Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζητά refund για τις έχτρα και θα το βρουν αυτοί

Αν και μάλλον σημαίνει εγκαταστάσεις που έχεις κάνει και όχι αγορές αλλά έτσι μπορεί να κάτσουν να το φτιάξουν

Edited by reifen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζητά refund για τις έχτρα και θα το βρουν αυτοί

Αν και μάλλον σημαίνει εγκαταστάσεις που έχεις κάνει και όχι αγορές αλλά έτσι μπορεί να κάτσουν να το φτιάξουν

 

αυτο σκεφτηκα και εγω αλλα εχει διαφορετικη τιμη

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, πριν λιγες μερες κοιτουσα τις αγορες μου στο play και εμφανιζεται να μου εχουν κανει διπλες χρεωσεις για τρεις εφαρμογες, γνωριζει καποιος που στελνουμε email η τι κανουμε γιατι δεν βγαζω ακρη

 

Τσεκαρες αν οντως σου εχει φαει τα λεφτα απο την καρτα;

•••
Link to comment
Share on other sites

Εκανα hard reset σε ενα SamGalaxy S2 και πέρασα και νεο firmware. Ολα θεωρητικά πήγαν καλά μέχρι που προσπάθησα να κατεβάσω εφαρμογές απο το PlayStore και μου βγαζει σφάλμα "Δεν ηταν δυνατη η ληψη της εφαρμογής .... λόγω κάποιου σφάλματος (403)" Θα μπορούσε κάποιος να μου πεί τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μολις πηρα το κινητο και προσπαθησα να κατεβασω μερικες εφαρμογες... Εβαλα το google mail μου ολα καλα συνδεθηκε αλλα οποια εφαρμογη και να προσπαθω να κατεβασω μου λεει "δεν ηταν δυνατη η ληψη της εφαρμογης "ταδε εφαρμογη" λογω καποιου προβληματος (403). Ετσι λοιπον ειπα να το κανω επαναφορα εργοσιακων ρυθμισεων και να κανω καινουργιο mail και να ξαναπροσπαθησω . Εχω κατεβασει και τις ρυθμισεις του ιντερνετ κτλπ κτλπ. Τιποτα παλι το ιδιο. μηπος μου διαφευγει κατι ? Αυτο γινετε και με το wifi και με το 3g του κινητου . Εψαξα αρκετα στο google και προσπαθησα να το φτιαξω με οτι λυση βρηκα αλλα δεν εγινε τιποτα... Συνδεομαι με το παλιο μου xperia x10 μεσω wifi και κατεβαζει κανονικα... Τι παιζει ? Μολισ πηρα το κινητο και δεν εχω κανει τιποτα :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μολις πηρα το κινητο και προσπαθησα να κατεβασω μερικες εφαρμογες... Εβαλα το google mail μου ολα καλα συνδεθηκε αλλα οποια εφαρμογη και να προσπαθω να κατεβασω μου λεει "δεν ηταν δυνατη η ληψη της εφαρμογης "ταδε εφαρμογη" λογω καποιου προβληματος (403). Ετσι λοιπον ειπα να το κανω επαναφορα εργοσιακων ρυθμισεων και να κανω καινουργιο mail και να ξαναπροσπαθησω . Εχω κατεβασει και τις ρυθμισεις του ιντερνετ κτλπ κτλπ. Τιποτα παλι το ιδιο. μηπος μου διαφευγει κατι ? Αυτο γινετε και με το wifi και με το 3g του κινητου . Εψαξα αρκετα στο google και προσπαθησα να το φτιαξω με οτι λυση βρηκα αλλα δεν εγινε τιποτα... Συνδεομαι με το παλιο μου xperia x10 μεσω wifi και κατεβαζει κανονικα... Τι παιζει ? Μολισ πηρα το κινητο και δεν εχω κανει τιποτα :(

 

το έπαθα και εγώ

πάνε στο play store και στις ρυθμίσεις κάνε εκαθάριση δεδομένων καθώς και στα services της google αν δεν στρώσει μόνο με αυτο. Οπα λάθος στις ρυθμίσεις οπως ειπα στο play store...πηγαινε στις ρυθμίσεις και πατα εκαθαρ. ιστορικου αναζήτησης

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

το έπαθα και εγώ

πάνε στο play store και στις ρυθμίσεις κάνε εκαθάριση δεδομένων καθώς και στα services της google αν δεν στρώσει μόνο με αυτο.

