Jump to content

Huawei Ideos X6


Techguru
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντος σε 3 καταστηματα wind που πηγα χθες και σημερα τιμη δεν εχουν!

Οι 2 διευθηντες ειναι φιλοι και τιμη δεν μπορεσαν να παρουν οσα τηλεφωνα και αν πηραν!

 

εγώ δε γνώριζα τον υπάλληλο στη γουίντ. από μόνος του μου είπε την τιμή...

αυτό έγινε σε μια γουίντ στην πάτρα.

 

ΔΕΝ πήρε κανένα τηλέφωνο, αποό το πισί του το είδε...

Edited by lambrosbouk
προσθήκη πρότασης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ δε γνώριζα τον υπάλληλο στη γουίντ. από μόνος του μου είπε την τιμή...

αυτό έγινε σε μια γουίντ στην πάτρα.

H τιμη ισχυει. 198 ευρω για την ακριβεια. Τελικη τιμη χωρις συνδεση. (Συμπεριλαμβανεται ο ΦΠΑ 23%) Απλα αριστη αγορα γι αυτο το κινητο που αφηνει απλα τους αλλους να "Τρεχουν".
Link to comment
Share on other sites

199 μου είπε, το ίδιο είναι!

το έβγαλε και στο φυλλάδιο η γουίντ.

Ναι εχει βγει στο καινουριο φυλλαδιο που δεν εχει κυκλοφορησει στα καταστηματα ακομη. Ολα τα καταστηματα εχουν ακομη το προηγουμενο καταλογο γι αυτο και τους ειναι αγνωστο το κινητο, που θα κανει "Θραυση" σ αυτη τη τιμη, πολυ περισσοτερο απο το Blade. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

πω καλα εγω το περιμενα 250. στα 200 ευρω θα γινει χαμος. το optimus one θα φαει σκονη δυστυχως...:(

 

****το λες να το πουλησω? δε το εχω ουτε 3 μηνες :!:

Link to comment
Share on other sites

πω καλα εγω το περιμενα 250. στα 200 ευρω θα γινει χαμος. το optimus one θα φαει σκονη δυστυχως...:(

 

****το λες να το πουλησω? δε το εχω ουτε 3 μηνες :!:

Πουλα το οσο προλαβαινεις γιατι η τιμη του ηδη πεφτει τραγικα. Κι οσο σε σχεση το optimus one με το ideos 5, μερα με νυχτα. Σε τι θες συγκριση? Επεξεργαστη 7230 με adreno 205 που πεταει σε σχεση με το δικο σου? Οθονη απλα εξαιρετικη? (Σε σχεση με το optimus one που οταν ειχα δει την οθονη του με ξενερωσε απιστευτα ακομη και το blade αν τα βαλεις διπλα διπλα εχει κλασεις ανωτερη και δε μιλαω για αναλυση αλλα για ζωντανια χρωματων) Γιαλι η οθονη. Μεταλλο γυρω γυρω. Native Android. Ταχυτατο, που στο quadrant σπαει το 1500αρι. Μιλαμε ενα κινητο που αξιζει για μενα (που αν ηταν καποιου αλλου πιο επωνυμου κατασκευαστη) τα 350 ευρω θα τα εκανε ανετα. Και μιλαμε θα κανει 198 ευρω μονο. Θα κανει θραυση παιδια, στανταρ. Εγω παντως περιμενω να το χτυπησω για δευτερο αμεσως, μολις μαθω οτι βγηκε. (Εχω ενα desire που την παλευω τωρα, αλλα το πηρα μεταχειρισμενο αρκετα, ειχα ενα galaxy S το πουλησα οσο προλαβαινα, γιατι πεφτει και σ αυτο η τιμη του κατακορυφα, και για πρωτο θα παρω καποιο διπυρινο μολις το βρω σε συμφερουσα, για μενα τιμη) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Απορω που δεν εχεις βαλει ακομα αγγελια..

 

Βασικα απορω που αγορασες το optimus one και οχι το blade, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα..

 

Βιασου να το προλαβεις τις πρωτες μερες κυκλοφοριας του, γιατι μυριζομαι τρελες ελλειψεις..

