Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανε back up απο το πισι

 

αυτο θα ελεγα και εγω....

φιλε μηπως εχεις το social της νοκια στο κινητο σου...?

για δες λιγο...?

περα απο αυτο εγω πιστευω οτι φταιει καποια εφαρμογη και μετα απο φορματ το κινητο σου θα ρθει στα ισια του....

για αυτο ειναι πολυ σημαντικη για μενα η καρτα μνημης...βαζω ολες τις εφαρμογες μου εκει και τα θεματα κτλ κτλ κτλ και αν συμβει κατι...βγαζω την καρτα και τελος.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο θα ελεγα και εγω....

φιλε μηπως εχεις το social της νοκια στο κινητο σου...?

για δες λιγο...?

 

Αν εννοεις το social networks, νε το εχω, γιατι ?

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το social networks, νε το εχω, γιατι ?

 

για βγαλτο λιγο να δουμε μηπως επανέρθει το κινητο σου.....???

το εκανες και Update μηπως τωρα τελευταια.....?(για το προγραμμα μιλαω...)

Link to comment
Share on other sites

για βγαλτο λιγο να δουμε μηπως επανερθει το κινητο σου.....???

το εκανες και Update μηπως τωρα τελευταια.....?

 

τελευταιο update που του εκανα ηταν αυτο για το Video Player... κατσε να προσπαθησω, αν και χλωμο το βλεπω γιατι θα κολλησει...:(

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

τελευταιο update που του εκανα ηταν αυτο για το Video Player... κατσε να προσπαθησω, αν και χλωμο το βλεπω γιατι θα κολλησει...:(

 

φιλε καντο απεγκατάσταση αν μπορεις απο το ovi suite η οτιδηποτε...

δεν ξερω αν ειναι αυτη η λυση για σενα εγω χθες επαθα τα ιδια και χειροτερα(δεν μου ανοιγε καν η αρχικη οθονη) και μολις το εβγαλα(και το widget) το κινητό επανηλθε...

εβγαλα ομως και την καρτα μνημης για να το κανω....διαφορετικα χαος...ειχα παθει πανικο μιλαμε....

τεσπα δεν νομιζω να εχει προβλημα το κινητο σου(θελω να το πιστεύω και μακαρι να ειναι ετσι)....

μαλλον κατι εγινε απο καποια εφαρμογη πιστευω μετα απο φορματ οτι θα στρωσει...

Link to comment
Share on other sites

φιλε καντο απεγκατάσταση αν μπορεις απο το ovi suite η οτιδηποτε...

δεν ξερω αν ειναι αυτη η λυση για σενα εγω χθες επαθα τα ιδια και χειροτερα(δεν μου ανοιγε καν η αρχικη οθονη) και μολις το εβγαλα(και το widget) το κινητό επανηλθε...

εβγαλα ομως και την καρτα μνημης για να το κανω....διαφορετικα χαος...

τεσπα δεν νομιζω να εχει προβλημα το κινητο σου(θελω να το πιστεύω και μακαρι να ειναι ετσι)....

μαλλον κατι εγινε απο καποια εφαρμογη πιστευω μετα απο φορματ οτι θα στρωσει...

Δεν γινεται με τιποτα να κανω απεγκατασταση παιδια, κολλαει. :(

Παω για HArd Reset λοιπον...πανε τα μηνυματα γαμοτο..το Phoenix ειναι εμπιστο ? Αν κανω σωστα την επαναφορα δεν θα εχω προβλημα, ε?

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις φορματ, σύνδεσέ το με το ovi suite και αν το δει, πάρε αντίγραφο των δεδομένων σου. Αν δεν το βλέπει, κλείσε το κινητό, σύνδεσέ το με το καλώδιο και άνοιξέ το ενώ είναι συνδεδεμένο. Αν έχεις επιλεγμένη την λειτουργία μαζικής αποθήκευσης θα το δει σαν σκληρό και θα μπορείς να πάρεις αντίγραφο χειροκίνητα των αρχείων σου (όχι μηνύματα, επαφές κτλ). Αν το έχεις στην λειτουργία ovi suite, είσαι μια χαρά.

