Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πες τα ρε φιλε...γιατι ολοι λενε ηρθε για το 059F047 εμενα που εχω το ιδιο πω ειναι δυνατον να μην ηρθε ??

 

ηρθε αλλα μονο μεσω ovisuite. αυτο σου γραφω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση έκανα την αναβάθμιση μέσα από το οβή το οβή suite μου έβγαλε finish και στην συσκευή μου γραφή ολοκλήρωση εγκατάστασης αλλα είναι πολύ ώρα και ακόμα το έχω με το καλώδιο συνδεμένο τι να κάνω?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση έκανα την αναβάθμιση μέσα από το οβή το οβή suite μου έβγαλε finish και στην συσκευή μου γραφή ολοκλήρωση εγκατάστασης αλλα είναι πολύ ώρα και ακόμα το έχω με το καλώδιο συνδεμένο τι να κάνω?

 

μολις τελειωσει στο οβι βγαλε το καλωδιο και μετα απο λιγη ωρα θα ξεκολλησει η ολοκληρωση ετσι εκανε και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση έκανα την αναβάθμιση μέσα από το οβή το οβή suite μου έβγαλε finish και στην συσκευή μου γραφή ολοκλήρωση εγκατάστασης αλλα είναι πολύ ώρα και ακόμα το έχω με το καλώδιο συνδεμένο τι να κάνω?

 

Να περιμενειςςςςςςςς....φενεται σαν κολημενο αλλα δεν ειναι...περιμενε ωσπου να φυγει το μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Μέσω ovi εμφανίζεται κανονικά. Αμέσως με το που σύνδεσα το κινητό στο pc εμφάνισε το ovi msg για update..

 

Η συσκευή είναι ελληνική

Link to comment
Share on other sites

 

μην κοιτας αυτη την σελιδα την κοιταγα και εγω αλλα αργει πολυ να ανανεωθει. Παντως και εγω την βλεπω απο φοινικα και ναβιφιρμ για το 059F047.

@nikosvis κανε μια επανακινηση το πισι σου ρε φιλε μηπως σκαλωσε!

Edited by mpanos
mpanos
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις τελειωσε άργησε παρα πολύ όμως να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση και φοβήθηκα μήπως επειδή είχα μέσα κάρτα 16gb? έτσι μου είπαν από την nokia που μίλησα πάλι καλά γιατί φοβήθηκα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

ελληνικο 59F047 και τη βγαζει κανονικα.

 

Και ομως δεν βγαζει τιποτα ! Αυτο κι αν ειναι περιεργο...Μαλλον μας εκανε ban η nokia γιατι την ψαχναμε πολυ συχνα και φορτωναμε τον server καθε μερα :p

Link to comment
Share on other sites

και ωμω μαγκιστες το βρηκα ! γιατι δεν το βγαζει μεσω οβι.! οταν πατατε για ενημερωσεις δεν προκειται να το βγαλει με τπτ! θα πατησετε REINSTALL και απο κει μετα θα πει chekin for last updates και θα το κανει δοκιμαστε το!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

μολις την ολοκληρωσα μεσω ovi!! αν και εκανα λιγη ωριτσα παραπανω απο το αναμενομενο αλλα ολα καλα και γω πια με PR1.1 και product code 059F047
Link to comment
Share on other sites

και ωμω μαγκιστες το βρηκα ! γιατι δεν το βγαζει μεσω οβι.! οταν πατατε για ενημερωσεις δεν προκειται να το βγαλει με τπτ! θα πατησετε REINSTALL και απο κει μετα θα πει chekin for last updates και θα το κανει δοκιμαστε το!!!!!!

επειδη σε λιγη ωρα θα φας ban για τον τροπο που μιλας το μονο που θα σου πω ειναι γενικα να κανεις λιγο υπομονη. σε λους θα βγει. σου ειπαν κανε ενα ριστερτ στον υπολογιστη. σε ολους θα ερθει δεν ειναι δα και τιποτα σπουδαιο. landscape dialer new adobe reader, και γενικα λιγο πιο γρηγορο κινητο με λιγο καλυτερο ζουμ στην καμερα., αυτα μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

landscape dialer new adobe reader, και γενικα λιγο πιο γρηγορο κινητο με λιγο καλυτερο ζουμ στην καμερα., αυτα μεχρι τωρα

 

+1...Αυτες ειναι οι πρωτες εντυπωσεις και απο μενα.παει σαφως καπως πιο γρηγορα το κινητο

Link to comment
Share on other sites

επειδη σε λιγη ωρα θα φας ban για τον τροπο που μιλας το μονο που θα σου πω ειναι γενικα να κανεις λιγο υπομονη. σε λους θα βγει. σου ειπαν κανε ενα ριστερτ στον υπολογιστη. σε ολους θα ερθει δεν ειναι δα και τιποτα σπουδαιο. landscape dialer new adobe reader, και γενικα λιγο πιο γρηγορο κινητο με λιγο καλυτερο ζουμ στην καμερα., αυτα μεχρι τωρα

 

Φιλε συγνωμη αν σε πριζω αλλα αν μπορεις τσεκαρε λιγο την εσωτερικη μνημη (μηπως μειωθηκε καθολου) και γενικα αν ολα ειναι ση θεση τους μετα το update μεσω ovisuite. Επειδη παντα εκανα τις αναβαθμισεις ΟΤΑ αλλα σκεφτομαι αυτη τη φορα να την κανω μεσω ovisuite, γιατι απο οτι καταλαβα ειναι προτιμοτερο, εχω μερικες επιφυλαξεις ομως:O

 

Υ.Γ.Εμενα δε το βγαζει ακομα εχω το ασημι.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

μην κοιτας αυτη την σελιδα την κοιταγα και εγω αλλα αργει πολυ να ανανεωθει. Παντως και εγω την βλεπω απο φοινικα και ναβιφιρμ για το 059F047.