Link to comment
Share on other sites

παντως, συμφωνα με το gsmarena "Available. Released 2011, April" και πραγματι ηρθε μεσα απριλη. για τα x6 και skate λεει "Coming soon. Exp. release 2011, May". εγώ είμαι διατεθειμενος να περιμένω ένα μηνα ακομα.. πχ αν κανει 230 το x6 η κανα 150αρι το skate.. γιατι να παρεις το x5?
Link to comment
Share on other sites

Το X6 θα το πάρεις επειδή είναι μεγαλύτερο, δεν είναι καμπύλο το σχήμα του (δεν αρέσει σε όλους) και έχει μπροστινή κάμερα. Όσο για το Skate, νομίζω πως είναι μόνο για τους πρωτάρηδες σε android που δεν χωράνε τα δάχτυλα τους στο Blade. Η διαφορά Huawei από ZTE τώρα στα android είναι πως η Huawei εξοπλίζει τα δικά της με πιο up-to-date τεχνολογία και μπορεί να κρατήσει παραπάνω καιρό ένα κοινό. Ενώ τώρα η ZTE απλώς βάζει περισσότερο κόσμο μέσα στο Android με τα entry-level μηχανήματά της, αλλά αν δεν εξοπλίσει σύντομα με ARMv7 τα επερχόμενα handset της θα έχει μείνει πολύ πίσω.
Link to comment
Share on other sites

γενικα, για καποιο λογο η huawei προωθει περισσοτερο το x5 παρα το x6 απο οσα ολα εχω διαβασει .

Και δεν ειναι μονο αυτο αλλα το x6 εχει να εμφανιστει απο την Ces , δεν το ειδα ουτε σε κανα site ουτε σε video-review.

Ισως το x6 να μην ερθει ποτε ελλαδα και ακομα και αν ερθει ,φυσικα μην περιμενετε τιμη 200 ουτε καν 299 απο 350 και βαλε .

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

φυσικα μην περιμενετε τιμη 200 ουτε καν 299 απο 350 και βαλε .
Αυτο που λες δεν ισχυει σιγουρα με τιποτα. Η huawei ξερει πως αν το εβαζε σε τετοιες τιμες απλα θα εχανε απο τον ανταγωνισμο. Αν και εφοσον ερθει το Χ6 ελλαδα δεν θα κανει με τιποτα πανω απο 260 ευρω αφου το Χ5 θα κανει 198 ευρω. Κοιτα και τη διαφορα τιμης του αλλου φθηνου μοντελου της huawei που κυκλοφορει απο την wind και κοιτα την τιμη του Χ5. Μικρη διαφορα τιμης μα μεγαλες οι διαφορες σε τεχνικα χαρακτηριστικα. Προβλεψη δικη μου για το Χ6, ως 260 ευρω . "Αν" κυκλοφορησει ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι κολησατε ρε παιδια στα 198 ευρω?

Πουθενα που ρωτησα δεν μου ειπαν τιμη γιατι απλα δεν ηξεραν!

2 ΔΙΕΥΘΗΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ και τιμη δεν μπωρεσαν να μου πουν!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κολησατε ρε παιδια στα 198 ευρω?

Πουθενα που ρωτησα δεν μου ειπαν τιμη γιατι απλα δεν ηξεραν!

2 ΔΙΕΥΘΗΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ και τιμη δεν μπωρεσαν να μου πουν!

"Κατ αρχην" ποιος σου ειπε, οτι την τιμη που δινω "Εγω" την λεω απο σενα :blink: . Αυτες ειναι "Δικες μου" πληροφοριες μεσα απο το τμημα πωλησεων της Wind . Μη τρελαθουμε κι ολας που θα πω εγω κατι επειδη το ειπε καποιος απο εδω μεσα! Εγω για να πω "Κατι τετοιο" πρεπει να το ξερω Σ ι γ ο υ ρ α . :!:
Link to comment
Share on other sites

QUOTE=aby;3584044]"Κατ αρχην" ποιος σου ειπε, οτι την τιμη που δινω "Εγω" την λεω απο σενα :blink: . Αυτες ειναι "Δικες μου" πληροφοριες μεσα απο το τμημα πωλησεων της Wind . Μη τρελαθουμε κι ολας που θα πω εγω κατι επειδη το ειπε καποιος απο εδω μεσα! Εγω για να πω "Κατι τετοιο" πρεπει να το ξερω Σ ι γ ο υ ρ α . :!:

 

Δεν καταλαβες καλα,δεν ειπα οτι την τιμη την ειπες ο εμενα γιατι πολυ απλα εγω δεν εγραψα πουθενα οτι ξερω την τιμη, εδω δεν ηξεραν σε τρια καταστηματα την τιμη,εγω πως να την ξερω,αυτο λεω!

