Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η απλα παιρνεις μια καινουργισα νεας τεχνολογιας και δεν χριεαζεσαι γομες.

 

ναι αλλα εχει και 15 ευρω ενω μια γομα 50 λεπτα και το κανεις μια φορα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αλλα εχει και 15 ευρω ενω μια γομα 50 λεπτα και το κανεις μια φορα :p

 

και μένα πιο απλό και ανέξοδο μου φαίνεται να καθαρίσεις τις επαφές της sim μ'αυτόν τον τρόπο από το να αγοράσεις νέα :p

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε ρε παιδιά, το βίντεο δείχνει μια development έκδοση του επερχόμενου PR2.0. Ξέρετε πόσες τέτοιες κυκλοφορούν πριν βγει η τελική έκδοση; Τουλάχιστον μία τη βδομάδα. Μη βιάζεστε, μόλις πριν από δυο βδομάδες πήραμε την 1.1, για τη 2.0 έχουμε δρόμο ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία ποστ που αφορούσαν νέα για την nokia μεταφέρθηκαν εδώ Nokia: Νέα και επικαιρότητα

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

 

Ας ελπίσουμε ότι το βίντεο δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα και πως το έφτιαξε κάποιος για να μας πείσει και καλά ότι έχει την PR 2.0 και πως θα είναι αυτή.

Αν είναι έτσι παιδιά είναι απαίσιο,τα πληκτρολόγιο στα μηνύματα και τα 2 χάλια,η εναλλαγή των αρχικών οθονών είχαν πει θα γίνετε σαν ενιαία και όχι έτσι όπως στο βίντεο,ο browser παραμένει τα ίδια σ.....α δηλαδή δεν έχει κάτι από αυτά που περιμέναμε όπως flash 10,tabs κτλ.

Γενικά χάλια....και στην ενημέρωση συσκευής όταν πάει δείχνει ημερομηνία έκδοσης 11/02/2011.Τώρα τελείωσαν με την 1.1 και φτιάξαν κιόλας την 2.0?

Αυτό στο βίντεο δεν είναι λειτουργικό είναι υπολειτουργικό :P

Link to comment
Share on other sites

 

Ας ελπίσουμε ότι το βίντεο δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα και πως το έφτιαξε κάποιος για να μας πείσει και καλά ότι έχει την PR 2.0 και πως θα είναι αυτή.

Αν είναι έτσι παιδιά είναι απαίσιο,τα πληκτρολόγιο στα μηνύματα και τα 2 χάλια,η εναλλαγή των αρχικών οθονών είχαν πει θα γίνετε σαν ενιαία και όχι έτσι όπως στο βίντεο,ο browser παραμένει τα ίδια σ.....α δηλαδή δεν έχει κάτι από αυτά που περιμέναμε όπως flash 10,tabs κτλ.

Γενικά χάλια....και στην ενημέρωση συσκευής όταν πάει δείχνει ημερομηνία έκδοσης 11/02/2011.Τώρα τελείωσαν με την 1.1 και φτιάξαν κιόλας την 2.0?

Αυτό στο βίντεο δεν είναι λειτουργικό είναι υπολειτουργικό :P

Μην γράφεις τέτοια πράγματα εδω μέσα....θα πάνε offtopic.......:lol::lol::lol:,πάντως αν αυτή είναι η πολυαναμενόμενη PR 2.0 και αυτός είναι ο νέος browser τότε λυπάμαι όσους την περιμένουν.......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει στο USB OTG ασύρματο πληκτρολογιο-ποντικι(wireless desktop); όταν το συνδέω το βλέπει αμέσως δουλευει για λίγο και μετα κολλάει το τηλ δουλεύει κανονικά με touch η σύνδεση με το ποντίκι κολλάει.και αν το βγάλεις και το ξαναβάλεις δουλύει πάλι για λιγο.