 

Και στο εξής, ποτέ δεν χρησιμοποιούμε συσκευή χωρίς κάρτα μνήμης. Εκεί θα έχεις περίεργες εφαρμογές και το backup και αν τύχει κάτι απλώς την αφαιρέις και είσαι μια χαρά χωρίς να χάσεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εμένα τέτοιο κόλλημα μου κάνει συχνά στο σερφάρισμα και με επανεκκίνηση επανέρχεται. Αυτό βέβαια δεν το θεωρώ λύση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις φορματ, σύνδεσέ το με το ovi suite και αν το δει, πάρε αντίγραφο των δεδομένων σου. Αν δεν το βλέπει, κλείσε το κινητό, σύνδεσέ το με το καλώδιο και άνοιξέ το ενώ είναι συνδεδεμένο. Αν έχεις επιλεγμένη την λειτουργία μαζικής αποθήκευσης θα το δει σαν σκληρό και θα μπορείς να πάρεις αντίγραφο χειροκίνητα των αρχείων σου (όχι μηνύματα, επαφές κτλ). Αν το έχεις στην λειτουργία ovi suite, είσαι μια χαρά.

 

Και στο εξής, ποτέ δεν χρησιμοποιούμε συσκευή χωρίς κάρτα μνήμης. Εκεί θα έχεις περίεργες εφαρμογές και το backup και αν τύχει κάτι απλώς την αφαιρέις και είσαι μια χαρά χωρίς να χάσεις τίποτα.

 

Παλι καλα που εχω την 8αρα του 5800!:p

Δοκιμαζω ovi suite

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

 

Και στο εξής, ποτέ δεν χρησιμοποιούμε συσκευή χωρίς κάρτα μνήμης. Εκεί θα έχεις περίεργες εφαρμογές και το backup και αν τύχει κάτι απλώς την αφαιρέις και είσαι μια χαρά χωρίς να χάσεις τίποτα.

 

To backup μπαίνει και σε ένα USB stick, για εφαρμογές δε βλέπω το νόημα να δώσεις αλλα 50 ευρώ που κάνει η καλή κάρτα μνήμης απο τη στιγμή που η χωρητικότητα του κινητού είναι 16GB και υποστηρίζει USB OTG.

 

Συνήθως τα προβλήματα προκαλούνται γιατι οι χρήστες δεν αποσυνδέουν σωστά τη μνήμη όταν χρησιμοποιούν τη λειτουργία μαζικής αποθήκευσης με αποτέλεσμα να χαλάνε τα δεδομένα, σε αυτή την περίπτωση είτε χρησιμοποιείς τη μνήμη μαζικής αποθήκευσης είτε κάρτα μνήμης χρειάζεσαι format που έχει το ίδιο αποτέλεσμα, δηλαδή ολική απώλεια και επανεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

To backup μπαίνει και σε ένα USB stick, για εφαρμογές δε βλέπω το νόημα να δώσεις αλλα 50 ευρώ που κάνει η καλή κάρτα μνήμης απο τη στιγμή που η χωρητικότητα του κινητού είναι 16GB και υποστηρίζει USB OTG.

 

Συνήθως τα προβλήματα προκαλούνται γιατι οι χρήστες δεν αποσυνδέουν σωστά τη μνήμη όταν χρησιμοποιούν τη λειτουργία μαζικής αποθήκευσης με αποτέλεσμα να χαλάνε τα δεδομένα, σε αυτή την περίπτωση είτε χρησιμοποιείς τη μνήμη μαζικής αποθήκευσης είτε κάρτα μνήμης χρειάζεσαι format που έχει το ίδιο αποτέλεσμα, δηλαδή ολική απώλεια και επανεγκατάσταση.

