μιας κ προσωπικα με βολεύει πάρα πολύ σε τατς συσκευές μου .......

 

υπάρχει στο Ovi το Mr. Lock πριν από λίγο το έβαλα, κοστίζει 1,23 ευρώ. Υπάρχει και Free έκδοση αλλά δεν κάνει τη συγκεκριμένη δουλειά. Αξίζει πάντως τα λεφτά του στο προτείνω!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πήγα πρίν λίγο στην Wind Κοζάνης να κοιτάξω για Ν8.

Ρώτησα αν έχουν Ελληνικό και μου απάντησαν οτι μόνο Ελληνικά φέρνει η Wind.

Το κουτί πάνω έλεγε France. :lol:

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Υ.Γ.Επέμέναν κιόλας οτι τα Ελληνικά δεν χάνονται μετά από αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δυστυχως απο χτες μου εχουνε αχτηστευτει σχεδον ολα τα widgets. Για καποιο λογο δεν μπορουν να συνεργαστουν με το κινητο. Εσβησα και την εφαρμογη κοινωνικων δυκτυων γιατι πλεον ειναι αχρηστη. Ευτυχως που ολα αυτα που εσβησα δεν μου ηταν ιδιαιτερα απαραιτητα και ετσι δε θα καμω φορματ. Ξενερωσα παντως γιατι μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα σοβαρο προβλημα. Ελπιζω να ειναι απροβληματοστο απο δω και περα το κινητο. Τι να πω φοβαμαι μηπως συνδεεται το προβλημα με την αναβαθμιση. Εξακολουθω να γουσταρω το ν8 με χιλια αλλα τετοια θεματα κυριολεκτικα απο το πουθενα ειναι απαραδεκτα!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

εμενα δυστυχως απο χτες μου εχουνε αχτηστευτει σχεδον ολα τα widgets. Για καποιο λογο δεν μπορουν να συνεργαστουν με το κινητο. Εσβησα και την εφαρμογη κοινωνικων δυκτυων γιατι πλεον ειναι αχρηστη. Ευτυχως που ολα αυτα που εσβησα δεν μου ηταν ιδιαιτερα απαραιτητα και ετσι δε θα καμω φορματ. Ξενερωσα παντως γιατι μεχρι τωρα δεν ειχα κανενα σοβαρο προβλημα. Ελπιζω να ειναι απροβληματοστο απο δω και περα το κινητο. Τι να πω φοβαμαι μηπως συνδεεται το προβλημα με την αναβαθμιση. Εξακολουθω να γουσταρω το ν8 με χιλια αλλα τετοια θεματα κυριολεκτικα απο το πουθενα ειναι απαραδεκτα!

 

κανε οτι εκανα και εγω. Πηγαινε σε ενα νοκια care και θα στο στρωσουν σε μιση ωρα. Ειχα και εγω θεματακια και μου τα λυσαν ολα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

κανε οτι εκανα και εγω. Πηγαινε σε ενα νοκια care και θα στο στρωσουν σε μιση ωρα. Ειχα και εγω θεματακια και μου τα λυσαν ολα.

Τι εκαναν θυμασαι;Δε χανω τπτ να το δοκιμασω. Αλλα να ξεχασουν φορματ και τετοια! Θα παω παντως ευχαριστω.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει στο Ovi το Mr. Lock πριν από λίγο το έβαλα, κοστίζει 1,23 ευρώ. Υπάρχει και Free έκδοση αλλά δεν κάνει τη συγκεκριμένη δουλειά. Αξίζει πάντως τα λεφτά του στο προτείνω!!!!

 

το widget αυτό πατώντας σβήνει η οθόνη κατευθείαν?

Ρωτάω γιατί δεν εχω το κινητό τη παρούσα στιγμή να το δοκιμάσω,πάντως

αν είναι έτσι όντως είναι πολύ ευχάριστο νέο και συν για την ευχρηστια του κινητού:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

το widget αυτό πατώντας σβήνει η οθόνη κατευθείαν?

Ρωτάω γιατί δεν εχω το κινητό τη παρούσα στιγμή να το δοκιμάσω,πάντως

αν είναι έτσι όντως είναι πολύ ευχάριστο νέο και συν για την ευχρηστια του κινητού:)

Ναι σβήνει την οθόνη κατευθείαν. Επίσης αν θέλεις έχει και παραμετροποίηση για autolock σε δευτερόλεπτα (το μαμά έχει από ένα λεπτό και πάνω), σε ποια προφίλ να κλειδώνει ή όχι, σε ποιες εφαρμογές ή σε όλες κλπ.

Πολύ καλό πρόγραμμα!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει φορματ το κινητο prin απο την πρ1.1. και εχω χασει μαλλον τισ qt βιβλιοθηκεσ, τωρα δεν μπορω να περασω το οvi store τι να κανω βοηθεια..!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ρίξε μια ματιά στον οδηγό που υπάρχει στο δεύτερο ποστ του παρόντος θέματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τι εκαναν θυμασαι;Δε χανω τπτ να το δοκιμασω. Αλλα να ξεχασουν φορματ και τετοια! Θα παω παντως ευχαριστω.