ένα άλλο "πρόβλημα" που έχω είναι στο στην ενημέρωση λογισμ στις εφαρμογές έχω περάσει κανονηκά το midnight theme και μου το βγάζει διαθέσιμο για κατέβασμα φυσικά δεν γινεται ποτε η εγκατάσταση, το ερώτημα είναι πώς μπορω να το απεγκαταστήσω και να το ξαναεγκατασστήσω(για να φυγει από την μέση). και κάτι τελευταίο την ενημέρωση για το quick search την βλέπεται όλοι; όποιος μπορει ας βοηθήσει. Ευχαρηστώ!

 

Το έχω δοκιμάσει εγώ φίλε μου...μια χαρά δουλευει και όλη την ώρα....και με το hdmi συνδεδεμένο έχεις ένα mobile pc με symbian λειτουργικο...

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε ρε παιδιά, το βίντεο δείχνει μια development έκδοση του επερχόμενου PR2.0. Ξέρετε πόσες τέτοιες κυκλοφορούν πριν βγει η τελική έκδοση; Τουλάχιστον μία τη βδομάδα. Μη βιάζεστε, μόλις πριν από δυο βδομάδες πήραμε την 1.1, για τη 2.0 έχουμε δρόμο ακόμη.

 

Ακριβως αυτο. Εχουμε δει και πριν την 1.1 αναλογο βιντεο και φωτογραφιες. Προς το παρον δε μας λενε απολυτως τιποτα,τα ντοκουμεντα ομως της Nokia στην MWC μας λενε πολλα για το που οδευει το πιθανως ανανεομενο s^3. Λιγο ψυχραιμια,οπως βλεπετε δε μας εχουν εγκαταλειψει καθολου ομως,προσωπικα βαρεθηκα να κατεβαζω αναβαθμισουλες καθε βδομαδα σχεδον !

Link to comment
Share on other sites

Τελικά:

1)Να αγοράσω το ν8?

2) εχει μέλλον 2-3 χρόνια γεμάτα?

3)και αν ναι από ποιο μαγαζί έχει ελληνικό κτλ ?

4)Αν δεν αξίζει θα βγεί σύντομα windows phone nokia?

5)Αυτα:confused:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά:

1)Να αγοράσω το ν8?

2) εχει μέλλον 2-3 χρόνια γεμάτα?

3)και αν ναι από ποιο μαγαζί έχει ελληνικό κτλ ?

4)Αν δεν αξίζει θα βγεί σύντομα windows phone nokia?

5)Αυτα:confused:

1)Ναι,αν σε ενδιαφέρει η κάμερα του και όχι άλλες λειτουργίες όπως Internet browsing-εκεί ειδικά δεν......και ούτε θα......;)

2)Για 1-2 χρόνια max θα έχει υποστήριξη μάλλον.....:confused:

3)http://www.skroutz.gr/s/273168/Nokia-N8.html?from=suggest&keyphrase=Nokia+N8 ήδη το 6ο στη σειρά είναι ελληνικό,αν κάνεις και λίγο υπομονή θα πέσει η τιμή του σε 1-2 μήνες σίγουρα.(με όλη την ιστορία της μετάβασης στα WP 7 αυτό είναι το μόνο θετικό για υποψήφιους αγοραστές Ν8)

4)Οχι τόσο σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

1)Ναι,αν σε ενδιαφέρει η κάμερα του και όχι άλλες λειτουργίες όπως Internet browsing-εκεί ειδικά δεν......και ούτε θα......;)

2)Για 1-2 χρόνια max θα έχει υποστήριξη μάλλον.....:confused:

3)http://www.skroutz.gr/s/273168/Nokia-N8.html?from=suggest&keyphrase=Nokia+N8 ήδη το 6ο στη σειρά είναι ελληνικό,αν κάνεις και λίγο υπομονή θα πέσει η τιμή του σε 1-2 μήνες σίγουρα.(με όλη την ιστορία της μετάβασης στα WP 7 αυτό είναι το μόνο θετικό για υποψήφιους αγοραστές Ν8)

4)Οχι τόσο σύντομα.