 

φιλε εγω παντως χθες σωθηκα με την καρτα μνημης......

την αφαιρεσα και το κινητο ηρθε στα ισια του....

εβγαλα την εφαρμογη social που ηταν στο κινητο εσωσα τις photos μου κτλ κτλ κτλ και τελος καλο ολα καλα....

και προσεχω παρα πολυ στην λειτουργια μαζικης αποθηκευσης οπως λες και ολα τα σχετικα.....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω παντως χθες σωθηκα με την καρτα μνημης......

την αφαιρεσα και το κινητο ηρθε στα ισια του....

εβγαλα την εφαρμογη social που ηταν στο κινητο εσωσα τις photos μου κτλ κτλ κτλ και τελος καλο ολα καλα....

και προσεχω παρα πολυ στην λειτουργια μαζικης αποθηκευσης οπως λες και ολα τα σχετικα.....

 

Η κάρτα μνήμης σου δημιούργει πρόβλημα οπότε τσάμπα τα λεφτά, τώρα τι θα κάνεις; Θα την κάνεις φορμάτ και αναγκαστικά θα κάτσεις να περάσεις ξανά όλες τις εφαρμογές που είχες μέσα, αν είχες και παιχνίδια πάνε όλα και τα saves. Oι Επαφές, φωτογραφίες είπαμε δεν είναι τίποτα, βάζεις ένα stick κάθε τόσο και παίρνεις backup. H εφαρμογή Social εγκαθίσταται στη μνήμη της συσκευής C, δεν έχει σχέση ούτε με τη μαζική αποθήκευση ούτε με την κάρτα μνήμης.

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Hard Reset ηταν η λυση, ξεκολλησε.

 

οκ τελος καλο ολα καλα:) χαιρομαι

.....μαλλον κατι δεν παει καλα τελικα με την εφαρμογη social..

3 ατομα μεσα απο το φορουμ καναμε το update και ειχαμε παρομοια προβληματα....

 

Η κάρτα μνήμης σου δημιούργει πρόβλημα οπότε τσάμπα τα λεφτά, τώρα τι θα κάνεις; Θα την κάνεις φορμάτ και αναγκαστικά θα κάτσεις να περάσεις ξανά όλες τις εφαρμογές που είχες μέσα, αν είχες και παιχνίδια πάνε όλα και τα saves. Oι Επαφές, φωτογραφίες είπαμε δεν είναι τίποτα, βάζεις ένα stick κάθε τόσο και παίρνεις backup. H εφαρμογή Social εγκαθίσταται στη μνήμη της συσκευής C, δεν έχει σχέση ούτε με τη μαζική αποθήκευση ούτε με την κάρτα μνήμης.

 

μπορει για καποιο λογο να μην προλαβεις να κανεις μπακ απ η να εχεις πχ πολυ δουλεια και να μην ασχοληθεις με το θεμα για καποιο καιρο και εκεινη την περιοδο να σου συμβει κατι τετοιο και να χασεις τα παντα....(μιλαω για photos ktl)..

σκεψου και το αλλο μπορει το κινητο σου να κολλήσει ενω σε περιμενουν εξω η εχεις καποιο ραντεβου....(οπως εγινε χθες με μενα...)

βγαζεις την καρτα μνημης εχεις το κινητο σου με τα "βασικα" πας στο ραντεβου σου και ασχολεισαι με το θεμα αργοτερα..;)

προσωπικά εμενα δεν με χαλαει η καρτα μνημης στο κινητο...

χρονια εχω μαθει να λειτουργω ετσι και μου ειναι λιγο δυσκολο να αλλαξω τωρα...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Οταν προσπαθω να κανω backup στην καρτα μνημης και επιλεγω ολα, ξεκιναει. η μπαρα γεμιζει, αλλα δεν ολοκληρωνεται ποτε. Παραμενει ετσι. Οταν επιλεξω μονο επαφες και μηνυματα το κανει κανονικα. Κανεις εχει κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

 

μπορει για καποιο λογο να μην προλαβεις να κανεις μπακ απ η να εχεις πχ πολυ δουλεια και να μην ασχοληθεις με το θεμα για καποιο καιρο και εκεινη την περιοδο να σου συμβει κατι τετοιο και να χασεις τα παντα....(μιλαω για photos ktl)..

