Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω γιατί δεν μου τα εμφανίζει στην έκθεση, αλλά στα αρχεία που τα βρίσκω

αντί πριν από το όνομα του βίντεο να έχει το εικονίδιο του βίντεο, έχει ένα κίτρινο καρτελάκι

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια βοήθεια η συσκευή μου είναι ελληνική προσπαθώ με το οβή suite να κάνω την αναβάθμιση και μου λέει ότι είναι ενημερωμένο το ίδιο και με το nokia software update ξέρει κανεις γιατί δεν μου την βγάζει?

Δεν στην βγάζει, γιατί δεν είναι ακόμα διαθέσιμη για τα Ελληνικά product codes. Όσοι χρήστες την πέρασαν είχαν Γερμανικό product code και την πέρασαν over the air.

@gel7

Αφού τα βρήκες από την διαχείριση αρχείων μήπως δεν τα αναγνωρίζει το κινητό? Τι είδους αρχεία είναι? Για το πως περνάς αρχεία στο κινητό σου διάβασε το Μεταφορά δεδομένων από και προς τη συσκευή, εσύ απλά θα επιλέγεις τον φάκελο με τα βίντεο. Τα αρχεία τα οποία άνοιξες μέσα από τον web browser λογικά θα είναι στον φάκελο cache ή σε κάποιο φάκελο ο οποίος κρατάει αρχεία τα οποία ανοίγουμε και δεν αποθηκεύουμε. Κάνε μια αναζήτηση με την διαχείριση αρχείων.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση και απο μενα σε οσους περασαν την αναβαθμοση. Παρατηρησατε καμια δυνατοτητα editing στο quickoffice η παραμενει απλα για ανοιγμα αρχειων; Για να απεγκαταστησω αν ειναι ενα quickoffice premier που εχω πριν κανω την αναβαθμιση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

@stendor

 

Είναι βίντεο που είχα κατεβάσει με τον Real Player.

Όταν τα "πατήσω" από το αρχεία, αναπαράγονται κανονικά.

Πως μπορώ όμως να τα σβήσω από εκεί, γιατί μόλις τα "ακουμπήσω"αρχίζουν την αναπαραγωγή

άσχετα από την διάρκεια που το κρατάω, δεν μου βγάζει καμία επιλογή.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση και απο μενα σε οσους περασαν την αναβαθμοση. Παρατηρησατε καμια δυνατοτητα editing στο quickoffice η παραμενει απλα για ανοιγμα αρχειων; Για να απεγκαταστησω αν ειναι ενα quickoffice premier που εχω πριν κανω την αναβαθμιση.

 

Από ότι βλέπω, η νέα έκδοση είναι η 6.4.166 και έχουν προστεθεί επιλογές για δημιουργία νέου αρχείου και επεξεργασία. Πολύ ευχάριστη προσθήκη.

Link to comment
Share on other sites

@stendor

 

Είναι βίντεο που είχα κατεβάσει με τον Real Player.

Όταν τα "πατήσω" από το αρχεία, αναπαράγονται κανονικά.

Πως μπορώ όμως να τα σβήσω από εκεί, γιατί μόλις τα "ακουμπήσω"αρχίζουν την αναπαραγωγή

άσχετα από την διάρκεια που το κρατάω, δεν μου βγάζει καμία επιλογή.

πατάς το κουμπί με το τικ, επιλέγεις και μετά διαγραφή

KTLK
Link to comment
Share on other sites

@stendor

 

Είναι βίντεο που είχα κατεβάσει με τον Real Player.

Όταν τα "πατήσω" από το αρχεία, αναπαράγονται κανονικά.

Πως μπορώ όμως να τα σβήσω από εκεί, γιατί μόλις τα "ακουμπήσω"αρχίζουν την αναπαραγωγή

άσχετα από την διάρκεια που το κρατάω, δεν μου βγάζει καμία επιλογή.

Αν μπεις από την διαχείριση αρχείων, τα βλέπεις όλα τα αρχεία σου και μπορείς με περατεταμένο πάτημα να τα διαγράψεις. Για προσπάθησε το.

 

Όντως οι browser φαίνεται να ανοίγει τότε σελίδες πιο γρήγορα και η κύλιση είναι πιο ομαλή. Τουλάχιστον στους σελίδες του myphone λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα δεν εμφανίστηκε ακομη το update παιδια..και δεν ειναι ελληνικο το κινητο μου......

υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

@kaivlorapanos

Δυστυχώς μπαίνω με τον υπολογιστή στα αρχεία του τηλ και δεν τα εντοπίζω...:O

 

πατάς το κουμπί με το τικ, επιλέγεις και μετά διαγραφή

Δεν μου δίνει καμία επιλογή για να τικάρω το οτιδήποτε

 

@mirrorsofsorrow

Και όμως, δεν μπορώ να τα βρώ στην διαχείριση αρχείων!

Τα μόνα που βρήκα ήταν τα PDF τα οποία και διέγραψα τελικά.