Και κοιτα να κερδισει η ομαδα σου την αλλη εβδομαδα τον Ολυμπ.Βολου!:lol::lol:

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες καλα,δεν ειπα οτι την τιμη την ειπες ο εμενα γιατι πολυ απλα εγω δεν εγραψα πουθενα οτι ξερω την τιμη, εδω δεν ηξεραν σε τρια καταστηματα την τιμη,εγω πως να την ξερω,αυτο λεω!

Και κοιτα να κερδισει η ομαδα σου την αλλη εβδομαδα τον Ολυμπ.Βολου!:lol::lol:

Ναι, το ειδα μετα οτι δεν το ειπες εσυ για την τιμη.. :rolleyes: Οσο για τον ολυμπιακο βολου, εννοειτε οτι θα τον κερδισουμε :p Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως που μίλησα παρασκευή πρωί με κεντρικά wind μου είπαν 199 €

τώρα αν είναι αλήθεια/ψέμα δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως που μίλησα παρασκευή πρωί με κεντρικά wind μου είπαν 199 €

τώρα αν είναι αλήθεια/ψέμα δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω.

Βρε παιδια τοσο θα βγει το κινητο, παει και τελοιωσε.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω το πηρα και αρκετα φθηνοτερα γιατι το πηρα απο αγγλια και μου βγηκε καπου στα 180 ευρω. θελω να δω αγγλια ποσο θα ερθει γιατι μπορει εδω να ερθει πιο ακριβα απο οτι ελλαδα. για συγκριση το blade ειναι στις 100 λιρες και το optimus στις 150. επισης θελω και να το πιασω στα χερια μου γιατι ειναι 3.8 ιντσες. μπορει να μου φανει μεγαλο για μενα. οποτε θα περιμενω πριν αποφασισω να το πουλησω
Link to comment
Share on other sites

Το X6 θα το πάρεις επειδή είναι μεγαλύτερο, δεν είναι καμπύλο το σχήμα του (δεν αρέσει σε όλους) και έχει μπροστινή κάμερα. Όσο για το Skate, νομίζω πως είναι μόνο για τους πρωτάρηδες σε android που δεν χωράνε τα δάχτυλα τους στο Blade. Η διαφορά Huawei από ZTE τώρα στα android είναι πως η Huawei εξοπλίζει τα δικά της με πιο up-to-date τεχνολογία και μπορεί να κρατήσει παραπάνω καιρό ένα κοινό. Ενώ τώρα η ZTE απλώς βάζει περισσότερο κόσμο μέσα στο Android με τα entry-level μηχανήματά της, αλλά αν δεν εξοπλίσει σύντομα με ARMv7 τα επερχόμενα handset της θα έχει μείνει πολύ πίσω.

 

Ποσο εχει τελικα σημασια αυτο το flash? Εμενα δε μου λειπει παντως ποτε..

Γιατι τι αλλο προσφερει το armv7 απ το 6? Συμπαθατε το ξεκαθαριζω δεν ξερω απ αυτα, αλλα πιστευω πως περα απ αυτο αν το βαλουμε στην ακρη, το skate θα εχει και 0.5 ιντσες μεγαλυτερη οθονη και θα εχει και gingerbread που ας το παραδεχθουμε ειναι καλυτερο απο το να εχει 2.2 που σχεδον θεωρειται παλια (τουλαχιστον για κινητο που βγαινει τωρα)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ARMv7 έχει και ξεκάθαρη διαφορά στις επιδόσεις του κινητού, όχι μόνο στο flash. Το flash δείχνει ότι υπάρχουν οι έξτρα δυνατότητες. Και ίσως εσένα να μην σου λείπει, αλλά εγώ θα ήθελα να έχω πρόσβαση σε κάποια site που αντί να βλέπω τις mobile εκδόσεις τους θα μπορούσα να βλέπω τις πλήρεις που έχουν flash. Και άλλοι πιστεύω το ίδιο.

 

Btw, στο gsmarena διαβάζω στα specs των X5/6 για "Dolby mobile sound enhancement". Υπάρχει αυτό σε άλλη συσκευή ως τώρα για να ξέρουμε τι σημαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κολησατε ρε παιδια στα 198 ευρω?