 

Τιποτα και παλι τιποτα... Απο τις 5 το απογευμα που πηρα στα χερια μου το κινητο προσπαθω να λυσω αυτο το προβλημα και ακομα τιποτα. Εχω κανει σχεδον τα παντα αλλλα τιποτα :( Το δοκιμαζω και με wifi και με 3g. Μπαινω απο το παλιο μου κινητο και κατεβαζει μια χαρα. Αρα δεν ειναι θεμα wifi σιγουρα

Edited by maxfire4
Link to comment
Share on other sites

Παιδες SOS. Μου βγαζει το market σφαλμα 403 οπως και του παιδιου πιο πανω. Εκανα και εγω οτι εγραψε αλλα με κανενα αποτελεσμα. Να φανταστειτε παλευω απο τις 5 το απογευμα αφοτου το πηρα απο το service (αλλαγη πλακετας και ακουστικου) διοτι νομιζα πως φταιει η συσκευη. Εκανα επαναφορα ρυθμισεων 100 φορες... καποιος να με ξεμπλεξει??? Φταιει το market τελικα η η συσκευη λογω αλλαγης πλακετας?? Ειμαι στα καρφια και περιμενω να με βοηθησετε..
Link to comment
Share on other sites

Παιδες SOS. Μου βγαζει το market σφαλμα 403 οπως και του παιδιου πιο πανω. Εκανα και εγω οτι εγραψε αλλα με κανενα αποτελεσμα. Να φανταστειτε παλευω απο τις 5 το απογευμα αφοτου το πηρα απο το service (αλλαγη πλακετας και ακουστικου) διοτι νομιζα πως φταιει η συσκευη. Εκανα επαναφορα ρυθμισεων 100 φορες... καποιος να με ξεμπλεξει??? Φταιει το market τελικα η η συσκευη λογω αλλαγης πλακετας?? Ειμαι στα καρφια και περιμενω να με βοηθησετε..

 

Οπως ειδες και εγω μια απο τα ιδια... :/ Δεν φτεει η google σιγουρα γιατι με αλλη συσκευη μια χαρα κατεβαζω. Εχω κανει 10 διαφορετικες λυσεις που βρηκα στο ιντερνετ αλλα τιποτα. Αν εσυ καταφερεις κατι σωσε με :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να απεγκαταστήσετε τον λογαριασμό Google, να κάνετε τις παραπάνω εκκαθαρισεις, reboot και να βάλετε πάλι το λογαριασμό σας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μπας κι έχει φάει κανένα κόλλημα το play store ;;;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μπας κι έχει φάει κανένα κόλλημα το play store ;;;

 

Με την δευτερη συσκευη τοτε γιατι μπορω να κατεβαζω ? Αρα πιστευω δεν εχει φαει κολλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκανα τα παντα απο οσα εχουν αναφερθει αλλα και παλι τιποτα.. κανεις αλλος να μας βοηθησει?

 

Εχεις καπου εκει γυρω καποιο αλλο wifi να συνδεθεις να δοκιμασεις? Ισως βοηθησει και αυτο. Εγω δεν εχω καποιο αυτη τη στιγμη

Edited by maxfire4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,και εγω το ιδιο προβλημα και οχι σε κινητο αλλα σε android box,προσπαθω να κατεβασω απο το google play και δεν με αφηνει μου βγαζει "error 403"!!εκανα καινουργιο λογαριασμο,εκανα εκκαθαριση και οτι αλλο βρηκα στο internet αλλα τιποτα!!τι παιζει??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,και εγω το ιδιο προβλημα και οχι σε κινητο αλλα σε android box,προσπαθω να κατεβασω απο το google play και δεν με αφηνει μου βγαζει "error 403"!!εκανα καινουργιο λογαριασμο,εκανα εκκαθαριση και οτι αλλο βρηκα στο internet αλλα τιποτα!!τι παιζει??

 

Το ίδιο αναφέρει και ένας φίλος με Νοτε 3 στο αντίστοιχο νήμα.

Καμιά φορά το play store τρώει κόλλημα για μερικούς. Τι να πω.

Άβυσσος η ψυχή της google

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν είστε οι μόνοι....κι εγώ το έπαθα σήμερα αλλά διορθώθηκε με τον παραπάνω τρόπο που αναφέρω...

Κοιτάξτε πόσοι άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα σήμερα....Αρα κάτι γίνεται με τη Google...Υπομονή.

