Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πατα παρατεταμενα πανω στις παλιε αναπαντητες σου και ρυθμισε την εφαρμογη τι θελεις να δειχνει

 

Το μονο που βγαζει ειναι εμφ. προεπισκ. μην. το οποιο δεν αλλαζει κατι...

 

Το μονο που βγαζει ειναι εμφ. προεπισκ. μην. το οποιο δεν αλλαζει κατι...

 

Μετα απο επανεκιννηση διορθωθηκε...

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας εχεται παρατηρησει οτι δεν υπαρχει η επιλογη swype to answer και swype to end call?γιατι αφαιρεθηκε?εχει πατηθει καταλαθος το end call αρκετες φορες και εχω χασει κλησεις,υπαρχει λυση σε αυτο?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλαν γιατί η οθόνη κλειδώνει πάντα (ενώ στα 5th edition είχες επιλογή) και λόγω capacitive, δεν γίνεται να πατηθεί κατά λάθος κάποιο πλήκτρο ενώ το έχεις στην τσέπη ή στην τσάντα. Προς το παρόν δεν υπάρχει τρόπος να ενεργοποιηθεί αλλά ίσως να γίνεται με κάποια εφαρμογή (όπως το slide to unlock). Ίσως προστεθεί κάποια ρύθμιση σε κάποια από τις μελλοντικές αναβαθμίσεις (αν και δεν το νομίζω).
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλαν γιατί η οθόνη κλειδώνει πάντα (ενώ στα 5th edition είχες επιλογή) και λόγω capacitive, δεν γίνεται να πατηθεί κατά λάθος κάποιο πλήκτρο ενώ το έχεις στην τσέπη ή στην τσάντα. Προς το παρόν δεν υπάρχει τρόπος να ενεργοποιηθεί αλλά ίσως να γίνεται με κάποια εφαρμογή (όπως το slide to unlock). Ίσως προστεθεί κάποια ρύθμιση σε κάποια από τις μελλοντικές αναβαθμίσεις (αν και δεν το νομίζω).

τι εννοεις η οθονη κλειδωνει παντα?μολις απαντησεις η οθονη δεν κλειδωνει απλα μολισ βαλεις το κινητο στο αυτι μαυριζει η οθονη.Μια φορα με ειχαν παρει τηλ. και εδωσα το κινητο στον πατερα μου να μιλησει και καθως επιασε το κινητο καταλαθος πατησε το end call,δεν ειναι κατασταση αυτη

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάσταση αναμονής η οθόνη είναι πάντοτε κλειδωμένη. Δεν γίνεται δηλαδή να είναι σβηστή και το τηλέφωνο να μην είναι κλειδωμένο, όπως στις προηγούμενες συσκευές. Το να χάσω κλήση επειδή κατά λάθος πάτησα το κόκκινο δεν μου έχει τύχει ποτέ. Απλά, θέλει λίγο προσοχή καθώς η οθόνη είναι υπερευαίσθητη.
Link to comment
Share on other sites

Guess what... Το Ν8 έχει κι άλλη φωτεινότητα διαθέσιμη, όπως ακριβώς γινόταν και με το Ν82. Προφανώς για λόγους αυτονομίας έχει επιλεγεί από τη Nokia να μπει ένας "κόφτης". Αν εγκαταστήσετε τη γνωστή εφαρμογή Light Control, θα καταλάβετε για τι είδους οθόνη μιλάμε, και για τι μέγιστη φωτεινότητα. Η νύχτα μέρα... :D

 

Φοβερό αλλά δυστυχώς όταν κλειδώνει η οθόνη δεν φαίνεται το ρολόι μάλλον για να εξοικονομήσει ενέργεια:rolleyes:

Aκυρο το βρηκα γινεται

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάσταση αναμονής η οθόνη είναι πάντοτε κλειδωμένη. Δεν γίνεται δηλαδή να είναι σβηστή και το τηλέφωνο να μην είναι κλειδωμένο, όπως στις προηγούμενες συσκευές. Το να χάσω κλήση επειδή κατά λάθος πάτησα το κόκκινο δεν μου έχει τύχει ποτέ. Απλά, θέλει λίγο προσοχή καθώς η οθόνη είναι υπερευαίσθητη.