Πουθενα που ρωτησα δεν μου ειπαν τιμη γιατι απλα δεν ηξεραν!

2 ΔΙΕΥΘΗΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ και τιμη δεν μπωρεσαν να μου πουν!

 

εγώ πάντως που μίλησα παρασκευή πρωί με κεντρικά wind μου είπαν 199 €

τώρα αν είναι αλήθεια/ψέμα δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω.

 

Παιδιά,

εγώ δεν έχω κανένα γνωστό στη wind και στο συγκεκριμένο κατάστημα πηγαίνω για 1η φορά.

 

ο τυπάκος στο κατάστημα ήταν απλά πολύ εξυπηρετικός. δεν τον είχα ξαναδεί στη ζωή μου! :)

 

2 πράγματα τον ρώτησα: πότε έρχεται και αν γνωρίζει την τιμή.

μπήκε στο πισί του, στο σύστημα της γουίντ και μου είπε μέσα σε μισό λεπτό με σταθερή φωνή και σιγουριά μου έδωσε και τις δύο πληροφοριες! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας κι απο μενα, λοιπον απ' οτι βλεπω στο φυλλαδιο της wind, το X5 εχει την ιδια τιμη με το optimus one, σε ολα τα προγραμματα της συγκεκριμενης εταιρειας. Αρα εχουν την ιδια τιμη και σαν σκετη συσκευη..σε αλλα μεγαλα καταστηματα το optimus one κοστιζει περι τα 199 ευρω, εαν καποιος γνωριζει ποσο εχει το συγκεκριμενο κινητο στη wind, ας μας το πει, γιατι τοσο θα κοστιζει και το X5..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας κι απο μενα, λοιπον απ' οτι βλεπω στο φυλλαδιο της wind, το X5 εχει την ιδια τιμη με το optimus one, σε ολα τα προγραμματα της συγκεκριμενης εταιρειας. Αρα εχουν την ιδια τιμη και σαν σκετη συσκευη..σε αλλα μεγαλα καταστηματα το optimus one κοστιζει περι τα 199 ευρω, εαν καποιος γνωριζει ποσο εχει το συγκεκριμενο κινητο στη wind, ας μας το πει, γιατι τοσο θα κοστιζει και το X5..
Το Χ5 θα κανει 199 ευρω σαν σκετη συσκευη. Διαβασε λιγο παραπανω το εχουμε πει.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ARMv7 έχει και ξεκάθαρη διαφορά στις επιδόσεις του κινητού, όχι μόνο στο flash. Το flash δείχνει ότι υπάρχουν οι έξτρα δυνατότητες. Και ίσως εσένα να μην σου λείπει, αλλά εγώ θα ήθελα να έχω πρόσβαση σε κάποια site που αντί να βλέπω τις mobile εκδόσεις τους θα μπορούσα να βλέπω τις πλήρεις που έχουν flash. Και άλλοι πιστεύω το ίδιο.

 

Btw, στο gsmarena διαβάζω στα specs των X5/6 για "Dolby mobile sound enhancement". Υπάρχει αυτό σε άλλη συσκευή ως τώρα για να ξέρουμε τι σημαίνει;

To "Dolby mobile sound enhancement" ειναι η επιλογη SRS WOW στον ισοσταθμιστη του κινητου.

Ειναι ενα +

Αλλα αυτο που με καιει εμενα ειναι αν θα εχει Ambitient Light Sensor. Δεν εχω ακουσει απο πουθενα ουτε να λενε πως εχει ουτε πως δεν εχει .

Παντως στα video φαινονται κατι σαν 2 τρυπουλες στο αριστερο πανω μερος του κινητου ...

Για να δουμε τι θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

πω καλα εγω το περιμενα 250. στα 200 ευρω θα γινει χαμος. το optimus one θα φαει σκονη δυστυχως...:(

 

****το λες να το πουλησω? δε το εχω ουτε 3 μηνες :!:

 

γιατί να το πουλήσεις;;;

το ρ500 είναι ένα αξιοπρεπές & τίμιο τηλ για τα λεφτά του. αν κάθε φορά που βγαίνει ένα νέο τηλ, εσύ πουλάς το παλιό, σε βλέπω να αλλάζεις τηλ κάθε 4 μήνες... :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ideos X6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...