 

δες στη διαχειριση συνδεσεων μηπως την συνδεση που χρησιμοποιεις στη βγαζει ανενεργη. ετσι την παησα κι εγω πριν καιρο. η λυσα ηταν να συνδεθω σε μια αλλη συνδεση ενος γειτονα που το εχει ανοιχτο και ξεκολλησαν ολα

Link to comment
Share on other sites

δες στη διαχειριση συνδεσεων μηπως την συνδεση που χρησιμοποιεις στη βγαζει ανενεργη. ετσι την παησα κι εγω πριν καιρο. η λυσα ηταν να συνδεθω σε μια αλλη συνδεση ενος γειτονα που το εχει ανοιχτο και ξεκολλησαν ολα

 

Δεν ειναι θεμα συνδεσης γιατι δεν μπορει να ανοιξει και widgets του τυπου memory info battery monitor που δε θελουν συνδεση. Δεν μπορει να ανοιξει οσα widgets απαιτουν προσβαση στο λειτουργικο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει φορματ το κινητο prin απο την πρ1.1. και εχω χασει μαλλον τισ qt βιβλιοθηκεσ, τωρα δεν μπορω να περασω το οvi store τι να κανω βοηθεια..!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Πέρασε την 1.1 και κάνε hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την 1.1 και κάνε hard reset.

 

Με την 1.1,μετα το hard reset δεν υπαρχει προβλημα με qt και ολα τα σχετικα με ovi και widgets ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σταμάτη όλα τα τατς έχουν κουμπί για να κλείσουν άλλα εμένα με βολεύει πολύ το widget και για 1 άλλο λόγο ότι το πλαϊνό κουμπί όταν δεν έχεις το κινητό σε θήκη και θες να απολαμβάνεις την αίσθηση μετάλλου στο χέρι τότε δυστυχώς..γλιστράει και αν βιάζεσαι..

όταν το είχα είχα βρει κάτι(εκτός του shell) αλλά δυστυχώς αυτα δε κάνουν lock screen αμέσως αλλά με..χρόνοδιακόπτη κάτι που δε βολεύει γιαυτό ρωτάω μήπως έχει πάρει το μάτι κάποιου τίποτα!:)

 

Φιλε βαλε αν σου αρεσει το n-desk 2.4.01.01 εχει δικο του lock κουμπι σαν αυτο που ζητας απο το ovi store!!!;)

Οσο για το n8 ειναι το καλυτερο αυτην την στιγμη με το νεο symbian να πεταει και το κραταμε οσο παει μην μασατε!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε βαλε αν σου αρεσει το n-desk 2.4.01.01 εχει δικο του lock κουμπι σαν αυτο που ζητας απο το ovi store!!!;)

Οσο για το n8 ειναι το καλυτερο αυτην την στιγμη με το νεο symbian να πεταει και το κραταμε οσο παει μην μασατε!!!;)

 

Πεταει αλλα φροντιζει που και που να μας ξενερωνει με τα προβληματα απο το πουθενα οπως εγω με τα widgets. Παντως να σας πω την αληθεια ειδικα η social εφαρμογη της νοκια που την απεγκατεστησα τελειως δε θα μου λειψει καθολου. Η ιστοσελιδα του facebook κανει μια χαρα τη δουλεια της ενω το pixelpipe αναιβαζει αψογα τις φωτογραφιες και τρωει και πολυ λιγοτερο χωρο...;) Θα παω μια βολτα ομως μεχρι ενα νοκια care μηπως ξεκολησουν και τα αλλα widgets.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τι εκαναν θυμασαι;Δε χανω τπτ να το δοκιμασω. Αλλα να ξεχασουν φορματ και τετοια! Θα παω παντως ευχαριστω.

 

και εγω περασα την PR1.1 και εκανα hard reset αλλα τπτ.. Ειχα τα ιδια προβληματα. Η flashare το μονος σου, η πηγαινε το σε ενα nokia care. Το παιδι ηταν απιστευτα εξυπηρετικο και μαλιστα μου εξηγησε πως ειναι καπως καλυτερα που το φλασαρα σε αυτους γιατι μου περνανε και κατι τελευταια drivers (ετσι μου ειπε) που δεν υπαρχουν στην On line εκδοση . Κοιταξε, σε ρωταει αν εχεις κανει backup αλλα μετα το φλασαρισμα δεν ειναι και οτι πιο σωστο να βαλεις παλι ολα τα προηγουμενα σου apps με restore. Κατα την γνωμη μου καντο , να στρωσει μια και καλη και μετα φτιαξε το παλι μονος σου (εννοω τα apps και τις ρυθμισεις σου) . Θα χεις ενα καινουργιο κινητο και θα ησυχασει το κεφαλι σου μια και καλη. :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειχα το Ν8 για ενα φεγγαρι και δεν ειχα προλαβει να δοκιμασω την δυνατοτητα αναπαραγωγης .mkv αρχειων μαζι με υποτιτλους .srt.