 

Τελικά:

1)Να αγοράσω το ν8?

2) εχει μέλλον 2-3 χρόνια γεμάτα?

3)και αν ναι από ποιο μαγαζί έχει ελληνικό κτλ ?

4)Αν δεν αξίζει θα βγεί σύντομα windows phone nokia?

5)Αυτα:confused:

 

1) Ειναι κινητο που το αδικεις απιστευτα αν λες πως ειναι μονο λογω της καμερας του, κλεινεις τα ματια σε πολλα καλουδια που χει . Οσον αφορα το internet browsing μην το παρα-τραγικοποιουμε. Ο δικος του browser ειναι κακος , αλλα υπαρχουν και αλλοι(βλεπε OPERA) που μπορεις να κανεις ανετα την δουλεια σου. Μπορει να μην ειναι του 10/10 , αλλα σιγουρα ενα 8αρακι το πιανει ανετα. Και απο ταχυτητα φυσικα πηγαινει αψογα.

2)2 χρονια δυσκολα, 1 σιγουρα παντως.

3) +φωνω απολυτα.

4)Ε ναι , σιγουρα δεν θα βγει και οχι μονο αυτο, συμφωνα με την τωρινη εικονα των Windows phone θα λεγα πως θα κανες μεγαλο πισωγυρισμα να πηγαινες απο Symbian^3 σε WP...

 

:protest::knife:elop:protest:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικά:

1)Να αγοράσω το ν8?

2) εχει μέλλον 2-3 χρόνια γεμάτα?

3)και αν ναι από ποιο μαγαζί έχει ελληνικό κτλ ?

4)Αν δεν αξίζει θα βγεί σύντομα windows phone nokia?

5)Αυτα:confused:

 

φιλε μου να ακουσεις ανθρωπους που το εχουν και μπορουν να σου πουν τα πραγματα οπως ειναι (terrestial saintpertouil) και οχι αλλους που μια το βριζουν μετα το αποθεωνουν και στον 1 μηνα το πουλανε και παιρνουν lg/

 

1. αν εχεις τα λεφτα και ενδιαφερεσαι να παρεις οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη ναι παρτο. δεν ειναι μονο η καμερα και το βιντεο. το gps εχετε βρει καλυτερο? και ας μην πω κι αλλα. το τοι καθε 15 μερες παιρνουμε και μια εστω μικρη αναβαθμιση.

2. 2 χρονια σιγουρα εκτος αν αλλαζεις κινητο με καθε νεο τευχος του Τ3.

3. ολα τα μαγαζια νοκια αλλα ειναι ακριβο. δες τα product codes στην πρωτη σελιδα και θυμησου να λεει made in finland στο κουτι και cv greece ...και το χρωμα στο πλαι το κουτιου.

4. αυτο ειναι πολυ μακρια ακομα

Link to comment
Share on other sites

1)Ναι,αν σε ενδιαφέρει η κάμερα του και όχι άλλες λειτουργίες όπως Internet browsing-εκεί ειδικά δεν......και ούτε θα......;)

2)Για 1-2 χρόνια max θα έχει υποστήριξη μάλλον.....:confused:

3)http://www.skroutz.gr/s/273168/Nokia-N8.html?from=suggest&keyphrase=Nokia+N8 ήδη το 6ο στη σειρά είναι ελληνικό,αν κάνεις και λίγο υπομονή θα πέσει η τιμή του σε 1-2 μήνες σίγουρα.(με όλη την ιστορία της μετάβασης στα WP 7 αυτό είναι το μόνο θετικό για υποψήφιους αγοραστές Ν8)

4)Οχι τόσο σύντομα.