αλλο εννοουσα ενω μιλουσα του εδωσα το κινητο να μιλησει και καθως το επιασε χερι με χερι με την αφη πατηθηκε καταλαθος το κοκκινο,αυτο δεν το προβλεψανε,σορυ που γινομαι ψηρας αλλα αυτες οι λεπτομεριες με ενοχλουν,αν υπηρχε το slide to end call δεν θα υπηρχε αυτο το προβλημα οπως το παλιο μου n97mini

Edited by kgian2007
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Μα και να υπήρχε, στην περίπτωση που περιγράφεις τι θα άλλαζε; Μολις απαντήσεις, δεν εξαφανίζεται η επιλογή slide;
Link to comment
Share on other sites

Μα και να υπήρχε, στην περίπτωση που περιγράφεις τι θα άλλαζε; Μολις απαντήσεις, δεν εξαφανίζεται η επιλογή slide;

ναι εχεις δικιο μολις απαντησεις εξαφανιζεται το slide και στο ν97μινι αλλα εχω την αισθηση οτι πατηθηκε το end call με την αφη επειδη ειναι υπερευαισθητη η οθονη

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα απόκτησα και εγώ το Ν8 απο το Πλαίσιο με κωδικό προιόντος 059F053 και θέλω να κάνω μια ερώτηση πως μεταφέρω τις επαφές μου απο ενα HTC στο Ν8.

Link to comment
Share on other sites

αλλο εννοουσα ενω μιλουσα του εδωσα το κινητο να μιλησει και καθως το επιασε χερι με χερι με την αφη πατηθηκε καταλαθος το κοκκινο,αυτο δεν το προβλεψανε,σορυ που γινομαι ψηρας αλλα αυτες οι λεπτομεριες με ενοχλουν,αν υπηρχε το slide to end call δεν θα υπηρχε αυτο το προβλημα οπως το παλιο μου n97mini

 

δεν πεζή μερική οδηγούνε αν και δεν θα έπρεπε να μιλάνε τότε άλλα το κάνουν τη θα κάνουν ακροβατικά για να τελειώνουν μια κλήση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα απόκτησα και εγώ το Ν8 απο το Πλαίσιο με κωδικό προιόντος 059F053 και θέλω να κάνω μια ερώτηση πως μεταφέρω τις επαφές μου απο ενα HTC στο Ν8.

 

Αν θέλεις να περάσεις τις επαφές από google contacts δες εδώ

 

http://techblog.gr/mobile/nokia-n8-symbian-synchronise-google-contacts-3995/

Link to comment
Share on other sites

δεν πεζή μερική οδηγούνε αν και δεν θα έπρεπε να μιλάνε τότε άλλα το κάνουν τη θα κάνουν ακροβατικά για να τελειώνουν μια κλήση?

 

Αν οδηγείς να πάρεις handsfree και πάλι δε κατάλαβαινω τον όρο "ακροβατικά", το "κόκκινο" πατάς και τελειώνει η κλήση :!:

Link to comment
Share on other sites

Αν οδηγείς να πάρεις handsfree και πάλι δε κατάλαβαινω τον όρο "ακροβατικά", το "κόκκινο" πατάς και τελειώνει η κλήση :!:

 

αυτό λέω και εγώ!!! αν και εγώ έχω plue end me της fiat ειναι λογισμικο mikrosoft

και το n8 συνεργάζεται πλήρως

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να περάσεις τις επαφές από google contacts δες εδώ

 

http://techblog.gr/mobile/nokia-n8-symbian-synchronise-google-contacts-3995/

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλος τρόπος υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Πηγα στο προγραμμα της Cosmote απεριοριστα 25 που δινει 100 mb το μηνα.

Ξερει καποιος να μου πει τις ρυθμισεις πρεπει να κανω στο Ν8 για το internet της cosmote ?

Μεχρι τωρα εμπαινα μεσω WIFI.

Για τα MMS ισχυουν τα ιδια ?

Ευχαριστω και καλες γιορτες σε ολους

 

Υ.Γ. Ειδα στο Symbian FAQ ρυθμισεις για internet και mms αλλα που θα παω για να τις βαλω ?