σκεψου και το αλλο μπορει το κινητο σου να κολλήσει ενω σε περιμενουν εξω η εχεις καποιο ραντεβου....(οπως εγινε χθες με μενα...)

βγαζεις την καρτα μνημης εχεις το κινητο σου με τα "βασικα" πας στο ραντεβου σου και ασχολεισαι με το θεμα αργοτερα..;)

προσωπικά εμενα δεν με χαλαει η καρτα μνημης στο κινητο...

χρονια εχω μαθει να λειτουργω ετσι και μου ειναι λιγο δυσκολο να αλλαξω τωρα...

 

Μα αυτό που λές, οτι έβγαλες την κάρτα μνήμης του κινητού και ξεκόλλησε πάει να πεί οτι αν δεν είχες κάρτα μνήμης δε θα κόλλαγε το κινητό, οπότε ποιός ο λόγος του να δώσεις τα 50 ευρώ, για να σου δημιουργεί προβλήματα και αναγκαστικά να τη βγάζεις, να της ρίχνεις φορμάτ και να έχεις 16GB μόνο επαφές/φώτο. Άσε που αν δε τα σκάσεις για κάρτα μνήμης χάνεις σε ταχύτητα, γινεται αργό το κινητό.

 

Οταν προσπαθω να κανω backup στην καρτα μνημης και επιλεγω ολα, ξεκιναει. η μπαρα γεμιζει, αλλα δεν ολοκληρωνεται ποτε. Παραμενει ετσι. Οταν επιλεξω μονο επαφες και μηνυματα το κανει κανονικα. Κανεις εχει κατι παρομοιο?

 

Είναι bug του κινητού, καμμιά φορά κάνει και restart χωρίς να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Έχει μεγάλη χωρητικότητα η κάρτα σου;

Link to comment
Share on other sites

Άσε που αν δε τα σκάσεις για κάρτα μνήμης χάνεις σε ταχύτητα, γινεται αργό το κινητό.

Μπορεις να το εξηγησεις λιγο αυτο γιατι δεν εχω καταλαβει; Απ΄οτι ξερω, το τι class ειναι η καρτα εχει να κανει με τη μεταφορα δεδομενων απο και προς υπολογιστη μεσω usb. Ισχυει κατι αλλο που κανει αργο το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug του κινητού, καμμιά φορά κάνει και restart χωρίς να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Έχει μεγάλη χωρητικότητα η κάρτα σου;

 

4gb και δεν εχει τιποτα αλλο μεσα

Link to comment
Share on other sites

Οταν προσπαθω να κανω backup στην καρτα μνημης και επιλεγω ολα, ξεκιναει. η μπαρα γεμιζει, αλλα δεν ολοκληρωνεται ποτε. Παραμενει ετσι. Οταν επιλεξω μονο επαφες και μηνυματα το κανει κανονικα. Κανεις εχει κατι παρομοιο?

Αν επιλέξεις και ρυθμίσεις και αρχεία (ειδικά το τελευταίο) μαζί με όλα τα άλλα, όντως αργεί πάρα πολύ και το πόσο θα χρειαστεί να ολοκληρωθεί έχει να κάνει με το μέγεθος του backup. Μία φορά που το έκανα σε στικάκι μου κόλλησε γιατί τελικά δεν έφτανε ο ελεύθερος χώρος από το στικάκι.