 

1) H υπερβολη δεν ειναι σιγουρα σοβαρο κριτηριο αγορας. Ο browser ειναι απλα ΟΚ,που σημαινει οτι κανει οπως πρεπει τη δουλεια του,οχι το ιδιο εντυπωσιακα οπως αλλοι browsers ισως. Το δουλευει η Nokia το θεμα,σιγουρα πραγματα,συντομα θα εχουμε εναν καινουργιο.

2) Σωστα,δε φαινεται να μενει εγκαταλελειμενο στο αμεσο μελλον.

4) Κακως συγχεουμε απο την αρχη τα πραγματα,προς το παρον δε μας απασχολει ιδιαιτερα το θεμα wm7. Προς το αποτερο μελλον,ναι μπορει να μας απασχολησει και αμεσα.

 

Αγορασε το,για τα λεφτα του Ν8,"μηλα" και αλλα εσπεριδοειδη δεν κανουν τιποτα το πολυ παραπανω και φοβερα αξιολογο. Σιγουρα θα αγορασεις στιβαρο κινητο,λειτουργικο και αψογο καμεροφωνο,οπως προανεφερε ο φιλτατος.

Link to comment
Share on other sites

ετσι φιλε μου πεστα.μιας και το εχεις και εισαι αντικειμενικος. αμαν πια με αυτον τον browser λες και κανει χρησιμοποιει πια τον μαμισιο, ολοι opera εχουν

 

Εχοντας συνεκτιμησει και τους δυο,κατεληξα στης Nokia προσωπικα. Για την ακριβεια,δεν αντιμετωπιζω κανενα απολυτως προβλημα στις περισσοτερες σελιδες (φυσικα και δε μιλαω για αυτες με "βαρυ" flash περιεχομενο ή την κανονικη σελιδα του youtube πχ). Νομιζω οτι κοιταμε σε λαθος σημεια ορισμενοι κυριοι εδω.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας συνεκτιμησει και τους δυο,κατεληξα στης Nokia προσωπικα. Για την ακριβεια,δεν αντιμετωπιζω κανενα απολυτως προβλημα στις περισσοτερες σελιδες (φυσικα και δε μιλαω για αυτες με "βαρυ" flash περιεχομενο ή την κανονικη σελιδα του youtube πχ). Νομιζω οτι κοιταμε σε λαθος σημεια ορισμενοι κυριοι εδω.

 

ετσι οπως το λες. εχει γινει τοση φασαρια με αυτον τον browser που βαρεθηκα να την ακουω. οπως λες προβλημα σοβαρο δεν εχει, δεν ειναι και ο πιο γρηγορος ουτε ειναι σαβουρα.ειναι κατι μεσο. με την νεα αναβαθμιση θα γινει καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το λες. εχει γινει τοση φασαρια με αυτον τον browser που βαρεθηκα να την ακουω. οπως λες προβλημα σοβαρο δεν εχει, δεν ειναι και ο πιο γρηγορος ουτε ειναι σαβουρα.ειναι κατι μεσο. με την νεα αναβαθμιση θα γινει καλυτερο

 

μα δεν εχει γινει τοσος θορυβος. Μονο οσοι θελουν να βρουν κατι να πουν πιανονται απο τον browser. Στο κατω κατω ειπαμε, υπαρχει και το OPERA. Εγω θελω στην τσεπη μου να εχω σε ενα μικρο στιβαρο πραγματακι τα παντα. Να χω βιντεο-καμερα, φωτογραφικη, e-mail, usb OTG, τηλεφωνο (με αριστη ποιοτητα ηχου), να σερφαρω οποτε το χρειαζομαι και να παιζω και κανενα HD game σε ωρες πληξης. Και φυσικα GPSαρα! Τα χει ολα αυτα το Ν8.