@nikosvis κανε μια επανακινηση το πισι σου ρε φιλε μηπως σκαλωσε!

 

Ποια έκδοση Navifirm και Phoenix έχεις γιατί εγώ δεν βλέπω το 059F047, ούτε με Nokia Care, ούτε με Quality Assurance, ούτε με Production External.

 

+1...Αυτες ειναι οι πρωτες εντυπωσεις και απο μενα.παει σαφως καπως πιο γρηγορα το κινητο

 

Και νέο Quickoffice με καινούργιο interface και δυνατότητα επεξεργασίας...μην το ξεχνάμε

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε φιλε τι ειπα επειδη ειπα κολοενημερωσεισ ??δεν καταλαβαινω...θιγω την νοκια και θα με κανετε μπαν??? ασ με κανετε,, δεν φτανει που ασχολουμε και δινω και λυσεισ,,, μου την λετε και απο πανω????

 

Πολυ σημαντικη η παρατηρηση σου φυσικα,αλλα οντως θα το φας σιγουρα. Και καλα θα σου κανουν μαλλον :happy:

 

Στο Ovi δειχνει finished,στο κινητο τρεχει το μηνυμα "ολοκληρωση εγκαταστασης". Βγαζω καλωδιο ετσι ; Γιατι στην πρωτη ενημερωση οταν το αγορασα το χα αφησει 2-3 ωρες απ'τον φοβο μη γινει καμια στραβη :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως ούτε με ota βρίσκει update ούτε με ovi ούτε με το nokia software updater. Μάλλον θα περιμένω, αυτό πάντως με το ovi και το reinstall δεν το καταλαβαίνω, δλδ εντάξει γράφει ότι ψάχνει για ενημέρωση αλλά δε σου γράφει ΑΝ έχει βρει διότι περνάει το ίδιο software ξανά αφού κάνει reinstall.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σημαντικη η παρατηρηση σου φυσικα,αλλα οντως θα το φας σιγουρα. Και καλα θα σου κανουν μαλλον :happy:

 

Στο Ovi δειχνει finished,στο κινητο τρεχει το μηνυμα "ολοκληρωση εγκαταστασης". Βγαζω καλωδιο ετσι ; Γιατι στην πρωτη ενημερωση οταν το αγορασα το χα αφησει 2-3 ωρες απ'τον φοβο μη γινει καμια στραβη :wacko:

 

κι εμενα το ιδιο φιλε.το εβγαλα αλλα το κινητο συνεχισε να το δειχνει.δεν μπορουσα να κανω κατι και του εκανα μια επανεκιννηση...και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σημαντικη η παρατηρηση σου φυσικα,αλλα οντως θα το φας σιγουρα. Και καλα θα σου κανουν μαλλον :happy:

 

Στο Ovi δειχνει finished,στο κινητο τρεχει το μηνυμα "ολοκληρωση εγκαταστασης". Βγαζω καλωδιο ετσι ; Γιατι στην πρωτη ενημερωση οταν το αγορασα το χα αφησει 2-3 ωρες απ'τον φοβο μη γινει καμια στραβη :wacko:

 

μη μασας βγαλτο φιλε ολα ενταξει. να προσθεσω οτι ειναι πιο γρηγορη η ανταποκριση του browser εχει βγαλει μια προφυλαξη οθονης με τον Musicplayer πιο φανκυ πιο γρηγοτο το ζουμ στην φωτογραφικη και στο quickoffice πιο γρηγορη εναλλαγη των οθονων...ψαχνω ακομα. καπου λενε οτι βγαζει προφυλαξη οθονης με μηνιαιο ημερολογιο αλλα δεν μπορω να την βρω

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως ούτε με ota βρίσκει update ούτε με ovi ούτε με το nokia software updater. Μάλλον θα περιμένω, αυτό πάντως με το ovi και το reinstall δεν το καταλαβαίνω, δλδ εντάξει γράφει ότι ψάχνει για ενημέρωση αλλά δε σου γράφει ΑΝ έχει βρει διότι περνάει το ίδιο software ξανά αφού κάνει reinstall.

 

πριν απο λιγο περασα το νεο firmware μεσω Nokia Ovi suite. Ελληνικο Product code dark grey (059F047).

 

http://www.imagehosting.gr/out.php/i1513997_screen0.jpg

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως ούτε με ota βρίσκει update ούτε με ovi ούτε με το nokia software updater. Μάλλον θα περιμένω, αυτό πάντως με το ovi και το reinstall δεν το καταλαβαίνω, δλδ εντάξει γράφει ότι ψάχνει για ενημέρωση αλλά δε σου γράφει ΑΝ έχει βρει διότι περνάει το ίδιο software ξανά αφού κάνει reinstall.

 

Oχι οχι δε κανει το ιδιο,πας ενα βημα παλι πισω και τοτε σου δειχνει οτι οντως υπαρχει update,μετα συνεχιζεις κανονικα,οποτε σου εμφανιζει και πληροφοριες του update.

 

Ορισμενοι ανεφεραν για καθυστερηση,εγω νομιζω οτι εγινε σχετικα γρηγορα. 171 mb ηταν αλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...