 

Παρεμπιπτώντος, μήπως γνωρίζει κανείς η έχει να προτείνει κανένα άλλο PDF reader,

διότι ο υπάρχων είναι επιεικώς άθλιος;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

@kaivlorapanos

Δυστυχώς μπαίνω με τον υπολογιστή στα αρχεία του τηλ και δεν τα εντοπίζω...:O

 

 

Δεν μου δίνει καμία επιλογή για να τικάρω το οτιδήποτε

 

@mirrorsofsorrow

Και όμως, δεν μπορώ να τα βρώ στην διαχείριση αρχείων!

Τα μόνα που βρήκα ήταν τα PDF τα οποία και διέγραψα τελικά.

 

Παρεμπιπτώντος, μήπως γνωρίζει κανείς η έχει να προτείνει κανένα άλλο PDF reader,

διότι ο υπάρχων είναι επιεικώς άθλιος;

 

ρε φιλαρακι τα Video εσυ δεν τα περασες μεσα? που τα εβαλες δεν θυμασαι? αν ειναι real media κανε ενα search *.rm και θα στα βρει.

 

readers υπαρχουν αρκετοι εγω εχω τον alternate reader ειναι καλος

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω, η νέα έκδοση είναι η 6.4.166 και έχουν προστεθεί επιλογές για δημιουργία νέου αρχείου και επεξεργασία. Πολύ ευχάριστη προσθήκη.

 

Οντως πολυ ευχαριστη προσθηκη, ευχαριστω. Παρατηρησες μηπως καμια μειωση στην εσωτερικη μνημη της συσκευης ομως μετα την αναβαθμιση; Φανταζομαι πως οχι. Επισης επειδη εxω περασμενο το mod 4.0 στο κινητο μηπως ειναι καλο να το απεγκαταστησω πριν κανω την αναβαθμιση και μετα να το ξαναβαλω; Δε νομιζω να υπαρχει προβλημα αλλα αν καποιος εχει αποψη ας μου απαντησει!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

@kaivlaropanos

Έχεις δίκιο να φωνάζεις και να συγχύζεσαι... συγνώμη φίλε μου.

Πάντως με βοήθησες να τα καταφέρω, και σε ευχαριστώ και εσένα αλλά και τα άλλα

παιδιά που επίσης με βοήθησαν με τις ιδέες τους.

Τελικά τα κατάφερα και τα βρήκα και τα διέγραψα, όπως επίσης κατάλαβα την λογική

του πως να τα περνάς στον φάκελο που θέλεις (τουλάχιστον έτσι νομίζω...)

 

Μάλλον θα πρέπει να το βάλω και στην υπογραφή μου.

Δυστυχώς είμαι αδαείς στα θέματα της τεχνολογίας και ειδικά

σε τέτοιου είδους κινητά, από τα οποία το Ν8 είναι το πρώτο μου,

οπότε παρακαλώ, τόσο για την υπομονή σας, όσο και την κατανόηση σας.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα κ απο εμενα κ καλο μηνα να εχουμε.πηρε ενας φιλος μου το κινητο.πως μπορω να καταλαβω αν ειναι παραεισαγωγης??
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα κ απο εμενα κ καλο μηνα να εχουμε.πηρε ενας φιλος μου το κινητο.πως μπορω να καταλαβω αν ειναι παραεισαγωγης??

 

στο κουτι θα πρεπει να γραφει cv greece και το χρωμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα κ απο εμενα κ καλο μηνα να εχουμε.πηρε ενας φιλος μου το κινητο.πως μπορω να καταλαβω αν ειναι παραεισαγωγης??

 

Δες αν στα πλαγια του κουτιου λεει HUNGARY η FRANCE η γενικα καποια αλλη χωρα εκτος απο την Ελλαδα. Επισης τα παραεισαγωγης εχουν λευκη ταινια στο κουτι που επικαλυπτει αυτη της ΝΟΚΙΑ. Α! και αν κανεις ενημερωση λογισμικου μεσω υπολογιστη θα χαθουν τα ελληνικα :)

 

Απο εναν παθοντα

Link to comment
Share on other sites

λεει πανω η συσκευη made in france.κ ειχε μια ταινια ασφαλειας sealed κ απο πανω μια της νοκια ταινια.αν μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου να δω πια εχει εγκατεστημενη στο κινητο του φιλου μου?ολα καλα μια χαρα το κινητακι αλλα κακο πραγμα το παραεισαγωγης
Link to comment
Share on other sites

@Nickozzz

Για να καταλάβεις αν είναι παρά εισαγωγής ή απλά συγκρίνεις το product code της συσκευής του φίλους σου με αυτά που αναφέρονται στο πρώτο post του θέματος ή μπορείς να διαβάσεις το Περί παράλληλων εισαγωγών.

 

Η τελευταία που μόλις βγήκε είναι η 13.015 (PR 1.1) και η αμέσως προηγούμενη ήταν η 11.012 (PR1.0). Λογικά θα έχει την 11.012.

