Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εγινε τιποτα:(:(:(:(:(

Μάλλον θα χρειαστεί να περάσεις ξανά το firmware ,απευθύνσου στο θέμα της συσκευης σου ώστε να σε βοηθήσουν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εγινε τιποτα:(:(:(:(:(

Πρεπει να βαλεις το play store.apk στον default φακελο που ειναι ολα τα default apk στο system/app πχ..(πρεπει να εισαι root για να το κανεις) και μετα να το τρεξεις για install

Kατεβασε καποιο παλιο play store version οχι τα τελευταια γιατι μαλλον δεν τα παιζει το κινητο σου.

Δεν χαλασε τιποτα παντως αραξε..

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κάποιον το νέο Play; στο νετ λένε για όμορφο design και ότι το Android L είναι θέμα ημερών! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κάποιον το νέο Play; στο νετ λένε για όμορφο design και ότι το Android L είναι θέμα ημερών! :rolleyes:

Υπάρχει στο android police το apk αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το εγκατέστησα κι εγώ, έχει αρκετά πιο έντονα χρώματα και γράμματα μου φαίνεται.. :)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε nexus 5 με android l κάνει force close ακόμα και μετά από wipe.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε nexus 5 με android l κάνει force close ακόμα και μετά από wipe.

Το αναφέρει και στο site ότι υπάρχουν θέματα σε android L, μπορείς όμως να επιστρέψεις στην προηγούμενη έκδοση αν εξακολουθούν να υπάρχουν στην τελευταία.. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μικρή λεπτομέρεια κι όμως τόσο προσεγμένη..

 

Λένε ότι υπάρχει ασυμβατότητα με το Tinted status bar. Βέβαια με το νέο Android το Tinted θα είναι άχρηστο οπότε όλα οκ. Βάζω το Play τώρα, thank's στα παιδιά που το έδωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα χαρακτηριστικά που έλειπαν από το Play Store της Google ήταν η δυνατότητα για αγορές εφαρμογών, βιβλίων και μουσικών αρχείων μέσω PayPal.

 

Αρκετοί χρήστες δεν έχουν ή δεν επιθυμούν να καταχωρήσουν την πιστωτική τους κάρτα στη Google, με την εταιρία να δίνει τη δυνατότητα αγορών στο Play Store σε ορισμένες χώρες πιλοτικά, ενώ τώρα είναι διαθέσιμο και στην Ελλάδα.

 

Πλέον, εκτός από τη δυνατότητα για πληρωμή με πιστωτική/χρεωστική κάρτα, θα εμφανιστεί το "Επιλογές πληρωμής", όπου θα μπορέσετε να προσθέσετε το PayPal.

Ο μόνος διαθέσιμος τρόπος πληρωμής που λείπει στη χώρα μας από το Play Store, είναι η χρέωση στο λογαριασμό κινητής τηλεφωνίας.

 

Να υπενθυμίσουμε ότι εδώ και λίγους μήνες είναι δυνατή η αγορά στο Play Store με Google Play Gift Cards, καθώς και η δυνατότητα επιστροφής χρημάτων 2 ώρες μετά την αγορά.

 

Πηγή: http://www.e-pcmag.gr/news/dunatotita-agoron-sto-google-play-store-meso-paypal-kai-stin-ellada

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό βρε παιδιά;

 

Είναι ένα νέο μικρό εφε που έβαλαν στην νέα έκδοση και στριφογυρίζει το βέλος οταν από την αρχική πες στο μενού μετά της εφαρμογές σου ρυθμίσεις κλπ ... ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα για όσους έχουν λογαριασμό και δουλεύουν το paypal. Ακόμη βέβαια δεν είναι διαθέσιμο μόλις το τσέκαρα... Μακάρι να το προσθέσουν γρήγορα !!!)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα νέο μικρό εφε που έβαλαν στην νέα έκδοση και στριφογυρίζει το βέλος οταν από την αρχική πες στο μενού μετά της εφαρμογές σου ρυθμίσεις κλπ ... ;)

Α μάλιστα, εγώ νόμιζα ότι τα παιδιά μιλούσαν για το στρογγυλό εικονίδιο στη notification bar. Αυτό από κάποια εφαρμογή είναι λογικά ε;

Link to comment
Share on other sites

dat%2Banimation%2Btho.gif

 

Α μάλιστα, εγώ νόμιζα ότι τα παιδιά μιλούσαν για το στρογγυλό εικονίδιο στη notification bar. Αυτό από κάποια εφαρμογή είναι λογικά ε;

 

GooglePlay

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γινεται αυτό παιδια ??? Θελω να καταργησω τον λογαριασμο google αλλα να μην χασω τις επαφες που εχω εκει και τις εφαρμογες που εχω στο κινητο από τον παλιο λογαριασμο με play store .

 

 

Υπαρχει καποιος τροπος ?

 

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται αυτό παιδια ??? Θελω να καταργησω τον λογαριασμο google αλλα να μην χασω τις επαφες που εχω εκει και τις εφαρμογες που εχω στο κινητο από τον παλιο λογαριασμο με play store .

 

 

Υπαρχει καποιος τροπος ?

 

 

Ευχαριστω.

 

OXI....!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

OXI....!!!!

 

Για τις επαφες γινεται με εξαγωη από το πρωτο και εισαγωγή στο δευτερο . Παιρνει όλα τα δεδομενα εκτος από τις φωτογραφιες των επαφων.

 

Για τα αλλα εχω καποιες αγορασμένες από play store οποτε ....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφες γινεται με εξαγωη από το πρωτο και εισαγωγή στο δευτερο . Παιρνει όλα τα δεδομενα εκτος από τις φωτογραφιες των επαφων.

 

Για τα αλλα εχω καποιες αγορασμένες από play store οποτε ....

 

! Αν θέλεις ανοίγεις καινούργιου λογαριασμό με αλλο g-mail και κάνεις συγχρονισμό επαφές..!!! άλλα οχι της εφαρμογές που είχες αγοράσει η εγκατάσταση ανήκουν στο παλιό λογαριασμό...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

! Αν θέλεις ανοίγεις καινούργιου λογαριασμό με αλλο g-mail και κάνεις συγχρονισμό επαφές..!!! άλλα οχι της εφαρμογές που είχες αγοράσει η εγκατάσταση ανήκουν στο παλιό λογαριασμό...!

 

Δηλαδη μπορω να κανω συγχρονισμο επαφων χωρις εξαγωγή/εισαγωγή σε αρχειο αλλα με συγχρονισμο από gmail σε gmail ?

 

Με εξαγωγή /εισαγωγή σε αρχειο google.csv χανει τις φωτογραφιες των επαφων όπως εγραψα πιο πανω.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορω να κανω συγχρονισμο επαφων χωρις εξαγωγή/εισαγωγή σε αρχειο αλλα με συγχρονισμο από gmail σε gmail ?

 

Με εξαγωγή /εισαγωγή σε αρχειο google.csv χανει τις φωτογραφιες των επαφων όπως εγραψα πιο πανω.

 

Ευχαριστω.

 

όπως έχεις το τηλ. φορτωμένο με της επαφές, όταν ανοίξεις καινούργιο G-mail και κάνεις συγχρονισμό θα ανέβουν εκεί οι επαφές....! Αλλά δεν κατάλαβα, για ποιο λόγο θες να αλλάξεις G-mail...? Αν επιτρέπεται..!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...