Μπορειτε να αναφερετε ποιο ειναι το μεγαλυτερο μεγεθος αρχειου .mkv που εχετε δοκιμασει και γινοταν η αναπαραγωγη απροβληματιστα?

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και ομωσ τπτ..παλι τα ιδια..

 

μεσω οβι δεν παιζει τιποτα? να επανεγγααστησεις μεσω υπολογιστη το λειτουργικο? να πας εκει που λεει για επανεγκατασταση λογισμικου στο ovisuite?

Link to comment
Share on other sites

πηγα το εκανα reinstall αλλα τπτ...... απλα λεω τωρα να το φλασαρω αλλα δεν ξερω με ποιο προγραμμα, το phoenix? κατεβαζω τωρα την τελευταια εκδοση,,.

 

ψαξου στο youtube παιζουν κατι βιντεακια που λενε τροπους που επαναφερουν κατι ν8. για κοιτα. πριν καιρο ενα παλικαρι ειχα βαλει ενα λινκ. θα ψαξω και θα σου πω

 

για δες στο βρηκα Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

ψαξου στο youtube παιζουν κατι βιντεακια που λενε τροπους που επαναφερουν κατι ν8. για κοιτα. πριν καιρο ενα παλικαρι ειχα βαλει ενα λινκ. θα ψαξω και θα σου πω

 

για δες στο βρηκα

 

εγω παλι λεω να το πας σε ενα nokia care να στο φλασαρουν οπως πρεπει να γινει σωστα η δουλεια σου , και μετα αν θελεις να κανεισ πειραματισμους κανε παλι :p . Απο την αλλη κυριακη ξημερωνει οποτε κανε τωρα πειραματισμους αλλα σε βλεπω την δευτερα να πηγαινεις σε nokia care. Παντως οτι και να κανεισ να το κανεις με UPS η λαπτοπ φορτισμενο μην εχεις αλλα τρεχαματα μετα!!

 

Μια ερωτηση γενικη . Μου ειπε το παιδι στο Nokia care πως το format(hard reset) einai kalo gia H/Y και το πιο σωστο αλλα στα κινητα μου πε πως ειναι καλυτερο να κανεις απλα απεγκατασταση εφαρμογων. Μαλιστα εγω περα απο hard reset ειχα κανει και format στην εσωτερικη του μνημη και απο κει μου πε πως εβγαλε ολα τα προβληματα. Ισχυει αυτο παιδια ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι λεω να το πας σε ενα nokia care να στο φλασαρουν οπως πρεπει να γινει σωστα η δουλεια σου , και μετα αν θελεις να κανεισ πειραματισμους κανε παλι :p . Απο την αλλη κυριακη ξημερωνει οποτε κανε τωρα πειραματισμους αλλα σε βλεπω την δευτερα να πηγαινεις σε nokia care. Παντως οτι και να κανεισ να το κανεις με UPS η λαπτοπ φορτισμενο μην εχεις αλλα τρεχαματα μετα!!

 

Μια ερωτηση γενικη . Μου ειπε το παιδι στο Nokia care πως το format(hard reset) einai kalo gia H/Y και το πιο σωστο αλλα στα κινητα μου πε πως ειναι καλυτερο να κανεις απλα απεγκατασταση εφαρμογων. Μαλιστα εγω περα απο hard reset ειχα κανει και format στην εσωτερικη του μνημη και απο κει μου πε πως εβγαλε ολα τα προβληματα. Ισχυει αυτο παιδια ?

 

καλα στα λεει ο φιλος αυριο ειναι κυριακη οποτε καψτο. αν δεν πιασει τιποτα πηγαινε το πακετο σε κανα μιαωρο θα στο εχουν φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

Αφου μας δωσανε το office ας μας δωσει η microsoft και το Silverlight, τσαμπα της δωσαμε ολοκληρη Νοκια?:p

 

το Silverlight ειδη μπορεις να το κανεις εγκατασταση στο Ν8 :P

 

προς ενημερωση ολοι μπορουν να περασουν την καινουρια αναβαθμιση!!!οσοι εχουν αλλη εκδοση(εγω εχω greek cosmote dark grey) το αναβαθμησα κανονικα με το φοινικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

το Silverlight ειδη μπορεις να το κανεις εγκατασταση στο Ν8 :P

Εγω βρηκα μονο για s60 5th edition, εχει βγει για symbian ^3? Στειλε κανενα link σε pm αν εχεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Eκανα πριν το πρωτο μου hard reset και ολα δειχνουν πολυ ΟΚ. Κανενα προβλημα μεχρι στιγμης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...