 

:protest::knife:elop:protest:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

μα δεν εχει γινει τοσος θορυβος. Μονο οσοι θελουν να βρουν κατι να πουν πιανονται απο τον browser. Στο κατω κατω ειπαμε, υπαρχει και το OPERA. Εγω θελω στην τσεπη μου να εχω σε ενα μικρο στιβαρο πραγματακι τα παντα. Να χω βιντεο-καμερα, φωτογραφικη, e-mail, usb OTG, τηλεφωνο (με αριστη ποιοτητα ηχου), να σερφαρω οποτε το χρειαζομαι και να παιζω και κανενα HD game σε ωρες πληξης. Και φυσικα GPSαρα! Τα χει ολα αυτα το Ν8.

 

:protest::knife:elop:protest:

 

Oριστε, ο φιλος μας τα αναφερε ολα ακριβως οπως εχουν,τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο. Πες τα απλα στο παιδι που ενδιαφερεται για την αγορα,για να ειναι περισσοτερο βεβαιος.

(Προσωπικα παιζω πολλες ωρες αυτα τα καταραμενα HD games...)

Link to comment
Share on other sites

μια που το φερε η κουβέντα γνωρίζει κανείς να μου πει πως γίνεται να βλέπω βιντεάκια στο youtube και να μη μπορώ να δώ βιντεο στο site του sport-fm που μου γράφει flash based βιντεο ούτε με τον browser ούτε με το opera mini;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παιδια ειμε και γω κατοχοσ ν8 ειμε απο κυπρο καταπληχτικο κινητο εχουμαι ενα προβλημα ομοσ εδο εμεισ η νοκια δεν εχει τον χαρτη τησ κυπρου γιατι ακουσον ακουσον η τουρκοι δεν επητρεπουν στην νοκια να ενεργοπια τον χαρτη λογο κατεχομεων και αλλον συμφεροντων!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχετε προβλήματα μετά από hard reset: Solving Nokia N8 hard reset simplest possible way

 

πολυπλοκο :p .. προτιμω το φλασαρισμα-πιθανη τουβλοποιηση.. αφου με ξερεις εμενα, πηγαινω παντα για το πιο συνθετο :p

 

:protest::knife:elop:protest:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως κεραια δεν εχει το αυτοκινητο μου. ειναι καπου μεσα χωμενη στον σκελετο του :P .

 

μπα φιλε μου, και εδω θεσσαλονικη, ανα 0.2 εχουμε σταθμο.. το χω δοκιμασει και στα ακρα αλλα τπτ.. κριμα και ειναι πραγματικα πολυ καλο εργαλειο.

 

:protest::knife:elop:protest:

 

δοκιμάστε στο 106.00 fm

 

Για αθηνα δοκιμαστε το 100.7. Εγω το χρησιμοποιω στις περισσοτερες περιοχες ικανοποιητικα στο αμαξι!

 

και εν κινησει;

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

πολυπλοκο :p .. προτιμω το φλασαρισμα-πιθανη τουβλοποιηση.. αφου με ξερεις εμενα, πηγαινω παντα για το πιο συνθετο :p

 

:protest::knife:elop:protest:

Ποιο ρε είναι πολύπλοκο, ένα sis εγκαθιστάς.

Δεν έχει αναφερθεί μέχρι τώρα και μου κάνει εντύπωση, το reinstall current firmware από το Ovi Suite δεν το δοκίμασε κανείς; Κανονικά θα πρέπει κι αυτό να το επαναφέρει στην αρχική κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ρε είναι πολύπλοκο, ένα sis εγκαθιστάς.

Δεν έχει αναφερθεί μέχρι τώρα και μου κάνει εντύπωση, το reinstall current firmware από το Ovi Suite δεν το δοκίμασε κανείς; Κανονικά θα πρέπει κι αυτό να το επαναφέρει στην αρχική κατάσταση.

 

το δοκιμασα εγω αλλα οπως σου χα πει δεν ειχα χασει τις Qt . Παντως με το re install ο Ε δεν ειχε φτιαξει, βαζει μονο τα 140 κατι mb που ναι καθαρα το firmware.

 

:protest::knife:elop:protest:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...