 

Δεν είναι και τόσο κακό όταν μια συσκευή είναι παρά εισαγωγής. Εφόσον βέβαια είναι από χώρα εντός της Ε.Ε.. Στο μόνο που δεν καλύπτεται είναι στο software κομμάτι (δηλαδή αναβαθμίσεις) και στο ότι πρέπει να προσέχεις να μην κάνεις αναβάθμιση μέσω NSU ή Ovi Suite για να μην χάσεις τα Ελληνικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@Nickozzz

Για να καταλάβεις αν είναι παρά εισαγωγής ή απλά συγκρίνεις το product code της συσκευής του φίλους σου με αυτά που αναφέρονται στο πρώτο post του θέματος ή μπορείς να διαβάσεις το Περί παράλληλων εισαγωγών.

 

Η τελευταία που μόλις βγήκε είναι η 13.015 (PR 1.1) και η αμέσως προηγούμενη ήταν η 11.012 (PR1.0). Λογικά θα έχει την 11.012.

 

Δεν είναι και τόσο κακό όταν μια συσκευή είναι παρά εισαγωγής. Εφόσον βέβαια είναι από χώρα εντός της Ε.Ε.. Στο μόνο που δεν καλύπτεται είναι στο software κομμάτι (δηλαδή αναβαθμίσεις) και στο ότι πρέπει να προσέχεις να μην κάνεις αναβάθμιση μέσω NSU ή Ovi Suite για να μην χάσεις τα Ελληνικά.

 

Και δηλαδη πως μπορει να γινει αναβαθμιση λογισμικου?Εχω και εγω Ν8 απο Ουγγαρια και οταν εκανα την ενημερωση για την 11.012 χαθηκαν τα ελληνικα. Την ενημερωση λογισμικου με αφηνει να την κανω μονο μεσω υπολογιστη και αναγκαστικα την εκανα με OVI SUITE. Το εχω παει στη WIND και μου ειπαν οτι θα το στειλουν ΝΟΚΙΑ, τωρα τι θα περασουν μεσα δεν ξερω, αν ειναι παντως σε καθε ενημερωση να χανονται τα ελληνικα ζητω που καηκαμε :p

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου ν8 με αριθμο παραγωγης (αμερικη) η ενημερωση ειναι διαθεσιμη κ την κανω αυτη τη στιγμη

 

EDIT:

 

Μολις τελειωσα αλλα δεν γραφει εκδοση 13.015 οπος λετε ποιο πανω :confused:

 

στο δικο μου αυτη τη στιγμη λεει εκδοση P.R 1.1

εκδοση λογισμικου 013.016

προσαρμοσμενη εκδοση 013.016.00.01

 

κωδικος προιοντος 059DOV2

Edited by thedoctor46
Link to comment
Share on other sites

Και δηλαδη πως μπορει να γινει αναβαθμιση λογισμικου?Εχω και εγω Ν8 απο Ουγγαρια και οταν εκανα την ενημερωση για την 11.012 χαθηκαν τα ελληνικα. Την ενημερωση λογισμικου με αφηνει να την κανω μονο μεσω υπολογιστη και αναγκαστικα την εκανα με OVI SUITE. Το εχω παει στη WIND και μου ειπαν οτι θα το στειλουν ΝΟΚΙΑ, τωρα τι θα περασουν μεσα δεν ξερω, αν ειναι παντως σε καθε ενημερωση να χανονται τα ελληνικα ζητω που καηκαμε :p

Μπορεί να γίνει over the air η αναβάθμιση εφόσον είναι διαθέσιμη, όπως γίνεται για παράδειγμα με την 13.015 που μόλις κυκλοφόρησε. Τα Ελληνικά χάνονται μόνο όταν γίνεται η αναβάθμιση μέσω NSU ή Ovi Suite. Όταν οι αναβαθμίσεις γίνονται over the air τότε τα Ελληνικά δεν χάνονται. Αυτό θα λυθεί όταν βρεθεί τρόπος για ν΄αλλάζουμε product code και έτσι δεν θα χάνονται τα Ελληνικά ούτε μετά από αναβάθμιση μέσω Ovi Suite ή NSU.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου ν8 με αριθμο παραγωγης (αμερικη) η ενημερωση ειναι διαθεσιμη κ την κανω αυτη τη στιγμη

 

EDIT:

 

Μολις τελειωσα αλλα δεν γραφει εκδοση 13.015 οπος λετε ποιο πανω :confused:

 

στο δικο μου αυτη τη στιγμη λεει εκδοση P.R 1.1

εκδοση λογισμικου 013.016

προσαρμοσμενη εκδοση 013.016.00.01

 

κωδικος προιοντος 059DOV2

 

σε διαφορα φορουμς γραφουν οτι τελικα η εκδοση ειναι η 013.016

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα και γω την αναβάθμιση 013.016. Το κινητό είναι αγορασμένο από Wind και έχει Ουγγρικό product code 059D8G5. Μέχρι στιγμής αυτό που παρατήρησα είναι η γρήγορη αλλαγή του orientation της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...