 

Αν έχεις 4άρα κάρτα και είναι άδεια, θα ολοκληρωθεί το αντίγραφο αλλά θα πάρει πολύ ώρα - πολύ όμως. Κατά την άποψή μου, δεν έχει νόημα να επιλέγουμε και τα αρχεία καθώς μπορούμε πολύ εύκολα να τα μεταφέρουμε μέσω usb στον υπολογιστή μας αλλά αυξάνει σημαντικά, χωρίς λόγο, το αντίγραφο.

 

Οπότε, ξαναπροσπάθησε αλλά μην επιλέξεις αρχεία. Όλα τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το εξηγησεις λιγο αυτο γιατι δεν εχω καταλαβει; Απ΄οτι ξερω, το τι class ειναι η καρτα εχει να κανει με τη μεταφορα δεδομενων απο και προς υπολογιστη μεσω usb. Ισχυει κατι αλλο που κανει αργο το κινητο;

 

Oχι δεν έχει σχέση μόνο με αυτό, έχει σχέση και με την ταχύτητα που διαβάζει ή γράφει στην κάρτα μνήμης το ίδιο το κινητό. Ειδικά για την εγγραφή video η Νοκια προτείνει τη χρήση Class 4 και πάνω απο γνωστούς κατασκευαστές, οι φτηνές κάρτες απο e-bay που γράφουν Class 6 και τελικά είναι κινέζικες μαϊμούδες δεν κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

απο ποιο μαγαζι στη Καβαλα το πηρες? ηξερες οτι ειναι παραεισαγωγη? Ειναι φωτοτυπια γιατι φυσικα τα κινητα του εξωτερικου δεν εχουν ελληνικο εγχειριδιο

 

οταν το βαζεις στο usb δεν σου βγαζει στιγμιαιο μυνημα οτι φορτιζει? επισης αναβει το λαμπακι το ασπρο πανω απο το Micro usb

 

Απο wind...Oταν βαζω το usb, η μονη αλλαγη ειναι το ovi suite.Δεν βγαζει κανενα μηνυμα για φορτιση.

 

Οταν επιλεγω φωτογραφιες απο το menu,υπαρχει η δυνατοτητα να μου τις βγαζει σε φακελους οπως τις εχω αποθηκευμενες ή μονο χυμα?

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Απο wind...Oταν βαζω το usb, η μονη αλλαγη ειναι το ovi suite.Δεν βγαζει κανενα μηνυμα για φορτιση.

 

Οταν επιλεγω φωτογραφιες απο το menu,υπαρχει η δυνατοτητα να μου τις βγαζει σε φακελους οπως τις εχω αποθηκευμενες ή μονο χυμα?

 

θυμαμαι που ηταν να το παρες απο εκει. ειχα δει ενα στη βιτρινα μια φορα (δε ξερω αν ηταν dummy) και μετα εξαφανστηκε :-)

 

Δε σου βγαζει επιλογη.φορτιζει αυτοματα. απλα σου λεει στιγμιαια <<το κινητο φορτιζει>>. Ελεγξε το φωτακι που σου ειπα.

 

Σου βγαζει ολες τις φωτο χυμα. Απλα μπορεις να κανεις Hidden (με αλλον file manager) το φακελο που εχει φωτογραφιες που δε θες να φαινονται.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Kατα λαθος διεγραψα τα βιντεο απο το Tron και το dolby. Μπορω να τα βρω καπου στο νετ?:O

 

Αυτα που θες και ολα τα αλλα που εχει εξαρχης η μαζικη μνημη :

 

**************

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Απαγορεύεται η ανάρτηση λινκ προς ιστοσελίδες που διακινούν παράνομο υλικό!Οι ήδη δημοσιευμένοι σύνδεσμοι έχουν αφαιρεθεί, ενώ στο μέλλον θα διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση. Θα σας παρακαλέσουμε να μην προχωρήσετε δημόσια σε αιτήματα για την ανάρτηση περιεχομένου αυτής της μορφής, ούτε όμως και να διακινείτε τέτοιους συνδέσμους μέσα από τα forums του myphone.gr

Edited by impreza_sti
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...