Edited by Geo74
Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανώς είναι για λόγους αυτονομίας. Να σου κάνω μια ερώτηση όταν είσαι έξω κάτω από τον ήλιο οι αυτόματες ρυθμίσεις και ο αισθητήρασ δουλεύουν σωστά; δηλαδή όταν είσαι έξω απευθείας κάτω από το φως του ήλιου η οθόνη διακρίνεται το ίδιο εύκολα με τις αυτόματες ρυθμίσεις ή θεωρείς ότι χρησιμοποιώντας αυτή την εφαρμογή έχεις καλύτερα αποτελέσματα;

Δεν το κράτησα εγκατεστημένο, γιατί η έκδοση που χρησιμοποίησα έχει ένα bug με τη λειτουργία flashlight. Αύριο θα δοκιμάσω πιο καινούργια έκδοση και θα δω τη συμπεριφορά του κάτω από το φως ημέρας. Πάντως με τη συγκεκριμένη εφαρμογή, μετά το πέρας του χρονικού ορίου του φωτός της οθόνης, η οθόνη σβήνει εντελώς και με ένα απλό tap στην οθόνη τα πάντα είναι ξανά διαθέσιμα, χωρίς ξεκλείδωμα με το πλαϊνό slider. Πάντως πιστεύω ότι ανάλογα με τις ρυθμίσεις της εφαρμογής, μπορείς να επιτύχεις καλύτερη ή χειρότερη αυτονομία. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυριο παραλαμβανω το ν8 και εγω, απο μαγαζι της νοκια.αυτο που λεγετε πιο πανω με το προβλημα του ηχου οταν μιλας,θα μου το δειξει (εαν ειμαι γκαντεμης) απο τις πρωτες ομιλιες μου;ρωταω για να ξερω τι να κανω μετα! ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση στην αναβαθμιση του ιανουαριου που λεγεται οτι θα παρουμε να μας δωσουν browser και landscape qwerty?? η θα ειναι μονο για bug fixes?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Πηγα στο προγραμμα της Cosmote απεριοριστα 25 που δινει 100 mb το μηνα.

Ξερει καποιος να μου πει τις ρυθμισεις πρεπει να κανω στο Ν8 για το internet της cosmote; Μεχρι τωρα εμπαινα μεσω WIFI. Για τα MMS ισχυουν τα ιδια; Ευχαριστω και καλες γιορτες σε ολους.

 

Υ.Γ. Ειδα στο Symbian FAQ ρυθμισεις για internet και mms αλλα που θα παω για να τις βαλω ?

Τις ρυθμίσεις, αν δεν τις σετάρει μόνη της η συσκευή θα τις ζητήσεις από την cosmote. Θα σου έρθουν σαν μήνυμα και απλά θα τις αποθηκεύσεις. Από εκεί και πέρα, θα φτιάξεις τις ρυθμίσεις όπως περιγράφεται στο Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί.

 

Άνοιξε και τρέξε την ενσωματωμένη εφαρμογή ρυθμίσεων:

Ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις εφαρμογών - Οδηγός ρυθμίσεων - Φορέας δικτύου.

 

υπαρχει περιπτωση στην αναβαθμιση του ιανουαριου που λεγεται οτι θα παρουμε να μας δωσουν browser και landscape qwerty?? η θα ειναι μονο για bug fixes?

Θα είναι η PR 2.0 και θα περιέχει όλες τις αλλαγές που αναφέρεις και αρκετές ακόμα.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

 

 

Θα είναι η PR 2.0 και θα περιέχει όλες τις αλλαγές που αναφέρεις και αρκετές ακόμα.

και τις αλλαγες εμφανισης του μενου θα τις παρουμε σε αυτην που ειπανε στα μεσα του ετους?

Link to comment
Share on other sites

Ιανουαριο θα βγει η φεβρουαριο;:)

 

απο τη νοκια ειχαν πει οτι θα βγει η πρωτη το πρωτο τριμηνο του ετους.αλλα μετα καπου διαβασα για γεναρη.δεν παιρνω και ορκο.αμα το βρω θα το βαλω αλλα δεν θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω γιατι η νοκια δεν εχει δωσει στο κινητο τις πληρεις δυνατοτητες του και πρεπει να βαζουμε τα διαφορα mods που βγαινουν για το κινητο, που μπορει να ειναι και επικινδυνα.

 

Εχουν βγει δεκαδες mods, που βελτιωνουν τα fps στο βιντεο, καλυτερη αναλυση και καλυτερη αναλυση,ποιοτητα και ρυθμισεις στη φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση στην αναβαθμιση του ιανουαριου που λεγεται οτι θα παρουμε να μας δωσουν browser και landscape qwerty?? η θα ειναι μονο για bug fixes?

Εννοείς portrait qwerty. Landscape qwerty έχουμε και τώρα. Το καλό με την προσθήκη αυτή είναι ότι θα δουλεύει και η εφαρμογή Swype σε portrait. Όταν θα βγει και ελληνικό πακετάκι θα είμαστε πλήρεις από εισαγωγή κειμένου. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...