 

https://code.google.com/p/android/issues/detail?can=2&start=0&num=100&q=&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars&groupby=&sort=&id=65826

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια κάτι παίζει με το play store δεν εξηγείτε...τόσα περιστατικά μαζεμένα μαζί...Απλά σε άλλους λογαριασμούς το κάνει σε άλλους όχι....Εγώ το έλυσα όπως ακριβώς σας είπα. Εκανα κατάργηση λογαριασμού google...εκαθάριση ιστορικού απο τις ρυθμίσεις του play store και από τις ρυθμίσεις του google και μετά ξανα συνδέθηκα και δούλεψε...
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να εχει φαει κολλημα γιατι αλλιως την γ....α πηγα το πρωι procordia για αλλαγη ακουστικου επειδη ετριζε και σε καμμια ωριτσα το παρελαβα ετοιμο οπως μου ειπαν-φευγω παω σπιτι 30 χμ μακρια αραζω το στηνω το κινητο απο την αρχη μετα παω να το φορτισω και σοκ δεν φορτιζει- το παω παλι πισω μου αλλαζουν πλακετα μπαμ μπαμ (εξυπηρετηση τελεια παντως δεν εχω να πω) ξανα σπιτι αρχιζω το στησιμο παλι και μου παρουσιαζεται αυτο. Του εχω αλλαξει τα φωτα αλλα οι εφαρμογες δεν download.. αχχχχχχ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου δεν εχω αλλο wifi γυρω μου να δοκιμασω και ειναι το μονο που μου μενει να δοκιμασω αν και δεν πιστευω απλα μας σπαει τα αρ..δια η google

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να εχει φαει κολλημα γιατι αλλιως την γ....α πηγα το πρωι procordia για αλλαγη ακουστικου επειδη ετριζε και σε καμμια ωριτσα το παρελαβα ετοιμο οπως μου ειπαν-φευγω παω σπιτι 30 χμ μακρια αραζω το στηνω το κινητο απο την αρχη μετα παω να το φορτισω και σοκ δεν φορτιζει- το παω παλι πισω μου αλλαζουν πλακετα μπαμ μπαμ (εξυπηρετηση τελεια παντως δεν εχω να πω) ξανα σπιτι αρχιζω το στησιμο παλι και μου παρουσιαζεται αυτο. Του εχω αλλαξει τα φωτα αλλα οι εφαρμογες δεν download.. αχχχχχχ

 

Δεν εχει να κάνει σίγουρα παντως με θεμα hardware είναι καθαρα θέμα android λειτουργικού....δοκιμασε ξανα αυτα που σου πα κανε και επανεκινηση....Αν μπορεις τραβα και μια wipe data kai cash από την recovery...

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να εχει φαει κολλημα γιατι αλλιως την γ....α πηγα το πρωι procordia για αλλαγη ακουστικου επειδη ετριζε και σε καμμια ωριτσα το παρελαβα ετοιμο οπως μου ειπαν-φευγω παω σπιτι 30 χμ μακρια αραζω το στηνω το κινητο απο την αρχη μετα παω να το φορτισω και σοκ δεν φορτιζει- το παω παλι πισω μου αλλαζουν πλακετα μπαμ μπαμ (εξυπηρετηση τελεια παντως δεν εχω να πω) ξανα σπιτι αρχιζω το στησιμο παλι και μου παρουσιαζεται αυτο. Του εχω αλλαξει τα φωτα αλλα οι εφαρμογες δεν download.. αχχχχχχ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου δεν εχω αλλο wifi γυρω μου να δοκιμασω και ειναι το μονο που μου μενει να δοκιμασω αν και δεν πιστευω απλα μας σπαει τα αρ..δια η google

 

πριν 3 χρονια ειχα περιπου το ιδιο προβλημα και αυτο μου εδωσε την λυση. Αυριο που θα δκιμασω σε αλλο wifi ελπιζω να κανει δουλεια μιας και ειναι το τελευταιο κ σε μενα που εμεινε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχει να κάνει σίγουρα παντως με θεμα hardware είναι καθαρα θέμα android λειτουργικού....δοκιμασε ξανα αυτα που σου πα κανε και επανεκινηση....Αν μπορεις τραβα και μια wipe data kai cash από την recovery...

 

wipe data kai cash από την recovery? πως?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γενικό πρόβλημα με το play store από ότι φαίνεται για αρκετούς χρήστες

http://www.androidpolice.com/2014/02/11/psa-app-downloads-from-the-play-store-are-failing-with-error-403-for-some-best-to-wait-it-out/

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μετα απο 7 ωρες δοκιμαζοντας τα παντα ειπα να μπω απο τον bronwser του κινητου στο market και να δοκιμασω απο εκει και επιτελους κατεβασε!!! (με το 3g του κινητου ημου τυχαια εκεινη την στιγμη που πιθανον να ειναι ασχετο αυτο) Αφου κατεβασα μια φορα κατι απο εκει υστερα μπηκα και στην εφαρμογη μαρκετ και λειτουργησε ειτε με 3g ειτε με wifi !!!!!!! ελπιζω να βοηθησει και σε εσας !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,δοκίμασα σήμερα το πρωί το box και δουλεύει κανονικά το play,μάλλον κάνα κόλλημα είχε φάει,ελπίζω και στους υπόλοιπους που είχαν πρόβλημα να εφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...